0 oy
1,405 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Biraz önce hastaneden geldim kizlar. Kadin doğuma gitmiştim bundan 3 ay önce doğumdan sonra regl olamamistim bana dediler ki polistik oversin sen yasmin diye bi doğum kontrol hapina basladim. O hastaneden memnun kalmadim tekrar baska bi doktora gozukmek icin baska hastaneye randevu aldim. Doktor vajinal muayne etti rahim duvari ince dedi polistik over dedi kan aldilar testler yaptilar progesteron hormonum iyi cikti 0.38 yaziyor, prolaktin diye bi hormonum sorunlu cikti 2.62 yaziyor.. doktor bana hic aciklama yapmadan direk cocuğun varmi dedi evet 1 tane var dedim bana dedi ki "İYİ TÜM YATİRİMİNİ ONA YAP COCUĞUN OLMAZ SENİN OLSADA DURMAZ RAHMİNDE" dedi. Anlamadim aciklayarak anlatirmisiniz dedim vaktim yok intarnetten bak dedi ciktim odadan. Ağlaya ağlaya eve geldim.. 

BEN ANLAMİYORUM ÖNCEDEN POLİSTİK YOKTU BENDE DOĞUMDAN SONRA MI OLDU NASİL OLDU HİC BİR DOKTOR YETERLİ ACİKLAMA YAPMİYOR BANA YA DAHA 19 YAŞİNDAYİM ÖNÜMDE BİR SÜRÜ ZAMANİM VAR BENİM ÇOCUĞUM OLMAYACAK Mİ GERCEKTEN 

72 Cevaplar

+7 oy
(868 puan) tarafından
O doktoru şikayet et. ben sağlıkçıyım.Prolaktin düşürülmesi mümkün bir hormon. İlaçları var. Ayrıca Polikistik over çocuk sahibi olmaya engel değil.
tarafından
Cimere şikayet edicem zaten.  Özel hastaneye gidicem bide baska doktora gozukmem lazim psikolojim bozuldu
(868 puan) tarafından
Eylülüm emziriyor musun
(2,808 puan) tarafından
Yok canım 4 ay oldu sütden kestm
tarafından
Fazla bilgim yok ama buyuj büyük sorunlarda bile çocuğu olan bissürü insan var.. .bence sikayet et bende duydum oyle birsey yktur yani. Doktor ckk terbiyesizmis
tarafından
Ben polikistikover hastasıyım evlendikten sonra çocuğum olmadığı için kadın doğum doktoruna gittim ve polikistikover yani yumurtalık kistin var dedi bana kendisi evet beş sene boyunca tedavi gördü ama kendi doktorum bana asla çocuğun olmaz diye bir şey söylemedi tam tersine polikistikover olan hastalarda ikiz çocuk genellikle oluyor bile evet beş sene tedavi gördüm beş sene boyunca çocuğum olmadı tedaviyi ara verdim bir sene sonra Allah tarafından çocuğum oldu çok şükür 11 aylık bir kızım var şu an ve yaşım şu an 31
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ay canım ciddimisin ya 
tarafından
Bilmiyorum oyle dedi doktor
0 oy
tarafından
Ayyy gerçekten mi o nasıl doktor yaa nasıl öyle direk söylemiş yüzüne:-(
tarafından
Pislik hepsi
tarafından
İlk gebeligimde çok ktuydum bebeğimde hastalık çıkmıştı gevur doktor kimseyi içeri almadı ve acklmayi bana yaptı mecbur aldırmak zrundasin zaten beklesende yasamicak bir yerde pes edicek ve olucek demişti çok acımasız dktrlar var
tarafından
Yaaaa offff nasıl öyle direk soylerler :-(
tarafından
Ve ben orda ağlıyorum çok kötüyüm hala bana birşeyler anlatiyo bende eşimi çağırın dedim ona anlatın dedim benden başka kimseye birşey demiyolwr eşim snra kavga etti
tarafından
Offf yaaa çok üzüldüm :-(
0 oy
(13,935 puan) tarafından
Bu nasil bi açiklama ya. Bence başka doktora git. Bana sacma geldi doktorun yaptiği. Emziriyorsan prolaktinin yuksek çıkmasi gayet normal. Üzulme başka doktora git  
tarafından
Gidicem canim. Yok emzirmiyorum
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Öncelikle hemen canını sıkma derim bende 10 yıl uğraştım o polikistik overden kurtulmak için yaz doğum kontrol hapiyla başladım sonra yasmine geçtim istersen operasyon da olabiliyorsun istersen doğum kontrol hapı ile de tedavi gorebiliyorsun doğum kontrol hapiyla süreç baya uzuyor bana da çocuk sahibi olabilmek için tedavi görmen lazim kendi imkanlarinla hamile kalamazsin operasyon şart dediler sadece doğum kontrol hapı kullandım artı birşey yapmadım ve şuan 35 haftalık hamileyim 
(31 puan) tarafından
Ben doğal yolla kalmıştım.
tarafından
Ozel doktor daha iyi bi aciklama yapar heralde bana
(1,105 puan) tarafından
Bende doğal yolla kaldım
(1,105 puan) tarafından
Muhtemelen canım devlet hastaneleri pek ilgi alaka göstermiyor ben ilk dönem devlet Hastanesi'ne gittim sonra özele geçtim
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Haşa Allah mıymış nerden biliyomuş. Hiç moralini bozma başka doktora git
tarafından
Gidicem insallah
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Kesinlikle iyi bir ozel doktora git detayını ogrwn.. vaktim yok ne demek ya.. allah yardimcin olsun üzülme hemen cnm. Bir doktorla kalma. Cok şükür ki bi evladin varmis Allah ona uzun ömür versin insallah
tarafından
Gidicem canim. Amin inşallah
0 oy
tarafından
Herseyden onde o doktorun doktorlugunu sorgularim birden oatt diye cocugun almayacak denmez bir hadi dedin neden bi aciklama yapmadan gdersjn iki 

Baska doktira gorunun açıkçasi guvenemedkm ben bu doktora 
tarafından
Cimere sikayet edicem.
0 oy
(3,505 puan) tarafından
O nasıl Dr ya açıklama yapmadan böyle bı şeyi nasıl bu kadar basit ve kısa soyleyebilir ağlama canım arastirmaya falan git rahim duvarı ince olup hamileliğinde ilaç kullanarak doğum yapan bir sürü kadın var kendini karamsarlığa atma araştırmaya git yaşın daha küçükmüş erkenden tedavi olman daha kolay olur gelecek için
tarafından
Gidicem insallah
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bence sen güzel bi doktora görün muayene ol canım . Veren allah onun yanında imkansız diye bisey yoktur. Doktor yengeme şu duvar doğum yapar sen yapamazsın imkansiz gebe kalman dedi 4 çocuğu oldu. Bukadar umutsuz ümitsiz olma. Özelde güzel bi doktora görün. Rabbim evladını bağışlasın ya oda olmasaydı  bir şükret önce toparlan sonra bi görün başka doktora
tarafından
Gidicem doktora muhakkak.
0 oy
(481 puan) tarafından
Vaktim yok İnternetten bak ne demek ya. İmkanın varsa bi özele git istersen canım
tarafından
Gidicem canim
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Canım başka iyi bir doktora git eltim te de var Dı prolaktin düşürülür canım eltim hamile kaldı sürekli kontrol altında durdu masallah simdi kızı 4 yasında
tarafından
İnsallah benimde cocuğum olur bi tane daha
(1,758 puan) tarafından
İnşallah canım sen başka bir doktora da git illa bir iki doktorla kalma araştır
0 oy
(26 puan) tarafından
Canim polikistikle ilgili bilgim yok ama prolaktin hormonum yüksekti benimde dr bi hap vermisti cok küçük bişeydi hatta  onunda yarısını kırıp her gün  aynı saat ve dakika da içeceksin dedi. Bende öyle yaptim 1 ay sonra hamile kaldım.  Ama sen baska bi doktora daha görün moralini bozma hemen.
tarafından
Gidicem insallah
0 oy
(4,545 puan) tarafından
Zubeyde hanimami gittin sehir hastanesinemi
tarafından
İlk zubeyde hanima gittim doğmumu da orda yapmistim cok memnun kalmistim bebek gibi baktilar bana. Bugunde bestepede ki sami ulusa gittim
(4,545 puan) tarafından
Bestepenin doktorlari iyiydi ama neden oyle soylediler acaba korkma bir doktora daha git istersen ozelde doktor tavsiyeleri verebilirim
0 oy
(460 puan) tarafından
Ben polikistik över ile hamile kaldım ve ikizlerimi kucağıma aldım o nasıl bı doktoruma şikayet et direk
tarafından
Cimere sikayet edicem
0 oy
(961 puan) tarafından
Aşırı saçma ben de polikistik overdim tüp bebekle ilk denememde oldu. Ama su var doktorlar çok saçmalıyor her doktor farklınley diyor ilk gittiğim doktor hiç sıkıntı yok istersen cocuk sahibi olursun dedi, ikinci gittiğim rahimde yara var yakıcaz hemde yumurtalık çalısmıyor cocugun olsada düşer dedi, üçüncü gittiğim doktorum hiçbir sıkıntın yok sadece polkistik oversin yasında genc oldugu için tedaviyle hemen anne olursun dedi. Tek doktorla sabit kalma insanı çok yoruyorlar
tarafından
Psikolojimi bozdu allahin belasi doktor en kisa zamanda gidicem
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Kız bnde adet olmuyorum bnde gittim hastaneye banada prolaktin yüksekligi var dedi ilaç verdi yine düşmedi çocuk emziriyorum sütten kesince gel dedi öyle bişey demedi bana
tarafından
Bilmem ki bende polistik over varmis ama
0 oy
tarafından
Prolaktin yani süt hormunum 74 çıktı ve pko sendromum yüzünden senede 2 kez adet oluyordum ben bile doğal yolla tedavi olmadan hamile kaldım hemde evlendikten 4 ay sonra kızıma kızım doğduktan 3 ay sonra doğum kontrol hapı kullanmama rağmen oğluma kaldım. 
tarafından
Ben de ilk geceden hamile kaldim evlenmeden once yada dogumdan once boyle biseyim yoktu dogumumdan sonra cikti
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Pko olunca çocuk olmayacak diye bor şey yok nasil doktormuş o

tarafından
Oyle dedi bilmiyorum
0 oy
(31 puan) tarafından
Evlendikten 2 ay sonra cok agir bi kanamayla doktora gittim polikistik over  ve 5 cm kistim olduğumu öğrendim. Daha yeni evliydim ve afallamıştım. Ama çocukla iligli hic birşey söylememişti doktor. Olur veya olmaz diye. 2 Yıl denedim her ay ama olmadı. Sonunda kafamdan sildim attim ve o ay hamile kaldim. Kistlerim kendi kendine küçülüp yok olmuştu. Bu oyle bi illet ki bitti gitti diyemiyorsun. Bi anda tekrar kist oluşabiliyor.  Ama asla cocuk yapmaya engel değil bunu unutma su an 2 yasında kizim cok şükür .  Benim kac arkadaşım var polikistik over olup 2 3 tane çocuğu olan. Doktor degil karsidakinin insan olması lazim canini hic sikma ve kafana takma bi arkadaş tavsiyesi .  
tarafından
Tesekkur ederim ♥️

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 719 göst.
22 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 626 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eyluleylul23 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
0 oy