0 oy
144 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından
Sabah dayanilmaz bir sancıyla acile gittim ağlayarak. USG bakıldı böbrek sancısı dediler detaylı USG yerine yollayıp baktılar sol böbrekte 15mm büyüme 3mm genişleme varmış. Ürolojiye yönlendirme yaptılar o da kan ve idrar istedi verdim ama öğleden sonra çıkacak sonuçlar. Bel ağrım hala az da olsa varsanc geçti şükür. Erken doğum tehlikesi yazıyor kagitlarimda Dr da öyle dedi. 21+3 haftaligim 439gr bebek. Başına gelen var mı çok korkuyorum

10 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bilgisi olan başına gelen kimse yok mu kizlar ya nolur bişey deyiverin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hamileyken doktorum bebeğimde böbrek genişlemesi var demişti canım ama bişey olmadı çok da önemli değil demişti aynı şey midir bilmiyorum 
(3,151 puan) tarafından
Benim bebekte sorun yok ya benim varmis canım ya haftam erken erken dogum olursa diye korkuyorum bu üçüncü bebeğim ilki de erken doğmuştu. Ama bu haftada yaşamaz
0 oy
tarafından
Benim başıma geldi cnm 33 haftalık doğum yaptım 9 gün küvezde kaldı çok şükür ki şimdi koynumda ❤️
tarafından
Bana takilamadi cnm kum döktüğüm için kanal kapalı dedi. Merak etme bişey olmaz Allah'ın izniyle ❤️
(961 puan) tarafından
Erken doğum sebebiniz neydi peki benimde riskim çok yüksek erken doğum ikiz ama benimkiler
tarafından
Sancılar ve böbrege müdahale edememe cnm.
Stent takilamadi sağ böbreğim çürümeye başladı o yüzden amaliyatla aldılar. Zaten sancidan 3 cm açıklık oluştu suni sancı verdiler ama çatı dar olduğu için sezeryan oldum
(961 puan) tarafından
Bende de genişlme var hem de riskim çok yüksek gözüm korkuyor. Çok geçmil olsun sizede
tarafından
Tşk ederim cnm sanada büyük geçmiş olsun inş sağ salim kucağına alırsın bebişleri☺️❤️
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben bir aydır hastanede yatıyorum yanımdaki arkadaşta aynı böbrek genişlemesi sağ böbrekte daha 34 haftalık dogurtmuyorlar bebekte sıkıntı yok çünkü ama anneye stent takılması gerek dediler oda istemedi bayağı oldu yatıyor hastanede 36 haftada bebeğini sezeryanla aldirtacak ama zor bı şey rabbim yardimciniz olsun doğumdan sonra kendiliğinden geçiyor çünkü 
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim benim zaten doğumlarım sezeryandi bu üçüncü bebek. Eltimde de aynı sorun olmuş 26 haftadayken başlamış 15 gün yatmis hst de serumlar vs sonra 31 haftalık doğurdu dogmasa stent takacaklardi ona da korkuyorum ama benimki daha erken doğarsa yaşamaz şuan ilk bebegim 34te doğdu 1 ay kaldı kuvozde ikincide hiç sorun yaşamadım ama bu böyle oldu
(683 puan) tarafından
Yine dogurtmazlar bebekte bir sorun olmadikca hastanede yatırıp invaz verirler ama bebeği dogurtmazlar dediğim gibi bebekte sorun olmadikca
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok sağolun
0 oy
tarafından
Ben bu yüzden hem gebelik enfeksiyon u yaşadım hem sol böbrek büyümesi olduğu için ön gün hastanede tedavi gördüm 24 haftalıkken. Aralıklarla nst ye bakıldı sancı çıkmadı. Böbreğimde ağrı vardı. 

39+1 de oğlum doğdu inşallah zamanında olur senin doğumunda.

Üstelik böbreklerimin ikisindede birkaç taş var her sene üretiyor kendi. Hamileyken birkaç kez düşürdüm Allah kimseye vermesin çok zordu oda
(3,151 puan) tarafından
Dayanılmaz geçmiş olsun size de. Benim de ilk kızım enfeksiyodan 34 haftalık dogd 1 ay kaldı kuvozde ikincide hiç sorun yaşamadım üçüncüde böyle olsu ilk kez. Eltimde de 26 haftadayken başlamış 15 gün yatmis hst de serumlar vs sonra 31 haftalık doğurdu dogmasa stent takacaklardi ona da
tarafından
Stent bende buyume durdu diye olmadı şükür ondan çok korktum da. Hamilelikte enfeksiyon ilk aydan doğum zamanına kadar devam etti. İdrarda aşırı yanma karın ağrısı hep sürdü.
(3,151 puan) tarafından
Çok zor gerçekten bende yanma vs yok sadece böbrek kasik bel ağrıları sancılar oluyor inşallah ilaçla geçer stent falan gerekmez. Erken doğumda olmaz umarım
tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Benm ilk oğlumda olmuştu cnm sağ böbreğim büyümstu 30 haftalarda ogrenmstk büyüme devam ederse 32de alacz dmsti urolojiyede her hfta gidyordum büyüme durdu şükür devam etseydi stend takcaz demsti 39+3de norml doğmuştum şuan yine hamilym inşllah tekrar olmaz . Bol bol su iç cnm gece idrarını tutma doktor bna öyle demsti inşallah büyümen devam etmez cnm korkma
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim ilk bebeğim zaten 34te doğmuştu kuvoze girdi çok zor bakımı süreç falan. ikincide hiç sorun yaşamadım üçüncüde böyle oldu anlamadım. Eltimde de 26 haftalıkken başlamış 15 gün yatmis o da sonra da çocuk 31haftada doğdu zaten dogmasa ona da takacaklardi stent. Nasıl takılıyor acaba çok korkuyorum ya bu haftada doğsa da yaşamaz ki bebek 21+3 daha
(1,122 puan) tarafından
Allahn izniyle bi sorun ckmaz ınsllh cnm bnm gercktn zor bi süreç bnde korkyorm acaba yine olurmu diye ama rabbime emanetler ınsllh büyümen durur cnm
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim amin inşallah Allah yardımcımız olsun
0 oy
(481 puan) tarafından
Benimde sağ böbrekte genişleme vardı 15 mmdi farkettiklerinde. Üroloji doktoru 25 mm olursa stent takarız demişti her hafta 1 mm büyüyordu. Artık 23 mm olunca kadın doğum doktorum doğum de 38 haftalıkken doğum yaptım.

Kadın Doğum doktorum üstüne baskı yapma hep sol tarafına yat demişti 
(3,151 puan) tarafından
Bende de genişleme 3mm ama büyüme de varmış ayriyeten 15mm. Çok fena oluyor sancısı gelince yerlerde kivraniyorum nefes alamıyorum. Bide erken doğum diyor bu haftada doğsa yaşamaz ki ilk kızım enfeksiyodan 34te doğdu o bile zordu bakımı kuvoz süreci vs
(481 puan) tarafından
Canını sıkma canım inşallah zamanında alırsın kucağına çok geçmiş olsun
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim üroloji Dr yapacak bişey yok dedi bucospan verdi ve sancini çekeceksin dedi ama erken doğum böbrek büyümeye devam ederse nolur vs hiç bilgi vermedi ters biseydi. İnşallah her şey yolunda giderr
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Allah şifa versin 
(3,151 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından

32 haftalıkken böbrek büyümesi çıktı + idrar yolları enfeksiyonu 4-5 gün hastanede yattım antibiyotik verdiler 

Böbrek büyümesi artarsa stent takılır böbreğe dediler ama ben doğum sonrası gitmedim ağrım da hiç olmadı yüksek ihtimal ile küçüldü 

(3,151 puan) tarafından
Doğumdan sonra duzeliyormus zaten genelde. Ama bende çok erken çıktı 21 haftalık daha erken doğum tehlikesi falan dediler olursa diye korkuyorum yaşamaz bu haftada çünkü tamam ilki de erken oldu ama haftası yine iyiydi şükür
tarafından
Yaşamaz deme onu Allah bilir:) belki yaşar gene Allah korusun zamanında doğsun inşallah
(3,151 puan) tarafından
Çok zor canım keşke ama daha 439gr yani bı arkadasim bu hafyalarda 5 aylık doğurdu 500gr biseydi 2 gün sağ kaldı bebeği çok zor yaa korkuyorum.
0 oy
(961 puan) tarafından
28 haftalıgım bende de var böbrek büyümesi sağda ama doktor ilerleyen haftalarda belli olur ne yapcagımız dedi erken doğum riskim de yüksek 
(3,151 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım 28 haftada yeni mi belli oldu Eltiminde 26da başlamış 31de doğmuş. 30 haftanın üstüne çıksak yine sukredicem ama daha çok küçük erken doğum vs olursa yaşamaz diye korkuyorum.
(961 puan) tarafından
3 4 hafta önce belli olmustu büyüdüğü ben de erken doğmalarından korkuyorum hem çok minikler hem deidğin gibi sağlıktan yana sıkıntıkarı okur diye hep korkarak geçiyor günlerim
(3,151 puan) tarafından
Allah şifa versin hepimize inşallah geçmiş olsun size de sağlıkla vaktinde inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 78 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (773 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Deflin (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.
31 Mart 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Sinem48300 (589 puan) tarafından soruldu

382,902 soru

11,461,778 cevap

35,050 kullanıcı

...