0 oy
1,318 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Kızlar merhaba çok icerlendigim bir konuyu danışmak istiyorum size 15 gün önce doğum yaptım hastanede yanımda kayinvalidem kaldı eve geldik annem yatağımı hazirlamisti bir iki saat Durup gitti şehir dışında oturuyorlar 15 gündür iyilesemedim sezeryanimda sıkıntı oldu dikislerim patladı tekrar dikiş atıldı vs annem bana mesaj attı kızım yanlış anlama sakin annem bana bakmadı diye düşünme onların ilk torunu diye biraz geri kalmam lazımdı dedi sağlık kontrolü için gitmişti ama işi biteli iki hafta oldu ha geleyim mi ha gelsem mi diye sorup duruyor bende gel demiyorum tabiki sonuçta bunu onun düşünmesi lazım donuma kadar Allah bin kere razı olsun kayinvalidem değiştirdi hep sizce kirilmakta haksız mıyım anneme. Eşimde tepkili doğal olarak anneme ev işi benim bakımım bebeğin bakımı hepsi annesinin üzerinde kadın gık bile demiyorum ama benim annem keyfinden ödün verip gelmedi bile eşime de benim hatrima boşver o da benim annem sonuçta dedim ama haksız miyiz anlamadim

49 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tabiki kırıl ama kayinvelideninde mutlaka gonulle. Gzuel bı hediye alın. O kadında şunu demesin. Bak bn baktım ettim de yine anası kıymetli. Gönlunu hoş tut belli ki o kadının yardımına daha çok ihtiyacın olacak
(178 puan) tarafından
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum kuzum sancım olduğunda başımda oturup benimle beraber ağladı kadın. Evime cocuguma bana baktı ya donuma kadar degisti beni mezara koysalar ben onun yaptıklarını unutmam hakkınıda ödeyemem üstelik çocuğuma bebek arabası aldılar iki çeyrek taktılar kiyafetler aldılar
tarafından
Allah razı olsun. Sakın unutma kadını kusturme güzel bı taki takın kadına. Laf arasında da yaptıklarının farkında olduğunu söyle ama anneni sakın karıştırma.
(178 puan) tarafından
Tamam kuzum çok teşekkür ederim güzel fikrin için muhakkak yapicam
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah kaynanandan razı olsun kuzum 
(178 puan) tarafından
Bin kere kuzum bin kere rabbim darda koymasın onu
0 oy
(695 puan) tarafından
Dogumdan snra kendi annemin kalmasini isterdm kalmzsa kizardm cnku bende sezeryan oldm we annemin yaninda daha rahat ederim 
(178 puan) tarafından
Canım üstelik benim dikişlerim enfeksiyon kaptı hastaneden çıktığım ertesi gun patladı dikişlerim bir hafta karnımı uc kat yardılar yaram açık kaldı hergun pansumana gittim feryadım dağları aştı bir hafta sonra tekrar ameliyat ile diktiler yatalaktim resmen kaynanam donuma kadar degisti ben ağladıkca o da ağladı
(695 puan) tarafından
Cok zor zamnlar yaşamışsn cok haklisn annen yaninda olmaliydi kayinwalden Allah razı olsn
0 oy
(440 puan) tarafından
Annem dogumuma gelmedi sancı cekerken annemi aradim anne sancim var doguma hazirliyolar korkuyorum diye annem de baban yok gelemem dedi oysa yakındı kocan gelsin alsin beni dedi esim agzi yureginde benle ugrasiordu beni birakamazdi yana done bana refakatci aradik sezaryan dogum yaptik annem yine gelmedi teyzem koştu geldi Allah binkere razi olsun kaynanam dogum yaptığım gun sabaha kadar heycandan uyumadu bense haka ***** gibi annemi arayip dogum yaptim dedim ve annem uyuyormustu kardeşim acti telefonu annemdd uykuku gozlerle hayirli olsun dedi teyzem kızdı anneme telefonda annem ziyaretime teyzemin zoruyla geldi evime geldim ve annem sadece 1gece kaldi ve ertesi gün kacti gitti ve ben hâlâ anne diye ondan sevgi bekliyorum allah binkere kaynanamdan razi olsun 
(178 puan) tarafından
Kesinlikle aynı benim gibi rabbim onları darda koymasın. Bizde evlat sahibi olduk benim kızım olcak dağ delerim yine giderim.
(440 puan) tarafından
Benim annem erkek oglan cocugunu cok cok sever üstüne duser kiz cocugu anca agit yakar der iki tane erkek kardesim var birini 20yasinda kanseren kaybettik 14yasinda kardesim var bana diorki sende erkek olsaydin basim daha dik gezerdik dedi ins kizim olur birtane oglum var 4aylik ama annemin yaptigini asla unutmuycam
(178 puan) tarafından
İnanmıyorum ya o ne demek
(440 puan) tarafından
Annemin travmasida buyuk annem ve teyzemler  5kardesler dayim yok dedem anneannemin ustune bikackez kuma getirmis erkek cocuk yapsın diye anneannemin ahini almis tabi olmamis getirdigi kumalardan cocuk anneannemi cok dovermis dedem teyzemler annem evlenmis teyzemlerin bazi ilk cocuklari erkek anneannem onlari hep koye cagirir gurur duyarmis erkek torunlarim var diye dedem de ustune dusermis ama annemin ilk cocugu ben kiz olunca annemi dislamis dedemle anneannem benim annemde kiskanmis ikinci cocuk kardesim erkek olunca annem ona cok duserdi daha sonra ucuncu kardesimde erkek olunca annem dahada degisti ben evlendim hamile oldugumu soyledim sevindi cinsiyetini ogrenmek icin aradi erkek mis dedim annem telefonda sevinc cigliklari attı agladi dedimki saglikli olsun kiz erkek farketmez dedim annemde sen sus bilmezssin dedi
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla bacım benim kaynanam yok hastanede annem kaldı 2 gün eve geldik 2 günde öyle kaldı ama ben kendi işimi kendim gördüm hep buyuzden annem benn gideyim sizin düzeniniz zatn benim bizi yaptım yok dedi ki herkesin kendi düzeni bende git anne dedim e babam var abim var falan evde buyuzden gitti hiç de kırılmadım hatta 15 günlük dum ev taşıdım ben kimseden de yardim istedim hersey imi yaptım tek başıma 
(4,061 puan) tarafından
Kesinlikle bir tutmuyorum tabi ağır olanlar oluyor 1 ay atağa klkamiyolar faln seni anlayamam doğru canım geçmiş olsun annen olsaymış daha iyi olurmuş çünkü kendi annen ile kayinvalide bir olmaz bence annene nazın geçer tabi öbürüne geçmez annen yanlış yapmış gibi geldi bana eğer önemli Bi sorun yoktu ise
(178 puan) tarafından
Yok canım hiç bir sorun yoktu ki 27 yaşındayım bu yaşıma kadar annemle en ufak bir problem yaşamadım ama bu duruma çok içerlendim
(4,061 puan) tarafından
Haklısın ama bende olsam bende icerlerim annen nasıl gelmeden durabildi bukadr soruna ona şaşırıdim benim böyle olucak annem ayıp olur VS umursamaz ne derse desin der daha sormadan gelir ben kovsam bile gitmez annen niye böyle bisi yaptı acaba
(178 puan) tarafından
Rahatına geldi kuzum heralde
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım benim
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ben olsam bende kirilirim şükret ki kaynanan var. İlk doğumda annem bir ay kadar kaldı. Kaynanam bı hafta sonra iki saatliğine geldi gitti. Şimdi kaynanam vefat etti. İkinciye hamileyim ama çok zor geçiyor bel fıtığı azmis durumda bide kızım var 29 aylık olacak..  iki haftadır Sürünüyorum bel ağrısından anneme diyorum ayağa kalkamıyorum diye doktora soyle diyo sanki hamilelikte ilaç kullanmaya izin mi var doktor ne yapsın. Bı kere bile geleyim demedi ama ablama iki ay önceden gitmişti çocuğu küçük ağırlaştı diye
(178 puan) tarafından
Bende çok kırıldım her arayan annesi niye kalmıyor dedi boynum büküldü. Yarın öbür gün bana diycekler doğum yaptın yatalak kaldın 1 ay annen gelip bir gün bile kalmadı. İster istemez soğukluk girdi annemle arama birde bana diyor ki kızın doğdu artık benimle konuşmuyorsun en son sinirlendim dedim ki canimla ugrastigim için olabilir mi
(1,794 puan) tarafından
Kırıldığını belli et canım saygısızlık yapmadan duygularını dile getir belki bizim akıl edemediğimiz şeyleri düşünüyorlar konuşmadan bilemeyiz
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Annen onlardan cekinmis ama bak. Ve senin gel demeni bekliyor. Rahatsız etmemek için elem ediyor bence. Gel kalk ihtiyacım var desen gepecek demek ki. Ben böyle anladım. Kayinvalidenle aranda sorun olmasın diye geri durmuş. Açıkça söylemiş. 
(178 puan) tarafından
Kuzum annemlerinde burda evi var ama
(15,304 puan) tarafından
Yorumları okudum da biraz değişik davranmış annen. Yani normalde nasıl davranır aslında burda ona bakmak lazım . İki türlü de olabilir. Yani Cekinmis de olabilir gamsız da . Normalde naslsa ona göre karar verilir
(178 puan) tarafından
Canım neden cekincek ki burda kendi evleri de var minnetsiz yani istese gündüz gelip yanıma akşam evine gidebilirdi
0 oy
(799 puan) tarafından
Benim annemde hasta idi kaynanam da uzaksa idi tek geçirdim
(178 puan) tarafından
Canım ben daha ameliyattan 8 saat sonra ayağa kalkıp bebeğime kendim baktım ama dikişlerim enfeksiyon kaptı patladı ve karnımı 3 kat yardılar tekrar bir hafta yarık yara ile gezdim yatalak oldum bir hafta sonra tekrar ameliyat oldum hergun hastaneye gittim yaranın içini bosalttilar ne anestezi ne birşey canlı canlı yani bir kere değil 10 kere anestezisiz sezeryan olmuş gibi oldum yoksa normal bir sezeryan geçirmiş olsam aynı gün ayağa kalktım bebeğime baktım bende
0 oy
(223 puan) tarafından
Vallh benim iki çocuğum var 17 yaşında olmama ragmen tek baktim kimse gelmedi herşeyi tek yaptim okadar dikise ragmen istemedim de tecrubesizdim herşeyi kendim öğrendim böyle şeyler bana pek önemli gelmiyor gelmek isteyen gelir gelmeyen gelmez kirilmam kizimda refakatci bile istemedim temizligimi yaptım hastaneye gidip doğum yapip  bir gün kalip geldim evime 
(178 puan) tarafından
Canım senin doğumun ile benimki bir değil kıyaslama o yüzden ben daha ameliyattan 8 saat sonra ayağa kalkıp bebeğime kendim baktım ama dikişlerim enfeksiyon kaptı patladı ve karnımı 3 kat yardılar tekrar bir hafta yarık yara ile gezdim yatalak oldum bir hafta sonra tekrar ameliyat oldum hergun hastaneye gittim yaranın içini bosalttilar ne anestezi ne birşey canlı canlı yani bir kere değil 10 kere anestezisiz sezeryan olmuş gibi oldum yoksa normal bir sezeryan geçirmiş olsam aynı gün ayağa kalktım bebeğime baktım bende.
(223 puan) tarafından
İşte ben sana aman abartma demiyorum ki sadece böyle düşünüp kendini üzüyorsun canim gelmek isteyen yaninda olmak isteyen her şekilde gelir bahanesis  ben kimse gelmiyecegini bildiğim için bosverdim gelmek isteyen gelir zaten gelmeyene de pek takmam kendini üzme amaçlı söylüyorum
(178 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım valla gelmek isteyen dağları aşar gelir istemeyenin bahanesi çok olur çok haklısın ama insanın yinede boynu bukuluyor
(223 puan) tarafından
Öyle  okadar çok iyi biliyorum ki düşün ben 16 yaşında gelin geldim konyaya düğünume bile ailem gelmedi  ben okadar hastanede yattım gelmediler doğum yaptim hiç gelmediler daha saysam  varya bütün sayfa dolar takma yani boşver yanında olanin değerini bil
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Canım anam iki ay kaldı yanımda gündüzleri çalıştı geceleri yanımda kaldı kaynanamda sürekli yalandan küsüp küsüp gidiyordu kal demeyelim diye
(178 puan) tarafından
Allah razı olsun canım daha ne olsun kadın hem çalışıp hem yanında kalmış bak işte benimkide bana ihtiyacın var mı geleyim mi diyor.
(3,832 puan) tarafından
Yani kızma ama keyif pezevengi diye bi tabir varya hani keyfine düşkün insanlar için kullanılıyor annende o hesap işte
(178 puan) tarafından
Kesinlikle aynen öyle burda da evi var canım babamlarin yani gelip kalsa gündüz bile yanıma uğrasa yeter. Yarın öbür gün bana diycekler bir ay yatalak kaldın annen mi geldi baktı sana diye. Arayanlar annesi niye gelmiyor diyor boynum bukuluyor
0 oy
(666 puan) tarafından
Benim annemde doğum yaptığım gün gitti bende çok üzüldüm çok ta kızdım ama anneme değil babama o izin vermedi hiç bir zaman iyi bir baba olmadı bana rabbim tüm hakkimi ondan sorsun inş kaynanam hep laf sokuyordu annen gitti ben sana bakmak zorundayım  falan diye çok üzülüyordum lohusalık bitirdi beni seni çok iyi anlıyorum cnm Raabim yardımcın olsun inş 
0 oy
(61 puan) tarafından
Valla anneyi bırak doğumuma hiç bi akrabam vs gelmedi hep eşim baktı gelmemeyi bırak annem aramadi bile 
0 oy
tarafından
Annenin işine geliyo herhalde belki de senin kırıldığını anlamiyodur ben olsam sitem ederdim açıkca
0 oy
tarafından
Bahaneyi bulmuş gelmek istemiyor zaten. Kafanıza takmayın bazı anneler böyle malsef çok şükür kaynananız iyiymiş. İnsan en çok muhtaç olduğu zamnda annesini istiyor yanında ama bunu onun düşünmesi lazımdı.
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim annemde misafir gibi geldi gitti. Takılma boşver. 
0 oy
(783 puan) tarafından
Annemden Allah razi olsun. Benimle hastanede kaldi afedersiniz hasta bezimi degisti. Yenisini takti. Eve geldik. Baba evinde durdum ben. Hep beni yürüttü. Rezene cayi yapti yemegimi onume getirdi. Allah binlerce kez razi olsun. Allah seninde yardimcin olsun. Canim yaoacak bisey yok atlatırsın en kisa sürede insallah. Icini de dök rahatla sonra 
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bundan sebep annenize gönül koymayin belki bir sıkıntısı vardir size diyemedi bu dogumunuza gelemedi bir dahakine anne sen yanımda kalir misin dersiniz veya geleyim mi dediğinde evet anne ihtiyacim var sana diyipte gelmese ayip etmis olur 
0 oy
tarafından
Ben bu ilk torun olayına ayar oluyorum ya bu lafı duymak bile istemiyorum
0 oy
tarafından
Allah kaynanandan razi olsun 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Seninkisi yine iyi kız ben ilk bebeğimi erken doğum yaptım sezeryanla 34 haftada kuvoze girdi tabii. Ben geldim eve kaynanamla birlik oturuyorduk zaten o baktı etti sağolsun annem de ne desin zaten bebek hastanede o çıkınca bebek görmesine geliriz şimdi gelmemize gerek yok dedi mıh gibi oturdu içime o sözü. Çocuğum 1 ay yattı kuvozde çıktı 40indan sonra geldiler 3 saatlik mesafeden bikac saat oturup gittiler. İkinci kızımda evim ayrıydı mesafe daha uzaktı doğumdan önce aradım çağırdım defalarca gelmedi daha var diye diye en son 37de sancilaninca Dr 38 haftaya gün verdi o zaman geldi sezeryan oldum 2 3 gün durdu geri giti.

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 921 göst.
0 oy
30 cevap 549 göst.
4 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,031 göst.
31 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Gizliiiii.21 (1 puan) tarafından soruldu