0 oy
101 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (59 puan) tarafından
5 aylıkken baslattı doktor mama yedıgı ıcın .Elma ,havuc ,patates ,bal kabak ,muz tattı ama yeemk ıstemıyo mıgdesı bulandryr kednı kendının yesede 1,2 kasık ucu .Diş cıktıgı ıcın atesı oluyo agrı kesıcı veryrz acaba ılactan dolayımı agzını acmıyor blmyrm doktor 3 ogun yıck dedı gunde sebze meyve yogurt bızımkı yemıyo ,fazla mı verdıgı lıste 1 gunde 3 unu nasıl yedırecm 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Fazla geldi bana çocuk günde 1 sefer tadıyor zaten 45 gün, yiyor demedim bakın tadıyor sadece :) 1 çorba kaşığı kadar yese yeter ona mama ile doymalı zaten 
(59 puan) tarafından
banada fazla geldı annem dedıkı kızım bu cocuk yemez tadını bılse yeter zorlamayalm dedı 2 kasık ucu yemıs sadece  bugun:)
tarafından
Yeter canım tadım dönemi zaten amaç bu
-Reklam-
0 oy
(612 puan) tarafından
Beş buçuk aylık bebek nasıl üç öğün yemek yiyebilir ki ? Gerçekten bu doktorları da anlamıyorum sanki hepsi diplomayı farklı ülkelerden almış, bu kadar bilgi çeşitliliği nasıl olabilir ya. Hiç sıkma canını o aydaki bebek sadece tadına bakar, doyumluk değil sadece çay kaşığı tatlı kaşığı. Miktarı bu olmalı ve günde bir kez hadi olmadı iki kez olsun. Zamanla alışır, daha yeni sütten farklı bişey tadiyor hemen kabullenmemesi çok normal. Bir de naçizane tavsiyem dişten ateşi çıktığında sürekli ateş düşürücü verme, bağışıklık kazanırsa gerçekten ihtiyaç olduğunda etki etmez. Ve basit ateş düşürücü bile olsa ilaçlar hiç masum değil, bir taraftan yaparken diğer taraftan yıkıyor. Onun yerine sarımsaklı yağ sür ayaklarının altına, bir de bikac tane karanfili zeytinyağında beklet bikac gün o yağı damaklarina sür, rahatlatır biraz. 
0 oy
(444 puan) tarafından
Dr Osman Gönülal in videosunu izle canim tam şuan bende onu izliyorum bebeğim 5 aylık 20 güne başlamayı düşünüyorum ama püreyle değil. Bebekler yutmayi bilmiyor tek bildikleri emmek, minicik minicik yutmasini saglamak icin parca halinde verecegim ama bogazina takilmayacak biçimde çok küçük
0 oy
tarafından
Çok bence ya . Ev yoğurdu yemiyor mu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 217 göst.
0 oy
3 cevap 87 göst.
12 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 668 göst.
0 oy
8 cevap 156 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu

381,816 soru

11,430,930 cevap

34,991 kullanıcı

...