0 oy
1,463 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin arkadaşı nişanlı , kızla tanıştık nisandan sonra birbirmizi sosyal medyadan ekleyip numaralarimizi aldık. Kendisi benden 12 yaş buyuk abla dememi istemiyor. Beni aradı bir saat önce konustuk düğün ne zaman dedim belli değil dedi. İki senedir nisanlilar eşimin arkadaşı 32 kız 37 yaşında ben kına yapmak istemiyor kına yaşlı işi ve çok banel bana saçma geliyor dedi. Kinasiz düğün mü olur düğünü gösteren kına gecesidir dedim. Ben bekarlığa veda partisi yapacağım kına gecesinde yaşlı başlı kadınlarla uğraşamam dedi. Ne alaka kinayla yaşlı başlı insanların olması benim kinamda arkadaşlarım nedimemdi ve çokta güzel olmuştu çok eglenmiştik kadinlar arasında olmuştu dedim. Sen iyi yapmışsın ben yapmicam dedi. Bende sen bilirsin dedim. Nikah kıyıp direk evlenilir ama düğün yapılacaksa bana göre kına gecesi olmalı sizce ?

32 Cevaplar

+7 oy
(2,555 puan) tarafından
Herkesin dusuncesine saygi duyulmali tavsiye bile verilmemeli bence
tarafından
Tavsiye vermedim saçma yaşlı başlı işi demesine cevap verdim
tarafından
Elalamin kınası bize mi kaldı:)) isteyen istediğini yapmakta düşünmekte özgür.  Bosversene kuzum sen evlenmişsin:)) kendi hayatına bak bosver milleti
-Reklam-
+1 oy
(3,230 puan) tarafından
Nasıl isterlerse öyle yaparlar kimseye söz düşmez canım 
tarafından
Sizce olmalı mı olmamali mi diye sordum sadece . Herkesin kendi fikri beni orası ilgilendirmez zaten ☺️
+1 oy
(14,965 puan) tarafından
Bana kalsaydı ne kına ne de düğün yapardım.asla sevmiyorum böyle şeyleri. Herkes istediği gibi yapsın vallla. Ama bekarlığa veda deyince daha modern duruyo ya o ona tav olmuş bence. Amaç aynı aslında ama yöntem farklı olunca daha havalı olduğunu sanmış.
tarafından
Arkadaşlar arasında yapacakmış . Bilemiyorum herkesin farklı düşünce yapısı var.
0 oy
tarafından

Tercih meselesi canım biz ne diyebiliriz ki

tarafından
Herkesin tercihine saygım var ama bana göre olmalı
tarafından
Işte o sana göre olmalı ona göre olmamalı tabi bana görede olmalı adettir severim
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Herkes aynı düşüncede olamaz ki bana göre olsada olur olmasa da olur 

tarafından
Herkesin görüşü farklı ama bana göre de olmali
0 oy
tarafından
Kendi tercihi ama ben kına yaptım severim kınayı 
tarafından
Aynen tercih meselesi
0 oy
tarafından

Bende kına gecesi yapmadım sadece kınalikla foto çekildim bana da banel geliyor çünkü ortaya damat oturtturup oynamak filan :D

tarafından
:D ahahah düğünde de yapıyorlar onu
tarafından
Düğün de yapmadım ki nikah yaptık sade bı nikah töreni ama çekimler filan on numara oldu bilemiyorum ama tercih meselesi ya bana saçma geliyordu oldum olası
tarafından
Bende sade nikah istedim ama eşim düğün istedi iyi ki de istemiş dedim  güzel olmuştu
(48,481 puan) tarafından
Kina yaptık damadı ortaya oturtup testi kirmadim☺️
0 oy
(2,900 puan) tarafından
Bana kalsa ben de arkadaşlarım arasında yapardım ama büyükler müsade etmezdi. Bazı arkadaşlarım kizlar arasında yaptı önden sonra tekrar kina yaptı. Gençler arasında olan cok cok daha eğlenceli oluyor 
tarafından
Bende arkadaşlarımla birlikte yaptım kuzenler vs güzelde olmuştu
0 oy
(712 puan) tarafından
Bende kina yapmadım zaten midem bulandigi için hiç bir zamanda düşünmemiştim bekarlığa veda gecesi gibi parti yaptik eglendik ve sonra erkek evine gidip tavuk alma yaptık ordada çok eglenmistik..

Bence kina gecesi zaten gereksiz birsey
tarafından
Herkesin düşüncesi farklı
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Artık kına gecesi yerine bekarlığa veda çıktı. Ben kınasz geline gelin demem . Ama tercih meselesi işte
tarafından
Herkesin düşüncesi farklı  bana göre de kına gecesi olmali
(5,557 puan) tarafından
Aynen bana göre de
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Herkesin kendi tercihi bana yakın arkadaşlarım bekarlığa veda partisi yapmıştı kına gecemi de yaptım tekrar dönmek istesem kına geceme dönmek isterim :D

tarafından
Bende kına geceme dönmek isterdim ☺️
(3,681 puan) tarafından
Acar açar izlerim :D 1 dk oturmadim en son ayaklarım artık isyan etmisti
0 oy
tarafından
Tercih meselesi tabi arkadaş yaşını başını almış ondan istemiyodur
tarafından
Yaşla alakası olduğunu sanmıyorum ama düşüncesi farkli herkesin ☺️
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi bana da kına ve düğün aynı gün olması garip geliyor önce gelinlik ile çıkıyor sonra kaftan giyiyor ikiye bölünüyor her şey 
tarafından
Bana da saçma geliyor arkadaşım önce kına yapti bir saat sonra gelinlik giydi ben kına yaptım bir gün sonra düğün
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Kına gecesi bana da gereksiz ve eski bir anadolu köylerinden çıkma bir adet gibi geliyor. Ben de yapmadım. Tercih meselesi. Yapmak isteyen yapar.
tarafından
Kına gecesi gelenektir.
(1,580 puan) tarafından
Bu geleneği reddettim ve yapmadım. :) yapmak isteyen yapar, istemeyen yapmaz.
tarafından
☺️ evet herkesin düşüncesi farklı
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Gelenek görene adetlerimiz yillardir yapilir kına özünü kaybetmemeli insan kesinlikle şart kina gecesi
tarafından
Saçma sapan iş demesine bende tepki gösterdim yaptırmaya bilir orası ayrı ama gelenek olan bişey sonuçta
0 oy
(961 puan) tarafından
Yani ne isterse onu yapar kaç yasında kadın senin fikrinle hareket edicek değil ya hiç o yönde tavsiye verme bence senin ki öyle güzel olmustur o istedigi gibi yaparak güzelleştirecektir.ama ben seye takıldık yası büyük abla dememi istiyor demene benimde eşimle aramda 10 yas var esimin arkadasıda eşimle yasıt sevgiliside benden 10 yas büyük ikisiyle de ismiyle hitap ederim arkadas oldugu kimseye abi abla deme ailesi dısında
tarafından
Benim fikrimle Haraket etsin demiyorum. Yaşlı başlı saçma geliyor sen iyi yapmışsın demesine ben öyle dedim. Abla dememi istiyor yazmadım istemiyor dedim. Kendisiyle de pek samimi değilim sadece Nisanda gördüm sonra sosyal medyadan istek atıp numaramı aldı.
(961 puan) tarafından
Kusura bakma yanlıs okudum o zaman abla dememi istiyor yazdın sandım. Yani ha kına ha bekarlıga veda ikiside kadınlar arasında olan birşey istese kınaya da yaslıları çağırmaz benim kınam öyleydi bekarlıga veda daha modern diye onu dile getiriyor bence
tarafından
Olabilir bana da öyle geldi.
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim kinam oldu düğün istemedim nikah istedim keşke tam tersini yapsaydım çünkü kınam fazla kalabalık değildi arkadaşım fazla yok çünkü ve oynamayı sevmeyen biriyim 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Çok elit düşünüyor
0 oy
tarafından
Bence eğlenicekae dugubde de eglenilir ha kadın erkek ayrıysa kınada ayrı tutmak daha mantıklı

Ben ikisini de yapmadım o yüzden yanlış amlama ama ille fe yap öyle düpün mü olue bilmem ne diyenlere aşırı sinir oluyodum tğm hevesimi içimden sçküp alıyorlardı o yüzden sen nası istiyosan de gec derm
tarafından
Sen bilirsin dedim :D daha ne diyeyim
tarafından
Demşsin ya ven şöyle yaptım kınayı gösteren düğündür falab;
0 oy
tarafından
Bence onun kendi kararı karismasaydin keske
tarafından
Karışmadim ki bana sen nasıl yaptın saçma sapan
yaşlı basli iş demesinee tepki gösterdim yapmasa bile saçma sapan iş demesine gerek yok .

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 241 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Seher demir (3,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 2prensannesi. (861 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 314 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Pampers (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 344 göst.