0 oy
1,839 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (476 puan) tarafından
Aslında hiç yapmadım ama denemek istiyorum sütü günlük sütmu almaliyim bide hazır yoğurt ile mayalasam olurmu ay lütfen ne kadar bilgisiz buda bilinmezmi demeyin ya bilmiyorum çünkü :D

13 Cevaplar

0 oy
(2,136 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bizim buraya getiriyorlar günlük süt onlardan aliyorum.

Hazır yogurtlada mayalaniyo canım.

Sütünü tencereye koy kaynadiktan 10 dakika sonra kapat altını.Sogumaya bırak.Serce parmağın 7 saniye dayanabileceği sıcaklığa gelince mayanın üstüne biraz o sütten koyup karistir onuda süt tenceresine dök.O tencereyi güzelce sar hiç yerinden oynatma .Tam soğuduktan sonra dolaba koy 1 gün sonra yemeye hazır:)
(476 puan) tarafından
Deniyim ya uzar olmaz diyorlar ama inşallah olur çok teşekkür ederim anlattığıniz için ❤️
(2,136 puan) tarafından
Rica ederim canım ben yapınca uzama olmadı :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben köyden alıyorum sütü akrabalardan zaten köyde de yaşıyorum ama bir kez maya yoktu hazır yoğurtla yaptım bildiğin yoğurdu alırken uzuyor ya sanki mihlama yaptım :D

(476 puan) tarafından
Ayy hiç yapmiyim o Zman peki nasıl yapicam kizz :D
0 oy
(12,979 puan) tarafından
Hazır yoğurt da olur ben öyle de yaptım sutcuden al sütü günlük olandan 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Hic deneme guzel olmuyor 
(476 puan) tarafından
Ee yapmak istiyorum peki nasıl yapicam :)
(1,569 puan) tarafından
Yaprsan yoğurdun böyle uzar haberin olsun
(476 puan) tarafından
Of ya moralim bozuldu ev yoğurdu yokki maya yapabileceğim
(1,569 puan) tarafından
Simdi sütü ısıtacan serce parmagini icine koyacan parmağını yakmıyor derece de ılık sa bir kase ye yoğurdu al icine o ılık sut den bi iki kasik koy karistir sütun tencersine gel bu karışımı yavas ca dipden karıştırarak dök sonra tencerrnein kapağını kapa battaniyeye sar bi 5 6 alti saatt hic acma kapağını sonra bizdolabaina at bi gun boyunca hic kasik falan vurma
0 oy
(5,828 puan) tarafından
Gayette oluyor benim mayalayacak yoğurdum kalmayınca hazır yoğurtla mayalıyorum :) süt konusunu bilmiyorum ama bana köyden geliyor paket sütle yoğurt yapmadım hiç 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hazir yogurtla ben denedim.hic güzel olmadi canim. Komsunda falan varsa al
(476 puan) tarafından
Komşum yokki hiçbirini tanımıyorum ben eşim komşularla konuşmama müsade etmiyor o yüzden kimse yanaşmıyor 1 kere komşudan parasiyla günlük süt almıştım hem bana bağırdı çağırdı hemde sıkıntı çıkardı tuhaf birisi
(3,950 puan) tarafından
Nerde oturuyon bi koşu getirivereyim sana maya :) 1 kilo süte dene bakalim hazır yogurtla guzel olmazsa  yapmassin canim
(476 puan) tarafından
Aynen abla öyle yapayım ben teşekkür ederim :)))
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben hep hazir yogurttan yapiyodum ama iyi bi marka olması lazim yoksa sünüyor
(476 puan) tarafından
Hangisinden yapıyordnuz siz bimin tava yoğurdu olurmu hangisinden alıyım
(7,673 puan) tarafından
Genelde sütaş yapiyodum sanirim tamda hatırlamıyorum valla sütü de Atatürk orman çiftliği günlük sütünden yapıyordum
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım ben hep hazır yogurt kullanırım her yiyende bayılır yogurduma ama biminki guzel olmuyo torkunun kucug yogurdundan alıver
(476 puan) tarafından
Tamamdır çok sağol abla alicam denicem
(476 puan) tarafından
Şey a 101 de varmi o yoğurt
(2,127 puan) tarafından
Bilmiyorum hiç canım dene mutlaka kucuk bakkal tarzi varsa oralardada oluyo bide yogurt 3 kaşık dolusu koy
(476 puan) tarafından
Cok sağolun
0 oy
tarafından
Evet ama taş gibi olmaz 
(476 puan) tarafından
İlk bastakini hazirla yapsam sonrasinjda o yaptığım yoğurtla yapsam yinede olmaz mj
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Olur ama Süner.   
0 oy
tarafından

Hazır yogurt ıle mayalanan yogurt kaynana gelın arasındaki konular gibi süneeeeer de süner:D o yuzden gel yapma 

0 oy
(7,706 puan) tarafından
Hazır yoğurttan güzel olmuyor sutude günlük süt al canım 
0 oy
(2,519 puan) tarafından
Ben hazır yoğurtla mayalıyorum gayet güzel oluyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 257 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,838 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
2 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde uykusuz anne (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selma&furkan (962 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...