0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Cnmlar 1 hafta önce normal doğum yaptım ve dikiş lerim çok acıyor hatta ilk günden daha cok acıyor. Oturup kalkamıyorum birde bugun cok afedrsnz pansuman yaparken eşime dikiş geldi daha 1 hafta bu kadr acırken normali düşmesi yoksa acılmamaı oldu kötü kokulara gelmeye başladı nolur bilğisi olan Bi cevp yazrmı. 

9 Cevaplar

0 oy
(450 puan) tarafından
Enfeksiyon kapmış olabilir canım bence doktora gitsen iyi olur. Bir de pansuman için sarı su diye bir ilaç var batikon gibi ama batikondan daha iyi diyorlar arkadaşım iki doğumunda da ondan kullanmış tertemiz temizledi o bölgeyi dedi baya tavsiye etti ama sen yine de doktora danışıp al. 
(26 puan) tarafından
Tamm cnm cok sagol tesekkür ederm aslında 2. Doğumun ilkinde sarı su kullandm ama kızımda 40 gün çektim. Ondan kesn doktora gtcem.
-Reklam-
0 oy
tarafından
İltihap mı kaptınız acaba bir an önce doktora gitmen gerek enfeksiyon kapabilirsin
(26 puan) tarafından
Bnmde tek korkum o valla gtcem acile suan duramıyorum en azndan krem versinler
0 oy
tarafından
Ben doğum sonrası baticon vs hiçbir şey kullanmadan sadece kuru tutmaya dikkat etmiştim. Duş sonrası Dr tavsiyesi ile ılık seviyede kurutma makinesi ile uzaktan kuruttum. Şükür sıkıntı olmadı

Koku sebebi enfeksiyon olabilir Dr görünün geçmiş olsun
(26 puan) tarafından
Bnde kuru tutuyorum asla ped kullanmadım gazlı bez pamuk kılndm ama gwcnedi ve dahada agrıdı inşallah geçer inşallah enfksyon degildir.
0 oy
(506 puan) tarafından
Ya ben tek sezeryan doğumda dikiş oluyor saniyordum benim gittiğim doktor hep paylaşım yapıyor Instagram da dikişsiz normal doğum yazıyor diye korktum bende simdi
(4,164 puan) tarafından
Yaaa çok masum :)) benim de ilk gebeliğim ama dikiş olayını çevreden hic mi duymadın sen canım o biraz da senin rahmine çatına vs bağlı doktor istediği kadar kesisiz dikişsiz doğum vadetsin onlar kesmediği halde yırtık olabiliyor bebek çıkarken onlar da çabuk iyileşiyor temizliğe pansumama dikkat ettikten sonra hic korkma bunları düşünme yoksa doğum stresine girersin ben sadece bebeğe kavuşma anını hayal ediyorum kendimi öyle motive ediyorum :)
(506 puan) tarafından
7 aylık hamileyim korkuyorum şimdi annammm :))) ben bilmiyordum inan ki araştırıyorum hiç konuyu da açmıyorum kimseye sormak korkmak istemiyorum normal olabilirsin demişti doktorum ilk hamileliğim:)
(26 puan) tarafından
Cnmlar bnm dikişim ilkinde de aynını yasadm ama ablam arkadslarım falan hemn iğlesti korkutmak için yazmadım kusura bakmayın en güzel an kavustuhunuz an inanın ❣️ iniallah sağlıkla alırsanız sizde kucagınıza ❤️
(506 puan) tarafından
İnşallah canım benim ❤️
0 oy
tarafından
Canim ben o dikis agrisini 2 ay cektim halada çok soguk havalarda sizliyo 8 ay once dogum yaptim sen dusun. O bölgeyi kuru tut tahret aldiktan sonra kurula mutlaka gunde 2 kere baticonla pansuman yap uyumadan oncede sari kantaron yaği sür iyi gelir. Benim dikislerim patlamisti kotu koku ve sari akinti vardi dikişlerimden gelen (pansuman yaparken ayna alip bakmistim) bence sende bi bak acilma olup olmadigini anlarsin varsa hastaneye git tazelerler dikisini
(26 puan) tarafından
Valla canm çok Bi dikiş de yok aslında ondan anlamadm içeride genelde dikişim kuru tutmanın imkanı yok akıntı kanama derken ama elimden geldiğince kurutuyorum pansuman yapıyorum ama kötü koku yayılınca korktum acile Bi gtcem baklm ne dicek. Yerimde duramıyorum suan
tarafından
Canim sen bi acile git o zaman. Benim 20 tane içli disli dikisim vardi kabus gibi biseydi ya...
0 oy
(1,921 puan) tarafından

Oranin dikisleri oyle oluyor ayakda kalma kuru tur hatta yaa biliyorsan etek gibi uzun bisey giy hava alsin doktor bana oyle yap dedi ilik suyla yika batikonla temizle ama kuru kalmasi cok onemli 

(26 puan) tarafından
Canm kuru kalma imkanı o kadr az ki dısarda cok Bi dikiş yok içime doğru var orada kanama akıntı oluyor elimden geldiğince dikkat edyorm ama bakalım acile gtcem agrıyo acıyı gectim artık da :(
0 oy
(52 puan) tarafından
Bnmde öyleydi koku hariç. 40ım çıkana kadar zorlandım. Dikişlerimde sorun yoktu fakat doğum zor olmuştu. Kortizonlu krem verdi doktorum. Batikonu günde 2 kere kullandım ilk 2 hafta. İdrarınızı yaparken dikişe geliyorsa eğer o da zarar veriyormuş. Bu yüzden de sizi rahatsz ediyo olabilir
(26 puan) tarafından
Cnm tenzliğine cok dikkat ediyorum ilk doğumdan snra bnde 40 a crktım ama iltihap varmış fitil verdikerdi ondan snra düzelmişti korkum uzun sürmedi 2 çocukla tek basıma perişanm :(
(52 puan) tarafından
Valla Bn Bi süre klozet kullanmadım ondan sonra geçti. Aklınzda olsun. Allah kolaylık versin bnm başımda birileri varken zor idare etmiştim. Allah yardımcınız olsun
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Canim benim 4 ay sonra gecti acilar idrar yaparken bile cok canim yaniyordu sanki kesiyolar gibi. 
(26 puan) tarafından
Ayy inşllh bian gecer ne diim çeken bilir. :(
0 oy
(147 puan) tarafından
Aynısını yaşadım. Doğumdan bir hafta  sonra aşırı acı  vardı   dediğin gibi ip geldi doktora gittim bişey yok dedi her tuvalet sonrası yıkayıp kurulayip batikon surdum cok rahatlatti. . 25 gün sonra geçmeye baslamisti
(26 puan) tarafından
Acile gttim iltihap var dedi antibiyotik yazdı inşallah geçer

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 101 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Bir masal (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 201 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
14 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 395 göst.

379,740 soru

11,367,962 cevap

34,849 kullanıcı

...