0 oy
597 göst.
Diğer kategorisinde (985 puan) tarafından

image

image

Kızlar 8 katlı bir binada oturuyorum ama buradaki hiç kimse böyle değil eminim  . Bu evimden önce aynı binada başka dairedeydim.  Üst katim öyle anlayışlı insanlardı ki anlatamam . Ama bu evdeki Üst katım resmen illallah ettim yahu sofra bezi silkeler çekirdek çöpü atar bugüne kadar normaldir çocuktur diyip geçiştirdim. Lakin bugünde camima puding ve salçalı yemek dökmüşler ayıp gerçekten hiç mi utanmıyor yahu bu insanlar gürültü desen sabaha kadar çocukları ip atlayıp top oynuyor . Kendisinin eşi esnaf ben tanımıyorum bugün eşim gidip konuştu adam ben değilim Üst katım demiş. Halbuki ben görmüştüm.  Kızlar sorum şu birdaha böyle tekrar ederse ki biliyorum eder ne söyliyeyim kendisine hiç tanımıyorum . Çok takıntılı bir insanım hergun camın önünden ekmek kırıntısı yemek çöpü toplamaktan sıkıldım. Hatta geçen bebeğimin küçük battaniyesini camdan silkelerken alt katım silkeleme istemiyorum dedi . Bende silkelemedim ki battaniye yani şüphe etmeye başladım onun attıkları alt katın caminin önüne gidiyorda ben yaptım mı sanıyor. 

19 Cevaplar

+1 oy
(4,430 puan) tarafından
Heh bir tanede bende var oyle 40 kere uyardim anlamadi en son orkitlerini dusurmus gorgusuzler 

2 3 komsu ile balkondan konusurken ciktim bende balkona verdim veristirdim herkezin icinde benim esim sizin orkidinizi gormek zorundami bu ne terbiyesizlik diye kipkirmizi oldular bir daha birak silkelemeyi yuzumuze bakamiyorlar
(985 puan) tarafından
En iyisi ya dengesi insanlar
tarafından
Orkid mi ohaaa
(4,430 puan) tarafından
Valla orkid birde aciklama yapiyor temizdir acilmamistir diye yok canim temiz bu olmamis birdahakini kullanip atin dedim
-Reklam-
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Bir kere üst katı yaptıysa onun penceresinde de olmalı. İspatlasın kendi yapmadığını şu anda. Uyar ikaz et
(985 puan) tarafından
Birdaha olsun söyleyeceğim yeter artık
0 oy
(15,651 puan) tarafından
Söyle uyar ayıptır gerçekten aynısı onun baskna gelse hoşuna gider mi ne kadar dengesiz insanlar var ya 
(985 puan) tarafından
Sorma komşuluk hakkı diye birsey var
0 oy
tarafından
Anında söylerdim valla kızarak.Pis insanlardan nefret ediyorum 
(985 puan) tarafından
Birdaha olsa kapısına gideceğim yeter
tarafından
Bir dahakini niye bekliyorsun ki git söyle
(985 puan) tarafından
Esim eşine söyledi ya ayıp olmaz mı bende gidersem
0 oy
tarafından
Evet canim sen yaptın sanıyor uyar sert bir dille
(985 puan) tarafından
Öyle yapacağım yeter artık.
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Apartmanda yönetici yokmu canım o desin şikayet var 
(985 puan) tarafından
Yönetici yok her ay bir daire aidatı topluyor
(7,036 puan) tarafından
Bir yönetici belirleyin cnm böyle şeyler için iyi oluyor
(985 puan) tarafından
Bencede grup var ama birdaha yapsa oraya atacağım utansın biraz
(7,036 puan) tarafından
Sende git kapısına aynı şeyleri sur bakalım kabul edecekmi
0 oy
tarafından
Bakarken bizim en üst kattakinin oğlu 17 yaşında camdan assagi kusmustu lavaboya yetisememiste beyfendi valla annem çıkıp uyardı gelip anası temizlemişti bence demelisin yani çıkıp ne terbiyesizlik
(985 puan) tarafından
Diyeceğim birkere daha olsa kapısına gidecem
tarafından
İnanmıyorum ya çocuk kusmuş sizde annesine mi temizlettiniz pes ben olsam kendim temizlerim bide gider iyi mi çocuk sorarım geçmiş olsun derim ne kıymetli eviniz varmış
tarafından
17 yaşında alkol alıp ordanda yetişemeyip camdan kusan birinin pisliğini neden biz temizleyelimki ayrıca herkesin midesi kaldırmaz evin kıymetinden degil
tarafından
Ahahaha 17 mi ben küçücük çocuk sandım pardon
tarafından
Küçük çocuk olsa zaten bişey demezdik canım ama koca oğlan ve hep aynı şeyi yapıyordu bigunde apartmanın kapısına yapmıştı mesela tutma yeri felan kimse bu pis görüntüyü görmek zorunda değil temizlemek zorunda hiç değil ha bide hasta olsa özür götürür bu içip içip yapıyordu
0 oy
(12,969 puan) tarafından
En son söylediğin de olabilir canım. Sende ona de
(985 puan) tarafından
Söyleyeceğim
0 oy
(416 puan) tarafından
Benimde üst kattaki komşum sigara külü döküyordu çamaşırın üstüne uyardım bidaha olmadı tabi o evden başka eve taşındim 1 yıl oldu yani ama Allah razı olsun burdaki komşularım çok iyi üst kattaki komşum gelir balkonu yikiyacam çamaşırın varsa topla diye uyarır sonra yıkar
(985 puan) tarafından
Ah ah benim eski komsumda öyleydi
(416 puan) tarafından
Kız boşuna ev alma komşu al dememişler  
Hamileyken evin yemeğini yiyemiyorum die Hergun yemek yapıp getiriyordu Allah razı olsun iyi insanlar varmış demek ki
0 oy
(434 puan) tarafından
Asla balkondan bırsey sıkelemem ama daha yenı bende ekmek koydum arka pencereme megersem kuşlar yerken dokuyolaröıs ıste daha 5 dk olmamıs dı bakdım oglunu gondermıs bende tam dedım snra bakdım bana asagıdan sesleniyor bende dedım tam  abla bende gordum bı kaba koyarım dedım yada koymam ılk kez koydum zaten bakdım bı daha olmasn dedı gırdı ıcerıye oyle bırsey yapsm herhalde ustume gelırdı komsu hakkı dıye bırsey var tabıkıde ama ıste cok alındım kadına guzellıkle kızım kıslar dusuruyo faln dese dırek kadın tersledı 
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Böyle bi dengesiz bende de var bina 8katlı ben 7.katnda oturuyorum tam balkonumu temizleyip ykyorum yarm saat bitmeden bir şeyler sirkelyor sofra bezi sirkelyor icnde cekrdek biber vs ne arasan var kac kere uyardım yetmedi annem de uyardı ama hâlâ aynı en son hakkımı helal etmiyorum dedim. 
0 oy
tarafından
Yok artk ya ne biçim insan onlar 
0 oy
(848 puan) tarafından
Aynı şey bende de var sağ olsun 2 kat var üzerimde iki evin menüsünü biliyorum sofra bezinden çıkan artıklar ile yazık cidden söylemeye dilim varmiyor kızları yaşındayım kırmak istemiyorum ama tak ediyor bazen  
0 oy
tarafından
Ben 2. Katta oturuyorum. Sabah halı örtülerini silekeyelecektim. Alt katta ki komşuma seslendim ablacım çamaşırın yok ama balkonda eğildim baktım birşey göremedim birşey varsa diğer taraftan silekeleyeyim dedim. Yok yok silkele dedi de öyle yaptım

Çamaşır iplerimiz aynı tarafta asılı dışarı doğru. Eğer altta onun çamaşırı varsa balkon içerisine silkeler öyle asaırm çamaşırımı. Biraz edep. Onlar çok rahatmış maşallah 
0 oy
tarafından
Çocuklar dökmüştür siliver gitsin sinirlendiğin şeye bak
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim bence uyar yani niye sofra bezini aşağıya silkeliyor balkonuna silkelesin. Ben öyle yaparim mesela bolkonun bi kenarına silkelerim çünkü cok ayip hemde günah ekmek kırığı sonucta hic yere silkelenir mi
0 oy
tarafından
Eskiden eski daire üstümde 55 yasinda bir kadın vardı artık.illah etmiştim kiz hortum tutup camları yakıyordu 5 katin camları camları.balkonum.oldugu gibi su oluuordu ve diğer dairelerde aynı şekilde bakıyordu.  En son daire sattık ciktim.ordan . Polise nerelere şikayet etmedik anlamıyor insan mal olunca . Şimdi sitedeki. Kafam.cok rahat ne çok. He birsey kimse birsey silemezler bile.yok . Boşuna demiyorlar walla ev alma komşu al diye 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Resimleri çek apartman yöneticisi ile görüş. Alt kattaki komşunla da konus ona d resimleri göster.. Oda şikayet etsin. Tekrar yaptıgı süreçte yönetici  apartman yönetmeliği gereğince gerekli yerlere bildirip ihtar çektirsin. Hiç agız dalaşına girip yüz göz olma. 
0 oy
(72 puan) tarafından
Benim gorumcemin komşusu kafasında var diyor ben hiç görmedim kızına demiş ki gel şunların kapilarinin önüne kakanı yap tukuruyormus o kadın gorumcemin kızını sevmiyor anlaşamıyor kadını kimse sevmiyor ama gorumcemin kıza kafayı takmış en son kamera taktılar eski apartman diye yoktu böyle iğrenç insanlardan nefret ediyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 235 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Burdanbiri12 (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 702 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 272 göst.
31 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,262 göst.