0 oy
1,342 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar annemin komşusunun kizi benimle yasit benim gibi 18 yasinda evlendi aramiz ne cok iyi ne cok kotu orta halliyiz. Biraz once benim burda olduğumu duyunca cikmis oturuyoz iste bunun kizi aglamaya basladi daha 2.5 aylik dedim bi emzir istersen yukarda ki odaya geçte yok ben emzirmiyom dedi niye sutun mu yok dedim yok varda emmiyo dedi bende dedim ki gel ben sana bi kac taktik ogretiyim belki ise yarar ikimizde bebelerimizi aldik yukari odaya ciktik (ben daha once emzirme danismanina gitmistim aklimda olan bi kac bise vardi ) aldi bebesini kucagina gosterdim ne yapmasi gerektiğini bebe cokur cokur emiyo masallah sutu de fiskiriyo kizin dedim e hani emiyo ya bebeğin niye emzirmiyon ki dedim ya dedi ben calisicam da sutten kesmeye calsiyorum mama kullaniyoruz dedi cekti kizini gogsunden yavrum oda nasil viyakliyo meme ariyo benim beynimden assa kaynar sular dokuldu dedim sacmalama calismak icin cocuğunu memeden mi kesecen bare sağ sutunu de öyle git işine dedim yok ya anne sutu almasa da olur dedi baksana senin ki mamayla buyuyo gerci celimsiz senin ki dedi. Bi kere daha beynimden vuruldum dedim ki benim sütüm kesildi stresten polistik over var hormonsal bise ben buna ragmen 1 ay boyunca emzirme danismanina gittim geldim ayrica benim oglum daha 8 aylik 11kilo 470 gram dedim ne biliyim celimsiz duruyo dedi allah sana akil fikir versin zeynep diyip ciktim odadan.

Allah askina kizlar ben mi cok abartmisim yoksa normal bise mi yapmisim ? Daha 2.5 aylik yavruya nasil o eziyeti yapiyo anlamiyorum kizin sutu var bebesi emiyo ama o emzirmiyo gercekten anne olmamasi lazimmis bunun bende 18 yasinda anne oldum ama yemin ederim bu cahilliği yapmadim emzirme danismanina kadar gittim

51 Cevaplar

+6 oy
(14,051 puan) tarafından
2 tane carpican ağzının ortasına görecek 
tarafından
Babam evdeydi olmasaydi yolardim ben onu geri.zekali anca suslenip puslenip tiktoka foto atiyo vidyo atiyo ******* gitte gelistir kendini
(2,052 puan) tarafından
Artiliyorum seni abla adını okuyamadım geyik diye okudum
(14,051 puan) tarafından
Sorun değil canim herkes öyle diyor
(426 puan) tarafından
Aynen ya
-Reklam-
0 oy
(13,258 puan) tarafından
Ona sadece anne sütü almazsa senin gibi olur deseydin o anlardı. Dediğin doğru sağmak zor değil nice çalışan var ya bu kadar zor olmamalı 
tarafından
Yemin ederim içim ciz etti o yavruyu oyle caresiz gorunce gidip dovesim var s.alak kizi
(13,258 puan) tarafından
Anne sütü altın kadar değerli. Bunun bilincinde olması lazım
tarafından
S.alak işte anca oturur suslenir puslenir tiktoka foto atar vidyo atar
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Böylelerine veriyo kurban olduğum Allah

Nice çocuk isteyenler var yetersiz karı
tarafından
Ay nasil sinirlerim hopladi varya babam evdeydi o olmasaydi kavgayi bulurdum onunla ap.tal
0 oy
(4,292 puan) tarafından
Yo abartmiyorsun bence herkes yaşının insani olsa ne var ya rakamlar karakterin olgunluğunu etkilemiyor malesef
tarafından
Dogru diyosun
0 oy
tarafından
Yazik günah o bebeye cok üzüldüm ya. Millet emmiyo diye dert yanar şunun yaptıgına bak ya 
tarafından
Ay bi gorsen yavrum nasil viyakliyo meme ariyo kurban olurum
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Allah kadını sadece bebeğini emzirmekle mükellef kılmış böyle bir imkanı olduğu halde bebeğini sütünden mahrum bırakıyor yazık günah.
tarafından
Allah cikarir ondan yaptigi bu işi
0 oy
(278 puan) tarafından
Kız bu nasıl Bi anne Allah hak edenleri bebek sahibi etsin ya nasıl saçma sapan cahil insanlar var o bebek için en önemli gıda anne sütü dür Allah akıl fikir versin 
tarafından
Amiin amiiin
0 oy
(502 puan) tarafından
Bizim komşunun gelini de memeleri bozulur diye vermemiş sanırım. Tek maaşla gecinmeye calisiyolar bı de.  Ya ben yavrumun hakkını ondan nasıl sakinirim o yarık memelerle ne kadar sıkıntı çekerek yılmadan emzirdim ilk bebemi. 
tarafından
Ben polistik over olduğum icin sutum acilasti sonra stresten kesildi ona ragmen 1 ay boyunca destek aldim duzelir umuduyla
(502 puan) tarafından
Sen en iyisi i yapmissin vicdanın rahat en azindan
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Vallahi ben okuyunca içim sızladı Allah vicdan merhamet versin böylelerine 
tarafından
Amiin amiin
0 oy
(15,804 puan) tarafından
Bebise içim acıdı. Evet bir bebek mamayla da gayet güzel buyur. Ama sırf kendinden uzaklaştırmak için yapılmış bir hareket bu. Başka bir aciklamasi yok. Sizin bebeğiniz için dedikleri de fesatliginiortaya sermis
tarafından
Benim ki mamayla buyuyo cok da guzel buyuyolar ama imkan varken emzirmemek ne demek ya.. o gittikten sonra cocuğum esneyip aglayip durdu nazar değdirdi cocuğuma zaten
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Allah ıslah eylesin ne diyim çelimsiz dediği 11 kilo ve 8 aylık mı yuh ihh oğlum 12 aylık 11 300 boyu da var ona rağmen tombiş tombiş 
tarafından
Benimkinin de boyu uzun maşallah de kiz bebeme ☺️ obez olmaz insallah benim ki doktor iyi diyo kilosuna
(1,015 puan) tarafından
Tabi ki iyi 1 ay ilerden gidiyor
tarafından
Amann rabbim sağlik versin yavrularimiza
(1,015 puan) tarafından
Maşallah demeyi unuttum maşallah kuzum maşallah sağlıklı olsunlar da ama o bebeğe de çok üzüldüm ya
0 oy
(2,066 puan) tarafından
Bizim ev sahibinin kızı da 7.çocuğunu doğurdu çocuk doğduğundan beri kendi sütünü değilde markette ki market sütten veriyor. Şokk oldum anlatayım dedim ama anlamaz diye boşver dedim. O çocuk nasıl sindirebiliyor hayret edıyorum. İstediği zaman bırakıp çıkıp gidiyor. Ne anneler var.. 
tarafından
Ay yuh artik inek sutunu bebekler sindiremez ki allah boylelerini anne yapiyo işte ne diyim tovbe haşa
(2,066 puan) tarafından
Bende şaşırdım. Anne olmak için yıllarca doktor doktor gezen insanlara Rabbim versin inşallah. Böyleleri hak etmiyor
tarafından
Benim polistik overim var dogumdan sonra oldu onceden yoktu doktor acik acik cocuğun zor olur dedi bana bi yanim hep buruk hep savunmasiz hissediyorum bu konuda kendimi keske rabbim bana verse
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Sen doğruyu yapmışsın cahillik onda millet bas  bas  bağırıyor anne sütü diye kulaklarını tikamis  o . Çalışıp alacağı parayı da mamaya yatırır merak etme . Lafım mama kullananlara değil ama doğalı varken bedavası ve daha sagliklisi varken niye. Artı ona mı kalmış bebeğin calimsizmis  neymiş kime ne yani 
tarafından
İste o s.alağa nasil anlatican bunu canim

Allah askina oglum 8 aylik 11 kilo bunun neresi celimsiz boyu uzun olduğu halde her yerinden et fiskiriyo boyle giderse doktor diyete baslatacak bu bebenin neresi celimsiz hasetliğinden yapti pis.lik
(1,207 puan) tarafından
Oylelerine  iyilik yaramaz yinede annedir kötü jonusmak istemem Allah hidayet versin ne diyim . Ya kiloludur  zayıftır sağlıklı olsun da önemli olan o . Zayıf bile olsa kime ne millet hazırda bekliyo varya laf dalaşına girsin diye deseydin bebeğimin kilosu ona yetiyo bana yetiyor demek sana yetmiyor aklın hasete  çalışacağına kendi cocugunla ilgilen brn bile sinirlendim :)
tarafından
Dogru diyosun canim allah hidayet versin
0 oy
tarafından
Allah akıl fikir versin hayvanlar bile emziriyor diyecek bişey bulamadım 
tarafından
Aminnnnn allah cikarsin o cocugun ahini o kizdan
0 oy
tarafından
Cahil bı kadın..asla bulaşma. Bazen iyilik yaparsın döner dolaşır seni rezil etmeye çalışır. Çelimsiz ne demek ya. Allah'ım neler duyuyoruz 
tarafından
Bnm sütun gelmedi kızımda. 4 yaşında hala gozlerim dolar kızıma bı gram süt veremedim diye. Bnde çalışıyorum üstelik. Sahip koyarsın kenara verilir süt mamayla beslemek nedir. Ayrıca da zenginler sanırım. Bu fiyatlarla maaşı mamaya gider gerizekalinin
tarafından
Durumlari iyi kocasi belediyede mudur yardimcisi daha hala calisacam diyo valla sirf bebesini emzirmemek icin yapiyo gibime geliyo
tarafından
Lohusa depresyonuna mı girdi acaba. Çocuğu sahiplenmiyir olabilir. Çünkü yaptığı normal degil
tarafından
Kiz yok ne depresyonu suslenip puslenip tiktokta foto vidyo atar bebesini annesine birakip kocasiyla sabah aksam gezer cocuğa gider pahali pahali elbiseler alir ama emzirmeye gelince go.tunu donuyo
tarafından
Yani sarkmasin gogsuleri diye de yapıyor olabilir ama hiç normal değil bunlar. Garip
0 oy
tarafından
Oğlum 6 aylık emsin diye 40 takla atiyorum emmiyor mama ve ek gıda alıyor uykuda emziriyorum emmedigi için sutumde azaldı. Bı değişik bu insanlar sağ dolaba koy yazık günah varken de vermemek. Rica etsem emzirme danışmanından öğrendigin bilgiyi paylaşır mısın ?
tarafından
Bende aynı sen gibiyim kızım 6 aylık olcak on gün sonra sadece gece uykulu halde emiyor  bir dakika bile dolmadan bırakıyor  4. Aydam sonra hem meme hem mama şeklinde gittik biberona alıştığı için emmesi azaldı emmesi azaldığı içinde sütüm azaldı emzirmeye çalışıyorım ama nafile biz bu kadar uğraşırken milletin bebişi emdiği halde emzirmiyor ayrıca çalışıyorsa nolmuşki sağmak zor geliyorsa  geceleri emzirsin yani emzirmek için her türlü fırsat var benimki 6 ayda olsa anne sütü aldı şükür  ama gönül isterdi bir iki yaşına kadar emzirmek  nasip işte
tarafından
Bebeğin ağzi memenin kahve rengi yerini de icine alsin

Çenesi memene tam otursun

Bebişin alt dudaği agzinin icine doğru degilde disa doğru kivrilmali

Bebişini tutma pozisyonunda cok onemli bebeğini emzirirken bebeğinin vucudunun dik olmasi lazim yani popolarinj bazen disari dogru kiriyolar oyle degilde dik uzanmali

Emzirirken memenin C seklinde tutman lazim makas olarak degilde C seklinde tutarsan sut akisi daha hizli ve guclu olur (bas parmagin memenin ustunde 4 parmaginda memenin altinda olmali)

Bebeğini mumkun mertebe iki goğsune iyi temas edecek sekilde emzir yani ustunu cikararak bebek bi eliyle sağ göğsunu bi eliyle emzridigin gogsunle temasta olsun

Ve her gun elinden geldiğince ayni saatlerde emzirmeye calis saatlerini kacirma asla pes etme emzirmekten...

Ben buarin hepsini harfi harfine uyguladim cocuğum göğsumu cok cok cok guzel tuttu ama dediğim gibi benim sutum kesildi insallah sanada faydasi olur
tarafından
Teşekkür ederim bilgilerini paylaştığın için ❤️ inşallah faydası olur emzik ve biberon kullandığım için biraz zor gibi
tarafından
Bende kullaniyordum emzik ve biberon ama istikrarli kararli olursan başarirsin inşallah ♥️
tarafından
İnşallah ☺️❤️
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Herkes anne oluyor ama herkes ANNE olamiyor malesef 
tarafından
Maaleseff
0 oy
(2,382 puan) tarafından
Cnm sen Allah için iyilik yapmışsın ve lütfen tekrar git kapısına ara sir enzirsin çocuğu ziyarete git wlla ben burda kötü ildum yazık ya Nana vermek kolayına gelmiş deki Allah sorar 
tarafından
Yarin cagircam bidaha bide guzel bir dille konusuyim bakalim
0 oy
(597 puan) tarafından
Çok üzüldüm bebek için ((((  insansif ana olmaz böylesi
tarafından
Maalesef allah akil versin
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Abartmıyorsun canım. Bazı şeyler yaşa bakmıyo.

Millet sütüm gelsin attsın ye neler yapıyor.

Allah akıl fikir versin ona ne deme bilemedim ya 
tarafından
Amiin canim amiin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
17 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Kaavi (2,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Bir....Damla (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 159 göst.