0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (1,272 puan) tarafından
Dün oğlumun iki yaş aşısı vardı kilosu 11 boyu 80 cmdi hemşire boyu çok kısa kalmış dedi pazertesi doktora götürecem sizin 2yaş çocuklarınız kaç boyunda

18 Cevaplar

0 oy
(3,156 puan) tarafından
Valla şubat ta da bizim 2 yaş aşımız var bakalım kaç çıkar boyu
(1,272 puan) tarafından
En az 86 olması gerekiyormus
(3,156 puan) tarafından
Benim ki kız evde ölçtüğümde 85 gelmişti şuan kaç bilemem bi git bakalım doktor ne dicek sıkma canını...
(1,272 puan) tarafından
Pazartesi götürecem inşallah hemşire çok şaşırarak çok az dedi zaten
(3,156 puan) tarafından
Hayırlısı ya mınyonsa normaldır aslında
-Reklam-
0 oy
(616 puan) tarafından
18 aylıkken 88 cmdi şimdi 90 ı geçmiştir. Ama persentile bak istersen. Bence aşırı kısa değil
(1,272 puan) tarafından
Baktım canım alt sınırda en az 86 olması gerekiyormus
(616 puan) tarafından
Bi doktora götür danış istersen. İçin rahat eder en azından
(1,272 puan) tarafından
Evet götürecem pazartesi günü insallah
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Anne baba boyu nedir? 

Benim oğluma göre  kısa boylu ama bizim aile uzun boylu ben 170 eşim 185 babam 190 amcaları da uzun boylu,  

Anne babanın ve yakın akrabalara bakmadan kısa veya uzun yorumu yapılamaz 
(1,272 puan) tarafından
Bizimde baba tarafı çok uzun dedesi amcası halası falan benim tarafta normal ben 1.60 babası 1.86
(5,132 puan) tarafından
Anladım canım benim oğlum 98-100 cm idi hatırladıgı  kadarıyla
0 oy
(2,136 puan) tarafından

2 yaşında ortalama 88 olması gerekiyor canım.Benim oğlumda 82 çıkmıştı.Anne baba olarak minyonuz biz.Sizde minyonsaniz size çekmiştir.
(1,272 puan) tarafından
Yok canım babası 1.86 bende 1.60
(2,136 puan) tarafından
Babasının boyu iyi canım süt ürünleri vermeye çalış belki birden boy atacak.Cogu çocukta öyle oluyor
(1,272 puan) tarafından
Veriyorum canım  süt içer peynir yoğurt hepsinden yer niye böyle kısa kaldı anlamadım ki
(2,136 puan) tarafından
Bence çocuk doktoruna götür canım belki yapılması gerekli tahlil vardir
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Üzmek  istemem ama  ewet kısa  canım  benim  kızımın  boyu da yasitlarina göre  kısa 1.5 yaşında  78 80 civarında  war 
(5,949 puan) tarafından
Benim  kızım  12 13 aylıkken  73 santimdi  ama  yaşıtları  erkek  bebekler  kızımdan  uzunlar  baya:)) şuan  17 aylık  78 80 cm falan
(578 puan) tarafından
Benim ki 15 aylık
(1,272 puan) tarafından
Benim doğduğunda boyu 44 tu
(5,949 puan) tarafından
Ozamn gayet  normal canım  boyu  korkulacak bir şey yok  benim  kızımın  boyu  77 cm miş bu arada  dün ölçtüm:))
(5,949 puan) tarafından
Prenseslerinannesi  gayet  güzel boyu benim  kızım da 17 aylık  77 cm ben fazla sanıyordum  ama dün ölctum  böyle çıktı  persentil  tablosuna bak
0 oy
(9 puan) tarafından
Genetik çok etken oluyor ikizlerimden biri 100 diğeri 97 çıktı takviye birseyler kullanırsanız biraz daha uzar faydalı olur inşallah 
(1,272 puan) tarafından
Genetik değil canım babası 1.86 bende 1.60 siz bisey kullanıyor musunuz herhangi bi vitamin falanl
(9 puan) tarafından
Yok kullanmadım hani keciboynuzu özü dut özü propolis falan bunları kansizlik Vs olmasın diye kullaniyorum benle eşim uzun olunca genetik olduğunu düşünüyorum ikizlerimde.. doktora danışın inşaallah vereceği vitaminler boyu vé kilosuna katkısı çok olur bu aralar hasta oldukları için iştah kaybı oldu o sebeple  artık balık yağı kullanmayı düşünüyorum
0 oy
tarafından
2 yaşında 94 cmdi oğlum ama anne baba olarak uzunuz biz 
(1,272 puan) tarafından
Bizde baba 1.86 bende 1.60
tarafından
Olsun ya minyon olacak demek ki sağlıklı olsun uzar
(1,272 puan) tarafından
Ay inşallah canım
0 oy
(44,603 puan) tarafından
İki yaş asimiz 4 ocakta bende merak ediyorum
(1,272 puan) tarafından
Inşallah beklediğin gibi çıkar ben dünden beri çok üzülüyorum
(44,603 puan) tarafından
Kısa olsa nolcak kizz sağlıklı olsunlar yeter boy kilo pek takmam öle
(1,272 puan) tarafından
Kız niye arkadaşlarının yanında cücük cücük gezsin oda uzun olsun canım boy çok onemli:))
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Sen bide benimkini gör minnacık duruyo ama ben kısa boylu olduğum için oğlum da Bana çekmiş olma ihtimali olabilir diyorum da artık nasip kısmet ancak şu var benimki prematüre doğdu 2 kilo bile değildi oyüzden de kısa olabilir demişdi doktorlar 

(1,272 puan) tarafından
Bizim babası 1.86 bende 1.60 benim boyumda öyle çok kısa değil ki çok kısa tanıdıklarım var maşallah çocukları baya uzun
(2,699 puan) tarafından
Yaaaa aslında bence aileden olan bişey değil bana göre diye düşünüyorum bilimsel olarak açıklaması yokkk aile deb gelen bişey olduğuna dair
0 oy
(704 puan) tarafından
Canım her cocuk farklı gelişir. Benim kizimboylu 2 yaşnda yaşının üstünde boyu ama bnde uzunum eşimde. Sizin boyunuz nasil
(1,272 puan) tarafından
Benim 1.60 eşim 1.86 bizim boylar iyi
(704 puan) tarafından
Cnm belki sana çekmiştir senn boyun kısa değl ama uzunda sayılmaz sonra boy atacaktır takma kafana
0 oy
(996 puan) tarafından
Kızım iki yas kontörlünde 90 cm boy 11700 kilo gelmişti canım 
(1,272 puan) tarafından
Maşallah canım cevap için teşekkürler
(996 puan) tarafından
Kefir icir canım faydası çok oluyor
0 oy
(416 puan) tarafından
Benim oğlumda 4.5 yaşında akranlarına göre kısa dayisida öyleydi birden uzadı lisede ona çekmiş demekki diyorum ama çok tatlı balık yağı veriyorum biraz fark etti sanki hayırlısı canı sagolsunda uzar 
(1,272 puan) tarafından
Ben ocean balık yağını bi ay kullandım çocuk hergün kusuyordu sen hangisini veriyorsun
(416 puan) tarafından
Ocean veriyorum.iy geldi bize
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Benim kızım 26 aylık oldu babası uzun ona çekmiş 90 cm boyu 11.80 kilosu var. Kuzeni var erkek çocuğu 4 yaşında ama boyu kısa çünkü çocuğun babası kısa genetik böyle şeyler ha çok düşünüyorsan bide çocuk doktoruna götür için rahatlar
(1,272 puan) tarafından
Yok bizim babası uzun 1.86 pazartesi götürecem inşallah
0 oy
(213 puan) tarafından
Canım benim oğlumda 4 .5 yaşında bizde çok hızlı büyüdüğü için skinti yaşıyoruz boyu 111 kiloda 23 bugün doktora gittik çok hızlı büyüdüğü için alması gereken besinleri almamış diyor bizim boylarda sizinkiyle aynı ben 160 babası 187 yani az da skinti çok da seninki inşallah uzar ama benimki nasıl duracak bilmiyorum
(1,272 puan) tarafından
Ay inşallah uzar canım ya doktor seni yönlendirmedi mi ne yememesi gerekiyormuş bide nasıl besliyorsun biraz bahsette bende öyle yapayım:)) buarada çok çok masallah
(213 puan) tarafından
Bol bol kirmizi et yesin dedi canım bir de güneş ışığı d vitamini çok düşükmus valla bizim oğlan deli gibi su içiyor bu ara biraz azalttı ama yine 1 litreyi buluyodur doktorlar kaç kere şüphelenip şekerine baktılar ama gayet normal çıkıyor birde şöyle bişey var 5 ay öncesine kadar üzerine çıkıp zorla yemek yediriyorum çok kötü bsey kabul ediyorum ama içim böyle rahatliyordu ve her gün aralıksız 1 kase yoğurdu var ama bünyeye alakalı bence herkese bunlar yarayacak diye bsey yk
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bana da hep öyle diyorlardı yaşıtlarına göre çok.kisaydim hep sonra bı sene bı boy attım hepsi yanımda güdük kaldi
(1,272 puan) tarafından
Hadi ya aslında eşimde öyleymiş ortaokula kadar sınıfın en kıskasıymış sonra lise bi boy atmış şuan 1.86
(4,430 puan) tarafından
Evet bazen öyle oluyor takılma bence
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Biraz kisa sanki ama gebetikte olabilir. Kizimin tablosuna baktim en son 14 aylikken var bilgileri 82.5 cm mis. Ama kizim hep yasitlarindan cok uzundu. Suan 5 yasinda. Senin ki erkek galiba erkeklerin daha farkli degerleri ama
(1,272 puan) tarafından
Evet erkek baba tarafı tam uzun benim tarafta öyle fena değil boyları normal hepsinin kime çekti ki bide beslenmesi de iyi
(11,217 puan) tarafından
Ilginc. Benim esimin ma aile boyöari kisa ama benum ailem cok uzun kizim onlara cekti
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Merhaba Dr ne dedi?

Şimdi nasıl uzadı mı
(1,272 puan) tarafından
Eskiye göre biraz daha iyi şuan 2 buçuk yaşında 86 boyunda 6 ayda tam 6 cm uzadı çocuk endokline götürdüm argivit smart ve nutrigene balık yağıni verdi eskiye gire iştahı daha iyi bu şekilde beslenirse inşallah boyda atar kiloda alır
(2,062 puan) tarafından
İnşallah ya benim ki 22 aylık  77.5 idi bakalım temmuzda Kac olacak .
Üzülüyorum ya .
Gören 1 yasında mı diyor of kilosuda az.
Ya bilmiyorum tam hatırlamıyorum ama bana bir endokrin doktoru senede 10 cm atmıyorsa hormon verilir dedi :(
(1,272 puan) tarafından
Vala canım benimde hep çevre sürekli küçük küçük diyordu bende araştırıyordum persentil tabloları hep sınır altında gösteriyordu en son böyle olmaz garibim çok ufak kalırsa bu defa artık ne yaparsak yapalım yaşıtlarını yakalayamaz dedim eşim çocuktur buyur diyordu onada böyle bi iki duygusal konuştum çocuk yazık yaşıtlarından küçük dedim şimdi medikal parkta bi doktora gidiyoruz herkes çok iyi diyor o kontrol ediyor argivit smart ve nutrigene yazdı bunu 6 ay kullanıcaz egerki faydasını görürsek bu şekilde vitaminlerle gidecez yok görmezsek hormon verilecek
(2,062 puan) tarafından
Ya argivit klasik aldım ama içirmek cok zor içmiyor
Sence nasıl içirsem.
Haklısın ya benm endokrin bir ilaç dahi yazmadı ama benim ki biseyler yemiyor iştah için de yazmadı nuykuya da ben argivit kendim arastır7dm aldım
(1,272 puan) tarafından
Bende doktora götürmeden bi kutu argivit klâsik kullandım kullandığım süre boyunca bi fark görmedim bıraktıktan sonra  iştahı eskiye gore daha iyiydi benimde oğlum içmiyordu her verdiğimde ortalığa döküyordu en son enjektorle verdim öyle dah kolay oldu sabah aç karınla veriyordum
0 oy
tarafından
Sanki biraz kısa gibi ama ergenlik döneminde erkek çocukları özellikle boy atıyor zannetmiyorum ben sorun olduğunu kuzum 

Benim ikizler 1 buçuk yaşında 90 cm di şuan 2 yaşında bilmiyorum valla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 254 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 359 göst.
0 oy
8 cevap 394 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (526 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.