+1 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kusura bakmayın merak ettigimden sordum ben anlam veremiyorum herşey neden bı anda bu derece zamlandi bunu kim yapıyor fiyatların çıkmasına neden engel olmuyorlar bu yüksek fiyat kararını kim veriyor biri detaylı anlatabilirmi ben gerçekten hiç anlamam böyle şeylerden ve şok oluyorum millet iyice geçim derdine düşüyor günden güne hadi altını doları anladım da bu yiyecek giyecek vs vs bunlar niye çok aşırı derecede yükseliyor 

21 Cevaplar

+5 oy
(1,580 puan) tarafından
Ülkede az buçuk üretim vardı tarım vardı üretim bitirildi, fabrikalarımız yabancılara satıldı. Dışa bağımlılığımız %100 sonra dolarla ne alaka demesin kimse, ama yorumları okuyorum gülesim geliyor kimse durumun farkında değil hala. Bu cehalet bizi bitirdi.
(1,580 puan) tarafından
Biz ağustosta her şeyi stokladık.
(11,217 puan) tarafından
Stok yanlis bir uygulama Mesela ben İsveç'te yaşıyorum burada da sınırlı üretim vardır İsveçli Hani her şeyin uretildiği bir yer değil kuzeyde bir ülke Ama mesela Markete gittiğimde iki üç taneden fazla şey alamazsın ki herkes ulaşabilirsin herkes faydalanabilirsin Şimdi siz stok yapıyorsunuz bugün yarın o yağ litresi çok daha fazla fiyata çıkacak
(1,015 puan) tarafından
Uygun buldum bir yerde her yer uçmuş fiyatları hemde hepsi stok yanlış diyorsunuz ama en saçma olan bebek bezi tuvalet kağıdı 32 lisi mi 45 e aldım şimdi  her yerde 140 dan yukarı daha saçma fiyatlar gördüm 280 e ya çoğu yere baktım yok yani uçmuş 12 lisi 80 lira diyor bebek bezi 44 lü 50 lirayken 110 tl diyor 70 lisini 70 e buldum şimdi oda tek bir yerde oda elimdeki stok bitince malesef bizde yeni fiyatlara geçices dedi 3 katı nasıl vereyim ki kuzum
(11,217 puan) tarafından
Az once annemlw konustum. Yag yokmus evlerinin ordaki maekwrlerde. Sonuc bu olucak o zmnda stok yapan 2 3 tane almaya imkani olan bulucak digerleeide bu halde kalicak.
(1,580 puan) tarafından
Sınırlı üretim yok şuan ama. Fiyatların artacağı bilgisi gelince bir önceki hafta sınırlı satış oluyor. Yani burda marketlerde ürün bulamama gibi bir durum yok anneniz marketin yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle bulamamıştır.
-Reklam-
+2 oy
(1,730 puan) tarafından
Dolar arttıkça hepsi artıyor canım
tarafından
Bizim ülke dolarla çalışmıyor ki bacı yani herşey yurt dışından gelse neyse ama bu ülkede de inek tavuk falan var yani
(2,718 puan) tarafından
Evet bu ülkede inek var ama o ineklerin yiyeceği samanı bile tarım ülkesi olmamıza rağmen yurt dışından ihraç ediyorlar. Yani direk ya da dolaylı da olsa bir ihraç söz konusu olduğu için herşey dolara bağlı oluyor
tarafından
Hmm anladım şimdi
(4,089 puan) tarafından
Ülkemiz tarım ülkesi evet ama yağmur yok yetişmiyor artıl ektik olmadı tonlarca arpa buğday ekerdi dedemler ama artık tarlada kuruyup kaldığından ekmiyorlar
+1 oy
(1,352 puan) tarafından
Ekonomi güzel yönetilemiyor. Halk battığının farkında ama halkın seçtiği insan farkında değil. Daha da kötüye gitcez. Bu günlerimiz gerçekten iyi günler
tarafından
Evet eşimde daha kötü günler olacak diyo
+1 oy
(2,014 puan) tarafından
Çünkü ülkede hiç bişey üretilmiyor. Samanı bile ithal ediyoruz Saman saman allahın samanını. Hayvancılık, tarım, sanayicilik herşey bittiği için üretmediğimiz sürece bu ülke kalkınamıyor.

Dış güçlerle falan alakası yok yani. Dış güçler uzayda nasıl hayat bulabiliriz diye uğraşıyor. Bizde türkiyede bulmaya çalışıyoruz Allah yardımcımız olsun çok daha kötü günler göreceğiz 
(1,580 puan) tarafından
Aynen öyle, ama hala anlamıyorlar.
tarafından
Artık bitti baci
0 oy
tarafından
Asgari ücrete zam gelecek ya o zammı böyle çıkarıyorlar işte 
tarafından
Sadece bunun için mi gerçekten
0 oy
tarafından
Dolarla euroyla hiç alakası yok biizm milletimiz aç gözlü bizim.mileltimiz doyumsuz dolardan bizene ouroadan bize ne büyük iş adamlari dolarla oynuyor ..

Zengin daha çok zengin oluyor fakir daha çok fakir ..

Dolar yükseliyor diye bizim insanlarımız akın akın bankaya gidip turklirasini dolara çeviriyor haliyle dolar daha çok değer kazanıyor ... Bizim millet aç gözlü olduğu sürece biz Türk lirasını toprak altına gömer dolarla yaşamaya başlarız 
tarafından
Dolarla yaşamayı geçtim dinimize imanimiza zarar gelmesinden korkuyorum
tarafından
Kuzu din e İslam'a düşkün olan çok yokki genç kız çıkıyor ben ateistim diyor gemcerkek çıkıyor ben müslüman degilim diyor  .. müslüman olan bile artık dinimizi o kadar çok kolaya hafife alıyor ki şakayla ben müslüman degilim demekte zorlanmiyorlar .. dinimizin emir ve yasaklarını uymayan dinimizi o kadar hafife alan yeni nesil var haliyle ne vicdan ne merhamet kaldı kim kimi yolarsa bu devirde .. bababaya sayıya kardeşe guvenilmiyor
tarafından
Evet ya iyice boku çıktı milletin tövbe estağfurullah Allah affetsin ama gavurlar bizden daha musluman olmaya başladı
tarafından
Doğru söylüyorsun kuzum . Allah sonumuzu hayretsin
0 oy
tarafından
Fırsatçılık hat safhada baksan güya en verimli ulkedeyiz ama herkes amir memur olma peşinde olduğu için ne tarım kaldı ne hayvancılık e durum böyle olunca otu b.ku ihraç eder olduk dolarım durumu malum sonuç bu şekilde oldu canim bir dur diyen denetleyen yok adamlarin keyfi yerinde tabi birde milletle dalga geçiyorlar 
tarafından
Valla bu devirde amir memur da iş bulamıyor ya
tarafından
Valla kuzu benim kayinbabam hayvancılık yapıyor yemin ederim geçen sene 9 ay baksın diye bir çobana 70 milyar para verdiler bir köyün malına bakacak ama bulamadılar oda otlatip getirecekti yani
tarafından
Ben haber de de görmüştüm çoban arayan coktu hemde yüksek maaşla
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Valla canım eskiden 100yl ye bir sürü şey alırdık şuan 2-3parca en fazla
tarafından
Bir parça alırsak sukrediyoz ne iki üç parçası bacı biz geçen bı tavuk aldık yemek yapalım akşama misafir var diye 2 paket buta 100 TL verdik kıyafet hele felaket kıza Küçük bı mont aldık 250 TL verdik
(2,671 puan) tarafından
Aynen canım bilmez miyim Rabbim yardım etsin
0 oy
tarafından
Türkiyeyi kıtlığa sokmaya  çalışıyolar 
(439 puan) tarafından
Aynen öyle..  Türkiye de değil. Dünya üzerine oyun oynuyorlar. Artan nüfusa el atmak insan sayısını azaltmak amaç.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Dolar yükseliyor insanlarda korku panik havası artıyor stok yapıyorlar bu birinci etkisi ikincisi yağmur yok kış kış gibi geçmiyor ürünler olmuyo böyle giderse kuruyup kalacak tüm ekinler zaten milletimizin fırsatçılığından bahsetmeye gerek yok 
0 oy
(176 puan) tarafından

Erduğan erduğaan erduğaaaaaan:woot:

0 oy
(61 puan) tarafından
Yakında fakir zengine dadanicak hırsızlık artıcak ki suan bile ayiplamiyorum hırsızlık haberlerinı duyunca herkes birbirine gircek halk böyle susmaya devam ettikçe 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Gıdadan tekstile üretim yapılan mamüllerden vb çoğu  şeyler dolara endeksli o yüzden. Mesela bebekleirmiz için kullandığımız bazı marka mamalar da.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Dolar arttığı için fiyatlar artıyor. Biz dışa bağımlı bir ülkeyiz maalesef. Ülkede yeterli üretim yok. Yediğin ekmeğin buğdayı, kullandığın kağıt havlu, yediğin sebze meyvenin bile tohumu ithal olunca böyle her şeyi zam geliyor işte. Daha da beter olacak Allah yardımcımız olsun 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben artık tüketici hakem heyetine şikayet etmeyi bile düşünüyorum ya çocuğuma süt alırken bile 16 tl vermek zorundayım bi sütü bile alamazken ben bu çocuğa kıyma tavuk yumurta nasıl yedireyim nasıl sağlıklı besleyim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Tarım üretim hayvanciligi bitirdiler çünkü dışı bağımlı hale geldik dolar euro çıktıkça hersey zamanıdır Allah bildiği gibi yapsın hepsini 
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Disa bağımlı oldugumuz icin cunku yedigimiz içtiğimiz hersey disardan ithal ediliyor ulkede üretim kalmadi destek yok ekim dikim sifira indi
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Dolar arttıkça artıyo herşey cnm küresel sıkıntı var tüm dünyada engel olunamiyor malesf.  Kıtlık geliyor öyle olacakki raflarda alacak malzeme bulamayacaz.
0 oy
(7 puan) tarafından
celladına aşık türk milletinden hiç bir cacık olmaz ,herşey müstehak  bu millete ,bunlar daha iyi günler  ,din ,Allah ,kitap ,Kuran diye milleti bu hale getirdiler .ne eğitim ne sağlık ne adalet hic birsey yok bu ülkede  imkanim olsa bir dakka durmaz giderdim 
0 oy
(249 puan) tarafından
Asgari ücret artacak diye 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 219 göst.
4 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Arzu0102 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
19 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zzzzzz (1,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 179 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (878 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 499 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,367 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,870 kullanıcı

...