0 oy
456 göst.
Diğer kategorisinde (886 puan) tarafından
Eltime oturmaya geldiler sünnet oldu oğlu 1 ay fln oluyor neyse kahveye gelcez birşey yapma demişler benide çağırdı hazir kurabiye yaptı bi gün önceden de konuştuk işte evde yağ yok yumurta yok yapamam birsey hazır yesinler ve samimi olduğumuz insanlar gelen komşumuzda çiskek getirms sağolsun eltimde findik koymus birde gofret var neyse gittiler bna dedi nasildi dedim abla böylede olmadı hani bir kurabiye yapsaydn keşke kahve yanıda olsa yada kek onla mi ugrascm para yok e dedim siz ay başına kadar yağsız yumurtasız napcaksnz illaki alcaksnz e alcazda yani hersey her zaman olmuyor dedi dedim bna soyleseydin ben yapardm yada isteseydin verirdm yani hem soruyor hem güzel cevap bekliyor kim ne derse desin misafir baş tacıdır hazir alacağına azda olsa yağ alıp yapsaydı tuzlu kurabiye yapabilirdi sonucta o aldıklarınada para verdi yani yok durumları kötü desem değil kessinlikle orta duzeydeler daha geçen gitti eşine 400 tl ye mont aldı ve eşim sıkışınca abisinden borç alıyor veriyorda söylüyorda yani ben mi yanlış düşünüyorm benim komşum yapma birsey dese ben yine yaparm önune hazir birsey koymam asla kötü durumda olmadığım sürece sizin fikirleriniz neler 

24 Cevaplar

+5 oy
(2,139 puan) tarafından
Offf karışmayın insanların ne yaptığına. Birşey yapma demişler o da yapmamış ne var bunda. Ayıpsa da onun ayıbı yani.
-Reklam-
+1 oy
(1,691 puan) tarafından
valla bazen evde hic bisey olmuyor yinede bussuru sey bulup yapabiliyorum insanin icinde olsun istesin misafir olunca bende akan sular durur margarin yoksa sivi yag ile yapilan kurabiyler var sutsuz suyla yapilan kek var yogurdu vs hic biseyi yoksa bi marul domates alaydi kisir yapaydi bunlar maliyrte dokulan seyler degil yani istese her turlusu var youtube tarif kayniyor insanlarin durumlari kotulestikce ucuz uygun olan her sey yapiliyor
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben bir tatli  yaparım  okadar  sonuçta  kahve ye geliyorlar  yanına  bir lokum  olsa  bile  yeter  çay değil  sonuçta  

Ve yapmak zorunda da değil  o kadar  düşünmüş  almış  yine  birseyler 
+1 oy
(3,053 puan) tarafından
Sanane ister yapar ister yapmaz bu devirde yapmamak daha hayırlı bı tatlı yapacak olsan süt şeker yağ çikolata sos meyve oo bı ton masraf 
+1 oy
(1,656 puan) tarafından

image

vallah dün kardesim aradı aksam abla beş dakkaya ordayız çayı ver üstüne dedi beş dakka içinde birşey yapamazdim çocukta durmuyordu evde ne varsa koydum çayın önüne artı marketi arayıp damak istedim kahvenin yanında misafir baş tacıdır kıymet verilip birşey yapılması lazım
0 oy
tarafından
Misafir umdugunu degil buldugunu yer diyenler gelmeden yerimi aliyim. Benim icin de misafir kiymetli basimin taci o yuzden ne yapar eder bulur bulusturur biseyler yaparim eltinin kolayina kacmis bence
(886 puan) tarafından
Kesinlikle ya bide  4 5 gün önceden haber verdiler insanlar
tarafından
1 gun onceden haber vermeleri yeterli haberi olmasa neyse derim ama ayip olur ben rahat edemem yani
0 oy
(3,820 puan) tarafından
Ben deseler de yapıyorum elimden geldiğince biseyler rahat edemiyorum o şekilde 
(886 puan) tarafından
Kız Allah aşkına gofret nedir ya çocuğun önune koyar gibi
(3,820 puan) tarafından
Bir de üslup önemli ya o yok bu yok para yok demek değil de daha yumuşak cümleler seçip söylemek de lazım bence . Olmayabilir ona bisey diyemem ama bilmiyorum konuşma tarzı da önemli . En azından bi kısır bi patates salatası ne bileyim kek falan olabilirdi
(886 puan) tarafından
Resmen ayni seyleri düşünüyoruz uslubüde yok sürekli ağızlarında para yok hersey pahali ne bilim beni bile cok rahatsız ediyor hu şekilde konuşmaları
(3,820 puan) tarafından
Kendisi bilir bence boşver yapmıyorsa da kendi bileceği bisey
0 oy
(2,226 puan) tarafından
kahve yanıysa en azından bi ıslak kek gibi bir şey yaparım 

çay menüsüyse en az 3 çeşit yaparım 

hastalık vs bi şey olmadığı müddetçe hazır koymadım bende bu zamana kadar 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Elinde yok belli yani her gelen misafire pasta poğaça yapilmak zorunda değil, misafir umduğunu değil bulduğunu yer elindekileri ikram etmiş işte kadın 
(886 puan) tarafından
Bacim var ya ne yoku cimrilikten hep bunlar başka birşey değil
(7,165 puan) tarafından
Kendi parası kendi misafiri bizi ilgilendirmez sonuçta boşta gondermemis
0 oy
(159 puan) tarafından
Canim belki tembelligine vurmus yada baska sorunlaru olabilir ama bende oyle olunca mesela esime disardan aldiririm tatli kurabiy falan yada ekler kucuk yaspastalar var onlari para yok demesi bahane bende halim olmayınca hazir alırım yani evde yapmis haxir almis ayni tabi gofret ve fındık tek koymazdim agir iki uc parca alirdim
(886 puan) tarafından
Bacim onu diyorum gofret koyulmaz yani ayıp ama senin dediklerin olur mesela
(159 puan) tarafından
Bizde kucuk cocuklara gofret verilir eline ayip etmis bencede bide geceden deyil dort gun onceden demisler sekeri unu vardır elbet hic eline olmasa bile yumurtasız cok az yagli un kurabiyesi yapsaydi 10 dakkasini almazdı
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Hazır da olsa en azından biseyler vermiş hiç vermeyeni de gördü bu gözler. He ben elimden geldiğince yaparım. Dün kuzenim geldi poğaça ıspanaklı börek kakaolu kek kısır yaptım sadece ikimiz olmamıza rağmen misafir bereketiyle gelir derler akşama da kaldı eltim işten geç geldi yemeği yoktu ona da verdim çayla birlikte yediler herkesin düşüncesi bir olmuyor işte
0 oy
(2,039 puan) tarafından
İmkan yoksa amenna tabi de hazır kurabiye aldı diyorsun oda para bence biraz yapmaya usenmis gibi duruyor 
0 oy
(27,307 puan) tarafından

Bakış açısı farklı evet yapsaydı çok iyi olurdu ama koyduğu şeylerde kafi.ne olacak sanki ya takılmayın böyle şeye.her karakter bir olmuyor

0 oy
(1,964 puan) tarafından
Haberim varsa yaparım canım ama aniden gelinmisse bende evdeki hazırlardan koyuyorum. Doğum öncesi eşimle hazır kek falan çerezler stokladim sırf bebekle her gelene birşey yapamam diye. Müsait olsam en azından cay yanına 2-3 birşey yapardım.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Kolayına kaçmış bence eltinin. Bigün önceden bile haber verilmişse iki çocukla . En azından bi şekerpare kek tuzlu kurabiye yapardm 
(886 puan) tarafından
Iste bende onu diyorum malesef cimrilikte var insan bna der olmadı ben yapardm
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Sonuçta hazırda olsa koymuş önünüze birşeyler sadece kuru çayla misafir ağirlayanlari gordum burda 
0 oy
tarafından
Tamam herşeye zam geldi ama insanlar cimrilikten işi arsizliga vurdu artık misafir nasibiyle gelir gayet güzel ağarlarim yapma deseler bile kadın bana geçen gün iki kere demlenmiş zift gibi çayı ikram etti aldığımı buzluğa attı e terbiyresizlik işte ben evime gelene sadece çay yada kahve veremem 
0 oy
tarafından
Kesinlikle bende ve aile yapimizda da öyledir. Birsey yapma dense bile illa ki Birsey olacak hicbisey yapamadim mi alırım hazır yufka koyarım içine peynir tavada kızart arkalı önlü mis gibi gözleme. Yanına da bi iki birsey uydurulur
0 oy
tarafından
Aşırı ayıp etmiş. Haberli de habersiz de olsa bir emegi olmalı oratada. Ha hiç bir şey bulamadın bari sover gibi gofret koyma ortaya ayıp yani
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ev yapımı veya hazır benim için önemi olmaz. Ama bir şey koyması gerekir tabi, koymuş da zaten. 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 654 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 375 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Edaa52 (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
19 Mart 2023 Aile kategorisinde Frover (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 479 göst.