0 oy
167 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar 4 aylık bi bebeğim var ve emziriyorum çok kilo aldım.  Kıyafetlerim üstüme olmuyor artık 100 kilo oldum kendimi tutamıyorum acıkıyorum emzirdigim için. Yarın diyetisyene gidecem. Emzirirken çok kalori yakılıyormuş doğru beslenme şekliyle hem kilo veririm hem emziririm diye düşünüyorum sizce. Bide eğer böyle kilo almaya devam edersem 2 ay sonra bebeğimi sütten kesmeyi düşünüyorum malesef ama kilo vermeye başlarsam 2 yıl emziririm 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben gitmiştim insan para verdigi icin azim ediyor bide diyetsyen kilo vermeyince kıziyodu
tarafından
Ben daha önce paralı diyetisyene gidiyordum canım ama şimdi devlete gidecem
-Reklam-
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Ben yapmadm ama iş yerinde emziren arkadasım diyetisyen gitmişti. İki ayda on kilo verdi. Yetmiş kiloydu. Ben normalde bu kadar yemiyorum dedi. Yiyerek zayıfladı valla 
tarafından
Allah Allah inşallah bende de öyle olur
0 oy
tarafından
Ablam gitmişti 30 kilo vermişti 90 ile başladı 60 ile bitirdi
tarafından
Valla ne güzel yaa inşllah darısı bana peki özel diyetisyen miydi canım
tarafından
Güzeldi bende daha once gittim ondan sonra oda baktı ben kilo veriyorum aynı yere gitti özeldi zaten ben 20 kilo verdim 78 kilo falandim 57 58 kilo oldum hersey yedik tabi az az ama tatlı yok pilav makarna hamur işi ekmek hariç yok gibi Bihter çikolata ablam yedi hergun 1 dış kahve ile birlikte böyle yani hiç zorlanmadik
tarafından
Tatlı makarna yoktu en sevdiğim şeyler onlar nasıl verecem ben hiç bilmiyorum
tarafından
Onlar yok canim diyetisyenler vermez :) sadece bulgur oda 3 kasik anca
tarafından
Yaaa yapacak bisey yok artık vermem gerek ne yapalım
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Emzırerek ekstra kalori yakıyorsun hem bebegının hakkı o süt sakın kesme.. Emzırerek kılo verırsın tabı sutunde azalmaz kardesım diyetisyen dediklerime guven emzırıp kılo verenler cok ona gore liste hazırlanıyor 
(4,237 puan) tarafından
Dur tabaklarımı yediklerimi buraya atayım bak sen
(4,237 puan) tarafından
Attım cnm asagıya bak
tarafından
Sana nasıl teşekkür etsem az canım çok sağol bazen özelden kafama takılanları yazsam sorun olmaz demi
(4,237 puan) tarafından
Ayy ne yaptım cnm ınsaallah verırsın kilolarını stres yapma, bebisını saglıkla buyut emzır bol bol. Tabıkı yazabilirsin hatta yarın basla hmn banada haber et.. Yasin kac bu arada?
tarafından
21 canım tamam birazdan  yazarım canım
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Emziriyorum mama da yiyor kızım ben zaten kilolu hamile kaldım şuan kızım 4.5 aylık ben doğum öncesi kiloma döndüm ama o bile 86 yani çok fazla . Şuan diyetisyen e başladım 1 hafta olcak emziren anne diyeti yaptırıyor aç kalmiyorum sütüm zaten azdı hala öyle kızım emiyor üstüne mama yiyor sütüm de bir azalma olmadı . Bakalım inşallah kilo veririm
tarafından
1 hafta mi oldu paralı mi canım yoksa devlete mi gidiyorsun
(1,465 puan) tarafından
İnternet uzerinden online diyet haftada bir yeni liste veriyor paralı . Evet yeni basladim salı günü bir hafta olacak
tarafından
Anladım canım ben hamile kalmadan önce bende online diyet yaptım paralı 10 kilo verim ama hamilelik emzirme derken 2 katını geri aldım
(1,465 puan) tarafından
Anladım hamilelikte kilo almamak elde değil maalesef ben yeni başladım bakalım ne gidicek
0 oy
(254 puan) tarafından
Sırf kilo alıyorum diye çocuğunu sütten kesersen çocuğun hakkına girmiş olursun canım. Bunu yerine sağlıklı kilo yapmayan şeyler tüketip bol su içebilirsin. Sonuçta anne sütü altından bile kıymetli. Ve emzirmek için süt olsun diye can atan nice anneler var. Sen elindeki nimeti bu şekilde geri itme. Sağlıklı beslen yemene dikkat et iradeli ol su iç bence 
tarafından
Bende vermek isterim çocuğuma anne sütü ama kilo da vermem gerek diyetisyene gideyim hem kilo verip hem emzirirsem çok iyi olur
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Yani ne olursa olsun sutun varken bebegini 6 aylıkken sütten kesmeniz yanlış bence diyette yapıp emzirirken verirsin bende emziriyorum bebegim 4 bucuk aylık azar azar diyet yapıyorum yediklerime dikkat ediyorum sırada başladım elhamdulillah 74 kiloyum
tarafından
Canım bende senin gibi düşünürüm ama artık yatakta dönerken kalkıp otururken bile zorlanıyorum o yüzden vermem gerekiyor ama sütten kesersem vijdan azabı çekerim o yüzden diyorum diyetisyene gideyim
(2,052 puan) tarafından
Aynen canm diyetisyen eşliğinde ver kilonu ama aynı zamanda bebegini de bol bol emzir verirsin ınşaallah
tarafından
Inşallah canım yaa Allah razı olsun senden
0 oy
tarafından
Kızlar benim için önemli bilgisi olan tecrübelerini anlatsa
0 oy
tarafından

Zehra23 zehra23 canım gönderiyorum mesaj ama böyle bisey cıktı acman lazım image

(4,237 puan) tarafından
6 ay da bıraktığım zamanlar oldu 2 3 ay yapmadığım dikkat etmedıgım ama almadım geri sporla verdm cunku.. Kızım okula basladı 3 aydır her hafta grıbız ıyılesemedk bı turlu o yuzden tam uyamadm
(4,237 puan) tarafından
Dikkat etsem 3 gunde 1 kılo gidiyor dun mesala dısarda 7 bın adım attım sabah erkenden 1 saatte, ogun leslıe yapmadm bacaklarım agrıyor
tarafından
3 günde 1 kilo maşallah yaa inşallah bende veririm sen böyle anlatınca hevesleniyorum valla ama sütüm kesilir diye de korkmuyor değilim hani
(4,237 puan) tarafından
Yok cnm nıye kesilsin aksine protein karbonhidrat Vs aldıgın ıcın sutun kalitesi artıyor bol su da ıcecegın ıcın sorun olmaz ınsaallah... Normalde yogurt sut fazla tuketmem ama diyete uydugumda yemeye calısıyorum
tarafından
Hadi bakalım Sana somunları bildiririm burdan

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 145 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Bir deniz annesi (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 138 göst.
4 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.

381,714 soru

11,427,580 cevap

34,987 kullanıcı

...