0 oy
312 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
Markette çalışıyorum. Bundan 5 ay önce falan eşim pozitifti. Benide karantinaya aldılar. Test yapmadılar belirti olursa yapıcaz sende temaslı olarak karantinadasın dediler. Ki bence doğru olan bu belki taşıyıcıyım bilemem iştekilerinde aileleri var sonuçta. Şuan iş arkadaşımın hamile eşi pozitif. İş arkadaşıma da test ver negatifse çalışabilirsin demişler. Negatif çıktı ama evden bize virüs getirebilir sonuçta bende hamileyim. 5 gün sonra test vericek pozitif çıkarsa 5 günden başlayarak karantinaya giricek yani çalıştığı 5 gn de karantina sayılıcak anlamadım gitti yanlış değil mi böyle yapılması

15 Cevaplar

0 oy
(961 puan) tarafından
Tabi yanlış aşı olanlarda bile virüs olabiliyor belirti olmasada taşıyıcı olup, hassas birine geçirebiliyorlar. 
(1,097 puan) tarafından
İnsanlar zaten bilinçsiz sağlık ekipleri bilinçli davransa bari
-Reklam-
0 oy
tarafından

Doğru olan ne varki 

(1,097 puan) tarafından
Çok saçma yaa hamile olmasam bu kadar korkmam
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Çift doz asılıysa karantina vermiyolar. Aşılı değilse karantina veriyolar. Eşim ilk başlarda oldu bende girdim karantinaya ben bi iki ay önce oldum ikimizde çift doz aşiliyiz eşim test verdi hatta birlikte vermiştik ben pozitif o negatif 5 gün sonra tekrar test verdi yine negatif
(1,097 puan) tarafından
3 doz aşılı
tarafından
Aşı bulastiriyo asili olan bulastiriyo diye bisiy yok neden aşı diye ayırıyorlar hala anlamış değilim
0 oy
tarafından
Saçma bir şekilde asi olan ne karantinaya alınıyor nede maske takmaya devam ediyor sonrada bas bas bağırıyor kar asisiz olanlar virüs bulastiriyor asi bulasmayi engellemiyor ama kafa buna basmiyor 
tarafından
Cnm asılı olanlar daha çok virüs kapıyor  buna şahit oldum
tarafından
Anlamıyorlarki bir anlasalar teyzemin kızı virüs oldu iki oğlu okula eşi ise gitmeye devam etti hiç bir kısıtlama yapılmadı onlara saçmalık
(1,097 puan) tarafından
Evet çok saçma yani mağaza toplayamıyorum peşinden dezenfekte yapmaktan
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Bizimde akrabanin cocugu oldu sinifi karantinaya almistir ama anne babasi asilarini yaptirdi diye karantina vermemisler yani kurallar degismis tasiyicilik olmuyo demekki asili olanlarda
(1,097 puan) tarafından
Oluyo aslında virğsğ getirebilir iş yerine. Onlarada bulaşabiliyor ama aşılı oldukları için etkilenmiyolar dışarda başkasına bulaştırıyolar sonra
0 oy
tarafından
2 doz aşısı olanı almıyorlar karantinaya evde kim olursa olsun 
(1,097 puan) tarafından
3 doz aşısı var bide ya çok saçma
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Artık bunlar adım adım normalleşme çalışmaları, tabiki bulaştırabilir ama nereye kadar sürekli karantina da. İnsanların işleri de aksıyor.
(1,097 puan) tarafından
Böylede bitmez ki
(1,580 puan) tarafından
Bitmesinin yolu karantina değil, toplumun bağışıklık kazanması ve etkili aşı.
(1,097 puan) tarafından
Etkili aşı bulunana kadar denek miyiz biz. Bulaş riskini en aza indirmeliyiz ki bitsin. Pozitif olan temaslı olan karantinaya alınsın ve uysun. Mesela temaslı olup ismini söyletmeyen çok. Belirtisi yok diye geziyo çarşıda. Ama taşıyıcı belki haberi yok. Sıkı kurallar olsa dicem ama bu ekonomi ile oda zor. Tabiki bulaştırabilşr dememek lazım hassas insanlar var. Arkadaşım evden virüs getirse bebeğime bişey olsa vebali arkadaşımın değil bu sistemi kuranların oluyo
(1,580 puan) tarafından
Özelde çalışıyorum. Birçok firma sahibi bile pozitif çıkarsanız temaslı olarak çalışma arkadaşlarınızı söylemeyeceksiniz diyor. Bir yere kadar sağlık önemsendi, şuan herkes kendini kurtarma peşinde.  Çok yoğun çalışıyoruz ve işin aksaması büyüj problem doğuruyor firmalar da haklı, endişeli bireyler de haklı ama karantinayla bitmez. Neden bitmez söyleyeyim, ülkede herkesin negatif olduğu bir an olsa bile biz dışardan ülkeye giren insana test yapmıyoruz çünkü elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Yani burda isyan edilecek nokta eşlerin neden işe gidebildiği olmamalı, problem çok daha büyük.
(1,097 puan) tarafından
Sınır şehirdeyiz bulgar dolu zaten vakalar patladı o kadar yanlış şey var ki. Yani bi konuda size katılıyorum. Bir yanlışı düzeltmekle olmaz bütün önlemler alınmalı bizi karantinaya sokup bulgarı ülkeye aldıktan sonra ne anlamı var karantinanın
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Aşı olan karantinaya girmiyor malesef bu yüzden de yayılım çok oluyor bence
(1,097 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(616 puan) tarafından
Ben pozitiftşm mesela eşim çift doz aşılı olduğu için karantinaya alınmadı. 3 gün sonra test yaptı pozitif çıkınc karantinaya girdi. Böyle bir sistem var.
(1,097 puan) tarafından
Bence saçma 3 gün içinde virüsü birine taşımışta olabilir
(616 puan) tarafından
Dikkat etti eşim canım. İşe gitmedi. Dışarı çıkmadı. Sonra pozitif olunca zaten mecburen evde kaldı
(1,097 puan) tarafından
Bizim arkadaş işte şuan yani çalışıyoruz
(616 puan) tarafından
Siz dikkat edin artık canım. Yanaşma. Çift maske kullan. Yani biraz da kurallar sıkıntılı bence. Bazı insanların yapabilecekleri bişey yok. Eşimin de izni olmasaydı mecbur işe gidecekti. Şükür hepsini kullanmamıştı
(1,097 puan) tarafından
Dezenfektanla peşinden geziyorum :D
0 oy
tarafından
Kesinlikle yanlış 

Kuluçkada olabilir 
(1,097 puan) tarafından
Aynen öyle ya
0 oy
(795 puan) tarafından
iki doz asi varsa artik karantinaya almiyolar temaslilari cok sacma gecen sene 1 ay arayla esimle ben korona olduk ben korinayken esim temasli sayilmadi antikoru oldugu icin Allah korusun birine bulasir diye kendisi cikmadi evden isleyis o kadar sacma ki 
(1,097 puan) tarafından
Aynen çok saçma gerçekten
0 oy
tarafından
Deveye Sormuşlar Boynun Eğri Nerem Doğru Ki Demiş (!)
(1,097 puan) tarafından
Ya aynen öylee
0 oy
(676 puan) tarafından
Ay oyle.sey mi olur benim.annemler pozitifti  biz negatigyik ama  14 gun karantinada kaldik annemler ise 10 gun hatta gulmustuk.virusluler cıktı geziyo karantinasi bitti biz hala evdeyiz diye
(1,097 puan) tarafından
Değişmiş aşısı olanı karantinaya almıyolarmış saçma şekilde
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Virüs bu yüzden bitmiyor zaten evde korona olan biri varsa o evde herkesin karantinaya girmesi gerek ama aşı varsa zorunlu olmuyor çok saçma
(1,097 puan) tarafından
Aynen bencede çok saçma

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 98 göst.
14 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslisss (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 148 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 88 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 206 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,528 cevap

34,780 kullanıcı