0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (373 puan) tarafından
8.5 aylik fizyolojik serum kullaniyiruz birde hava makinesi aldik ama yok gecmiyo burun hiriltisi .uyumuyo surekli agliyo napcagimi sasirdim. Hastanye goturdum fizyolojik serum disinda bisey vermedi. Atesi olmadigi surece calpol verme dedi. Allahinizi yardim edin. 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Soğan karanfil yaptın mı canım 
(373 puan) tarafından
Sogan koydum yataginin basina canim. Farkli bi tarifmi senin ki
tarafından
Soğana karanfil batır canım inşallah rahat uyur
(373 puan) tarafından
Tamam canim onuda yapiyim cok sagol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Antibiyotik klamwn var hem geçiriyo normalde onu yazması gerekiyo yoksa ciğere iniyor akıntı bronşit oluyor
(373 puan) tarafından
Vermedi bisey kucuk oldugu icin sadece serum dedi doktoru. Belli agrisi var duramiyo cocuk. Deidginizi bebekler kullanabiliyomu
tarafından
Cnm benim kızım 1 aylıkken kulandi onu 28 günden küçüklere antibiyotik verilmez ondan sonrakiler veriliyo benim kızımı bı kaç günde toparladı rahatlatti
0 oy
tarafından

Valla canım benimki de 8 aylık geçen ayda hasta oldu hatta. Önce peditus pasladim 5gun , birde sabah akşam ağrı kesici kulaklarına vurup ta ağrımasın diye. Onlarınki de can kuzum sen grup olurken nasilsan oda öyledir.

Baktım öksürük başladı antibiyotik başladım . Ona ek buhar başladım . Çok şükür rahatladi öyle öyle. 

Not: bu yaptiklarim doktor un bı önceki aynı hastalıktan bana uygulattiklari şeyler. 

Yazık boğazı falan ağrıyorsa duramaz ver sen bı tatlı kaşığı calpol. Varsa daha sonrasında dolven..

Ha bide canım evde varsa mndalina içir bi 4 tatlı kaşığı falan açar nefesini  
(373 puan) tarafından
Canim valla napcagjmi sasirdim doktor cok normal gbi sadece serum dedi. Bn calpol verdim ama faydasi olmafi surekli bagirarak agliyo uyaniyo. 15 dakkada bi kalkiyo. Kesin agrisi var belli yarin ozele gotrcem.hava makinesiyle hava verdim ama cok faydasi olmadi sanki. Ilacsiz gecm3z mumkun degil yaa.agzini acsa ah acmiyo emmiyo bile burnu kapali ya nefes alamadigi icin
(373 puan) tarafından
Acik dolvenim var ama 4 ay oldu bozulmustur sanirim. Simdi biraz hava verdim yataginin basina soganli karanfil koydum. Uyudu insallah rahat nefes alirda uyur yaa
tarafından
Ah kuzum ya geçmiş olsun. Çocuklar hasta olunca insan napcani şaşırıyor
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Kızımın da geniz akıntısı vardı ve gözleri capaklanmaya başladı.oksurukde üstüne eklenince doktora götürdük 

Genzi dolmuş dedi 

Göğsü balgam tutmuş baya dedi 

Antibiyotikler buhar ve genizdeki mukuslari atmak için ilaç verdi göz capaklanmasida geniz dolmasından olmuş. İlaçlarını veriyorum burnu baya akmaya başladı inşallah hepsi biterde kızımda kurtulur ya 
0 oy
(450 puan) tarafından
Geniz akıntısı geldikçe nazal aspiratörle çek canım daha da rahatlar
(373 puan) tarafından
Aspratorle denoyorm ama burnunu imkani yok elletmiyor zorliyorum bnde kiyameti kopariyor
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Calpol verebilirsin ağrısı olursa bisey olmaz doktorum bana verebilirsin diyor çok sıkıntı çekiyorsa kuzum ver 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
2 cevap 38 göst.
0 oy
2 cevap 83 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nisa17 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 149 göst.

379,545 soru

11,362,020 cevap