0 oy
65 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından

Kızlar sağ bobregimde büyüme var gebelikten dolayı. 2 aydır randevu olmadığı için gidemedim hastaneye bugün gittim doktorum zaten 2 hafta da bir ultrason cektirmen gerekiyor demişti ama sıra vermiyorlardi. Neyse işte bugün gittim doktorum ultrasonda da baktı yarın da bir ultrasonda onlar çeksin ona göre seni yarın doğuma alicaz dedi. 

37+2 haftalık. Diyelim ki sıkıntı var sezeryana mi alırlar :(

Bu gece gözüme uyku girmez galiba. Bu sebepten doğuma alinaniniz oldu mu?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende de vardı canım hicbirsey olmadı bebeğin baskısından dolayı oluyormuş sanırım düzelir doğumdan sonra dediler 
tarafından
Hayır canım doktor da birsey olmaz dedi
tarafından
Ben kendim araştırdigim zaman da çok ileri duzeyde olursa birsey takiliyormus böbreğe
(762 puan) tarafından
Evet stend takılıyor da doktor niye böyle dedi bilmiyorum moralim çok bozuldu
tarafından
Benim doktor çok rahat söyledi normal de panik atagim da vardır ben bile umursamadim düzelir dedi doğumdan sonra
(762 puan) tarafından
İnşallah benimki de öyle olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Once stent takıldı 4 ay hastnde yattim 8 aylık doğum yaptım dogumdan sonra alındı böbregm tabi bn zatn hastydm 
(762 puan) tarafından
Ayy kaç mm büyümüştü ki?
Doktor bebeğe bakarken böbreğe de baktı ya iflas etmişse falan dedi korktum biraz ya
tarafından
17 mm di canm ben zatn fmf hastasym  cocuktan  sıkıntılı  böbreğim 2 ay yattim  hastnde sonra büyüme durmdi  ve sabaha kadar  aglatan  sanci vardi stent  takildi  35 haftada dogum  oldu yine bendn dolayi  ameliyat oldum
(762 puan) tarafından
Benim şuan 12 mm ama en son 3 ay önce bakılmış ti. Kıyamam ya Rabbim kamil şifa versin
tarafından
2 yasinda kizim şükür geçti son donemims  zatn çok durulmycak  gibiyse  alinsn  bebis  haftasi  güzel bebek baskı yaptigi icin oluyor
(762 puan) tarafından
Çok şükür ağrım yok ultrasonda doktor gördü. Ağrıları 20. Haftalarda çok fazlaydı geçti sonra
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Bnmkindede vardı böbrekde büyüme detaylıda çıktı bnm sağ böbreğim normal sinir 18 mis bnmki 16 olmuş bana dedi sen naptın böyle yemişsin böbreği korktum sola yat dedi bir ay dayandım sola yattım hiç baskı hissetmedim zamanla azaldı şuan 37+4um böbrek sorunum kalmadı ama aylarca o tarafa yattığımda taşın Kaya'nın üstüne yatmış gibi oluyodum geçer dedi kendiliğinden gecdi bol suyla canm eğer smdiye kadar stend takılcak kadar olmadıysa çünkü bu böbrek büyümesi nefes aldırmayan bir ağrı yapyormuş 
(762 puan) tarafından
Benim 20. Haftalarda ağrısı beni öldürüyordu kafamı duvarlara vuruyordum 3 ay önce bakıldı en son o zaman 12 mm di. Ama şuan ne kadar bilmiyorum. Evet bana da öyle dediler o günden beridir hep sola yatıyorum artık dediğin gibi sol tarafım gitti yani.  Hayırlısı ile sende bende tüm hamişlerde doguralim ya
(2,235 puan) tarafından
Kiz benm hiç böbreğim ağrımadi biliyor musun 16mm büyümüş bide bitanesini gördüm o dümdüz ama cidden büyüyen böbrek değişikti ama hiç ağrı sanci kivrandirmadi beni ama kağıda detaylida 16 mm ölçüldü yazılmış doktor kontrolünde olması lazm yazmış doktorum hiç onemsemedi bende bol su içtim rahatlığım ondandi galiba

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 84 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.
0 oy
3 cevap 643 göst.
2 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
25 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu

378,332 soru

11,323,858 cevap

34,775 kullanıcı

...