0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (2,041 puan) tarafından
Kızlar oğluma ek gida için meyve sebze çorbası yapıp veriyordum ama kabul etme midesi gazlandi kabız oldu perisan duruma geldik nedenini anlayamadım meyve verdiğimde bile gecesinde hastaneye gidiyorduk artık bırakmak zorunda kaldım acı çekiyordu sütüm yetiyor her bezini aldığımda doluca çiş yapmış oluyor 4 5 gündür sadece kendi sütümu veriyorum ve yetiyor kaynanam ve kocamın korkusundan veremiyorum arada kimse girmeden tattirmalar yapıyorum napacam şaştım kaldım bu çocuk nasıl alışacak ek gıdaya öneriniz varmı ya

7 Cevaplar

+1 oy
(335 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
6 aylık olduysa vermeniz lazım. Böyle alışacak yemeye içmeye. Alerji gibi özel bir durumu yoksa geciktirmek gereksiz. Zaten tadımlık olacak, doyumluk değil. Gün içinde yarım çay bardağını geçmeyecek yeni başlıyorsanız.

Ne verdiniz de kabız falan oldu? Belki bünyesi kabul etmemiştir. Ne bileyim, bazen alerjik bebekler kabız olabiliyor. Farklı bir şeye geçip tekrar deneyin.

Sonuç olarak en iyi gözlemci anne olarak sizsiniz. Ama çiğneme, yutma refleksi için gerekli şimdiden başlamak lazım. 

Kızım da sürekli boğulp tıkanıyotdu. Ama pes etseydim hala çiğneyemiyo olabilirdi. Kaç kere tıkandı gözümün önünde. Eşim en büyük destekçim oldu, yiyecek, öğrenecek dedi. Ve sonuçta iyi oldu. Eğer bağırsak konusunda sıkıntısı çoksa doktor kontrolüne götürün. Anlatın. Ama genelde zeytinyağı miktarını artırın diyorlar. Yine de Doktor görsün, bilsin. Yemesi lazım çünkü. 
(2,041 puan) tarafından
Sanırım benim öncelikli olarak yoğurttan baslamam lazim yoğurdu sindirmesi kolay olur alışana kadar bir süre öyle devam ederim
(335 puan) tarafından
Evet, hem bağırsak florası için de iyi olur. Ancak İnş alerjik bir durum yaşamazsınız. Kızım hala yiyemiyor süt ve süt ürünlerini.
(2,041 puan) tarafından
Şuana kadar bi sorun yaşamadık 3 aylık iken sütüm yetersiz di aptamil verdin 1 buçuk kutu bi tepki göstermedi
(335 puan) tarafından
Çok sevindim.
-Reklam-
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Valla vermezsen yutkunna cigneme vs öğrenemez Bi doktor danış yediğinde kabız sa zeytinyag vs ver kuzum olmaz vermezsen 
(2,041 puan) tarafından
Arada tattiriyorum ams en ufak  bu rahatsızlığında benden biliyorlar lafımı elbette esirgemiyorum ama eşim ile baş edemiyorum çok pimpirikli
(12,773 puan) tarafından
O zaman çocuğun bağırsaklarında sorun olabilir cnm baktirman laizm
0 oy
tarafından
Ne kadar lik bebegin canimm
(2,041 puan) tarafından
6 ay 4 günlük premature olarak hesaplar isek 4 buçuk.aylik
tarafından
Yavas yavas wer canm kabiz yapacak sebze ve meyvelerden uzak dur.. 3 gun kuralinada uy midesini bulandirmasi normal ilk gun uc gun denemelisin
(2,041 puan) tarafından
Bakayım olmazsa öyle deniyeyim
0 oy
(516 puan) tarafından
Ayyy bende beklim şurda bende baslamistim ek gidaya cocuk nasıl gazlandi gece yarilsri hast gittik 2 gün önce gittik lavmanla rahatlari suan bile mizmiz kakasini yapmadi dünden beri bende vazgeçtim vermiyorum 1 haftadir ama hala gazli yaa delircem.
(2,041 puan) tarafından
Ne olacak böyle şaştım kaldım valla
0 oy
tarafından
Yoğurtla başla canım özellikle ev yapımı yoğurt olsun sebze verecek olursanda kendi sütünle pire yapabilirsin alışana kadar ben mesela patates püresi yapardım sütümle karistirirdim kabak pişirirdim buharda onu eser sutumu karistirirdim ilk başlarda kahvaltı yapmayı vs hiç istemezdi hero baby nin kahvaltı maması ile başladım sonra günlük sadece yumurta sarısı biraz peynir üstüne anne sütü şeklinde falan devam ettim sende bu şekilde deneye bilirsin canım hatta yoğurdu dahi kadnı sütünle mayalayabilirsin 
(2,041 puan) tarafından
Yoğurt denicem birde saol cnm sütüm anca onun doğmasına yetiyor sömürüyor sağacak kadar kalmıyor ki anne sutunden yoğur yaptım hiç sevmedi
tarafından
Midesi alışana kadar ayına göre mamalar da deneye bilirsin canım hero baby i tavsiye ederim hafif mamalar birde hünnap in bebe biskuvisi çok güzel keçi sütlü inek sütünden yoğurtta kabız ederse dokunursa olmadı birde keçi sütünü dene
(2,041 puan) tarafından
Hazır vermeyi istemiyorum ama ya bakalım yoğurt yemiyor ama alıştırana kadar devam edeceğim bir süre yoğurtla devam edelim
tarafından
Bi dene  bakalım canım
0 oy
(15,365 puan) tarafından
3 gün kuralı ile ver ona göre bakarsın hangi gıdada neler gösteriyor kabız yapanları vermezsin 
0 oy
(13,251 puan) tarafından
Bnmkide herşeyi reddediyor :/ napcam nasl pes etmeden mücadele edcm bilemiyorum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 26 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Emine S (15,530 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 27 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
0 oy
5 cevap 73 göst.
28 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,174 puan) tarafından soruldu

374,552 soru

11,201,965 cevap

34,498 kullanıcı

...