0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Kızlar ilk ikisi normal dogum, 32+4teyken doktor kontrolünde 2540 gr çikmıştı bebişim. Şuan 34+5 olduk. Doktor kontrolde demişti ki boyle giderse 4 kiloyu geçer, beslenmene dikkat et diye. Aklima takıldı kaç haftadır. Randevuda bulamadım, 25 aralık en yakin randevu. Kilo takibi yapamıyorum yani, sizce fazla mı kilosu. 4ü geçerse sırf kilodan dolayı sezeryana döner mi acaba.?

8 Cevaplar

0 oy
(870 puan) tarafından
Son haftalarda daha çok kilo alır bebekler o yüzden demiştir neredeyse haftada 1 kilo alırdı 
(870 puan) tarafından
Özel değil sanırım hastane
(108 puan) tarafından
Yok canim devlet hastanesi ama inan özelde bile sira yok, aydinda oturuyorum. Hastanede sadece 1 tane kadin dogum doktoru var, cevre ilçelerde hic yok. Ordakinlerde burdan sira alıyor, düşün sıra açıliyor 5 dakika gecmeden hepsi doluyor, bende anlamadim
(870 puan) tarafından
O Kadae hastaya bakan doktorda pek ilgili olmaz
(108 puan) tarafından
Tabi pek ilgili olamadi ama doktorum diger iki dogumumdada gittigim doktor. 6 yıldır her sorunumda kendisine giderim, iyi bir doktordur normalde gayet ilgilidir hatta en az her hastası 10 dakika dolmadan dışarı çikmaz belki bazen daha fazla. Bu sene böyle oldu canim
(870 puan) tarafından
Onlarda dogal olarak hastalıktan korkuyorlar sabır işi doktorluk
-Reklam-
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Çok degil 4 kiloyu bulmaz bnce
(108 puan) tarafından
Inşallah canim ya, korktum normal dogumdan sonra birde sezeryana doner diye
(3,382 puan) tarafından
Ben 34 haftalık doğm yaptm 2430 doğdu bebeğim norml yaptm seninde aman aman bi fazlalığı yok stres yapma dr benim bebişimi yarım porsiyon die seviyodu:)
(108 puan) tarafından
Insallah canim içimi ferahlattin biraz :)
(3,382 puan) tarafından
Saglıklı bi şekilde doğsN bebiş inş:)
(108 puan) tarafından
Amin canim hepimizinki insallah
0 oy
(4,148 puan) tarafından
Bende 27. Haftada gittim kontrole kafası 30. Haftaya uyumlu çıktı kilosu da 1396 gram çıktı doktor bana da karbonhidrat kes komple abur cubur yeme dedi ama ekmek yemiyorum 2 öğün besleniyorum zaten anlamadım daha neyden keseyim görüyorum millet hamileyim diye canı ne çekse yiyor ben öyle yapmıyorum kilom da var aşırıya kaçmayayım diyorum doktor da dedi böyle devam ederse haftasını tamamlarsa kafası daha büyük olur kilosu 4 ü geçer normal doğumun zor olur dedi benim de morelim bozuldu sezeryan istemiyorum çünkü 
(108 puan) tarafından
Sorma canim ya, seninki yine bilgilendirme yapmış, benimki kilosu şu kadar dedi, haftası 3 hafta ilerde dedi. Ben fazla kilo almadım hamileligimde.m mide bulantim cok oldugu için istesemde pek bisey yiyemiyorum. Bana fazla kilo almamaya bak, 4ü geçerse sezeryana donebilir dogumun dedi başkada bisey demedi
(4,148 puan) tarafından
Aynı durumdayız canım bende 28. Haftadayım daha 3 kilo aldım ilk 3 ay bulantıdan dolayı hiç bir yiyemedim 3 ay bitti üstüne covit oldum iştahım tamamen kapandı şu anda da covit sonrası kokuları kötü almaya basladım bir çok şeyden midem bulanıyor yine adam akıllı yemiyorum anlayacağın yesem nasıl olur acaba diye düşünüyorum bende sende doğuma kadar ekmeği kes makarna pilav abur cubur çıkar komple et ve sebze ağırlıklı beslen ne yapalım bebeklerimiz için elimizden geldikçe dikkat edeceğiz
(108 puan) tarafından
Çok saol bilgilendirme icin canim, mecbur dikkatli olcaz artik
0 oy
(5,813 puan) tarafından
34te benim 2500 çıktıda 35e uyumlu gidiyorsun dedi ama bazı durumlar genetik bence.. Eğer ailenizde genelde 3 kilo ve üstü doğum yapılıyorsa sizdede öyle oluyor istisna değilse.. 
(108 puan) tarafından
Canim bir çocugum 3.600 digeri 3450 gr dogdu. Haydi bunlar normal problem olmadi ama bu dordü geçerse sezeryana döner diye korkuyorum
(5,813 puan) tarafından
4ü geçmez bence 3.600 falan doğar sen buna ulturason yanılma payını koy.. Yani 4 derse 3.700 falan doğar çocuk..
(108 puan) tarafından
Insallah canim ya
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Ultrason cihazları yanlış gösterebiliyor canım 
(108 puan) tarafından
Bende oyle biliyorum +-500gr oynayabilir diye ama ultrasona uyup 4 kiloyu gecmis deyip sezeryana alirlar mi diye tereddütüm var
(12,939 puan) tarafından
Yani belli olmaz kuzum 5 kg normal doğuran da var riski yoksa catin dar degilse normal yaparsın
(108 puan) tarafından
Çatı darlıgım yok sanırim ilk iki dogumumda problem cikmamisti
0 oy
(426 puan) tarafından
Fazla değil canım onlar hep yüksek gösteriyor ama doğunca alakası olmuyor verilen hesaptaki kiloyla minicik çıkıyorlar korkma o yüzden
(108 puan) tarafından
Insallah canim ya, 4 kiloda olsa sezeryana donmezse benim icin kilo problem degil ama  ben azicik sezeryandan korkuyorum acikcasi
0 oy
(749 puan) tarafından
Normal neresi fazla
(108 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bende anlamadim. 3 hafta onden gidiyor şuan 35 haftalikla uyumlu ama sen 32 haftadasin daha dedi
0 oy
(603 puan) tarafından
Şeker yüklemesi yapıldı mı? Maşallah neyle beslendin kız :) ben de 4 kg doğurdum ama 36 kg da ben aldım. Şekerim hep düşüktü hep yedim şişirdim bebeği. Sezeryan olmak zorunda kaldım maalesef bebek sıkışır diye riske atmadılar.
(108 puan) tarafından
Canım ilk ikisinde yapıldı çıkmadı, ailede genetik seker hastaligida yok, bendede fazla kilo artışı olmayinca doktorumda tercihi bana bıraktı, bende bunda yaptırmadım ama aklımıda karıştırmıyor değil. Bebek kilo alsın diye ekstra bisey yapmadim hatta mide bulantilarim oldugu için pek birseyde yiyemedim ama ne oldu nasil oldu bende anlamadım canim ya
(603 puan) tarafından
Maşallah diyelim canım o zaman. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 396 göst.
8 Kasım 2019 Diğer kategorisinde ❤Berkay'ın Annesi ❤ (1,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
0 oy
5 cevap 129 göst.
0 oy
23 cevap 393 göst.
20 Aralık 2021 Aile kategorisinde Hyryegns1. (66 puan) tarafından soruldu

378,446 soru

11,327,907 cevap

34,783 kullanıcı

...