0 oy
728 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından
Zamanında kanlı bıçaklı da olduk ama şuan aramız normal sorunumuz yok hallettik aramızdaki meseleleri iyiyiz. Kendime epilasyon aleti almıştım yanlışlıkla 2 tane geldi iade almadılar bana sat dedi parasını vereyim sana dedi hamile diye ağda vs yapamiyormus kendisine olur dedim bende satarım. 140tl ücreti makinanın zaten. Eşi maaş alınca verecekmiş öyle dedi birkaç defasında. Sonra ben kızlarıma Dr kıyafeti aldım onun da parası yokmuş birinde bişe olup oburunde olmayınca kavga ediyorlar yaşları hep yakın bende onun kıza da sipariş ettim 29tl idi zaten takım. Bı kere de kartımda sorun oldu onun kartına para attın ondan alışveriş yaptım 20tl de ordan kaldı onun kartında geri atmadı. Toplam 189tl param kaldı eltimde. Laf arasında üç beş defa maaş yatınca vercem vs dedi hep ama maaş aldı eşi geçti vermedi ikinci maaşı geldi dün ikinciye maaş aldı yine vermeyecek gibi. Gitmiş kaynima 250tl ye bot almış kızına Elsa taçları vs aldı evine kahve fincanı kupa vs aldı yeni ayrıldı kaynanamla birlikti. İlk ay ses etmedim ihtiyaçları oluyordur diye (geri mandaldan girgira kadar kaynanam alıp koydu evine yoktu ihtiyacı) dün ikinciye maaş aldı eşi hala ses çıkmıyor. Bende isteyen biri değilim cekinirim ama bu devirde az para da değil benim de ihtiyaçların var alınacak nasıl isteyebilirim bu parayı kaynanama desem de o mu istese acaba?

17 Cevaplar

+2 oy
(4,698 puan) tarafından
Çok ayıp ya isteyemezdim de ama asla bir dahada para pul vermezdim 
(3,151 puan) tarafından
Bende vermem tövbe. Zaten eşimin kuzeni ne de yapmış bikac defa sigara aldırıp parasını vermemiş paranın üstüne yatıyor basbaya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşine şöyle direkt param kaldı bu devirde sıkışıyoruz az para mı iki oldu vermiyorsunuz ayıp de yüzlerine vur
(3,151 puan) tarafından
Eşinin haberi bile yok eminimki söylememiştir yani. Eşiyle de pek muhabbetim yok kaynım biraz soguktur yani merhabasi bile olmaz. Kendi eşime mi soylesem acaba kardeşine o dese. Eltimle kaynım bizden küçükler. Abisi istese daha mı iyi olur
tarafından
Sen bence eşine danış sonra git kaynina kendin söyle eşini karıştırma iki oldu bu vereceğiz dedi eşin ama ben size direk söylemek istedim de
(3,151 puan) tarafından
Öyle daha mı uygun olur diyosun ay hiçte benlik değil böyle paramı ver tavırları ama geçinmek zaten zor benimde iki çocuğum var hamileyim ihtiyaçlarımız var
0 oy
(136 puan) tarafından
Bence direkt eltine söyle. Paraya ihtiyacın olduğunu söyle versin bi zahmet.  Bu unutmak da değil düpedüzgün paranın üstüne yatmak
(3,151 puan) tarafından
Yok ya eşine söylemedi eşi bilse o verir çünkü isteyince. İstemezsen o da takmaz ama bı defa şöyle elinde varken verir gerçekten yoksa veremez sadece. O yüzden aklimao geldi benim de bide ikisi kardeş sonuçta daha rahat konuşurlar diye düşündüm.
(136 puan) tarafından
Sen zaman kolla en güzel zamanda ihtiyacın olduğunu söyle eltine canım
(3,151 puan) tarafından
Para bu hep ihtiyaç var:D bide eşi daha dün maas aldı tam sırası aslında işte :)
(136 puan) tarafından
Ahaha aynen paralari suyunu  çekmeden atik davran :)
(3,151 puan) tarafından
Bakalım inşallah eşim konuşur yaa
0 oy
(120 puan) tarafından
Bence eltine syle parami ne zaman verirsn bana da lazm de 
(120 puan) tarafından
Yok kz boşver bence alma onun olsn sadakanz olsn ama bi daha asla borç yada birsey satma ona
(3,151 puan) tarafından
Valla burdan aldığım gazla direk yazdım eltime akşam eşim mirin kırın yapınca açıkça istedim lazım diye iban at dedi direk yolladı kurtardım paramı. Daha da ders oldu vermem demekki net şekilde olmak lazımmış ya
(120 puan) tarafından
Demek ki senin sylemeni bekliyorms
(3,151 puan) tarafından
Çok yanlış aslında dememe gerek yok sonuçta insan borcuna sadık olmalı
(120 puan) tarafından
Aynn òyle tabi
0 oy
tarafından
Sende bikere paran kalmis ustune daha alisveris yapiyon kartina para atiyon kiz siz bugun hep dolandiriliyonuz he 
(3,151 puan) tarafından
Bende utaniyom kız işte eşimi mi soksan araya kardeşine desin yengenden borç almış seninkisi bende ödemeleri yaptım elimde kalmadı sende varsa atta kredi taksidi odiycem desin  olmaz mı :)
tarafından
Kiz esleri karistirmayin ya nolur nolmaz belki yoktur haberi
(3,151 puan) tarafından
Ama kendisi oralı olmuyor takmiyo beni napiyim vermiycek belli ediyo açık açık yani
tarafından
Ozaman soyle kusum ya bidahada vermessin
(3,151 puan) tarafından
Yok yok vermem tövbe akillandim zaten
0 oy
tarafından
Lazım olduğunu söyleyebilirsin ya da beğendiklerini seç benim kartım dolu sen sipariş verirmisin de o fiyata eş değer. Ama ihtiyacın yoksa o para çok lazım değilse sana boşver bir daha çöp bile verme.
(3,151 puan) tarafından
Canım lazım olmaz mı eşim Suriye'de Van'da Mardin'de dağ başında kazanıyor o parayı şuan da Hakkari'de hatta aylardır ayrı bizden kızlarım her gece babamızı özledik diye ağlıyorlar. Alacaklarım var illaki borcumuz zaten var yeri geliyor 1tl muhtaç kaldığım oluyor.
0 oy
tarafından
Eltim ayrı eve mi çıktı. Sen ona ev hediyesi alman gerekmez mi. Eğer gerekirse sende para senin olsun hediyem olsun. Yazık paraya ihtiyacınıza varmış de
(3,151 puan) tarafından
Yeni çıktı canım evet hiç düşünmüyorum. Ben eve çıktığımda hiçbir çöp almadı. İlk kızım 6 aylıktı o evlendiği zaman 1 yaşında doğum günü yaptık hediye almadı ikinci kızım doğdu bir çorap hediye etmedi. Ben onun kızına almıştım ufakta olsa gücüm yettiği kadar hala daha eşim de öyle kendi kızımıza ne alsak onun kızına da alıyoruz araları hep bir olduğu için. Resmen*****k yerine koydu beni ama.
tarafından
Sende bayadir kendini ezdirmissin.
(3,151 puan) tarafından
Başta içimden gwliyoedu ayırmak adına çocukları alıyordum bide eşim yeğenini sevdiği için ben amcayim ben alırım vs yapıyordu tek yeğeni olduğu için. Ama bu hareketiyle tamamen bitti yani artık .
0 oy
(695 puan) tarafından
Hep iyi niyetten bunlr karsindaki anlamiyor iste bir kere wermemis 2. Almsasydn bundan snra werme hc sewmem borcuna sadk olmayan insanları
(3,151 puan) tarafından
Zaten hepsi yakın arayla oldu zaman geçmiş olsa vermese anlardım onu vermezdim tekrar ama işte o ara peşpeşe denk geldi hepsi. Bizde ancak yetisiyoruz kendimize eşim dağda bayırda aylarca bizden ayrı kalıyor o parayı kazanmak için.
(695 puan) tarafından
O zman isteyeblrsn cnkü anladigm kadryla hep weren tarafsn aynı inceliği sana göstermiyor
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle yani çocuğunu bile hiç ayirmadim doğum gününde dogumunda hep hediye aldım kıyafetler çantalar abur cubur alırken bile kızlarından ayirmadim ona da aldım hep ama onda yok bu. Sadece kendilerine var paraları. Ne bı çorap almisligi var kizlarima ne bişey. Borcunu da bilerek vermiyor olmadığından değil yani
(695 puan) tarafından
Cok yanlis sende bundan sonra koy tawrını hcbir sey alma
(3,151 puan) tarafından
Öyle yapcam artık umrumda olmaz ağlarsa ağlasın kızı da
0 oy
tarafından
Ya ben aile içinde para pul işini hiç sevmiyorum yani bende varsa ben alırım çocuklara bisey eltimde olunca o alir benim çocuğumla kendi çocuğuna bisey ama bizdede bi elti var oda öyle para muhabbetine girdi gecen şok oldum 60 tl lik çiğkofte söyledik ailecek yemek için parasını diğer kaynim ödedi benden olsun dedi eltim gitti kaynima 10 tl getirdi kişi başı bu kdr düşüyor falan dedi hepimiz baya şaşırdık yani hatta sinir olup ben yemedim cigkofte yani bana saçma geliyor para muhabbeti 
(3,151 puan) tarafından
Ya normalde öyle ama hep biz yapıyoruz onlarda hiç yok. Mesela kizlarima ne alsam onun kızına da alıyorum ağlamasın ayirmayayim diye. Doğum gününde dogumunda gücüm yettigince hediye aldım ama o bize ne doğum günlerinde ne kızımın doğumunda çorap bile almadı. Bide vercem vercem diyip vermemesi de ayrı sinir etti benim de ihtiyacım var eşim asker aylarca dağda kalıyor bizden uzak kazanıyor o parayı şuan Hakkari'de hatta kaç aydır. Yazık yani. Var biliyorum ama vermiyor kendine harcıyor.
tarafından
O zaman iste kuzum içinden gelerek aldıklarına bisey diyemem ama diğer parayı iste kuzum çocuk sevindirmek güzel bi düşünce ama herkes ayni düşüncede olmuyor maalesef
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle içimden gelenlere de artık mani oldu bu hareketiyle. İçimden de gelmiyor bundan sonra çünkü*****k yerine kondugumu kesin olarak anladım yani. Daha da bişey almam para da vermem. Resmen kullanmak bu insanı.
tarafından
Aynen öyle kuzum hep sen hep sen olmaz bazı şeyler karşılıklı olunca anlamlı oluyor kuzum :)
(3,151 puan) tarafından
Öyle gerçekten de şu parayı bı kurtarayim da daha zırnık yok :)
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Sen bence direk eltine söyle baktın seni geçiştiriyo eşine danışarak eltinin kocasına söyle yada eşin ona söylesin 
(3,151 puan) tarafından
Bikac defa lafı oldu geçiştirdi işte vermiycek belli beni takmıyor kaynanama bı iki defa dedim ne zaman vercek sen mi desen acaba falan diye oda ses etmedi. Eşime diycem kardeşinden istesin. Elin salağı biz miyiz bu devirde zaten para yok bide eşim aylarca Hakkari'de dağda ayrı gayrı kalıpta kazanıyor o parayı.
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Bu ay sıkıştık sendeki paramı verir misin desen
(3,151 puan) tarafından
Takmaz sanmıyorum bikac defa citlattim param yok şunu Alcam lazım vs vs umursamıyor vermiycek belli üstüne yattı. Eşime diycem kardeşinden alsın ***** yerine koyuyor resmen
0 oy
tarafından
Çocuğuna kışlık bir şeyler aldığını sepette beklettigini söyle. Su emaneti alayım artık kış geldi çocuklara aldıklarım kaldı hep sepette eşim de sana borç verdigimi bilmediğinden isteyemiyorum param var sanıyor var diye de bana para vermedi de. Araya enişteyi de kat. Ya da ne bileyim şey diyebilirsin parayı veremeyeceksen ben eşime diyeceğim sana borç verdigimi para isteyeceğim mecbur sen de eşinden alınca ver de. Aklıma başka bir şey de gelmedi 
(3,151 puan) tarafından
Mantıklı ama oralı olur mu acaba lafı geçti şunu Alcam lazım vs dedim ses etmedi takmadı. Aynı gün maaş aliyorlar ikisi de eşime diycem direkt kardeşinden istesin ya.
tarafından
Kardeşiyle kötü olmayacaksa enişte desin canım , kesin çözüm olur
(3,151 puan) tarafından
Kötü olmaz sanmıyorum ya
tarafından
Aslında bunu direk eltine diyebilirsin benimde ihtiyaçlarım var sen vermeyeceksen ben eşime demek zorundayım bende para var diye para vermedi kardeşler sonuçta eşinden alsın gibisine , o zaman etkili olur sanki. Bilemedim de şimdi
(3,151 puan) tarafından
Valla eşime söyledim başta sen söyle vs mirin kırın etti sonra tamam hallederim dedi ama diyemeyecek o da sanırım çünkü o da veim gibi hakkını hiç isteyemiyor. Eğer diyemezzse ben eltime direk diycem salakk yerine koymasına müsade etmiycem
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ben olsam açık açık isterim ses çıkarmaz üstüne yatacak gibi
(3,151 puan) tarafından
Yatacak zaten belli daha önce esimin kuzenine yapmış çünkü. Yani baştan deseydi sana fazlaysa bana verir misin alacak durumum yok vs parasız da verirdim ama vercem vercem diyip vermeyince ***** gibi oluyor insan. Ona vermesem başkasına satabilirdim ben sıfır makinaydi çünkü.
(1,465 puan) tarafından
Çok haklısınız işte böyleleri birşey sahibi oluyor bence direk isteyin o utansın
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten eşimle konuştum eğer kardeşine diyemezzse ben direk istiycem salakk gibi görmesin.
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Canım kendine biseyler alma imkanı varsa bence iste kendi paranı istiosun sonuç da . 
(3,151 puan) tarafından
Alıyor canım gayette ikinci maaş oldu bide hadi çok geldi ilk maasta biraz bu maasta biraz da verebilirdi. Karı koca her gün sigara iciyolar evden kola eksik olmuyor hiç. Cougunu her gün bakkala götürüyor görüyorum balkondan. Varken vermiyor biliyorum yani.
(1,453 puan) tarafından
Ben olsam alırım valla
(3,151 puan) tarafından
Eşime aldiricam kardesinden istesin kr dobborcu odiycem diyip. Resmen slak yerine koyuyo
(1,453 puan) tarafından
Kesinlikle hayır insaniz ihtiyaç oluyor versin de adam akıllı bidaha istemeye yüzü olsun
(3,151 puan) tarafından
Yani bakalım inşallah söyler eşimde
0 oy
(278 puan) tarafından
Bence iste ben oslam isterim ne okursa olsun böyle alışmasın.. 
(3,151 puan) tarafından
Huyum kurusun işte çekiniyorum diyemiyorum kesin o da farketti bunu rahat takılıyor. Bikac defa lafı oldu umursamadı bile beni. Eşime diyim de kardeşinden alsın bari kredi taksidi odiycem diyerek
(278 puan) tarafından
Abovvv bu nasıl bişi benim görüşüm ben olsam açık açık söylerim borcum var sıkıldığım der yaparım yani burda çekinilecek bişi yok çingenelik yapan kendisi o utanmıyor da sen niye utanıyorsun kuzum
(3,151 puan) tarafından
Orası öyle tabi de sonra bide utanmadan çıkar laf yapar üç kuruş para için sürekli rahatsiz etti beni falan filan ama hakkım sonuçta eşim aylardır Hakkari dağlarında kazanıyor o parayı kızlarım her gece babamızı özledik diye ağlayarak uyuyor
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Araya başkasını karıştırmayın, parayı da istemeyin o evine bir şey alırken bana da alır mısın diyin :)
(3,151 puan) tarafından
Ay onu hiç yapmaz kendine alırken alıyor ama bişey olsa hiç parası yok hep parasız :) eve her gün kola alınıyor karı koca sigara aliyolar çocuğunu her gün bakkala gotturuyor görüyorum balkondan kocasına 250tl bot alıyor ama parasi yok borcunu veremiyor
(1,580 puan) tarafından
Ben borcum olsa birine çöp alamam ona borcumh ödemeden boğazımdan geçmez. İnsanlar rahat işte napcaksınız. İstemeyin helali hoş olsun bir daha da hiçbir şey almayın ama.
(3,151 puan) tarafından
Oyle de benimde ihtiyaclarim oluyor eşim Hakkari'de aylardır yok çocuklarım her gece babamızı özledik diye ağlayarak uyuyor kıyamıyorum ben eşimin 1tl sini bile harcarken içim gidiyor ki borcumuz da var çok. Onlar daha yeni ayrıldı diye kaynanamlar yardım etti hep evinin herşeyimi aldılar mandalina kadar mutfak alışverişini yaptılar yağ şeker un çay vs durumları var şuan yani bırakmak içimden gelmiyor hic
(1,580 puan) tarafından
O zaman ihtiyacım var borcunu verebilir misin diyin. Siz de haklısınız ama böyle yüzsüz insanlara net davranmak gerek direkt şu kadar borcun oldu verebilir misin derseniz vermek zorunda kalır.
(3,151 puan) tarafından
Doğru dediğiniz gibi yapmak lazım da işte bu defa da paragöz diye adımız çıkıyor ama ekmek aslanın ağzında üç kuruş bile değerli herkes için artık. Islak mendil stoğu yapmak istiyorum mesela bebeğime param yok vermiş olsa alabilirim. Eşim diyemezzse ben direk eltime diycem pat diye salakk yerine koyanasin
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Canım iste paranı hakkın olanı istiyorsun sonuçta o utansın ya ne ayıp bişey yazık üstüne yatmış resmen iste paranı verene kadar çok ayıp
(3,151 puan) tarafından
İşte insanlarin kendi bunu düşünmeli ben de anlamıyorum nasıl rahat ediyolar. Eşimi sokcam araya mecbur beni takmıyor çünkü. Kaale almıyor yani.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 549 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 290 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 369 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde batkaaldu (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 184 göst.