0 oy
182 göst.
Aile kategorisinde (97 puan) tarafından
Merhaba. Size bir soru yoneltecegim.  

(Yine sorum normal evlilikleri kapsamaktadir,aldatmalarin guvensizliklerin ve maddiyatin verdigi senlik benlik kavgalarinin olduğu, temeli sallantida evliliklerden degil normal ama iletisimi eksik nasil davranacagini bilmeyen eslerin oldugu evlilikleri genel alarak soracagim) 

Nisanlilik/sevgilik doneminde esinizin (konusmaya/dokunmaya/yada isteklerinizi yerine getirmeye) daha ilgili oldugunu, ama evlendikten sonra hatta ve hatta cocuk olduktan sonra biraz azaldigini/yok derecegine geldigini/artik soylemekle yaptigini dusunuyor musunuz? 

(Daha ilgili oldu diyenleri kapsamamaktadir amacimiz bunun nedenini bi turlu bulamayan arkadaslara farkindalik yaratmaktir. ) 

Nisanlilik sevgililik yada cocuk olmadigi donemlerde 

1. Siz onu yönetip yonlendiriyormuydunuz 

2. Ailesi arkadaslari yada cevresi konusunda bikadar cok sikayetleniyormuydunuz? 

3. Disil enerjinizi ortaya cikaracak giyim ses tonu bakisma ve cilve nezaket asillik olarak kadinliga daha mi yakindiniz? 

4. Onda begendiginiz seyler, begenmediginiz seylerden daha mi fazlaydi? Ve bunu ona soylermiydiniz ?

5. Takdir edermiydiniz 

6. Flortlesirmiydiniz 

7. Cinsel olarak istediginizi tutkulu bisekilde dile getirir miydiniz 

Eger simdi bunlar degismisse, 

Karsisinda  anne edasiyla yoneten, sikayetlenenen, cozum degil problem ureten, disil enerjisini bastirmis, cinsellikten eskisi kadar heycan duymayan, yada istemeyen yada yük goren , takdir etmeyen, flortlesmeyen bi kadin olmussunuz demektir. 

Karsimizdaki erkegi normal kabul edip yaziyorum, biz zaten sadece kendimizden ve yaptiklarimizdan sorumluyuz karsimizdakini degistirmekten , kendimizi degistirmek daha kolaydir.  

Bunlar degismisse, dikkat edin testi su sizdirmaya baslar ve sonra iyice kemiklesir hal boyleyken fsrketmek ve duzeltmek , daha kolaydir. Herkese mutlu evlilikler diliyorum. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birkaç postuna denk geldim de merakımdan soruyorum aile terapisti mi mesleğin 
(97 puan) tarafından
Bu konularda calismalar yapiyorum
-Reklam-
+3 oy
(463 puan) tarafından
Bu bahsettikleriniz çoğu piskoloji kitabında yer alıyor. Bu tezleri savunan birisiniz paylaştığınıza göre. Madem öyle size bir soru. Türkiye şartlarında bir kadının anne olduktan sonra davranış biçiminin değişmesi çok olağan değil mi? Kadın ev işi yapacak çocuğa bakacak yemek yapacak her şeye yetişecek. Akşam eve geldiğinde sarılan koca gitmiş ne yemek var diyen bir tip gelecek ve kadının değişen davranış şekli problem olacak. Normal mi bu
0 oy
tarafından
Bugun kac kez denk geldim boyle yazilara insallah sorunu olanin dermani olursun
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Rabbim herkesin yuvasına mutluluk huzur versin inşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 236 göst.
3 gün önce Moda kategorisinde Hasret23243 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 127 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (928 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 200 göst.
13 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,614 puan) tarafından soruldu
+3 oy
14 cevap 931 göst.
28 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Bal oglum (760 puan) tarafından soruldu

384,962 soru

11,513,860 cevap

35,174 kullanıcı

...