+1 oy
452 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Sabah ne hazırlasam kızlar siz nasıl ağırlıyorsunuz kahvaltıya ?

16 Cevaplar

0 oy
(1,580 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Uzun zamandır kimseyi ağırlamadım ama kahvaltı konusunda başarılıyımdır söylemesi ayıp uzmanlık alanım. Bir kere güzel bir peynir tabağı hazırlarım bütük sunum tahtasına 5 çeşit peynir yeterli gelir. 

Zeytin tabağı hazırlarım. Kaymak, bal, 2 çeşit reçel, tereyağı. 
Yumurta salatası olmazsa olmazım genelde sevilir. Menemen olmazsa olmaz. 
Sucuk ayrıca olur yumurtasız yaparım. Karışık kızartma yaparım (patates, biber, patlıcan üstü domates soslu).
Krep veya pankek ikisinden biri. Mini pizza kişi başı 1 adet veya mini gözleme.
Sigara böreği yaparım börek olarak yeterli bence. Domates, salatalık.
Bir de yumurtalı ekmek, aklıma gelenler bunlar umarım unuttuğum olmamıştır. Pandemi olmasaydı da butik kahvaltı mekanı açmak istiyordum şimdilik askıda.
(2,323 puan) tarafından
Beni kahvaltıya davet etsene diyesim geldi :D sjsjsjjs
Ama bi poğaça yada simit gider bu sofraya ☺️☺️
tarafından
Mini gözleme nasıl oluyor fotosu varmı
(1,580 puan) tarafından
Normal gözleme yapıp 4e bölüyorum hani dışarda yerken 4e bölüp getiriyorlarya. O şekilde yapıyorum.
(1,580 puan) tarafından
Poğaça veya simit hiç aranmıyor yeterince hamurişi var bence. :) normalde de poğaça tarihte yapmadım ihtiyaç duyup.
-Reklam-
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Patates kizart menemen yap sosis falan kizart varsa eger milfoyun minik pizzalar yap 
+1 oy
(15,286 puan) tarafından
Ben bugün kahvaltıya çağırdım arkadaşlarımı. Patates kızartması, sucuk, menemen , bimden bazlama aldım bı de tereyaginda isittim. Kahvaltılık şeyler bı de.
(1,034 puan) tarafından
Bimde bazlama mı var
(15,286 puan) tarafından
Evet ekmek bölümünde paketli 2 şerli satılıyor. Isıtıp yenebilir. Güzel oluyor. Başka şeyler de yapilabilir
(1,034 puan) tarafından
Tşkler cnm
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Fransız tostu yaz nete onda güzel mantar ve biber koz yapabilirsin
0 oy
tarafından
Bu sabah ailem vardı. Menemen yaptım sucuk yaptım birde patates kızartın normal peynir zeytin domates salatalık onlar standart zaten. 
0 oy
tarafından
Zeytin peynir reçel bunlar Fix. Patates kızartması, tost ekmeğinden ekmek kızartması , pankek , sucuklu yumurta ya da haşlanmış yumurta, domatesli salatalık biber kahvaltılık kırmızı biber bı de çörek tarzı bişey yapıyorum pogica gibi bişey.
0 oy
tarafından
Paçanga, börek, poğaça ya da gözleme, bazen pankek

klasik kahvaltılıklar(peynir çeşitleri, zeytin,reçel,bal,domates,salatalık vs.)

Menemen ya da sucuklu yumurta

fırında baharatlı patates 
0 oy
(4,889 puan) tarafından

Kızartma, börek, açma, muhlama, menemen, biberli yumurta bunlar seçenekler. 

Gerisi de klasik peynir zeytin reçel tereyağ vs
0 oy
tarafından
Zeytın peynır  reçel felan kahvaltılıklar 

Patates kızartması

Börek 

Simit /poaça 

Domates /salatalık 

Patates kızartması

Kıymalı yumurta 

Menemen 

Cok kalabalıksa bunların hepsını yap çeşit cok gozuksun ama kalabalık degıllerse bu kadr çwşite gerek yok sımır poaca borek hepsı hamur ısı tarzı zaten bırını sec mesela 
0 oy
tarafından
Patates kızartırım yanına ya yumurta kırar menemen yada kuymak yaparım çay peynir zeytin falan gayette güzel oliyo
0 oy
(278 puan) tarafından
Kuymak.... Sigara böreği.... Patates kızartması... Bide peynir zeytin domates işte diğer iycekler yeter bence ben bunları yapıyorum bazen biberli ekmekte yapıyorum canım isterse 
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Ağırlamıyoz peynir olmuş 50 lira yumurta tanesi 2 tl ne misafiri kız yiyip gelsinler :D

Şaka şaka kız ben normal kahvaltılık koyuyorum ortaya bambuma peynir sunumu yapıyorum 4-5 çeşit peynir kalanı serpme yapıyorum mesela zeytin bal tereyag helva salam salçalı sosis omlet yada yumurta kapama yeşillikte koyarım patates kızartması haöue kızartması olabilir öyle işte

0 oy
(1,297 puan) tarafından
Pazartesi misafirim vardi 

Yunurta hasladım

Muhlama yaptim 

Biber patates kizartmasi

Börek siparis verdim 2 cesit 

Açma aldım 

Domates salata ve diger kahvaltiliklar
0 oy
(620 puan) tarafından

Börek ya da poğaça, pankek, tuzlu kurabiye olabilir, tuzlu muffin de hoş görünüyor. Şehriyeli patates kroket yap kesin canım çok basit ve güzel bi şey. Portakal dilimle güzel görünüyor. Ben kek yapıyorum bi de, yenmezse sonrasında kahve yanına koyarsın, sofrada güzel duruyor. Kızartma yerine fırında ince dilimlenmiş baharatlı patates yapabilirsin, hem farkli görünür hem de o telaşede yağla uğraşmak zor olur bence, kokar bi de. Melemen ya da haşlanmış yumurta salatası olabilir. Kahvaltılık tarif baya çok:angel:

0 oy
tarafından
Bütçeye göre bacım şimdi sayarım amma belki alamadın 
tarafından
Say kuzum sen

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
5 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.
8 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
16 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde guzelbirkizannesi (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 202 göst.

381,079 soru

11,408,638 cevap

34,945 kullanıcı

...