+3 oy
336 göst.
Diğer kategorisinde (255 puan) tarafından

image

amacim kimseyi kucunsemek irkcilik yapmak flan degildi. Gonderimi gizleyip uyari yagmuruna tutmuslar. Ben insanlar bilinclensin dikkat etsinler diye actim bu postu. Iyilikte yaramayacak kimseye belli oldu. Diyecek birsey bulamiyorum artik. Simdi bu da eski oy alir uyari alir kapatilir yapin. Ama sunu soyleyeyim evlatlarimiz herseyimiz boyle bi salgin var ise ve tedavisi dahi yok ise tekrarlayan bir hastaliksa dikkat edin.

16 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Buyursun uyarı versinler suriyelilerin bu ülkeye verdikleri bin tane zarar var ama görmezden geliyorlar 
tarafından
Ya vallahi anlamak istemiyorlar savaş vardı geldiler eyvallah ama daha neden buradalar gitsinler ülkelerine benim ülkemin askeri orda onların memleketini korumak pahasina evinden evladından ayrı onların çam gibi adamları burda itlik peşinde
tarafından
Kuzu rahatı görmüşler burdan giderlermi ekmek elden su gölden , açtıkları dükkanlara adamlar vergi ödemiyılar her önüne gelene dükkan açma izni veriyor , devlet yardım kartı veriyor giyim erzak gbi . Kaç kere bimde a101 de denk geldim ben ellerinde kart var bide adamlar mağaza içinde hesap yapıyolR yardım kartında ne kadar varsa üste para vermemek için . Kimin parasını kime veriyor devlet senşn benim paramı veriyor . Bizim ülkemizde ihtiyacı olanlarada yardım çıkmıyor .
tarafından
Benim karşımda var AskimSuriyeli bakkal inanmayana resim atabilirim hiç sorun da değil adam bimden alıp kendi bakkalinda satıyor asla alışveriş yapmam geçen çok sıkıştım tuz almam gerekti yemek ocakta diye ondan aldım BİM'in markası hep makarna tuz vs
tarafından
Ya işte kuzum karta yatan parayla gidiyo ordan alıyo bedavaya sonrada kendi dükkanında satıyo . Çakallığa akılları yetiyo ülkesini korumaya gelince kaçıyo .  Ben her zaman söylüyorm hiçbir ülke türkiye gbi olamaz adamından kadınına çocuğuna savaş çıksa geneli kaçmaz savaşır . Benm ülkemde durumu olamayan evine ekmek götüremeyen insana yardım yapılacağına onlara yapılıyor . Türkiyeye geldiler çocuk üstüne çocuk doğuruyolar nie çünkü çocuk yardımı alıyolar hiç kimsede bu olaya dur demiyor aile hekimleri boşamı var yatırcak masaya takıcak spirali
(13,202 puan) tarafından
Ağzına sağlık Esra. Hastanelerde bile adı suriyeli hastalığı geçiyor bunun
-Reklam-
+2 oy
(1,244 puan) tarafından

Uyarı verenler ya suriyeli ise:)

(255 puan) tarafından
Zannetmem :-)
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Neden linç ettiler sizi suriyelilerden bulaşıyor dediniz diye mi ?
(255 puan) tarafından
Evet o da var yorumlarda konu basligimida hatali bulmuslar saglik degilde diger kategorisindeymis
(1,580 puan) tarafından
Hmm kategoriyi bilemem ama teyzem de doktor. Ve bu el ayak ağız hastalığı suriyelilerden bulaşıyor son 2 senedir bu bir gerçek ülkede bu hastalıkta patlama yaşandı. Kabul edilsin veya edilmesin.
(255 puan) tarafından
Kesinlikle oyle
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bulaşıcı tabiki benim kızım tatilde bir kadının ihmalsizligi yüzünden yakalandı bu hastalığa
(255 puan) tarafından
Gecmis olsun dikkat etmek lazim artik heryerden bi hastalik cikiyor
(2,244 puan) tarafından
Öyle gerçekten duyduğumda çok şaşırmıştım bende
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Yanılmıyorsam bir ara yine bir El Ayak hastalığı diye bir hastalığın yine Suriyeli çocuklardan bulaştığı söylenmişti sınırdan aşısız alındılar sonrasında takibinin yapıldığını asla sanmıyorum saldılar memleketin her bir yanına hastalıklı midir bulasicimidir bakan yok 
(255 puan) tarafından
Yani evet gercek buyken neden kaldiriliyor gonderi anlamiyorum
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Kız bırak naparlarsa yapsınlar biz besliyoruz biz çekiyoruz üstüne 
(255 puan) tarafından
Onda haklisin  da bn hakaret etmemis bisey dememisim ne diye kapatildi anlamiyorum gereksiz birsey degil aksine faydali bir bilgi oldugnu dusunuyorm
(13,021 puan) tarafından
Kuzum 5 uyarı gelince sistem otomatik kapatıyor diye biliyorum.
(255 puan) tarafından
Uyari verecek bi durumda yok ama neyse ne denilir ki ..
(13,021 puan) tarafından
Aynen yok işte bilmiyorum uyarı butonu çıkınca duramiyorlar
0 oy
(23 puan) tarafından
Beni korkuttun temizlikçim hasta diye 2 tane Suriyeli bulmuş eşim evimi temizliyor lar şimdi :-D
0 oy
(239 puan) tarafından
Bu bilgi dgru sanirim benim kaynanam gil tarim iscisi yanlarina suruyeli calisacan kadin erkkek vardi bi kadin elleri kollari srejli kaşınıyor du sorduk hastalik dedi
(255 puan) tarafından
Yani dogru olmasa hastanede koca koca okumus doktorlar bu sekilde soylemezler heralde bnde biyerimden uydurmadim annem hastanede eczaci olark calisiyo o soyledi neden kapatiyolar paylasim hayret ettim
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Neyi zorlarina gidiyor ve inanmak istemiyorlar ben hemşireyim çocuk doktorlarımızın hepsi de bunun Suriyeden gelen hastalık olduğunu söylüyor önceden Türkiye'de olmayan sonradan ortaya çıkan bir hastalık benim kızım da 6. Hastalık Oldu oda Suriye'den ülkemize gelen bir hastalık.sizde gayet hastane ortamından duydugunuzu söylemişsiniz zaten bunun daha kibarlastirilmis bı söylem şekli yok bildiğim suriyeli hastalığı iki iki daha dört eder le aynı 
(255 puan) tarafından
Bu yorumu umarim herkes okur. Cok tesekkur ederim cnku hala inanmak istemeyenler var asilsiz haber diyorlar aklimi yitirjcem
(7,441 puan) tarafından
İşlerine öyle geldiği için canım
0 oy
tarafından
Aynen öyle valla. Biraz önce okudum Suriye uyruklu biri kıza asansörde tecavüz etmeye çalışmış,pişmanım vs biseyler demiş bide s.erefsiz. ağzını burnunu kiracan g.tüne kazık sokacan ondan sonra bak bakalım yelteniyor mu bidaha g.avat. demek ki büyüğünden küçüğüne zararlılar. Ha kendi taraflarimizdan da yok mu öyle asagili.k insanlar var tabi, onlarin da gebermeleri lazım ki ülke rahat bir nefes alsın 
0 oy
(712 puan) tarafından
Haber kaynağı yazmıyor çok inandırıcı gelmedi bana ayrıca haberlerden falanda hiç gormedim..

Bu tür hastalıklar genelde turkiyede olmuyor sebebine gelince bunlar böcek ısırığı dan insanlara geçiyor sivrisinek gibi Türkiye ikliminde böyle bir tür olmadığı için böyle bir hastalıkta olması nadir belki olabilir oda yurt dışına ziyaret yaptıysa.

Asilsiz bir haber olduğunu düşünüyorum 
(255 puan) tarafından
Yorumlari okur musunuz bir hemsire yazdi bu konunun dogru oldugunu
0 oy
tarafından
Uyarı verenler kendini sorgulasin 

Suriyeliler yüzünden o kadar zarar görüyoruz hala ırkçılık diyolar. Tamam savaş var zamanında bizim ulkemizdede vardı biz kadın çoluk çocuk demeden savaştık aldık memleketimizi. Bunlar niye kaçtı geldi ülkemizi bu hale getirdi. Bizim sinir kapılarımız neden bunlara açıldı. Madem bu ülkede yaşıyorlar her nimetimizden faydalaniyolar neden askerlik yapmiyolar. Ne işleri var bizim ülkemizde bunların .
(255 puan) tarafından
Suanda suriye duzeldi evler yapildi geri cagiriyolar vatandaslarini ama gitmiyolar neden burda rahatlar. Ekmek elden su golden yasiyolar. Ya bn gecen ki krizde devletin yaptigi komur torbasini letgodan satani gordum.
tarafından
Yapılan yardımı başkalarına satıyorlar hep bende şahit oldum malesef
0 oy
(129 puan) tarafından
Bana surıyelı demeyin bizden gıuzek yerlestıler yazıyolar gecen awm ye gttın cocugu oyun parkına soktum 3 aule ama nasıllar ssyete 2 tanede coxuk vardı ıcerde benım kızımı dovmeye basladı napıyosun sen diye kızdım cık surdan eli ile kırarım dedım o kız bana gıdene kadr dil cıkarttı ki buyuktude oldrmemek jcın zor durdum sınır oluyrum ben kım ne derse desin eminin yanına tasındı lar gece sahalara kadr seslerı durmuyo bı ewde 30kısı vardır 
0 oy
(52 puan) tarafından
Bunun ırkçılıkla alakası yok ki. Siz hastalığın halk dilindeki tanımı da yazdınız. İnsanın fikri neyse zikri odur derler takılmayın
(255 puan) tarafından
Cok haklisiniz
0 oy
(2,803 puan) tarafından

Benim oğlumda geçirdi yüksek ateş iştahsızlik yaptı ağzı ağzının ici genital bölegesi el ayakları maf olmuştu korktum bir daha gecmez boyle kalır die çok şükür 10 gün icerisinde iyilesti ama omrumden ömür gitti nerden geldi bu hastalık bilemem ama nalet bir şey Rabbim evlatlarımızı korusun. :(

(255 puan) tarafından
Amin insaAllah tekrarini gostermesin rabbim
0 oy
tarafından
Uyarı veren versin uyarısını zaten böyle yapıldığı sürece hiçbir şeyin farkına varamiyoruz ne *** ettilerse güzelim ülkemin içine ettiler evet evet Suriyeler onlardan bahsediyorum bir bitmediler gitti kıran kadarlar çoğaldıkça çoğalıyorlar kim ne derse desin yorumuma umrumda değil bıktık artık ya

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 358 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap 150 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Pembeoje (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 500 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
25 cevap 675 göst.
23 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde N!ho de bana (14,428 puan) tarafından soruldu

380,116 soru

11,379,371 cevap

34,865 kullanıcı

...