0 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
tarafından kapalı

6 yıl önce 2 bin TL ye borç ettiğimiz altınlarin fiyatı 15 olmuş tu ve dur durak ta bilmiyor nereye kadar çıkacak nasıl odeyecez diye kara kara düşünüyoruz. Pahalilandi ya sahibi de istiyor haklı olarak. Oğlu  Küçüktü evlendiren e kadar istemicem demişti alınca başka borclarimiz olduğu icin bu altınları beklektik sonuç 60 bin ödemek zorunda kalacaz adaletmi bu ya 10 bin tutmamişti bozdugumuz da altınlarını :(:'(

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

0 oy
(5,559 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun canım :/ 
-Reklam-
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Benim bildiğim kadarıyla altını ne kadar aldıysanız okadar da para ödemeniz gerekir ben hiç duymadım 2 bin tl Lik altın alıp da  altın yükseldi diye iki katını geri ödemeyi banka mı laa bu buna aç gözlülük ve kaba bir tabirle tefecilik denir yada ben de bilmiyor olabilirim tabi hiç altınım olmayınca 

tarafından
Ama sonuçta verenler altınını bozup vermiş böyle  düşünmeliyiz
(594 puan) tarafından
Öyle de canm para olarak da kalsa buda haksizlik olurdu bence çünkü insanların parası ölüyor herşey pahalilaniyor altın da olmasa kimseden borç edip işimizi goremicez
tarafından
Hayır abla sonuçta ondan altın alıyor adam kenara atsaydinbugun altın fiyatına bozucakti
(2,698 puan) tarafından
Vay be ben hiç böyle düşünmedim çok ilginç bunuda öğrenmiş oldum
tarafından
Sen yanlış biliyorsun borcu ne türden verirsen o türden ödeniyor
0 oy
tarafından
Altin borc aliyosaniz karsi taraf da hakli olarak grami gramina istiyo canim malesef. Seneler önce babam halamdan bilezik borc almisti o zaman 1200 tl ydi babam onu 30 bin olarak geri odedi dusun kardesi de olsa insan malının pesine dusuyo yani
(594 puan) tarafından
Haklı olarak canm ona dicek lafım yok ama birkaç ay içinde bu kadar fazla yükselmesi cidden haksızlık
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Bizim borç aldığımız 20 bin yani 2 bin euro oldu 40 bin napacaz bilmiyorum 
(594 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun cidden n'olacak sonumuz hem karnımızı doyurup bı yandan da borç oduyorduk ama şimdi ödemek imkansız gibi birşey oldu hersey uçtu
(9,623 puan) tarafından
Sağol canım Allah sizinde yardımcınız olsun inşallah geçinmek çok zor artık
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Aynı durumdayız o kadar üzülüyorum ki görümcemden aldık 5 tam altın o zaman 8 bine bozdurduk şimdi malum fark ortada. Allahtan şimdi istemiyor lazım degıl ama elbet verilecek. Kim bilir daha ne kadar açılacak arası :((
(594 puan) tarafından
Tam altın dediğin bizim kinden mi acaba canm fiyatı şuan 15 bin civari olması lazım
(1,298 puan) tarafından
Cumhuriyet altını işte
0 oy
tarafından
Allah yardmcn olsn canm
(594 puan) tarafından
Sağol canm hepimizin ins
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Keşke o kadar zaman beklemeseydiniz haklılar kaç gram sa gamına göre ister bu onun hakkı sizde vermek zorundasınız yada almıycaksın 

O adamda kazanç saglamak için alıyor zaten 
(594 puan) tarafından
Kız ben haksizlar demiyorm ki zaten sitemim altının bu kadar da pahalilanması
(1,207 puan) tarafından
Ha cnm bende karşıda ki kişinin gamına göre istiyordu siz aldıgınız fiyattan verelim gibi algıladım o yüzden cnm
0 oy
tarafından
Rabbım yardımcınız olsun inşallah canim benim 
(594 puan) tarafından
Sağol canm ya
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Daha dün akşam eşimle konuştuk Allah altın ve dolar borcu olana yardım etsin diye 

Rabbım bi çıkış yolu göstersin inşallah 
(594 puan) tarafından
Aminn canmm aminn inan çok zor ya
0 oy
(416 puan) tarafından
Şöyle düşün canim o adam size altınını vermese kenarda duracaktı şimdi değer kazanacaktı yani sana al sana 2000 TL dememiski sen altın borç istemişsin oda senin sıkıntını gidermiş artması veya düşmesi onun sorunu değil ki dusseydi mesala 1500 TL ye 2000 TL vermeyecektin ki ben bu kadar aldım diye tamamen şans rabbim ödeme  kolayligi  versin
(594 puan) tarafından
Aaaaa ben kendimi yanlis mi ifade ettim canm acaba. Allah razı olsun ki vermişler işimizi gördük ona sitem etmedim ki altın niye bu kadar yükseldi diye sitemim :)
(416 puan) tarafından
Yok ben seni yanlış anlamadım adam açısından baktım Allah ödeme kolayligi versin gerçekten zor
(416 puan) tarafından
Eşim kredi cektiginde çok üzüldüm ağladım şimdi diyo ya altın borç alsaydın napardik en azından baştan biliyorsun ki bu kadar borcum var

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 198 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Posedion (2,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 103 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde fadimana (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 301 göst.
0 oy
1 cevap 131 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde aycanazz (13 puan) tarafından soruldu