0 oy
136 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 13 bı bebeğim var benim ben sürekli yüzü asık bir anne değilim ama yanlış yaptığında bize veya babasına eşyalara zarar verdiginde hayır diyorum ama gülerek değil ve sürekli hayır kelimesini asla kullanmıyorum sadece yanlış yaptığı veya onun zarar göreceği birşey için diyorum asla baskı yapmiyorum herşeye bakmasına izin veriyorum bir kere bakıyorum TV Tel bardak tabak dolap v.s ve sonrasında elinden alıp onlar bizim annecim oyuncaklar senin diyip alnından öpüyorum ve bebeğimin anladigini düşünüyorum ki bu aralar hiç bir şeye zarar vermiyor ben bebek öldü diye TV dura monte etmek istemiyorum yada süs aksesuar karımı kaldirmak istemiyorum onları ne kadar kaldıran başkasın evinde aynısından veya bir degisinden görürse saldırır bakmak isteyecek diye düşünüyorum sizce doğru mu eğitim veriyorum

3 Cevaplar

0 oy
(245 puan) tarafından
Bence doğru hayır demek gerekiyor herseye göz yumarsak sonra ilerde önünü alamayiz . Bende büyük oğluma öyle yaptım ama hayır demek yerine nedenini açıklamaya çalıştım öyle olunca hemen kabul ederdi bu ikinci de nasil yapicaz bakalım
tarafından
Aynen.canim bdnde anlatırım ama daha küçük olduğu için hayırdan anliyor
-Reklam-
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Herkesin bebek yetiştirme tarzı farklıdır canım. Senin doğrun bu işe yaradığını düşünüyorsan böyle devam et. 
tarafından
Teşekkür ederim canim anlayışlı cevabın için herseyede hayır demiyorum tabikide zarar göreceği seylere
0 oy
tarafından
Helal olsun inşallah bizde güzel şekilde yetiştirebiliriz yoksa TV internet kablolari nolur bilmiyorum 
tarafından
Allah razı olsun canim estağfurullah bende yapmaya çalışıyor um bisiler ama zarar göreceği seylere izin vermiyorum eğer ben bugün ona kısıtlama yaparsam evimde badkasinin evindeki heryesi almaya kırmaya çalışır iki tane bisiklet susum vardı bebeğim onları kırdı bak kırdın annecim dedim bir daha yaoma dedim yapıştırdım yerine koydum ikinciye gitti yine aldı hayır dedim ama gülmedim bir daha alırsan kırılır dedim şimdi hiç almıyor Aras alacak gibi olunca yüzüme bakıyor gel annem diyorum kucağıma geliyor bende onu odullendiriyorum
tarafından
Çocuklara bağırıp çağırmak yerine konuşarak terbiye vermek daha çok işe yarıyor demekki bazı annelerde görüyorum bir yandan çocuğa bağırıyor bir yandan yapma diyor çocuk inatlaşıyor ödüllendirme yöntemi güzelmiş
tarafından
Bağırmak sadece onu korkutur canim bagirilmaz  onlar her şeyi anlıyorlar ama konuşamıyorlar onlar ve inan çok zeki çocuklar yani çocuklardan büyük bir biriymiş gibi konuşarak derdini onlara anlatabilirsin ben böyle düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 227 göst.
16 Haziran 2021 Aile kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
14 Eylül 2021 Aile kategorisinde Dilan28999 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 123 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,164 soru

11,287,427 cevap

34,692 kullanıcı