0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Hanımlar  beni yanlış anlamayın  amacım yadirgamak değil yardım isteyenlerin  hepsi içimizden kişiler   bugün ki para toplama olayıda para toplandı   ama yine içimizden bizden biriydi   gibime geliyor  

Örneğin   bugün  2 kişiden yardım etmek için  bilgilerini istedim   sadece iban attı   bez ve ıslak mendil  sipariş vereyim gelsin dedigim halde bana göre ihtiyacı olan biri ıslak mendil ve bizide kabul eder diye düşünüyorum  duygu sömürüsü ile kandırılıyoruz 

Daha önce buradan kıyafet isteyip   ikinci elde satan kişilere de rastlandi  

Alenen dolandiriliyoruz

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Etrafınizdaki kişilere yardım etmek en doğrusu olacaktır. Çünkü Burda Gerçekten İhtiyaç Sahibine Gidip Gitmediği Meçhul.
tarafından
Çok doğru
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hıcbırsey demıyorum sonra vıcdansız, merhametsız, duyguları körelmiş falan oluyorum 
tarafından
Kız Büşra bu konudan ayrı olarak cıdden fazla asabısın yanı onu düzelt
tarafından
Ben normal de asebi değilim cnm burdan normal tel üzerinden görüştüğüm bayanlar var aslında  herşeye pozitif biriyim   ben eski kullanıcı yım benle dalga geçti ler burda    engelli olduğum için  eşim bana açıyor Muş    beni sevmiyor Muş   
Benim kızım vefat etti  kimi kızı vefat etmedi yalan söylüyor oldu  kimi kendini acindiyor dedi  bende şimdi bende kimseye açmıyorum   kırılsa bile içimden geçeni söylüyorum  yazıyorum
(2,698 puan) tarafından
Kız yok aslında Büşra çok tatlı birisi cidden çok seviyorum bu karıyı bende bi ara dedim çok asabi ama valla çok da tombik tatlı bişey cadıı
(2,323 puan) tarafından
Büşra canım bak insanlar sana ön yargıyla yaklaşmış diye nasıl kızgın ve kırgınsın ama biri ihtiyacı olan biri için İnternete komşudan bağlanıyordur deyince neden ön yargıyla yaklaşıyorsun ön yargı hangi konuda olursa olsun çok kötüdür. Yardıma gelince kimse mecbur değil etmek isteyen Allah için eder etmek istemeyen etmez. Ama insanların aklını bulandırmak doğru değil zaten insanları sömürenden Allah elbet çıkarır yedirmez ama ola ki gerçekten ihtiyacı vardır siz kalkıp yalan bilmem ne deyip gönderecek olan insanların aklını karıştırırsınız bu da bir vebaldir.
Herkes kendi vicdanıyla iyiliğiyle merhametiyle yaklaşıyor dediğin gibi sadece iban atıyorsa sende para gönderme kimse zorlamıyor sonuçta kuzum.
tarafından
Kuzum engelinle dalga gecen Allahtan bulur bunu unutma dıger şeyler ıcınde bılıyorsun burda çok fazla yalan söyleyenler oluyor ınsanlar ınan neye ınandagını şaşırdı evınde kedı olanlar burda aslanlık yapıyorlar sen sana yapılanlar yüzünden bu üslupla devam etme bak mesela ben senı hıc tanımamama rağmen asabı ve soguk buldum belkı de çok ıyı anlasabıkırdık gecmısi sıl bence Rabbım evladını sana bağışlasın
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yardimda zaten Allah icin yapilmiyormu canim istedigi kadar yalan olsun Allah goruyor sonucta ne niyetle yaptigini 
0 oy
(181 puan) tarafından
Bugün para toplanan arkadasa özelden yazdım ev adresini adını soyadını yazdı kız bez göndereyim diye bence o gerçekti evinin resimlerini de atmış ama bu olaydan sonra bı kişi daha bugün yeni hesap açmış mama istiyor benim de o dikkatimi çekti sahte gibi geldu 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Önemli olan niyet değil mi sonuçta kuzum birak biz dolandırılmış olalım Rabbım.goruyor 
0 oy
(254 puan) tarafından
Yardım ettim birine Allah kabul etsin inşallah samimiyetine güvendim ama hep şu soru kalıyor içimde mama almaya yok ama İnternet faturası ödemeye nasıl oluyor? 
tarafından
Komşudan bağlanıyor lar dir savunmaları bu
(254 puan) tarafından
Valla bilmiyorum vicdanlarına bıraktım Allah yardımlarınızı niyetimize göre değerlendirsin
0 oy
tarafından
Valla bugun ki kadina yardim edenlerden biri de benim. Goruntulu konustuk falan dediler inandim yardim ettim. Ben kendimce dogru olani yaptim artik gunahi da sevabi da o kadina olsun
(2,323 puan) tarafından
Valla kadın bi mama istedi pişman oldu gönderenler konuşmuyor ama göndermeyenler nedense kendini yiyor anlamadım. Sonuçta Allah için 10 lira gönderiyorsunuz ne kaybedeceksiniz 10 lirayla eğer ki yalan söyleyip haram yemeyi göze alan varsa o onun günahı. Ama kalkıp birilerine yardım yapılması nedense insanları çok rahatsız etmiş. Rabbim inşaAllah merhamet edenlere merhamet etsin.
(2,803 puan) tarafından
Yorgun annne ne güzel açıklamıssın cnm.tebrik ederim
(2,323 puan) tarafından
Ronyazeynep sağol canım ❤️
0 oy
(1,060 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 Olur mu? Burdan yardım göndermeye karşı çıkanlar, vicdansız, merhametsiz, bencil, yokluk görmeyen, acımasız insanlar. Tabiki bu ironi de. Gerçekten ihtiyaç sahibine yardım etmeyi herkes ister. Bunun yeri burası değil. Karşı çıkanlara özellikle nefret kusanlar var. 
0 oy
(5,392 puan) tarafından
Yaa gerçekten ihtiyac sahibi olan var ben hiç gormedım o postu mesela kendım adıma konuşim bnm de durmum yok eşim dün ameliyat oldu kzıımn şuan 2 bezı tek kaldı ama burda yardım istemedım hiç ihtiyaç harıtası na yazmıştım bi ara bi adam numarasını atıp gndercem demşti daha dönmedi bnde burda acaba arasam ayıp olurmu dye syldm Allah razı olsun bi arkadş burdan kızıma bez kıyafet gnderdi ama nekdr dua ettim tam 3 ay gitti bezler nezman aklıma gelse hep dua edyorum 
(616 puan) tarafından
Allah kimseyi zorda bırakmasın canım buradan Bi arkadaşta benim bebişime elbise gönderdi kargo daha gelmedi yolda gönderdiği günden beri dua ediyorum Allah razı olsun
(5,392 puan) tarafından
He vlaaa bak o iyilik yapan insanada dua etmiş olıuoruz ne guzel bşey değilmi bna ihtiyaç harıtası da bi mama sandalyesi bi bayan gondermşti bşka ne ihtiyacız var dye sorunca kızımn kolsuz zıbını yoktu ayy 8 adet almş hele mama sandalyesi elimiz ayağımız oldu okdr dua edıyırum ki nezman içne koyunca dua ederdim hep

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 577 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 460 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Meltemasya (1,060 puan) tarafından soruldu
+2 oy
7 cevap 169 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,467 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 285 göst.