0 oy
257 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,752 puan) tarafından

Kızlar bgunde post acmştm yemk için yemklerimi yaptım bide kek yapim dedm ama kabarmamş ndn böyle oluyo anlamıyom ıkı tane kabartma tozu da koyuyorum cok sinir bozucu :ermm:

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden acaba ben 2 tane koyuyorum genelde taşıyor vallahi:-)
(1,752 puan) tarafından
Allah allah pogacalarda ekmkte skntı yok kek de bsy oluyo
(1,253 puan) tarafından
Benimkide kabarmiyor iki tane koyuyrm. Firindan mi acaba
-Reklam-
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Firinindan olabilir canım güzel cirpmadin mi ki acaba 

Bende evde yapayım kabarmaz fırından heralde annemde falan yapınca maşallah çok güzel kabariyor:)
(1,752 puan) tarafından
Baya da cırptım aslnda ama anlamadm ya:( fırından ozmn dedgnz gbi
0 oy
tarafından
Keki iyice çırpıyormusun 
(1,752 puan) tarafından
Evet baya cırpiyorum
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Fırın sbeep olabilir kabin büyük harcın az gelmiş olabilir koyduğun malzemeler soğuk olabilir yumurta süt falan iyi cirpilmamis olabilir ama en büyük etken fırın
(1,752 puan) tarafından
Süt le yaptım surçt soğuktu oylede olblrmi sgok olursa yani
(1,018 puan) tarafından
Aynen canm malzeme soğuk oluncada kabarmaya engel
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Undan kaynaklıdır olabilir 
0 oy
(581 puan) tarafından
Bende yerimi alıyım şurada 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Keki fırına koyduktan sonra 30-40dkka kapağını açmanız gerekiyor ve un kaynaklı da olabilir
0 oy
(3,826 puan) tarafından
1. Kabartma tozu konduktan sonra çok cirpilmaz

2. Si karbonat deneyin bi dahaki sefere 

3. Oda sıcaklığında olsun malzemeleriniz  
0 oy
tarafından
Yumurta ve sekerboncelik olarak güzel çarpılmalı ve ünü ayarladıktan sonra kabartma tozu dök.  Fırın ısısı da iyi olmali
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Yumurta ve şekeri iyi çırpman lazım
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Ununu az koyuyorsundur ve 35 dk dolmadan fırının kapağını açma hava almasın
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Yumurta süt oda sıcaklığında olsun. Kabartma tozunu en son koy kaşıkla sadece bir iki çevir ve fırına at. İlk 15 dk fırını açma sonra açıp kurdanla bakabilirsin. Benim keklerim hep pof pof oluyor hemde k.tozu bir paket koyuyorum.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kiz resmini de ataydin bi goreydik

Malzemelerimi soğuk kullanmam yumurta ve şekeri iyice kopürtürum un ve kabartma tozunu koyunca şöyle bi karıştırır tepsiye dökerim
0 oy
(548 puan) tarafından
Fırının kapağını açıyormusn pişerken 
0 oy
tarafından
Benim çok kabarıyor bence el ile ilgisi var,

Fırında pişince ağzını hiç açma, yumurta akını ayrı çırp en son ekle kaşikla kariştir sönmesin, yumurta ile şekeri 10 15 dk çırp katı olana kadar, kabartma tozunu undan sonra ekle yada unla birlikle önceden atma unu ele yaparken . Bunları biliyorum ve uyguluyorum çok güzel oluyor 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Püf noktaları yazar cnm nette ilk 20 dk fırını açmayın.jeki koymadan önce fırını istin yumurta süt oda sıcaklığında olsun bunları yaptın mı cnm
0 oy
tarafından
Az cirpinca kabarmiyor canım bide fırının ağzını acarsan kabrmaz pişerken açma aciyo musun bilmiyorum ama 
0 oy
tarafından
Canım önce yumurta ile şekeri çırpıp daha sonra sırayla kakao ya yoğurt koyman gerekir onları da çıktıktan sonra un ve kabartma tozunu birlikte eleyerek koyacaksın ve çok çıRpmayacaksın çünkü unu koyduktan sonra bir iki karıştır çok cirparsan kabarmaz bunları hafif karıştıracak sın ondan sonra da tepsiye dökeceksin tepsi 12 vurup üstünde böyle baloncuklar oluşturunca da ısınmış fırına koyacaksın yoksa kabarmaz
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Malzemeler oda sıcaklığında olmalı, un elenmiş olmalı, seker ve yumurta iyi cirpilmali ve fırın Fansız 180 derecede onceden ısıtılmış olmalı. Yine De olmuyorsa yapacak bisey yok:)
0 oy
(1,674 puan) tarafından

Birileri sana kabarmış ondan :angel:

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.
2 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde bglm_ftma (5,467 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 147 göst.
14 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 358 göst.
8 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Selenyatkineymen (112 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...