0 oy
459 göst.
Diğer kategorisinde (1,060 puan) tarafından
Kızlar kadının biri bebeğim pişik olacak yardım edin bez alayım diye post açtı. Ben de çok üzüldüm hepimizin bebeği var sonuçta. Özelden yazdım aynı şehirdeyiz yardım edebilirim diye. Emin olmak için numarasını istedim görüntülü arayayım diye kabul etmedi. Güvenmiyorsan ben numaramı vereyim özelden ara. Kadın olduğuma emin olduktan sonra belki güvenir diye. Ama kesinlikle hiç bir bilgi vermedi. Ben de burda açılan posta nasıl güvenip yardımda bulunayım ki? Şimdi bana ithamlarda bulunuyor. Erkek misin kadın mısın. Amacın ne diye. İyilikten maraz doğar kesinlikle burdan kimseye güvenmeyin, üzülmeyin. Nerdeyse ben suçlu çıkacaktım

22 Cevaplar

0 oy
(7,036 puan) tarafından
Allah aşkına erkek olsan ona yardımı edeceksin erkekler buraya genelde kadınları taciz etmek için kulaniyor yani ben öyle düşünüyorum istisna lar da olabiliyor tabi 
(1,060 puan) tarafından
Eh işte ben de nasıl üzüldüm. Bebek pişik olacak diye.
(7,036 puan) tarafından
Vala cnm çok şükür durmum iyi burda giruyorum bazı postları yardım etmek istiyorum ama sonra güvenemiyorum bende çevremdeki yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım ediyorum en azından görüp biliyorum bazisina Allah yardım etsin gerçekten zor durumda oluyorlar ama dolandırıcılar yüzünden onlarada guvenemiyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
düzenlendi

Kesinlikle burdakilerin yardıma ihtiyacı yok. 

İhtiyacı olsa zaten numaranı kendi ister sana resim atardı. Salla gitsin edepsiz cokkk
(1,060 puan) tarafından
Yok kesinlikle vermedi. Ben numaramı vereyim özelden ara dedim kabul etmedi.
(15,744 puan) tarafından
Meltemasya özelinizi açar mısınız
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Bunların yüzüne insan iyilik yapmaya da korkuyor ya
(1,060 puan) tarafından
Kesinlikle. Beni suçlu çıkardı canım ya
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Iyi yapmışsın canım bende güvenmiyorum kimseye 

Maddi manevi yetebileceksen çocuk yapın arkadas yav
(6,053 puan) tarafından
Maddiyat cok onemli kismetiyle gelir deniyor imkan yok is yok sabir yok arka arkaya dogruluyor mantisiz mantiksz isler
(7,654 puan) tarafından
Gökyüzünden para yağmıyor malesef çalışmayana ekmek yok bu devirde
Allah ıslah etsin bende istesem 5 tane doğururum yetemem biliyorum ama
(6,053 puan) tarafından
Kesinlikle valla bende isterim cok cocuk kolaymi benim gibi dusunen birini gordum icin mutlu oldum❤
(7,654 puan) tarafından
Normal ve sağlıklı kisiler böyle düşünüyor zaten ❤
(6,053 puan) tarafından
❤❤❤❤❤
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Hee erkeğim bekle geliyorum yaz tövbe tövbe ya kendi üste çıkmak için saçma sapan konuşmuş 
(1,060 puan) tarafından
Yani şok oldum. Zaten aynı şehirdeyiz kolay olur bez götürürüm diyordum ***** gibi
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Yaa benimde aklımdan geçiyordu yardım etmek çok üzülmüştüm 
(1,060 puan) tarafından
İyiki yazmamışsın canım. Aynı şehirdeyiz diyince bez alıp götürmeyi bile düşündüm. Ne numarasını verdi. Ne de benim numaramı aldı. Tartışmadan sonra bir de diyor ki hadi ver numaranı. Ondan sonra verirmiyim hiç.
(2,593 puan) tarafından
birde her türlü ispatlarım falan diyordu dimi canım herhalde istemicekler diye düşündü ay bilmiyorum ya insanların iyiliklerini nasıl kullanıyorlar böyle
(1,060 puan) tarafından
Ben de öyle dedim. Hani ıspatlarım diyordun ne oldu? Ne gerek var numaramı vermeye. İnanmıyorsan yardım etme amacın ne yazdı. Şaka gibi.
(2,593 puan) tarafından
kendisiyle nasılda çelişiyor böyle insanlar yüzünden gerçekten ihtiyacı olanlara inanamaz oldu
0 oy
(13,080 puan) tarafından
Bazıları burayı yardım kuruluşu olarak görüyor ☹️
(1,060 puan) tarafından
Malesef inanmamak lazımmış
0 oy
tarafından
Yeni nesil dilencilik :d
(1,060 puan) tarafından
Gerçekse çocuğa yazık dedim canım ya
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Oyle yardim postlari yasak değil mi ya
(1,060 puan) tarafından
Yasak normalde canım. Ama okumuş bulundum işte
0 oy
tarafından
Valla canım geçen gün  yardım  istemiştim kadına dedim numaramı vereyim satmaktan konuşayım istersen kendisi vermedi yani bana yardım edecek kişi 
(1,060 puan) tarafından
Ben vereyim numaramı istersen dedim. Yani güvenmiyorsa özelden arasın kadın olduğumu duyunca belki inanır diye ama beni suçlu çıkardı.
tarafından
Valla bana yardım edecek dedi  hatta ben ona dedim  dedim numaramı sana vereyim ara istersen kontörüm  yok benim siz arayın varsa dedim dedi gerek yok  canım yardım edicem numaraya  ben nu.arami adresini verdim allah büyük inşallah gonderiei
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Kimseye güvenmeyin derim ben kesinlikle burdaki kimse doğru konuşmuyor 

(1,060 puan) tarafından
Beni suçlu çıkardı ya canım.
(2,698 puan) tarafından
Özele gelsene
0 oy
tarafından
Ben de geçen aynı şeyi söyledim buradan her yardım isteyenlere güven olmaz ama yanlış anlaşıldım asla güvenmem gözümle görmediğim kimseye de yardım etmem
(1,060 puan) tarafından
Ben de normalde çok inanmam ama aynı şehirde olduğumuz için gözümle görür belki yardım ederim dedim canım. Bebeğe üzülmüştüm.
tarafından
Haklısın canım ama millet dilenmeyi meslek haline getirdi
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Genel olarak konuşmayalım lütfen. Bazı insanlar gerçekten ihtiyaç sahibi oluyor. Ve bunu daha önce yardım yapan arkadaşlar paylaştı evet böyle değişik kişiler de çıkıyor ama gerçekten ihtiyacı olan da var.. 
tarafından
Aynen  valla
(1,060 puan) tarafından
Ben de işte aynı şehirde olduğumuz için gözümle görür belki yardım ederim dedim canım ama beni suçlu çıkardı
(5,132 puan) tarafından
Evet sen de haklısın işte böylelerini yüzünden gerçekten küçük de olsa yardımımız olabilecek kişilere de güvenemiyoruz
0 oy
tarafından
Bencede kimseye güvenmemek  lazim
(1,060 puan) tarafından
Haklısın canım.
0 oy
tarafından
O kadın benım ama dilenci degılım yardım istemedim gerı gonderecegım dedım dırek adres telefon ver gelıyom falan dedı bır suru erkek postu var bakın yemın bıllah ediyorum yanı daha ne bu boyle 
tarafından
Bacım kusura bakma da postunda her bilgimi verecem demişsin sonra da kadına erkek muamelesi yapıyorsun . Kadın sana demiş ara diye e madem guvenmiceksin ne diye istiyorsun
tarafından
E sen ona güvenmiyorsun erkek mı dıye o sana nasıl güvensin para kolay mı kazanılıyor
tarafından
Peki ben o kişinin ıyı niyetli olup olmadıgına nasıl emın olacaktım aynı yerde oldugum bırıne nasıl adres verecwgım basıma once geldı yardım isteyen bırı burdan erkrk cıkmıstı nıye boyle yargılandım ben ya allahtan korkarım
tarafından
Guvenmıyosn gonderme dedım zaten kotu bısymı yaptm yanlıs yerlere cekıldm boyle
tarafından
Ben gerı verecwgım parayı dedım daha once elimdeki fazla mamayı ve kuculen kıyaftlerı verdım burdan bnde hakkımda boule agır yorumlar yapanlar özelden yazsın lutfen bilmeden nıye boyle yazıyorsunuz sımdı o kadın haklı ben haksız oldum nasıl eminsiniz pekı bundan
0 oy
(421 puan) tarafından
Iyilikten maraz doğuyor benim burda kimseye güvenesim gelmiyor bu yüzden hem ihtiyaçları olduklarini söylüyorlar hem yardımcı olmak isteyene de yardımcı olmuyorlar boşver canım sen elinden geleni yapmak istemişsin duyarsiz kalmamışsın demek ki yeteri kadar ihtiyacı yokmuş ki üstüne seni suçlu çıkarmaya çalışmış 
(1,060 puan) tarafından
Ben de normalde güvenmem canım. Ama aynı şehirde olduğumuz için gözümle görür belki bez bile götürürüm dedim. Ama o, ben aynı şehirdeyiz diyince iletişimi kesmek için elinden geleni yaptı. Daha fazla sormamam için beni suçlu çıkardı.
tarafından
Abart bı de agla ya nasıl emın oldun benm ıhtıyacım olmadıgına allah askına yeter ya
(1,060 puan) tarafından
Kadın uçtuuu. ;)
0 oy
(119,456 puan) tarafından
vallaha burdan birine yardim etcene az cok sma li bebelete yardim et kimseye guven olmuyo
(1,060 puan) tarafından
Haklı canım
0 oy
(17,862 puan) tarafından
İyiliği nasılda suistimal ediyolar insanı iyilikten soğutuyolar ya
(1,060 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım
0 oy
tarafından
Yaaa Yavuz hırsız ev sahıbını bastırırmış asıl o erkek mı ne acaba 
(1,060 puan) tarafından
Aynen öyle oldu canım. Benim numaramı da almadı. Ben nerden bileyim. İn mi cin mi?
tarafından
Ben her ay sma lı bır bebeğe yardım yolluyorum onların bızden baska caresı yok
(1,060 puan) tarafından
Ben de öyle yapıcam sanırım.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Asla ne inanıyorum ne üzülüyorum burdaki duygu sömürülerine. 
(1,060 puan) tarafından
Ben de normalde güvenmem canım ama aynı şehirde olduğumuz için gözümle görür belki yardım ederim dedim. Bebeğe üzülmüştüm.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 480 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 577 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
7 cevap 169 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 284 göst.