0 oy
241 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
tarafından kapalı
Bir sene önce ablamla 2 ay aralıklarla evlendik ilk ben evlendim benden 2 ay sonrada ablam evlendi benim eşim birqz kısa benimle aynı boy ablamın eşi uzun yeşil gözlü göze hitap eden biri ama karakteri biraz eksik aşırı cimri bencil kimseyi konuşturmaz ablama da iyi bakmaz ablam ara sıra abimden para istiyormuş. Benim eşim ise aşırı dindardır merhametli cömerttir borcumuz olmasına rağmen anneme borç bilezik verdik 1 tane 1 sene anca para toplayıp yaptığım bileziği anneme verdik borcunu kapatsın bize geri verecek diye biz bu kadar yardımcı olurken o hep eşimin tipiyle beni vuruyor ablamın eşinden asla borç isteyemez çünkü biliyor onun asla vermiceğini ne sıkıntısı olsa ailecek bizi ararlar ama konu kıyasla gelince eniştemin tipini öve öve biteremezler toplum içinde de böyleler hep eniştemi överler hamile olduğumu söylediğim ilk an verdiği tepki ise  "ayy çocuğunuz şimdi kısa çirkin olacak" güldü ne zaman konu bebeğime gelse çirkin olur ihtimalini yüzüme vurur halbuki eşim çirkin degil çok güzel yüzü var boyu da 1.70 çok kısa da deigl ama eniştem hep kıyaslar annemin şaka anlayışı o kadar can yakıcı ki anlatamam gel doğumunu yanımızda yap dedi farklı şehirde ikamet ediyoruz çok korkuyorum gitmeye bebeğim kara kuru olursa sürekli yüzüme vuracaklar eminim ki bebeğim dünyanın en güzel bebeği olur ama annemin lafları canımı  çok yakıyor. Biz evlenirken eşimin ailesi destek olmadı 1 tane çeyrek bile takmadılsr düğün yapmadılar bir tane lif bile hediye etmediler bana onun acısını eşimden mi çıkarıyor anlayamıyorum çok ağlıyorum eşim uyurken ona bakınca o kadar anlayışlı sakin mutavazi merhametli dindar bir eşim varr ki annem nasıl acımaz bize beni bh kadar üzer
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen eşinle mutlu musun canım 
(276 puan) tarafından
Çok şükür çok mutluyum
tarafından
O zaman diğer laf edenleri umursamayacaksın bak benim eşim benden 3 santim kısa ahım şahım bir yakışıklılığıda yok ama ben onu ilk gördüğümde vuruldum banada aynı şeyi yaptılar yok kısa yok çirkin tek cevap verdim ben seviyorum gerisi seni alakadar etmez bu kadar dünyalar tatlısı bir oğlumuza oldu çirkin de olsa güzelde olsa evlat bizim evladımız Rabbimin nasip ettiği evlada çirkin demek kimin haddine çirkinse sevmeyin o zaman diyeceksin bitecek annenin kıyaslama yapması aşırı yanlış bence biraz mesafeni koy anlasın değerinizi
(276 puan) tarafından
Farklı şehirlerdeyiz çok arayıp sormam buna rağmen beni üzebiliyor bende senin gibi cebap vericem artık yeter terbiyesiz derse de desin
tarafından
Bazen terbiyesiz olmak gerekiyor gerçekten canım hiç kendini üzme saçma sapan lafla için
-Reklam-
0 oy
(933 puan) tarafından
Gerçekten annen çok tuhaf yani kızını ele muhtaç etmiyor gül gibi bakıyor çok şükür diyeceğine yaptığı şeye bak duymamazlıktan gel boşver 
(276 puan) tarafından
Doğumu yanlarında yapsam mı yapmasam mı bilemedim bişey dediklerinde cevap verip ağzını kapatabilir miyim acaba sustuğum için şımardı belli
(933 puan) tarafından
Bence hiç gitme lohusa psikolojisi bozuk oluyor derler sinirden sütüne bişey falan olur eşin işten izin alır birlikte bakarsınız
(276 puan) tarafından
Eşim dönerci çok izin vermezler ama karar verdim bundan sonra asla susmicam bişey isteyince de git o çok sevdiğin damadından iste dicem herşeye de cevap vericem
0 oy
tarafından
Canm benim annemde öyle eşimde çok iyi biridir boyuda kısadır benden ben evlenirken derlerdi bunlami evlencen ama ben napayim tipi onemli olan huydur evde seni mutlu ediyosa  sana karşi kötu sözu yoksa bence gitme annenin yanina dedigin gibi uzer seni geliyosa o gelsin yanina ben tek baktim ogluma ilk gunler eşinde olur.yaninda zaten ilk 1 hafta zorlanirsin sonra toparlanirsin 
(276 puan) tarafından
Çok kararsızım bi emin olabilsem tek başıma bebeğe bakabileceğimden gitmezdim. Annem gelemezmiş yanıma evde kızları bırakamaz korkuyor
0 oy
tarafından
Ya kusura bakma ama güldüm :D 

Başka derdin mi yok kız insanın kendi canı dünyanin en güzelidir zaten hic oyle dusunme evladina laf edecek olanin ailende dahi olsa dilini kes konuşamasın( yani konusmasina izin asla verme bidaha cesaret edemezler ) eşine gelince gordün beğendin seviyorsan kimene ailen kendine ugraşacak birseyler ariyor seninle uğrasiyorlar sende onlarla ugras olsun bitsin üzülmeye değmez hamilesin hormanlarin tavan :D 
(276 puan) tarafından
Bilimiyorum anlatınca dışarıdan nasıl durduğunu ama canımı çok yakıyorlar ya gerçekten uzun olmasın daha fazla diye özet geçtim annem dün arayıp 1 tane daha bilezik aldıramaz mısın diyor kocana ayy para olunca sanki çok zenginiz gibi bana geliyor ilk daha bebeğime battaniye bile alamadım
tarafından
Verme canim oncelik yavrun olsun her zaman
0 oy
(334 puan) tarafından
Bence annenin ağzının payını ver derim net bi şekilde 

Gitsin yardımıda o öve öve bitiremedi damadindan istesin derim. Tamam anadır ama biraz patavatsız yanlış anlama
(276 puan) tarafından
Yok yok çok haklısın ben bu hale getirdim yazık günah annedir hakkı var üzerimde dedim 1 sene sustum ama dün bir tane daha bilezik al dedi paramız yok diyince teli yüzüme kapayınca kayışlar koptu bende bundan sonra herşeye cevap vericem ki benle uğraşmasın
0 oy
tarafından
Birincisi eşinin o kadar güzel özellikleri var ki boyu çirkinliği  de nazar boncuğu olsun de. İkincisi enişteni övdüklerinde sana faydası olmayan güzelliği napacan anne koynuna giren düşünsün sen niye dert ettin bu kadar de. Çocuk içinde cirkinse de bnm çocuğum güzelse de bnm çocuğum keşke eşime çekse huyu suyu o kadar iyi ki siz bile bı derdiniz olunca çirkin olan kocamı ariyorsunuz de. Sen mutluysan annen utanmiyor mu bı insanı fiziksel özellikleriyle yargılamaya ve bunla dalga geçmeye. Bı inaanin fiziğiyle bu kadar dalga geçildiğini hele hele buna bı bebek karistirildigini bir de üstüne bunu kendi öz kızının kocasına yapıldığını ilk kez gördüm. Bunlar yetmiyormus gibi dalga geçtikleri adamı her zor zamanda arıyorlar. Gerçekten ailen kötü insanlar. 
(276 puan) tarafından
Malasef öyleler bir ablam boşandı eşinden mesela maddi durumdan ötürü kıza bir Pet bile almıyordu o derece kötü huyu vardı hayla onu sever acaba annemin mi psikolojisi bozuk tek başına baktı bizlere o kıyamadım hep sustum artık susmak yok herşeye cevap vericem bakim düzelecek mi zorla düzelticem annemi
tarafından
Dış görünüşe çok önem veriyor bnce. Sen hiiic koçanı bu işler yuzunden üzme. Sakın deme de kocana. Yakışıklılık geçer gider.
(276 puan) tarafından
Eşime hiç demedim demem de bundan sonra ezdirmem kendimi de eşimi de eşim benim için ailesini sildi bende anneme cevap veririm artık hak ediyor
0 oy
tarafından
Annene gereken cevabı vermezsen ileride bu konuları eşine bahsetme cesareti alır 
(276 puan) tarafından
Eşimin yanında öyle degil bir görsen nasıl tatlı tatlı konuşur badem gözlü oğlum der çözemedim annemi gerçekten tek başına çocuk büyütmekten herhalde kafası gitti iyice
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Aman ben onun gönlüne vuruldum de, bide benim gözümle bakın ona de..    Tmm anne kocam çok çirkin boşanacağım de çocukla senin evine geleceğim sen bakacaksın bize de ya da o zaman 90 derece döner 
(276 puan) tarafından
Hahaha güldüm ya aklıma gelmedi hiç şakasına bi diyim bakim ne dicek cidden merak ettim
0 oy
tarafından
A taktigin seye bak istedigini desin sende hep ov esini biz ne uzun boylular gorduk 5 para etmezler de gercekten de oyle benim esimde 1.70 abilerim erkek kardesim uzun babam uzun onlarn yaninda ksa kalyor ama biz ayni boydayz daha dogrusu ben 1.65 ama yan yana durunca hic fark yok topuklu giyemem mesela onun yaninda ama takmyorum hic sende takma bence umursama genel olarak yeni dogan bebekler kara kuru olurlar zaten :)
(276 puan) tarafından
Bebeğim çirkin de olsa benim bebeğim herşeyim o benim kendimi de eşimi de ezdirmicem bu saatten sonra
tarafından
Bence annene mutlaka su cumleyi soyle anne beni sevyor ele gune muhtac etmyor beni uzmyor diye mi sevmyorsun dalga gecyorsun kocamla kotu biri olsaydi sevecekmiydin ve bence asla gitme senin moralini bozar surekli sutun kesilir bebek bakmak aslnda zor dil bakabilirsn tek basna banyosu belki korkutabilir seni esin yardm ederse kolaylikla yaparsnz internetten video filan izle aslnda hicte zor dil
(276 puan) tarafından
Evim çok soğuk bide hastane bana 1 buçuk saat uzaklıkta mecbur gidicem ama dediğin şeyleri dicem ona

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 120 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 290 göst.
20 Mart 2023 Aile kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 228 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 234 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...