0 oy
1,076 göst.
Aile kategorisinde (286 puan) tarafından

Merhaba kizlar eşimin ailesine fena halde sinir oluyorum. İlk evlendiğimiz zamanlarda biz iki çalışan olup benim ailemin bize maddi desteği olunca bizden para alıp yada harcamalarini bize yaptırıp diğer ortanca ogluna yardım etmek istediler. Bende böyle olunca tepkimi koydum sıkıntı çıkardım . Farkındalar herşeyin şimdi İstanbul'da kardeşinin kızının nişanı vardı. Ordan gelecek bize otobüsten indiği yer bize 50km ve ertesi günde hastaneye götürülecek yer 40-50 km uzaklıkta. Eşime götürme demiyorum ama zoruma gidiyor bize her gelişi 400-500 TL ye mal oluyor. Kayınpeder benim hanım hasta deyip hastaneye götüreyim getireyim yük olmayayım demiyor. Yas olarakta çok yaşlı değiller aslında 55 -56 yasindalar.  Bilmiyorum bu sinirim nasıl geçer sizce istemesemde sinirleniyorum bazen diyorum Allah başka bı yerden verir diyorum bazen de enayi gibi hissediyorum:)  siz olsanız nasıl davranırdiniz. 

14 Cevaplar

+2 oy
(5,132 puan) tarafından

Çocukları büyütene kadar bir sürü sıkıntıdan geçiyor anne babalar, 

Yük olarak görürsem bir gün annemi babamı,Allah bunun hesabını sorar, 

Eşim için de aynı şey geçerli , onun ailesiyle aram nasıl olursa olsun sevmek zorunda değilim saygı duyarım ve elinden gelen ne varsa her zaman yapmasını desteklerim. 
İçimden geçenler
(7,791 puan) tarafından
++ katılıyorum.
-Reklam-
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Haklısın kimse kullanılmak istemez. 
(286 puan) tarafından
Aslında çoğu zaman kullanamiyorlar  ama kullanmaya çalışacaklar diye sinirleniyorum.
0 oy
(213 puan) tarafından
Aha ben ama sen daha sanlisin bizimkiler gelince 100 500 Lee değil 1000 Ler gidiyor valla olseler diye dua ediyom Allah günah yazmasın hiç de uzulmem
(244 puan) tarafından
İnsan düşmanına ölseler demez bide para için dünya malı dünyada kalır mezara götürmiycez canım bende öyle düşünme çünkü ölseler eşin üzülür hem beddua dönüp dolaşıp seni bulur
(1,301 puan) tarafından
Kalbiniz çok kötü
tarafından
Bigun gelinin yada damadın da senın hakkında boyle konusursa hıc uzulme
(213 puan) tarafından
Boş konusuyonuz ne yaşadığımı nerden biliyonuz doğru kimse gbi buralara sayfa sayfa yazmadim
(213 puan) tarafından
Kimin babası gidip milletten vadeyle para alır oğlunun imzasını kullanır sonra da tefecilere oglunun peşine takar
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Maddi durumları nasıl size bilerek yük mu oluyorlar yoksa ellrinde mi yok kendi anne babani koy yerine annen olsaydı getirip götürmeyecek miydi eşin sen önceki olaylardan dolayı bilenmissin haklısın o konuda ama eşinin annesi o da Allah bilsin boşver 
(286 puan) tarafından
Ben sessiz sakin bı insanım tam böyle enayi yerine koyulabilecek bı gorunusum var :) insanlar çok yapmaya çalıştıkları için enayi yerine koymaya çalışanlara çok aşırı tepki veriyorum .
(1,659 puan) tarafından
Yok çok hakilisin senden alıp diğer çocuklarına yedirmeye çalışmaları çok ayıp insanı enayi yerine koymak çalışmak para kazanmak kolay mı sabahın köründe ise gidiyor insanlar her koyun kendi bacağından asılır tabi ki kendini kullandırma ama hastane için geliyorsa bişey dmee bnce
(286 puan) tarafından
Bazen de sırf gezmek için hasta rolü yapıyor gibi geliyor bana :)  bı keresinde fitiktan ayağım ağrıyor yuremiyorum vs deyip yatıyor eşimin büyük abisi hastaneye götürdü. Sonra kızı tatile gidecekti anne seni de götürelim dedi. Hemen tamam dedi mesela :) eşimin abisi kızdı hasta değil misin sen ben hanıma ne dicem diye :) bu muhabbet de benim yanımda gecti
(286 puan) tarafından
Bu sefer bişey demicem diye karar aldım zaten :) inşallah demem. En son gelişinde baya güzel kavga ettik :)
(1,659 puan) tarafından
Haha ay yazık ya canı sıkılıyor oyalanmasi lazım demekki
0 oy
tarafından
Allah rızası için yap canm 

Rabbim herkesin niyetini biliyor ona gorede verir merak etme
(286 puan) tarafından
Canım geldi gitti çok şükür ama 34+5 haftalık hamileyim 19 yaşındaki kızının oğluyla geldi ama kahvaltı hazırla bulaşık akşam yemeği bide 3 yaşında oğlum var onu doyur giydir. Zaten ev işinden pek anlamam yavasimdir. Hiçbir işe dokunmadı iki kişi geldiler ama aşırı yoruldum. En son akşam bulasigina yardım ediyor. Ondada masayı tezgaha getirdi. Tabaklar kat kat oldu iyice işimi zorlaştırdı. Benim elti bı tane daha daha doğurmayacakmis tek çocukla kalmış senin çokta ne oluyor diyormuş  birde acaba o çoklar senden neden kaçıyor bı düşün diyecektim dedim misafir sus bı günlüğüne geldi bişey deme.
tarafından
Iyi yapmışsın canm  bak geldi gecti bir hatır bir gönül degilmi kim ne yaparsa kendine derdi Rahmetli annem
(286 puan) tarafından
bı insan elim ayağım tutarken kimseye rahatsızlık vermeyim diye düşünmez mi . Bı 10 seneye belki elden ayaktan düşeceksin mecbur bakilacaksin. Biz onun yaşındayken hala çalışıyor olcaz emekli bile olmucaz. Kendi annem gelince iki üç günlük yemeğimi temizligimi yapar gider. Eşimin anneside yer içer harçlığını da alır gider üzerinede laf eder pardon gitmez götürtür . Arabada bnm arabam oğlunun veya ortak değil hicde çekinmez. Bnm annemde kendi otobüs le gelir gider .
tarafından
El seninki gibi düşünmez adı üstünde EL
Ne yapsan yaranamazsın memnun edemezsin
Ama iste Allah rızası icin kocan hatri icin  kendi mutlulugun ve huzurun icin takmiycan bosver dunya malı dunyada kalır
(286 puan) tarafından
Oda beni memnun edemiyor  haklısınız :)
0 oy
tarafından
Benzer bi durum başıma geldi görümcem hamileydi her muyneye gelişinde esime diyordu beni evden al tekrar bırak evle hastane arası da bi dünya mesafe baslarda bisey demedim son zaman haftalık olmaya başladı hele bi gün sabahtan getirdi sonuclar ogledn sonra cikacakms burda beklemym diye eve biraktirdi tekrar aldırdı biraktirdi aynı gün ondan sonra dedim asla çocuğu yapan bi zahmet muaynesine gelsin benim cocugumn rizkindan çalıyorsun servis degil bu dedim konu orda kapandı
(286 puan) tarafından
Görümce olunca demesi kolayda kaynana olunca işler sıkıntı ya giriyor :)
0 oy
(119,338 puan) tarafından
valla bende sevmiyom gormuyom umrum degiller ☺
0 oy
tarafından
Valla bizdd kaynanamı gider alır geliriz. 400 km git gel. Üstüne hastaneye götürtur her gelişinde 50 km. Sonrada evine götürür geri geliriz. 400 km. 
tarafından
Bana bırakmıyor hiç bnde ses etmiyorum ama eşim bnm on sevdiğimi bilir. O da ses cikarmiyor. Ay sinir oluyorum kadına hatiadikca sinirim bozuluyor bak
(286 puan) tarafından
Bnde ister istemez sinir oluyorum. Kendi evinden çıksın başka yere gitsin . Acaba bileti eşime mi aldırdı paramı istedi. Çekinmez parada ister diğer eltinin kızına hediyede aldırır.  Bn baya büyük olay çıkardıktan sonra maddi olark beklentimiz yok desede  güven gidince gidiyor iste
tarafından
Bnmkinin maaş var yine dünyaları ver siz ne yiceksiniz demez hemen kabul eder. Bn evlenirken bN bı çeyrek takmadı laf arasında sürekli diyordu nişanlın bana soz vermişti atanır atnamaz sana bilezik Alaçam diye alabilirsiniz ne zaman isterseniz diye. Alır mıyım o ban atakacahi yerde o bnden istiyor
(286 puan) tarafından
:) oldu cnm düğünde sen ona takı takaydin bide
tarafından
Arsız arsız . İki yıl evlnmeyin bn oğlumu yicem az bile dedi
0 oy
(173 puan) tarafından
Bosver cnm yinede yaslı insanlar ben bazen öyle sinirlenınce acaba ben ne olucam dıyorum kendı kendime . Sende takma kafana huzurun yerınde olsun gerısı mühim değil . Sana maddi açı dısındam bir zararları yoksa maddiyat hiç mühim değil bence umursama canım :)kendını yoruyorsun 
0 oy
(553 puan) tarafından
Canım boşverr. Başının gözünün şeyi olsun. Benim annem babam da herşeyimi yapar ama kaynanamlar da yapar allah var. Ama eşim geldiğinde anneme babama para odetsin asla istemem odetmezde ben oduycdm tartışmaları olsa da kendi öder buna mutlu olurum vallahi :) o yüzden aynı şeyi annesine babasına da yapabilir sıkıntı yok :) 
0 oy
(244 puan) tarafından
Yani eşinin annesi babası illaki yardımda bulunacak ben abes bişey görmedim bunda canım düşün aynı şey senin ailende olsa yardımcı olmaz mısın ben olurum şahsen empati yap bence 
0 oy
tarafından
Yani canim eşinin ailesi atılmak atılmaz.. yeri gelir aynı durumda.sen olursun ailene destek olman gerekebilir .

Esinde çalışıp para kazanıyor.neticede ailesine destek olmak istiyorsa ise bırak olsun. 500 ₺ ile.zarar girmezsin kul bilmezee mevlam bilir. O para döner dolaşır seni bulur yine merak etme 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Annesini de hastaneye goturmeyecekse neden var bi evlat?  

Aravamiz var surekki masraf ama pat diye ailesine bi sey olursa diye tutuyoruz bi telde ordayiz. Anne, baba hakki odenmez. Kardesine yedirme konusunda tamam haklisin ama hastaneyede gotursun, evinize geldiklerinde gezdirsin varsin binlerce para gitsin. Allah görüyor.
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Evet bende aynı şeyleri yaşadım ve belkide ben eşimden daha çok yardımcı olmaya çalıştım şuan çalışmıyorum ama kendi ailem onlardan çok daha fazla destek oldu oluyor çok şükür ama kendimi asla enayi yerine koyulmuş yada saf hissetmiyorum tam tersi bazen eşim kızar ben de ona kızarım annen seni büyütmüş kızma kırma diye ben nasılki anneme laf söyletmezsem oda.bir anne onların niyeti yada ne gördüğü beni hiççc ilgilendirmez bi evlat kolay büyümüyor 4 aydır uyku uyumuyorum rabbim canını sağ etsi şükürler olsun rabbim nasip etti anneliği siz yinede birşey demeyin bence siz kazanırsınız 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 403 göst.
20 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 212 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
0 oy
15 cevap 422 göst.
28 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ksldnjxkckv (47 puan) tarafından soruldu