0 oy
137 göst.
Aile kategorisinde (298 puan) tarafından
Kızlar dün post açmştm annmle ilgili şimdye kadar hep annmi el üstünde tuttm o da ben çalşrken bebeğime baktı hatta biz ev alırken annm nakitimi size vereym kredi daha az çekersiniz dedi kabul etmedim yani parada gözüm yok ama şu apartı babamı bahane edip kardeşmn üstüne yapmak istemesine çol bozuldm sonuçta babam kardeşmn üstüne de olsun istemiyor babam ama annm yine de kardeşnn üstüne yapaym diyor ikimizin üstüne neden yapmıyosun dedm baban istemiyor diyor ayrımcılık yapıyor gibi geldi ben de bgn düşüncelerimi söyledm kavga ettk haksız mym kızlar

3 Cevaplar

0 oy
(961 puan) tarafından
Sizin kendinize ait eviniz var mı? Belki ondan dolayı öyle düşünüyordur annen erkek evlenicek senin zaten var gibisinden
(961 puan) tarafından
Altınlarını ilerleyen zaman için eşinle kendinize sakla bırak onlar ortak alsınlae sonucta erkek kardesin bekar herhalde hala annengille bir sayılır.
(961 puan) tarafından
Bence anneni de bu yüzden üzme
(298 puan) tarafından
Konuyla ilgili daha fazla konşmıcam zaten ama ben olsam iki evladmn üstüne yaptım eğer ikisnn de durumu iyiyse bana yaptığı ayrımclk gibi geliyor
(961 puan) tarafından
Ama bak sen evlenmişsin kardesin hala onlarla beraber bir de su vardır erkek evlat her zaman ailesine bakmakla yükümlüdür belki o niyetle düşünüyordur annende mesela benim kayınvalidemgil ev kızlarının üstüne simdi evlenicek eşimin üstüne alıncak ev dünya hali neler oluyor diye onlar açısından düşünmeye calıs sıkma canını bosver
(298 puan) tarafından
Ya zaten ben asla kardeşmn durumu olmasa ev de benm hakkım var asla demem asla ama annmn düşünmesi gerekirdi
-Reklam-
0 oy
(14,846 puan) tarafından
Ya tamam haksizlik olarak görüyorsun ama kendi malını ister ona verir ister sana. Daha hayatta olan insanların mirasını bölüşüyor gibi davranmak bir evlada yakışmaz. Senin evin varsa bırak kardeşinin de olsun. Senin gönlün geniş olursa Allah sana daha iyilerini nasip eder emin ol. 
(298 puan) tarafından
Canm inan konu para değil onun böyle düşünmesi beni üzdü
0 oy
(1,364 puan) tarafından
Kardeşlik, aile bu olmamali ya... bilmiyorum belki yasadigim hayattan, imkandan kaynakli ama benim ne ailemden, ne ailesinden gelecek 1 igneye ihtiyacim yok cok sukur, bu yuzden kardeşime annem destek olsa ben seviniyorum.  Mesela benim oglan ilkokul  1.sinifa basladii bu yil, direkt koleje baslattik. Ablam var bi tane, oglu lise 3,. Ablam calisiyo, cocugun dersler bocalamis. Aldi ablam veridi onuda ozel okula. Cikardi annem bir kismini 15.000 lirasini  verdi. Bana dediki sana da vercem ben dedim hayir, kesinlikle istemiyorum.. Benim imkanim var, daha benim kocam dediki burs gibi biz verelim soylemeyelim biz oldugunu, yani bunu soyledim ornek olsun diye. Ona keza babamin muteahite verdigi arsalari var. Dedimki ben kesinlikle tapu istemiyorum. Annem babam diyor herkes hakkini alsin. Gunlerdir goruyorum postunu, ben boyle birsey icin kavga edip, kendimi düsürmem bile. Birde soyle dusun bazi toplumda erkek cocuk daha onemlidir. Mal mulk ona yapilir, kiz ele goturuyo diye birsey yapilmaz....
(298 puan) tarafından
Canım sana söylenmiş sen bnm dediğimi anlamadın düşünceye kızıyorum ben dediğim gibi annme daha sonra geri ödemek üzere ev alırken ben para verecekti istemedim olay o değil benm iki evladm olsa durumları aynıysa ikisne ortak yaparım
(298 puan) tarafından
Günlerdr dediğin de bir dün bir bugün yani linç olayına ne meraklymşsn günlerdr ne demek zaten belirtmim dün post açmştm diye
(1,364 puan) tarafından
Anladim seni ama bence uzatma, kendin icin. Linçle ne alaka, ornek olarak soyledim ben. Bekli acik açik soyleyemiyorlar ama hani erkek cocuk bir evi olsun istiyorlardir.
(298 puan) tarafından
Ya canm üzüldüğüm konu inan ayrımcılık olduğunu hissetmem mesela geçen biz bişi alacaktk iki üç beyaz eşya ihtiyacmz oldu üstüste geldi annm ben alaym istersenz dedi kabul etmedm para da inan gözüm yok
(298 puan) tarafından
Konuyu da zaten annmi arayıp kapadım nasıl istiyorsa öyle olur

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 55 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
14 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecrin-Busra (1,407 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 105 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (967 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,157 puan) tarafından soruldu

396,442 soru

11,858,723 cevap

35,956 kullanıcı

...