0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (844 puan) tarafından
Kızlar 14 aylık kızım var geceleri emerek uyuyor uykusu gelince bırakıp sırtını dönüp yatıyor ben uyku eğitimi de vermeye çalıştım ama ağlamasına dayanamadım büyüdükçe uykuyu kavrar kendi kendine de uyur falan dedim ama yanlış mı düşünüyorum anlamadım hem 2 yaşında sütten kesilir hemde kendi kendine uykuya dalar diye düşündüm beni öyle çok yormuyor ama uykusu sağlıklı mı onu bilmiyorum nasıl olacak bu böyle yardımcı olursanız sevinirim 

10 Cevaplar

0 oy
(13,042 puan) tarafından
Sürekli uyanmıyor ise kaliteli uykusu vardır canım. Bölük pörçük yatarsa birşey anlamaz. Bir de sende yorulmuyor isen böyle devam et 
(844 puan) tarafından
Her gece farklı oluyor uykusu bazen 4 5 kere kalkar emzirirm yatar ama bazende sabaha kadar uyur 7 de kalkar emzirirm 9 9buçuğa kadar uyur gün içinde de sadece 2 saat uyuyor

Sen yorulmuyor musun demişsin ama kurban olurum beni şimdiye kadar hiç yormadı uykuyu çok seven akşama kadar oyuncaklarla oynayan hiç kucak istemeyen bir bebek her gören maşallah diyor 2 3 sene de nazını çekerim kızımın ah etmem ben sadece onun sağlıklı bir uykusu varmı diye merak ettim ona endişe ettim
(13,042 puan) tarafından
Saatleri biraz farklı canım ne bileyim herkes bir dusunmuyor ki ☺️ maşAllah diyim nazar değmesin. Huzursuzluğu yoksa sağlıklıdır canım.
-Reklam-
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Benim oğlumda emer di sonra hadi yeter diyordum dön arkanı derdim sonra sağa sola dönüp bi şekilde kendisi uyurdu çok şükür 2 yaşında sütten kestim yine aynı şekil kendisi uyumaya devam etti suyunu iciriyorum hadi yat diyorum bazen zor olsada uyuyor kendisi yani bence yaptığınız doğru kendi kendine uyuması
0 oy
(378 puan) tarafından

Evet canim benim kizim da oyleydi, memeyi biraktirmaya karar verdigimde once emzirerek uyutmayi biraktirdim, artik emmeden uyuyoruz diye konustuk ikna oldu:) bir iki hafta icinde de memeyi tamamen biraktirdim, yani emerek uyumasinda bence sakinca yok emerek kolay uyuyosa ne guzel tadini cikar

0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yani anne sütü alan bebekler genelde bu şekilde uyuyor gece uykusu çok bölünmüyorsa sende şikayetçi değilsen devam et memeyi kesince mecburen kendi kendine uyuyor benim.kızım şu an 20 aylık 1 hafta oluyor sütten keseli 1-2 gündür uykusu gelince yanıma uzanıp bir iki mizirdanip öyle uyuyor 
(383 puan) tarafından
Nasil  kestiniz sütten  benim 22 aylik ta kesmeye calisyrn 2 gundur cok zod
(2,039 puan) tarafından
Ben azaltarak kestim 2 hafta önce her meme istediğinde mama bitiyor yok demeye başladım birde her istediğinde dikkatini dağıtmaya çalıştım başka şeyler verdim oyuna yönlendirdim filan örneğin karar verdiğim ilk gün 7 defa emzirdimse sonraki gün 6 sonra 5 derken o şekilde azalttım
(2,039 puan) tarafından
En son gün her meme istediğinde bitti dedim tabi birkaç dakika ağlıyor sık sık gelip istiyor ama gün geçtikçe daha az arıyor alışıyor hatta bugün kendi gelip mama bitti dedi :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Benimki emerek uyuyor çok şükür rahatım şimdi ama sütten kesince nasıl olcak bilmiyorum;)))
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Sürekli emerek uyur bı sıkıntı yaşamadım
0 oy
tarafından

Benim kızım da 13 aylık ve emerek uyuyor gece de kalkar emer geri uyur ama memeden kesmeye çok korkuyorum uyumaz diye :(

0 oy
tarafından
Emmeyi kestigin gibi uykusu da düzene giriyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
20 aylık olcak oğlum canım meme bağımlısı emerek uyur emerek uyanır resmen asla baika yöntemle uyumaz. Gece sık kalkar meme için ama direk alır ağzına veririm uykusu bölünmez. Ben bıraktırmayı düşünmüyorum şuan bende hazır değilim buna valla öyle alıştım ki emzirmeyince eksiklik hissediyorum beraber yatıyoruz zaten ay çok güzel :D gelişimi psikolojisi keyfi enerjisi yerindeyse hiç korkma emin ol güzel uyuyordur. Anne memesinden daha iyisi yok onlar için:) 
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Memeden kesene kadar emerek uyudu şimdi 2 buçuk yaşında yanına yatıyorum öyle uyuyor. Bi kere alışmış biraktirana kadar emsin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 99 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Seda caylan (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 84 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (336 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 117 göst.