+3 oy
1,113 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kimin başına ne geleceği belli olmaz her ihtimale karşı önlem almak lazım. Pitbul ve diğer cins yırtıcı köpeklere karşı eğer size yada çocuğunuza saldırmışsa Allah korusun özelikle pitbulldan ancak bir kaç şekilde kurtulursunuz. Malesef pitin çenesi çok güçlü. Kilitlediği an sağa sola çekiştiriyor ve bırakmıyor. Eğer kesici aletiniz varsa arka arkaya yüzüne saplayın. Yoksa parmaklarınızla gözünü oyun gözünü parçalayabildiğiniz kadar parçalayın. Aksi takdirde kanın tadını almış bir pit insafa gelince bırakır sadece. Kafasına vurmayın kafası çok güçlü olduğu için ancak daha çok sinirlenir. Tek kesin çözüm bıçak yada çakı ile gözlerini ve boynunun altına saplamak. Biber gazıni her zaman yanınızda bulundurun çünkü günümüzde bu hayvanlar parkta bahçede geziyor. Biber gazı bile onu etkisiz hale getirmiyor ama bir nebzede olsa acıtıyor ve afalatiyor. Siz anneler her zaman cebinizde bir çakı bulundurun. Çünkü ben 6 ay önce mahallemde 2 pitbulu ağizliksiz gezdiren 16 17 yaşında 2 çocuk gördüm. Bir pit size atılsa bile 18 yaşından küçük bir çocuk sahibi onu tutamaz. Ve inanın o günden sonra her yere cebimde biber gazı ile gidiyorum bundan sonra kendime çakı almaya karar verdim. Çünkü resmen hayat benimle dalga geçer gibi karşımdaki sarı binanın önünde oyun oynayan 8 9 yaşlarında bir kız çocuğuna bugün başı boş 4 köpek saldırdi kız hemen binaya kaçtı çığlık sesine baktım mutfak canımdan beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Bunlar ihtimaller sadece pit değil diğer cins saldırmış olan köpekler içinde geçerli. Pitin arka bacağından tutup havaya kaldırmak onu etkisiz hale getiriyor diyorlar hepsi yalan tuttumu asla bırakmaz. Kışın özelikle köpekler daha saldırgan oluyor aklınızda bulunsun 

25 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Arkadasim kangal besliyorum bir pitbull dan kat kat guclu hem cussesi hem çenesi, insanla bir vukuati yok kangalin insanla vukuati olmaz zaten ama bir erkek kopekle kavga ederken deneyimledim, evet arka bacaklarindan tutup havaya kaldirmak işe yariyor burda yaramiyor yazmis onu duzeltmek isterim bir kopek sahibi olarak.

Kavga ya da saldiri aninda arka kalcadan bacaklardan tutun çekin hayvn vucut dengesini koruyamiyor birakiyor o zaman.

Allah lazim etmesin tabi o ayri...
tarafından
Kesinlikle katılıyorum zaten doğaların da saldırganlık var üzerine onları daha da saldırgan hale getiriyorlar. Benim de dikkatimi çekti. Nerede bı park bahçe 17-18 yaşında ergen çocukların elinde pitbull bide yanından geçince abla saldirmaz korkma demeleri yok mu insan tam çıldırıyor . Ben normalde köpekleri kedilerden daha çok seviyorum. Sadakatleri olsun , sahiplerine baglanislari vs bana çok  daha cazip geliyor. Gel gör ki bakabilmek için alanım yok :(
(712 puan) tarafından
Kangallar bekçi köpeğidir insanlara saldırdığı nadirdir genler ile alakalı..
Pitbul zaten farklı ırklar karisimi doğasında hircinlik var
tarafından
Kagallar genelde çobanlık yaptığında Yabancı görürse saldırır geçen sene hamileyken köyde dolanıyordum tek köpek sesi duydum ama korkmam ben meğersem koyunlar geçecekmiş olduğum yerden eşimde duymuş köpeklerin sesini koşa koşa geldi yanıma bana kızıyor tek napıyorsun burda köpekler seni görse parçalar diye ben Nerden bileyim saldıracağını köpeği görsem ben giderdim sevmek için yanına o derece severim :D
tarafından
Yani bizimki bahcede, bahcenin evin yanina kimseyi koymaz evet havlar saldirir ama isirmaz geri puskurtme koruma amacli yapiyor. Evden birine bize cocuklara ya da kendisine zarar gelmedigi surece o da zarar vermez ama mesela bi kere parkta biriyle tartismistim ben, baska bir konudan, esim o ara parkin diger ucundaymis ben ciktiklarini bilmiyodum, toprak benim sesimi bagirmami duyunca esimi ceke ceke gelmis hemen yanima, bana karsi tarafin bagirdigini gorunce direk saldirdi biz tuttuk o an. Onun derdi ailesi evi kendi alani kendi surusu :)
tarafından
Tabi canım çok sadık ****** kangallar güzel bir yerim olsa bende istiyorum ama kısmet bakalım kaynımın bir tane kangalı geçen sene 12 tane yavru verdi 6 dişi 6 erkek çok tatlıları ya minik minik :))
-Reklam-
+2 oy
(594 puan) tarafından
Bence bu köpekler başıboş birakilmamali. 
tarafından
Ama bunu sadece sen ve ben düşünüyoruz işte pit besleyen insanların zaten psikolojik sorunu olduğunu yazmış bir psikog Twittere 2017 de bu köpekler kanunen silah sayılmış bu çocuklar özeniyor alıyor başı boş bırakıyor işte
tarafından
Hayvanlarin bi sucu yok ki onlari sahipleri oyle hircin yetistiriyo daha yavruyken ac birakarak iskence ederek onlara saldirganligi ogretiyolar aslinda pitbull lar eskiden dadi kopek olarak evlerde bulunurmus yani cocugunu canını gonul rahatligiyla emanet edebiliyoken suan köşe bucak kaciyo insanlar
tarafından
Evet ve o dadı köpekler sadece aileye zarar vermez zaten hiç bir pit sahibine zarar vermez. Dışarıdaki insanlara veriyor araştır bak pitler asla sahibine ve evinde yaşadığı insanlara zarar vermez. Ama dışarıya karşı silah gibiler. Onların doğası bu bir çok eyalette yasak. Neden peki?
+1 oy
tarafından
Rabbım korusun inşallah biz de köpek çok baktık ama bir kez olsun kapıdan dışarı salmadik vallahi millete zarar verir diye telin içinde bahçede çift zincirle bağlıydılar iki cins ayrı hem de doberman ve dogo Arjantin cinsleri sahiplerinin suçu yoksa ****** neden yapsın ki onlara bakamiyorlar sonra olan millete oluyor 
tarafından
Niye kız hahahaaaa
(10,411 puan) tarafından
Profilden mi acaba
tarafından
Acaba derken
(10,411 puan) tarafından
Hahahaaha tabikide profilden
tarafından
Anladım ☺
+1 oy
tarafından
Gözünü oyun , bicaklayin ne kadar korkunç şeyler yaa devamını okuyamadım oysa ki tüm köpeklerin olduğu gibi pitbullun  da hassas noktası kulağı. Ha bütün bunları köpeklere değil sahibine yapın çünkü sahibi olacak ne öğretirse onu yapar aklı var fikri yok. Kulağına üflenen köpek bırakır üzerine su serpilen köpek bırakır arka ayakları havaya kaldırılan kopekte bırakır hepsinden önce sert bir şekilde kararlı ve donuk bir ses tonuyla emir verilen köpek saldiracakken kalir yerinde. 

Pitbullar Avrupa'da bebek bakıcılığı yapıyor , küçük çocuklara korumalık yapıyor. Neden Türkiye'de böyle davranıyorlar bunu sorgulamak gerekir. Ağzı var dili yok aklı var fikri yok hayva,na bıçak saplayip gözünü oymayi düşünmekten önce. Bu konuda sizinle ters düşüyoruz , saldırgan köpe,k yoktur bilinçsiz sahip vardır. 

Allah'ın yarattığı her canlı da kıymetlidir. Gönül ister ki adam gibi eğitecek kişiler sahiplensin öyle karanlık odalar da acı biber basılı çiğ et yedirmeden buyutulsun kan icirilmeden yetistirilsin ama ne yazık ki ortalık kara,ktersiz insan musvetteleri ile dolu. 

Umarım bir daha böyle kötü olaylar yaşanmaz , Allah bütün çocukları tüm insanlari korusun , beyni kendine yetmeyen insanlara da kope,k sahiplenmeyi nasip etmesin. İyi günler dilerim
(1,489 puan) tarafından
Çok haklısın canım kadının yazdığını okuyamadım bir cana bunları yapmak nasıl bir düşünce ya
tarafından
Burada çoğumuz anneyiz tabiki de öncelik evladımız o böyle şeyler yaşamasın ama bir cana da yapılmamalı bunlar. Benim de vardı köpeğim maddi manevi zorluklar yüzünden sahiplendirdim şimdi ne halde bilmiyorum bile o yüzden böyle şeyler görüp okuyunca çok içim yanıyor. Bir yerden sonra evladi gibi oluyor insanın keşke sahibi daha düzgün egitebilseymis o yavruma da yazık sırf sahibi olacak adi yüzünden köpeklerden korkacak büyük travma ile yaşayacak. İşte bu yüzden hay,Van sahiplenmek büyük sorumluluk istiyor.
tarafından
O kadar haklısın ki. Yıllarca köpek besledim hiç öyle oyup kesme ihtiyaci duymadım. Kaldı ki böyle bir şeyi insan nasıl yapabilir. Çok yanlış ve sığ bir yönlendirme. Köpeklerin birkaç hassas noktası harici başka hiç bir şekilde zarar verilmemesi taraftariyim..saldırmak köpeklerin doğası
0 oy
(7,723 puan) tarafından
Rabbim korusun inşallah çok korkarım köpeklerden 
tarafından
Bende ama yapacak bir şey yok
0 oy
tarafından
Allah razı olsun canım günlerdir bu sorunun cevabını arıyorum bende artık yanıma bıçak almadan çıkamıyorum nolur nolmaz köpek olmazsa bile iti var uğursuzu var biz turkler zaten kadınlı.erkekli.savaci genler taşıyoruz aklıma bu sıra hep bu geliyor nedense eskiden Türk kadınları kılıçla bıçakla gezermis ya şimdide öyle oldu bicaksiz sokağa adım.atamaz olduk 
tarafından
Yapacak cidden başka bir şey yok korkuyorum kendimden değil kızımla bazen markete gidiyoruz yürüyerek ya kızıma saldıranlar ne yapacağım tuttumu bırakmıyor birde zaten toplumda köpek korkusu var doğru düzgün yardım eden bile olmuyor en son olayda kimse yardım etmemiş herkes tel örgünun arkasından izlemiş
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ay kuzum biber gazı taşımakta silah sayiliyo bide suçlu konumuna düşeriz artık valla çok haklısın nasıl güçlü varlıklar onlar kaç kişi tutamiyo çok korkuyorum zaten bide pıt bull görsem nolur bilmiyorum g.zekailar bakamiyosan alma kaç can gitti böyle biz istermiyoz bir canlının canını yakmak ama çaresiz kalınca bu dediğini yapmamak mumkunmu keşke daha güçlü çözümler bulunsa bide nedense hep çocuklara saldırıyorlar onu farkettim savunmasız olduklarını hissediyorlar galiba
tarafından
Biber gazı taşımak suç değil biber gazını nefsi müdafaa olmadan kullanmak suç. Ama nefsi müdafaa var ise cezası yok kuzum araştır bak
(1,018 puan) tarafından
Bayadir bakmadım ben tasimak istemiştim lisede ozaman çantada bulunursa bile cezasii vardı kuzum değişti demek ki bu iyi olmus
tarafından
Vallaha kuzum ben taşıyorum korkudan bir tek hayvanlar değil görmedin mi mimar kızın samuray kılıcı ile durup dururken öldürülmesini psikolojisi bozuk mu yok
(1,018 puan) tarafından
Çok çok haklısın kuzum cok bnde alcam nerden manyak çıkacak belli değil
0 oy
tarafından
Benim kardesime 4 yasindayken kopek saldirdi .Hem de tanidigimizim bahcesinde baktiklari kopek .Kulagini koparmis ve kopegin agzindan kulagini alip hastaneye goturmus bizimkiler ve dikmisler .

Verilmis sadakamiz varmis .Kardesimi oldurebilirdi o kopek .Su an 26 yasinda ve kopek fobisi var .

Bunu yazman o kadar guzel oldu ki .En azindan bilgimiz oldu .Bilmiyordum .sag ol kuzu ❤️☺️
tarafından
Köpeklerin en hassas yerleri boyunlarinin altı gözleri ve burnu o an panik halinde yüzüne sapla bıçağı diğer türlü can çekişirken koparabilir tuttuğu yeri
tarafından
Ay içim gitti ay
0 oy
(333 puan) tarafından
Eşimden biber gazı istedim en yakın zamanda getircek ve asla çakı olmadan bir yere çıkmam .
tarafından
Bende o kızı gördüm bugünde karşı binada kıza saldırdi sokak köpekleri en iyisi artık çakı almak evet hayvanlar allahin dilsiz melekleri ama insan canı bir hayvandan daha ucuz değil.
(333 puan) tarafından
Onlara karşı kendimizi savunmassak eğer olan bize olucak ve en son çare söylediklerinizi yapmak
0 oy
(687 puan) tarafından
Resmen korku flimine girdim hissettim.kiz bnm ödüm kopar ne gözü oymasi ne biber gaz sıkması bni tuttuğu gibi bıçak varsa kendimi öldürürüm yada biber gazı varsa kendime sıkıp bayılmak isterim.o anı Allah kimseye yaşarmasın.hele küçük çocukları Rabbim korusun  
tarafından
Vallaha ben çok korkarım ama benim çocuğumu tutsun o hayvanı ellerimle parça parça ederim gözümü kırpmam öldürdükten sonra doğrayıp o vahşi sahibinin önüne atarım
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bir akşam çocuklarım la parka gittik Yaz günü 

Parkta kimse Yok bir pitbul ve sahibi.

Salmıştı köpeği parkın girişinde bekledim kızımı kucağıma aldım olası saldırı ya karşı çocuklara söyledim .

Hazır olun kaçabiliriz dedim 

Sahibi bize bakıyor farkında parka girnek istemediğimiz i 

Köpeğin tasmasini taktı ama oturdu gitmedi 

Bizde girmedik parka 

Baktı ki hem gitmiyiux hemde parka girmiyoruz çıktı gitti öyle girdim parka 
(12,264 puan) tarafından
Saçmalıyor bildiğin b
tarafından
Yorum silindi aşko kadın sildi resmen diyor ki tutunca bırakın sizi yesin
(7,791 puan) tarafından
Canim ****** bende savunurum da onunki hayvani insandan onde tutmak oldu. Yoksa desen ki gordugunuz her köpeği yada pit i öldürün bende karsi cikarim.  O da sessiz bi kul. Ha is doner sana gelirse bi insan da saldirsa ****** da saldirsa onlem almalisin.
tarafından
Kuzum ne yazık ki Twitterda pitler yok edilsin heştekleri atıyorlar artık
(7,791 puan) tarafından
Eden etsin canim. Ya guzel hakimiyet kurşunlar çünkü silah gibi bi canli yada bilmiyorum üzülsem de sonu oyle olmalı.
Ama yok edilsin diyince biz mi oldurcez sanki...  Yani senin dedigin ve onun savundugu bambaska seylerdi
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim normalde geven postta senle münakaşa etmistik ama bu konuda teşekkür ederim bilgi için.

Çünkü belirtmisdin olur da saldirirsa tabiki kemdimizi korumaliyiz hatta baska hi cocuk bu durumdaysa onun icin dahi yapabiliriz bunlari...  

Bide benim kızım ****** sever kedi köpek gordu mu ayy der gider pesinden. Cok şükür burda isiran köpek yok ama olursa da aklimizda bulunsun . 
tarafından
Isıran köpek yok diyerek nasıl bir köpeğin ne tür bir psikolojide olduğunu anlıyorsun ki bak kuzum pitbull kendi sahibini bile yemiş bir ırk. Sahibi diyorum bak normalde pitler asla sahibine dokunmaz. Ama demek o hayvanın bile o an iç güdüsünde yada psikolojisinde diyeyim saldırmak geçiyor çünkü doğası gereği o ****** laboratuvarda iki en yırtıcı hayvanın karışımı. Doğasında saldırmak var çocuğunu lütfen sokak köpeklerinin yanına bırakma bugün karşı dairemde dışarıdaki kıza 4 sokak köpeği saldırdı yemin ederim
(7,791 puan) tarafından
Canim kopek olursa kucagima aliyorum uzaktan izliyoruz. Biri sahipliydi hatta benim kiz nere gitse geliyodu ama oynamak icin ben tabi izin vermedim. Sahibi de dedi zaten isirma huyu yok ama oynama icin ustune atlamaya çalışır diye. Benimde vardi kopegim oyle sokak kopegiydi ama biz besler bakardık. Oda öyle oynardi az cok anliyorum saldircak hayvani.
Aa bak ben en alt kattayim benim gibi öbür binada en alt katta adama -balkondaki adama- kopek saldirmis yani denemis adam kovdu. Bizim balkonlar yere sifir bi metre demir var tek kopek atlasa balkona girer... Yani olay neydi bilmiyorum ama saldiran kopek yok diyodum aklima o olay geldi.
tarafından
Bak kuzum bizim köyde 2 köpeğimiz vardı. Ebat olarak birisi kangal kadar iri ve rengi bembeyazdi çok sert duruyordu koyunlara bakmak için almıştı amcam. Diğeri ise simsiyah ebat olarak sokak köpeği kadardı. İkisinide çiğ etle besledi ve her ikiside havluda 9 metrelik zincire bağlıydı mecbur çünkü bizim evin yanından okulun yolu geçiyordu. Çiğ ette köpeği*****n ediyor diyorlar ama yalan. İki köpekte çiğ etle besledi beyaz iri olan tavuktan korkuyordu yemin ederim bak yal yerken tavuk geldiği zaman kaçıyordu. Siyah ise zinciri koparıp bize saldırmaya başladı amcam tuttu atı mecbur. Çünkü kapının önünden çoluk çocuk geçiyor kısacası çiğ ette değil olay iç güdüsünde
(7,791 puan) tarafından
Ya simdi insna insanla bir mi? Bizde de aslinda her insan da oldurme gudusu varmis yatkinmisiz diye okumustum bi psikoloji sayfasında çok oncelerden. Eger bu dogru ise bizde dahi kimi dizginliyor kimi olduruyo.  Ki o ****** iradesi yok.
(7,791 puan) tarafından
Ha ama su da var kimi ****** da özünde iyi oluyo ama illet bi sahibi oluyo acimasiz bi canli yapiyo kopegi...
0 oy
tarafından

Ay çok sağol ya benim de köpek fobim var . 

imagebinamizda tıpkı buna benzer bı köpek besleniyor . Ve bu köpek binanın önünde sürekli bazen de Bodrum'da . Her gün görüyorum ki geçen arabalara bile saldırıyor . Arkadaşım bana gelmişti eve gitmek için ssagi indi adımla seslenerek bağırarak yukarı cikmssi bir oldu. 4 kat koşarak yukarı koştu ki köpek 3. Kata kadar kovalamış. Yani başıma ne geleceği belli değil . Küçükken kangal tarzı köpek kovalamisti beni simsiyah deligibiydi o gözleri bakışları gözümün onunden gitmiyor. 

Şuan o köpeğin havlamasini duyuyorum dışarda. Hamileliğimde sırf onun yüzünden bebeğimi düşürecem diye çok korktum Bodrum'da her gectigimde hissediyordu bı an da havliyordu gecenin sessizliğinde çığlık atıyordum  

0 oy
(119,282 puan) tarafından
kopek korkusu olmsyan ben bile tirstim ya
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben normal kopektende çok korkarım gördüğüm an yolu değiştiriyom 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle  katılıyorum  o köpekleri  o çocuktan  ayırmaya  çalışmak  yerine  senin  dediklerin  yapılsaydı  bu kadar  ağır  olmazdı  o meleğin durumu  

Allah islah etsin besleyine de dışarı salanı da  
0 oy
(13,003 puan) tarafından
Mecbur alacağız artık başka çare kalmadı bu sadece köpek değil yolda samuray kılıcı ile kadını öldüren ruh hastası gibi birisi karşımıza çıkarsa veya başka bir olayda kendimizi korumamız için de gerekli birşey 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bende eşimle konuşurum bana sivri güzel Bi çakı alsin
0 oy
tarafından
Allah korusun böyle bir olaydan, ben çok aşırı köpek severim, şükürler olsun oğlumda öyle. Tamamen yetiştirme ile alakalı olan birşey olduğunu düşünüyorum çünkü iki tane pitbull biliyorum yakından, yanındakilerde insanın ona nasıl davrandığı ile ilgili o kadar değişiyorlar ki. Mesela ben gezdirirken ne temizlikçi amcalara ne de motor ve arabalara havlayan köpek, benim abim gezdirirken hepsine havlamaya başlıyor çünkü abim boğuşa boğuşa sever güreş yapar resmen hayvanla, ve biz severken sürekli üzerimize atlayan köpekler oğlum severken sadece duruyor önüne yalıyor sevsin istiyor, hem de tüyünü felan çektiği halde. Daha kimseye de saldırmadılar inşallah öyle birşey de olmaz. Ben daha önce 9 tane sokak köpeğinin arasında kaldım hem de hepsi de bana saldırmak için koştular, biri ilk başta havladı diğerleri hırlayarak koştu bana belliydi ısırmaktı niyetleri ve kaçabileceğim bir yer yoktu, sokakta kimse de yoktu gecenin körü bir saatti. Ben öylece kaldım, hareket etmedim, tepki vermedim sabit kalakaldım şaşırdım korktum çünkü ve o kadar köpek bir anda önümde durup beni koklayıp gittiler. Belkii de kaçsam orada yakalayıp paramparça ederlerdi beni çünkü çok fazla kişiyi ısırdılar biliyorum 
0 oy
tarafından
Ben de bı yerde görmüştüm kafasına vurunca bayılıyolarmis.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 297 göst.
12 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 363 göst.
0 oy
32 cevap 399 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,693 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 285 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gulsen26026 (1,105 puan) tarafından soruldu

379,516 soru

11,361,098 cevap

34,839 kullanıcı

...