0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (573 puan) tarafından
Kızlar 33 haftalık hamileyim günlük Bi odayı temizleyeyim yavaş yavaş diyorum kardeşlerim var ama annem 28 aralıkta bel fıtığı ameliyatı olacağı için onları çağırmak istemiyorum annem sakin tek yaptığını duymayım 3 4 hafta sonra kendime gelirim ben yaparız diyor kıyamıyorum ama Bi yandan da korkuyorum acaba perde falan takarken sorun olur mu yapsam yapabilir miyim acaba yapılacak şeyler perdeler çıkacak halılar ve koltuklar silinecek 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence mutfak dolablarini yapabilirsin perdelrride esine taktir halilarida yikatmaya ver ben hep tek yaptim
(573 puan) tarafından
Eşim akşamları evde sadece canım merdiven var onunla taksam bişey olur mu acaba bir de eşim kızıyor yapma doğumdan sonra yap diye ama içim rahat etmiyor illa kaynanam falan gelip gidecek doğum için yaparım diye düşünüp sonbaharda temizlik yapmadım çok fazla bişey yok iki kişiyiz zaten evde toz alınıp silinecek dediğim gibi
tarafından
Bence aksam taksin o hemen at makinaya yikanir yikanmaz astir
tarafından
Hem daha iyi olur dogym oncesi hareketi doktorlar oneriyor ben kovayla yerleri silerdim comelerek acilmam olsun diye yukseklere uzanma bisey olmaz

Kapi silersin aynalari silersin dolablari buzdolabini yani yapabilirsin bence hastalik degl hamilelik
(573 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :) aynen onları yapabilirim haftaya başlayayım o zaman :)
-Reklam-
0 oy
(515 puan) tarafından
Canım yaparsın ama zor olur hele perde işine cama ve dolapları yapma Allah muhafaza bişey olur pişman olursun.. kardeşinin birini çağır yapın. 
(573 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun canım :( annem bir de hastaneye kalmaya gelecek inşallaj toparlarsa yük olmak istemiyorum ama tekte yapmaya korkuyorum dediğin gibi çağırayım ya da bekleyeyim
(515 puan) tarafından
Yani valla bende temizleyecektim gerçi benim 37 haftamdi nefesi nerden aldığımı bilemedim başkasını çağırdım. Birde ilk gebe kaldığım zman yayla evimin dolaplarına girdim sandalyeden bir indim canım çıktı rahat hamilelik geçirdim düşün bekle istersen yada önünde ağır olmayan işleri yap diğerlerini bacilarinla yap canım. Senin ve bebeğin canı daha önemli şimdi.
(573 puan) tarafından
Tamam canım zaten dediğim gibi alt üst Bi temizlik olacak çok aman aman dipten olamayacak Bi perde yıkanacsk Bi de koltuk halı silinecek onşaeı kaygı etmiyorum da perde işi bozuyor olmadı haftaya çağırıp yapayım güzelce :)
(515 puan) tarafından
Aynen canım benim :))
0 oy
tarafından
Perdeleri eşine taktir elleme
0 oy
(524 puan) tarafından

O haftalarda kaynanamın banyosunda abdest alırken ayağım kaymıştı, dengemi kaybedip çok kötü düşmüştüm. Yani anneni beklesen iyi olur canım perde vs. tehlikeli iş. Ama koltukları oturduğun yerden silebilirsin zaten geç kuruyor kış günü. Geceden silebilirsin. Lifle güzel siliniyor ben de yeni sildim mis gibi oldu arap sabunuyla :)

(573 puan) tarafından
Oh ne güzel gülerek kirlet inşallah canım :) Bi temelli hepsini Bi arada temizlemezsem temiz hissetmeme gibi Bi huyum var kız benşm hahahah bir odayı yapıyorsam mutlaka her şeyini bitirmem lazım gibi hissediyorum:)
(524 puan) tarafından
Sağolasın canımm :) Valla benim de pek içime sinmedi ama koltukları bi görseydin full kurumuş puding lekesiydi kafayı yerdin :D kızım sağolsunn :D
(573 puan) tarafından
Hahahah benimde eşim hep cips lekesi çay lekesi yaptı sağolsun ::) senin kızdan eksik kalmaz ynsş :)))
(524 puan) tarafından
Ahh ne çileli başımız var :D :D
0 oy
(2,139 puan) tarafından
37. Haftamda temizliği kendim yapmaya kalktım suyum geldi doğum yaptım valla. Kendini çok yorma derim perde çıkarıp takma işini eşin yapsın sakın sen yapmaya kalkma canım.
0 oy
(749 puan) tarafından
Aman ha tek perde falan taakmaa çok tehlikeli 
0 oy
(514 puan) tarafından
Canim sakin yapma bak son haftalarina gelmissin neden riske atiyorsn. Bende 32 haftalik hamileyim bende hergun bir oda temilihi yaptiriyrm esime. Bn sadece ona bunu yap diyrm. Hersyi o yapiyor. Aman diyim riske atma bnce esin annen birileri yapsin. Etraftan duyuyrz son zamanlarda o temizlik yuzunden kac kisi bebegini kaybediyr yazik gunah.
0 oy
(266 puan) tarafından
Valla canım doğumdan 1 gün önce perde  yıkadım astım.. kimseye ihtiyaç duymadım. Ama herkes bu şekilde olmuyor. Riske atma kendini.. imkanın varsa yakınlarından yardım iste ya da yardımcı çağır
0 oy
(13,003 puan) tarafından
Hayır yapma kız canından değerli değil ya. Bekle dursun ya 
0 oy
tarafından
Bilmiyorum da perdlwr hariç ben tek yaptım yavas yavas ama daha 7 haftan varmıl kardeşlerinde varsa yapıp çıkarsınız nolcak 
0 oy
(8,998 puan) tarafından
Ben 31 haftaligim bugün perde astım bişey olmadı hergune bir iş yap yormadan kendini
0 oy
tarafından
Perde sen takma canım yıka akşam eşine taktır 

Genel anlamda kendini iyi hissediyorsan ve erken doğum riskin yoksa yavaş, yavaş yapabilirsin
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben de anneme kıyamadım diye tek yaptım bide o zaman oğlum da küçüktü daha bir buçuk yaşındaydi her gün bir oda yaptım ama haftasonu perdeleri eşime taktırmıştim halıları da yıkamaya göndermiştik kapı pencere duvar dolap içleri mutfagi falan yapmıştım sukur şimdi doğduk 5 buçuk aylık olduk bile 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Perdeyi  falan  eşin söküp  taksın  halı  ve koltuklarını  yikatmaya ver  dolaplarini  silebiliyorsan sil  silemiyorsan  temizlikçi  tut  canım 
(573 puan) tarafından
Yazın yıkandı canım yaz temizliği yaparken temiz aslında ama bebek gelecek ya daha temiz olsun diyorum hahaha :)
(5,949 puan) tarafından
Kız  yeni  yıkandıysa  neden  yoruyorsun  kedini  bebek halıda  yatmicak ya  günlük  temizliğini yaparsan  yeter  birde  güzel  koksun  diye  türleri yikat  oh mis:))
(573 puan) tarafından
Bilmem ki tertemiz olsun istedim ben biraz takıntılıyım da bu temizlik konusunda :) bebek olmazsa hergün ni yeri döküp döküp temizliyordum bebek olunca artık süpürgeyi bile haftada bir çalıştırıyorum bel ağrım oluyor çok yapınca :)))
(5,949 puan) tarafından
Dikkat et canım  sizden  önemli değil  işler
0 oy
tarafından
Perde fln takmayın eşiniz taksin gerekiyorsa da. Halıyı halı yikamaya verin koltukları da yavas yavaş silersinin birden yüklenmeyin ayrıca eşiniz izinli oldigu gün yardım etsin artık agirlasmissinizdir zorlamayın kendinizi sonra çıkıyor acısı .
0 oy
tarafından
Bnce perdeye kalkışma , perdeleri eşin evdeyken yap merdivene felan çıkma

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
0 oy
1 cevap 47 göst.
+1 oy
13 cevap 217 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy