0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bilenler bilir kaynim yuzunden evimde rahat rahat gezemiyorum(tam tesetturluyum,etek feln) neyse surekli odada tıkalı kaliyorum kendi evimde bıktım iyice odada tek kalincada oglumda var ama iste surekli kafamda birseyler kuruyorum surekli ölücekmiyim ,cok acı,ağrı cekicem mi bu kanser savaşında galip gelecekmiyim,bana bisey olursa evladim ne yapar baskasina anne dermi benim gozlerimin icine bakipda anni dedigi gibi baska bi kadina...:(gerisini dahi getiremiyorum surekli boyle seyler dusunuyorum surekliii kafayi yicem iyice pskolojim bozuldu bunlari dusunup surekli agliyorum..sebepsiz yere oturup satlerce agladim gunler oluyor pskoloji gitti iyice

Surekli dusunuyorum baska biyere sıcradımı acaba tümor diye çok bunaldim ablalarim cokk (benden buyuksunzdr. 21) ...bu kanser yuzund3n oglumla bile oynayamiyorum nefesim kesiliyor en guzel gunlerim maff oluyor iyilesicekmiyim bilmiyorum ama nolurr bana bisey olmasinn evladim cokk kucukk biliyomusunz abllalari yarin 1 yasina gir3cek ama premature 9 aylik daha ben cok cektim 68 gun kuvezde yatti bilmedigim yollari onq sut goturmek icin ezberime kazdim o yollari evim yaptim sezeryanli gidip geldim çokk cektim o yuzden oglumu kimselere birakmak istemiyorum hicc kimseyeee benimle buyusun tekk tekkk istegim bu rabbimden bunalri yazarken bile agliyorum nolursunz dualariniza benide katın nolurr annelerr.

16 Cevaplar

+4 oy
(2,323 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşaAllah canım ne kanserisin? Bak benim babam 65 yaşında kalbinde stent var şeker tansiyon hastası ve 9 yıldır kanser hastası kanserden parmağı kesildi ama hamdolsun hala hayatta. Şunu hiçbir zaman unutma hasta ölmez eceli gelen ölür.. Yani Kadere ve ölüme inanıyoruz hepimiz öyle değil mi ve ölüm Rabbimiz emredince gelecek sadece. Rabbim seni evladına bağışlasın inşaAllah. Ama kendi kendini dahada kötü edersin sürekli böyle düşünerek dayımın kızı 7 yaşından beri kanser hastası şuan 23.24 yaşında düşün aynı şekilde instagram da yeşim gaye diye bir kız var 8 yaşından beri kanser ve hala yaşıyor hamdolsun. Yani kanser olan ölür diye birşey yok eceli gelen ölüyor kuzum. Düşün sapasağlam insanlar oturdukları yerde kalp krizi geçirip ölüyor hiçbir hastalığı yokken. Bu yüzden kendine moral ver Allaha güven inşaAllah iyileşip oğlunla nice güzel yıllar geçireceksin ümitsiz olma canım inşaAllah herşey çok güzel olur. Tedavi oluyor musun?? 
(462 puan) tarafından
Gerçekten yaşadıklarını bilemeyiz ayni yollardan geçmedik  ama her haline şükret yesim gaye k anserken kocası aldatti şiddet uyguladı çok kötü şeyler yasadi hayatta herkesin cektgi kendine ağır tabikibama şunu unutma senin yaşadıklarından daha agirini yasayanlarda var her haline şükret hepimiz sukretmeliyizAllah seninse yardımcın olsun canım  ama bu hastalıkta psikolojinin iyi olması beyninin rahat olması çok çok önemli  dünya dua üzerine kurulu   edilen dualar kaderi bile değiştirir
(2,323 puan) tarafından
Anladım canım. İnşaAllah iyileşeceksin Allahın izniyle. Tedavini aksatma her zaman moralini yüksek tut canım nerde oturuyorsun keşke yakın olsaydık arada gelirdin kafan dağılırdı. Bak haklısın hasta olduğumuzu öğrenince psikolojik olarak korkuyoruz kendimizi kötü hissediyoruz ama emin ol inanmak herşeyin üstesinden gelir. Bende 18 yaşında başımda tümör olduğunu öğrendim. Ve o zaman kızım 6 aylıktı. Çok üzüldüm önce çok ağladım ben ölecek miyim diye düşündüm o kadar stres yaptım ki 2 hafta kadar bi sürede baya kilo vermiştim stresten dişlerim hep çürümeye başlamıştı o kadar ki kötüydüm sonra tövbe ettim silkelendim ben iyi olcam dedim inan her hastaneye gittiğimde o kadar özenerek kendime bakarak gidiyordum. Stresi sıkıntıyı bir kenara bıraktım tedavi oldum ameliyat oldum 5 yıl tedavi gördüm Allaha şükürler olsun 5 yıldır kontrole gidiyorum hiçbir sıkıntı yok. Biz kendimizi nasıl hayal edip nasıl olmak istersek öyle hissederiz. Asla ümitsiz olma bak çocuğun var onun için ve kendin için iyi düşün iyi ol inşaAllah.
Sende CA 125 CA 19-9 bunlar kaç çıktı kuzum bunlar vücuttaki tümör belirteci. Mesela benim kızım 2 yaşında ama geçen hafta alınan tahlillerinde CA 19-9 çok yüksek çıkmış kızımda da yumurtalık kisti var bende tedirgin oldum çarşamba günü randevumuz var bakalım ne diyecek doktor. İnşaAllah güzel sonuçlar alırız diye ümitliyim. Hastalığı verende şifasını verende Allah. Sende moralini iyi tut kuzum inşaAllah herşey güzel olur Rabbim seni evladına bağışlasın.
tarafından
Valla abla bazen bakiliyo o kanlar onlarda da yuksek cikmiyo hic yani hani yuksek feln olunca kırmızı renk oluyor ya e nabizda hic kırmızı feln olmuyor normal gosteriyor bu iyi biseymi bilmiyorum
Rabbim korktugunuz yere ugratmasin insallah abla
(2,323 puan) tarafından
Evet onların yüksek olmaması iyi kuzum. İnşaAllah sende kemoterapi yle tamamen kurtulursun Allahın izniyle. Moralini yüksek tut tmm mı Allah büyüktür unutma hasta değil eceli gelen ölür sadece. Hangi birimizin yarına çıkmaya garantisi var ki öyle değil mi kuzum o yüzden bu anının değerini bil hayata ve çocuğuna tutun inşaAllah herşey çok güzel olacak.
tarafından
Insallahh abla insallAh tesekkur edrm
-Reklam-
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Rabbım şifa versin inşallah canım evladına bağışlasın seni
0 oy
(601 puan) tarafından
Geçmiş olsun Cnm rahatsızlığınız nedir 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Rabbim sana acil şifalar versin inşallah bebeğinin basından eksik etmesin canım benim 
0 oy
tarafından
Rabbim sana acil sifa versin sen bu haldeyken sana yük olanlara vicdan 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Rabbim sana şifa versin canım seni çocuğuna çocuğunu da sana bağışlasın inşallah 
0 oy
(2,540 puan) tarafından
Canım öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin ama kanserin en büyük şifası moral lütfen iyi düşün iyi olsun moralini yüksek tut ki iyiles böyle kötü olumsuz şeyleri düşünme rabbim seni evladına bağışlasın sizi hiç ayırmasın inşallah
tarafından
Aminnn insallahh tek istegim o cok tesekkur edrm
0 oy
(453 puan) tarafından
Allah seni evladına bağışlasın inşallah ve her hastalığın şifası moral unutma çok hava al gez dolaş kötü düşünme
tarafından
Gezmek mi disari bile cikmiyorum eş desen ztn bi hic odada tıkali kaliyorum
(453 puan) tarafından
Çık canım niye çıkmıyorsun boşver kimseyi takma kafaya kendini düşün evladını düşün bu hayata bir kez geliyorsun hiç unutma bunu.
tarafından
Oglum var ve hava soguk o yuzden cikamiyorum hic biyere
0 oy
(213 puan) tarafından
Canım bende kanser hastasıyım 26 yaşında fark ettim ameliyat oldum 1 ay işin aldım benimde 4 yaşında bir oğlum var ben de kendimi bırakıp hep onu dusunuyorudm ama baktimki bunun kimseye faydası yok bu benim direncini daha çok düşürüyor çok şükür genciz vücudumuz daha güçlü kuvvetli tedavi gördüğüm sıralarda hastanedeki yaşlıları gördükçe halime şükrettim sonra bir etrafima baktım benim için tek üzülen insanın annem olduğunu gördüm sanki herkesi hoşuna gtmisti bu durumum bunu görünce iyice hırs yaptım ve şuan çok iyiyim evet kontrollerin devam ediyor ama 6 7 aydır bir skinti çıkmadı bu arada bu dediklerimi bu sene yaşadım taze taze anlatıyorum sana yaşamayan için boşver üzülme demek çok kolay çünkü bana dedikleri zaman öyle hissediyordum ne yaşadiniz da akıl veriyorsunuz gbi düşünüyordum sana diyeceğim şey kimse içinde değil evladın için dik dur moralini yüksek tut yenecegine inan ağrın bile olsa geçecek gözüyle bak ben inanıyorum ki 1 sene sonra sende bunları başkasına anlatıp moral verceksn sadece biraz sabırli ve güçlü ol.
tarafından
Aci feln oluyormu
(213 puan) tarafından
15 gün bişey hissetmedim ama 30 gündü benim ki 15 günden sonra bildiğin ateşte yanmisim gbi oldu birde havalar çok sıcaktı ter olunca acayip sizliyordu ama sen kemoterapi aliyon galiba onda öyle bsey yok
tarafından
Evt oype bisey yok ama daha kotu gibi abla ya 1 hafta feln yatakdan kqlkamiyorum migde bulantisi kusma ölduruyo beni
Diyorum ki baska tedavi uygulansa ışın gibi feln ne bilyim yaa cok yoruldum yiprandimm
(213 puan) tarafından
Canım ışın tedavisi önlem amaçlı olan bişey yani henüz hücre olan kanser hücrelerini yok ediyor ama kemoterapi kesinleşmiş kanser için bir tedavi yolu yani şuan senin durumun biraz daha kötü ama bu seni korkutmasın daha 19 yaşındasın su gibisin yani ve evet kemoterapi az alınıyor ama yan etkileri çok ağır ama lütfen güçlü ol gerçi bu şartlar altında böyle ilerleyemezsin en azından ailenle olsan bir nebze daha iyi hissedersin
tarafından
Bilmiyorumki yaa rabbim hayirlisini versn
0 oy
(665 puan) tarafından
Rabbim şifa bersin inşaallah canım tez zamanda sağlığına kavus inşaallah...
0 oy
tarafından
Rabbim sana güç kuvvet versin. Seni rahat ettirmeyenler de artık Allah nasıl biliyorsa öyle etsin. Yavrunu sana seni ona bağışlasın inşallah 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Allah'ım acil şifalar versin yavruna ailene bağışlasın seni :(

0 oy
tarafından
Kuzum lütfen üzme kendini senin için moral o kadar önemli ki ilacın mutlu olmak senin çok zor biliyorum ama sil gözyaşlarını bebeğinle gelecek güzel günleri düşün neyi hayal edersen onu çağırırsın iyi şeyler düşün kötüyü düşünüp çağırma kötü hep uzağınızda olsun. 
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Stres yapma kuzum bişey için 60 yaşında tanıdığım biri göğüs kanseri oldu atlattı çok şükür senin yaşın daha genç atlatirsin .korkarsa stres yaparsan daha kötü olur .çocuğun için moralini yüksek tut bı dakika sonra ne olacağımız belli değil .sağlık insanda olebiliyor .olmadı psikolojik tedavi al .kendini kötü hissetirenlerin. Yanında durma
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım böyle düşünme lütfen Allah hepimize bi can biçmiş kim ne zaman ölecek bilemeyiz hepimize bi kader yazmış ölüm bizim elimizde değil oğlunla ilgilen Rabbim sana şifa versin bir an önce kurtul en önemli şey stres sakın yapma moralin yüksek olsun. Ölüm Allahın emri kaçışımız yok çok sağlıklıyken kaza geçirip ölmeyeceğimiz ne malum sen ne kadar yakınsan bizde o kadar yakınız ölüme lütfen bunu düşünme anını oğlunla mutlu yaşa 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 254 göst.
0 oy
1 cevap 87 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ipekipek (1,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
29 Ağustos 2021 Aile kategorisinde gl11 (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.

380,315 soru