0 oy
532 göst.
Diğer kategorisinde (5,132 puan) tarafından

Şoyle bir soru sorayım dedim merak ettim :) 

Sizin veyâ eşinizin bebekken giydiği ya da kullandığı bişey şimdi bebeğinize kullanıyormusunuz?? 

Mesela ben oğluma bişey kullanamadım kaynanam bişey saklamamış annem de erkeğe göre  bişey yoktu ama kızıma benim canım anneannemin bana ördüğü kırmızı yeleği şimdi kızıma giydiriyorum,  bir tane daha elbise var 1. Yaş günümde giydirdikleri fotografım var aynısını giydirip kızımı çekerim inşallah 

Annemlere gidince biz 3 kız kardeş içinde uyuduğumuz beşik şimdi sırayla çocuklarımızı yatırıyoruz çok kıymetli benim için 

40 Cevaplar

0 oy
(463 puan) tarafından
Eşimin de benim de hem birer tulumumuz hemde ilk battaniyelerimiz duruyo. Hatta hastaneden çıkarken eşimin battaniyesine sarıp çıkardım. Rahmetli kayınvalidemin el emeği :)
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel:)
Allah rahmet eylesin
(463 puan) tarafından
Amiiin
-Reklam-
0 oy
(416 puan) tarafından
Hirkam vardı krem rengi oğullarına giydirdim şimdide kızıma.giydiricem.insallah 
(5,132 puan) tarafından
İnşallahhh
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben kızıma giydiriyorm canım benim kıyafetlerim hep duruyor giydirdim hala giydiriyorum hatta bayılıyorum böyle olmasına eşimin yok anne baba olmadı için saklayan olmamış olsun oğlum olursa giydirmek çok isterdim 
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel  güle güle giysin
(4,061 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Evet bir sürü kıyafet var tulumlar pijamalar hepsini giydiriyorum
(5,132 puan) tarafından
Hatıra olarak saklarsın sen de
0 oy
tarafından
Battaniye var kahverengi onu kızıma çarşafın altına serdim şimdi oğluma kullanacam. Eşimden bişey kalmamış sanırım kayinvalidem hiç bişey gertirmedi
(5,132 puan) tarafından
Anladımm olduğu kadar artık
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yok kizimin da saklamam sanirim ya hevesli degilim oyle seylere :) 
(7,791 puan) tarafından
Ha ama yelekleri var birsuru onlar eskimiyo kirlenmiyo pek onlari saklarim sanirim kaynanm annem ordu
(5,132 puan) tarafından
Sakla ilerde çocuklar kıymet bilir inşallah bana yadigâr gibi geliyor böyle şeyler
(7,791 puan) tarafından
Ya el.emegi örgü ayrida aldigim bi kiyafet vs cok gerekli gelmiyo bana kiymet bilmek de bununla olculmez bence.
Bana saygılı olsa hayirli evlat olsa kafi sakladigim seye verdigi degerle olcemem verdigi kiymeti bu biraz yapi meselesi sanirim :)  
Ha ama takı vs olsa amenna buyudugunde kullanacagi bi sey mecbur kalip setimi bozdurmasaydim kizima takicaktim dugununde nasip degilmis...
(5,132 puan) tarafından
Manevi değer verdiğimiz şeyler önemli benim için hazır kıyafet de olabilir bebeğime giydirdiğim mesela kokusu içine sinmiştir  diye :))
(7,791 puan) tarafından
Yok canim ya ben sevmiyorum o turev olsa giydirmezdim muhtemelen.. bu kiymet bilmemekle ilgili degil kirilmasinlar diye bi kere giydirip resom cekerdim tamam.
Belki de vardir benim esimin yeleklerimiz sormadim hic cunku getirmem sanirim :D ben biraz hödüğüm bu konularda :D ama gobek bagini bile de saklıyorum kızımın şimdi kızım olunca konu kesin saklamam da diyemiyom ki ahah
0 oy
tarafından

Benim varmis 3 5 tanede bebeklik fotom onuda küçükken kalemle boyamışım üstünü keske anam yakalasaydı o zman
(5,132 puan) tarafından
Keşke yaa
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Evet oğluma bbasına örlenleri(annesi ve babanesi örmüş) giydirdim kızım geliyo annem bana kazak örmüş giydiricem kısmetse
(5,132 puan) tarafından
İnşallahh
0 oy
(3,832 puan) tarafından
İkmizinde yok malesef kaynanam kaynima giydirmiş eşimin elbiselerini benim annemde ihtiyaç sahiplerine vermiş 
(5,132 puan) tarafından
1er tane bişey saklasalarmış :))) yapacak bişey yok
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Eşimin kiyafeti yok gerci sormadim kaynanama ama olsa derdi. Benim var tulumum onu 5 aylikken giydirip fotografini cekmistim kizimin. 
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel kıymetli hatıralar
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bebek battaniyem  var ve bebeklerim sapa sağlam duruyor çok temiz oynardım ilk okuldan teneke kalem kutum vr ayıcık şeklinde 
(5,132 puan) tarafından
Öyle yaa oğlum da herşeyi parçalıyordu bir ara. Şimdi azaldı ama az oyuncak en iyisi
(7,791 puan) tarafından
Vermedim ki canim 2 yas var arada erkek kardesim zaten berbat etti dans eden bebegim aglayan vs fransadan gelen cok vardi ben anne tarafinda ilk torun olunca... Kardesim hepsini bozdu gozlerini oydu.. e zaten getirmezdim kalan parcalari da ufak kadesim halletti ki ona geleme de calismiyodu hicbiri...  
Erkek kiz olayida degil bizim 3 kardesin en tertiplisi benim hep oyleymisim :D
(7,768 puan) tarafından
Sen bari bebişinkileri torununa sakla :D
(7,791 puan) tarafından
Benim kiz kirmadan oynuyo simdilik buyuyunce nolur bilemem de kardesi olursa o da oynar canim para mi var her cocuga yenisini almaya :) gerci cocuk dusunmuyirum baska uzun sure ama Allah kerim :D buyuk konusmicam
(5,132 puan) tarafından
Hayırlı zamanda Rabbim nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Valla giymeye kıyafet bulamıyoduk ki saklayalim hepsi eski yamaliydi
(5,132 puan) tarafından
Evet önceden öyleydi, şimdi kıyafet bol ama yine de pahalı
0 oy
(7,846 puan) tarafından
Benim de hiç resmim yok. Annemin ördüğü bir kazak vardı onu sakladım kızım biraz daha büyüsün giydireceğim. Aslında eşimin varmış ama k.validem eşimin kız kardeşinin çocuğuna vermiş sanki ona ait gibi
(5,132 puan) tarafından
Bir kaç parça biraksaymış senin çocuğuna
(7,846 puan) tarafından
Aman yok kız istemem ben onlardan bir şey
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bebeklik zibinlarim battaniyem örgü hirkam alt üst takimim vs 2 kızıma da kullandım. Hatta benden sonra annem kardeşime kullanmis öyle saklamış. Eşimin de banyo havlusu ile battaniyesi vardı. :) 
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel valla
(3,151 puan) tarafından
Öyle ya bende istiyorum saklamak
0 oy
tarafından

Eşimin battaniyesi 

Benm eşyalarım :) 

(5,132 puan) tarafından
Çok güzel
0 oy
(51 puan) tarafından
Maalesef eşimin yok ama annem benim kıyafetlerimi saklamış tek kızıyım diye kiyamamis şimdi benimde bir kızım olacak inşallah ben giydiricem benim kıyafetlerimi 
(5,132 puan) tarafından
İnşallahh
0 oy
(48,888 puan) tarafından
Benim oyuncaklarımla oynuyo mutfak setimle falan. Kiyafelterimide giydiriyorum annem hemen hemen hepsini saklamis cogunu Halam dikmisti. Hatta bebekken dikmiş hic giymemisim giydiriklerinde agliyomusum ☺️onuda giydirdim kizima. Ve hatta annemin bebeklik bluzunu bile giydirdim.diger telde resimler bunds olsa atardim☺️
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel ya çok değerli hatıralar
(48,888 puan) tarafından
Sorma bir sürü oyuncağımka oynuyo kizimda benim gibi guzel zarar vermeden oynuyo
(5,132 puan) tarafından
Kızlar çok daha sakın ya oğlum herşeyi parçalıyor arabanın her zerresine kadar söküyor
0 oy
(930 puan) tarafından
Eşimin bebeklik sünnet isimligi varmıştı altın  kaynanamgil de oglumu sünnet ettirdigiimde hatıra kalsın diye getirmiş saklamış verdi bana 35 yıllık altın
(5,132 puan) tarafından
Ne güzel sen de sakla büyük hatıra
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Var annemin el emegi bana isledigi kundagim. Yastik yuzu yaptim. Ikinci kizimi uyutuyorum.33 yilik. Ilk cocuk benim:)image

(5,132 puan) tarafından
Çok güzel inşallah sen de torunlarına verirsin
(11,217 puan) tarafından
Insallah :) ha bu arada anneannenin bana aldigi besikte halavar. Ondada yaslasik bir 1oo coxuk uyumustur. Ama o memlwkette demir agir sallanan besik. Mymkun olsa yanima getrtir cocuklarimi sallardim :)
0 oy
(278 puan) tarafından
Benim battaniyem var annem mavi beyaz işlemiş 5 kardeşiz hepimiz kullandık benim çocuğum olduğunda onun için kullanacam 
(5,132 puan) tarafından
İnşallahh

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 430 göst.
28 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
+3 oy
27 cevap 525 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 505 göst.
2 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,192 göst.
26 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,452 soru

11,450,233 cevap

35,025 kullanıcı