0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında bı de kardeşi var kardeşi doğduğundan beri her iki çocuğu yanımda yatırdım iki gündür odalarını ayırdım dün gece iyidi ancak büyük oğlan şuan uyanmış yatağıma gitmeye çalışıyor odayı kilitledim önüne gidip duruyor 

Biraz acıyorum acaba şimdi yanıma alsam mı herşey sil baştan mi olur

8 Cevaplar

+1 oy
(104 puan) tarafından
Alma yanına sen git odasına yatağına koy o uyuyana kadar bekle 
-Reklam-
+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Bu konuda istikrarlı ol ama bilmeden çocuğun psikolojisini de bozma, kapıyı kitlemek, bir anda burda yatcaksın diye diretmek bunlar yanlış, yavaş yavaş alıştır 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Evet istikrarlı ve otoriter ol bu konuda. Alışsın. Şuan tam dönüm noktası. Benim en ince kuralımdır bu. 
(4,040 puan) tarafından
Sanırım öyle yapmam gerekiyor
0 oy
tarafından
Onun odasına gidin uyuyunca kadar onunla kal . Ona aetik.buyudugu yatağında yatması gerektiğini anlat. Böyle böyle alistiracaksin canim. 
(4,040 puan) tarafından
Evet şimdi ayağıma aldım yatağında yatan çocukların hikayelerini anlatıyorum
tarafından
Hadi bakalım inşallah tez uyur . Böyle böyle alışacak canim. İyi geceler minik paşama
(4,040 puan) tarafından
Teşekkürler teyzesi :)
0 oy
(553 puan) tarafından
Canım odayı kitlemek ne üstelik 2 yaşında çocuk. Her şeyin bir oryantasyon süreci vardır. Bu size olan güvenini kırar korku oluşturur onda normal bu süreçler yavaşça ayiracaksiniz. Tamam oğlum geliyim yanına biraz sarilalim ama sonra herkes yataklarına diyebilirsin ya da konuş abi oldun tek yatman gerek doye uyumasını bekleyebilirsin.  
(553 puan) tarafından
Canım benim en büyük hatayı burda yapıyoruz. Tabiki istikrarlı ol biseyler de ama karşımızdaki kişi çocuk. Ve hiç-bir zaman bir kere yapacaksın diyip alışkanlıklarından vazgeçiremeyiz. Hayatta heryerin bir oryantasyon süreci var ki çocuklarda bu daha çok.  Ek gıdaya geçiş tuvalete geçiş yatağa geçiş kreşe başlama gibi gibi. Çocukların bunlara alismasi zaman alabilir. Biz bu alışma sürecinde istikrarlı olup sert olmak yerine evet istikrarlı olalım ama anlata anlata yanında olarak olalım. Bu süreç kimi çocukta 3 gün olur kimi çocukta 1 hafta kimi çocukta 1 ay. Çocuklarımızı tanıyoruz aslında ona gore davranmamız gerek. Ara ara yanına çağırdığında korkmayın gidin uyuyunca ayrılırsınız ya da kitap okuyalım sonra bitsin deyim bugün çok ağrıdı kollarım sen uyu bende uyumak istiyorum deyin güven çok önemli yanlız birakmadiginizi bilsin. Uyku arkadaşı bulun bir tane hatta oğlunuza yardımcı olacaktır
(4,040 puan) tarafından
İşte önce kilitledim sonra çocuk gidip önünde bekleyince de pişman oldum açsam bu sefer ikililik olacaktı keşke hiç yapmasydim :(
(553 puan) tarafından
Ah canım ya farketmeden başka huylar bile edinebilir bu süreçte size karşı. Acın kapıyı giyindiginizi ondan kitlediginizi söyleyin yanında olun  yavaş yavaş sabırlı  olarak atlatın bu süreci unutmayalım onlar doğduklarında bomboş bir defterler biz  yazıyoruz onları bizler sayesinde kazaniliyor huyları davranışları.
(553 puan) tarafından
Canım ben kreş anaokulu idarecilik yaptım sonra şehir değiştirince bırakmak zorunda kaldim suan bana güven sen bisey olursa yazabilirsin bana istikrarlı ol ama sevgini vermekten de çekinme alışacak korkma zaman alsın alışması ama güzel bir alışma süreci olsun
(4,040 puan) tarafından
Önce niye kilitledigimi anlattım sonra kilidi açtım biraz babasının kucağına girdi sonra ben bebegi emziriken yanıma geldi hâlâ ugrasiyorum biseyler anlatıyorum
0 oy
(795 puan) tarafından
yanina alma canim gerekirse git yatagina yatır anlat burasi artik senin yatagin diye hersey basa döner
(4,040 puan) tarafından
Evet onla beraberiz
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Yok canim. Bir duzen kuruyorsan istikrarli ol. Benimde 4 aylik olcak ikinci kizim. Dun basladim besiginde yatirmaya simdiye kdr yanimda uyuyordu. Gece agladi esim kalkmis yataga getirmeye hayr ver emzirip besige geri koyacam dedim. Bugunde besiginde ytrdim. Biraz zor olucak alismasi ama buna da illaki alisacak
(4,040 puan) tarafından
Bakalım inşallah alisir
0 oy
tarafından
Kararlı ol aşkm 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 218 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 219 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu