0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İyi geceler kizlar sutlerin kaymaklari birikti birikti bu gece tereyağ oluverdi ama kolumuz koptu eşim sagolsn  :D tahmini 1 kilo oldu. Tereyağ bedava gelmiş oldu 

image

6 Cevaplar

0 oy
(410 puan) tarafından
Afiyetle yiyin inşallah:))
tarafından
İnşallah :)
-Reklam-
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Doğalı  çok güzel oluyor afiyet olsun inekleriniz mı var :)
tarafından
İneklerimiz onceden vardi 3 senedir komşudan aliyoriz :))
0 oy
tarafından
Ben evde yogurt yapıyorum kaynaklarını yemiyorum onları da yapsam olurmu acaba ama nasıl biriktiricem? Bu arada elinize sağlık maşallah :) 
(3,897 puan) tarafından
Her sütün kaymağını bi kapta birikdi, ama çiğ sütün kaymağını 1 gün beklicek o süt kaymağı en üstte çıkcak
tarafından
Yogurt mayaladiktan snra kaymaklari buzluga at biriktir snra cikarir cozulunce tereyag yaparsn. Ben 5 kiloluk su bidonuna koydum calkalaya calkalaya yabi burda erkek gucu lazm oyle daha cabuk oluyo :))
tarafından
Anladım cnm çok sagol.
Ya çiğ sütün kaymagınıdamı alayım tereyagı için?
tarafından
Çiğ sütün kaymagindan hic yapmadim denemedim. Ben yogurt mayaladiktn snra alıyorum kaymaği. Ama sen iki turlu de alirsan birbirine karıştırma kötü olur
0 oy
tarafından
Ellerine kollarına sağlık canım afiyet şifa olsun bende geçenlerde.yaptim tadı çok güzel 
tarafından
Sagolasn cnm amin inşallah evet el yapimi en dogali en guzelii :))
0 oy
(7,689 puan) tarafından

Ben de ev tereyağını çok seviyorum annemin aldığı bir yer vardı bana da toplu aliyodu çok temizmis filan ama talihsiz bi olayla karşılaştım ve bir daha ev tereyağı almadik market tereyağında da o tat yok :pouty:

tarafından
Guvenilen yer olmasi lazm malesef bizde gecenlerde biyerden aldik tereyag almaz olaydik icinde ne ararsan var
(7,689 puan) tarafından
Bizim öyle değildi yani herkesin bildiği biriydi zaten ama tek bir şey bile yetiyor o günden sonra annem de ben de dışarıdan yiyemiyoruz maalesef
tarafından
Hmm anladım kötü olmuş ozaman
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Ayyyy sıcak pide ekmek olsa yanında da çay gömerdikk ahagkahaka
tarafından
Ahahajha valla guzel olurdu
(1,301 puan) tarafından
İnsan bir gelde yapayım yiyelim deer yaziklaaaar olsunn , yazıklar olsuunnn skhssjskjsks
tarafından
Cok haklisin dusuncesizlik ettm  :D
(1,301 puan) tarafından
Tamam tamam affetttimmmmm skhskshssksh

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 167 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 258 göst.
13 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mami (575 puan) tarafından soruldu
0 oy