0 oy
338 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (370 puan) tarafından

Günaydın arkadaşlar, oğlum 2 yaşında.  Saat 9 da genel anestezi ile sünnet olacak, dikişli (bulunduğum yerde devlet hastanesi var en yakın burası da bu şekilde yapıyormuş)

Beni neler bekliyor?

Bu süreci nasıl daha kolay atlatabilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Geç cevap verebilirim şimdide kusura bakmayın

Bide sünnetimizin kolay geçmesi için oğluma ismi ❤️ EMİR ❤️ ve tüm hasta bebeklere niyetlenip Ayetel kürsi, Fatiha, bildiğiniz dua artık ne olursa okur musunuz? Teşekkürler

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gaget sakin ol 

Hic bir zorluğu yok doktirunuz iyiyse 

Sadece ilk çişini yapinca biraz aglar ondan sonrası hic sıkıntı yok  
(370 puan) tarafından
Evet ilk çişte çok ağladı dediğiniz gibi
-Reklam-
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık, geçtiğimiz perşembe günü sünnet oldu ama lokal anestezi ile oldu, dikişliydi ve ben yanındaydım, ilk gün ağladı doktor anestol verdi o uyuşturunca rahatladı, bide calpol verdim, ertesi gün sadece iyileştirmesi için verdiği kremi sürerken ağladı, şuan çok sukur ağlamıyo, dikişleri düşmeye başladı bile 
(7,945 puan) tarafından
Ben aslında 1 aylkken yaptiricaktim gaz sorunu koliklik derken unutuldu ama şimdi geç olmadan yaptırayim ya bencede teşekürler
(305 puan) tarafından
Aynen bende olsam daha erken yaptirirdim canım 8 buçuk aylik yaptirdim ilac surerken falan durmuyo yuvarlaniyo ayaklarını atiyo en iyisi hareketlenmeden yaptirmakmis
(8,947 puan) tarafından
Sağa sola dönmeden yaptırmak en iyisi. Benim oğlum da beş bucuk aylık şimdi. Üç aylıkken yaptırdım. İyiki yaptırmışım diyorum.
(305 puan) tarafından
Evet cok iyi yapmissin canim
(370 puan) tarafından
Siz kurtulmuşsunuz darısı bana inşallah. İlk çişte çok ağladı. Şuan yerinden kalkmak bile istemiyor
0 oy
(8,947 puan) tarafından
Bez kullanıyo musunuz. Geniş gevşek bağla. Bol kıyafetler giydir. İlk sargılı olacak zaten. Üçüncü gün banyo yaptırınca sargı düşüyor. Ondan sonra her gün banyo yaptırmıştm ben on gün boyunca filan iyi geliyor demişti hemşire. Bi de ben beze değmesin diye karton bardak alıp pipisine o yuvarlak halkayı yerleştirmiştim. On günde filan iyice iyileşiyo. Dikişler de düşüyor canım. 
tarafından
Ayyy biz de ayni seyleri yaptik ☺️❤️ benim minik kasli erkegim de 5 gun once oldu. Sadece banyo yaptirmadik
(8,947 puan) tarafından
Ne kadar bebeğin şerife. Valla çok zor ya. Hastaneye girdik ağlamaya başladım :) sünnet oldu çıktık. Eşim çok kötü oldu. Doktor da anneler ağlayarak giriyor babalar bayılarak çıkıyo demişti :D
tarafından
Bizimki 54 gunluk ☺️❤️ ben sakindim ama anestezinin etkisi gecince  bi agladi anlatamam durduramadik :D hastanenin onunde arabadaydik  geri hastaneye girdik  :D hocam asla susmuyo bizimki emzirince hemen susar ama emmek bile istemiyor dedim :D jajajaj adam şok oldu .Ama napiyim anayiz biz
(8,947 puan) tarafından
Ayy çok küçük daha. Aynen bizim de anestezinin etkisi geçince çok ağladı. Memeye çok düşkün onu bile zor emdi yavrum. Ama öyle böyle geçiyor işte. Çok geçmiş olsun size de. Benim bebişim 5 aylık oldu bile :)
(370 puan) tarafından
Evet bez kullanıyoruz. Bardak fikrini deneyeceğim teşekkürler
0 oy
(891 puan) tarafından
Bnm oğlumun adida emir 1 buçuk yaşında dun bende post acmistm dusunuyorz diye ama korkuyorm . Sünnet yaptıktan sonra yazar msnz nasil geçti ac kalıyolr mi öyle bu durum varmi
(370 puan) tarafından
Adıyla yaşasınlar  inşallah.  Hemen anlatayım gece 3ten sonra bir şey yedirip içirme dedi. Sabah gittik. Önce damar yolu açıldı sonra ameliyathaneye aldılar. Uyandığında 10 dakika kadar ağladı. İğne yaptılar onun etkisi ile 1 saat uyudu. Tekrar uyandı. Hemşire ilaç içirdi su, çubuk kraker ve meyve suyu verdi. Bunları yavaş yavaş yedir dedi. Biraz yedi kusma falan yoksa taburcu dediler çıktık. Evde de normaldi eve gelince calpol verdim, ta ki ilk çişini yapana kadar çok ağladı. Şuan için yattığı yerde oyun oynuyor kalkmak istemiyor.. Bakalım gece nolacak
(891 puan) tarafından
Kac saat aç kaldı peki
(370 puan) tarafından
Sünnet olacağı gece yedirip uyuttum. Dün öğlene kadar bişey yemedi daha. Yani biz 12 saat falan aç kaldık ortalama
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Rabbim damatliginida göstersin inşallah bizde 4 aylıkken yaptırdık bizimki klips yöntemiyle yapıldı inşallah kolay geçer canim 
(370 puan) tarafından
Amin canım sağol Allah yavrularımızı bize bağışlasın
0 oy
(305 puan) tarafından
Canim bizde geen hafta olduk lokal anestezi ile bebeğim 8 buçuk aylik ilk cisinde biraz agladi sonra geçti bidaha da aglamadi  bol bol kantoron yaği döktük hala dokuyoruz panthenol sprey diye bir serinletici var acısını alıyo ondan sıktik ve sabah aksam yıkadik belden aşağı bez kullaniyorsa karton pardak kapattik yani cok bir zorluğu yol hemen toparliyolar maşallah tazecikler 
(305 puan) tarafından
Bide 1 2 beden büyük bez gerekiyo
(370 puan) tarafından
Sizede geçmiş olsun. Evet büyük bez aldım ilk çişte çok ağladı sonrası nolacak bilmiyorum. Kremleri yarın sürmeye başlayacakmışım
(305 puan) tarafından
Cok sagol canım aynen ilk çiş yakiyo size de geçmiş olsun inşallah hemen toparlar biz hemen baslamistik bide calpol vermiştim hemen aglayinca
0 oy
(250 puan) tarafından
1 ay once yaptırdık simdi 20 aylik  ilk gun yataktan asla kalkmadi 2 gun hic sunnet olmamaış gibi ydi sadece krem surerken ağlıyordu o kdr 3 5 gune iyileşti .sunnet sırasında telefondan cizgi film actim asiri ağlama olmadi 
(370 puan) tarafından
Şuan benimkide yataktan kalkmıyor. İnşallah çabuk atlatır
(250 puan) tarafından
insallah canm gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
20 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Roj_can (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 617 göst.
2 Temmuz 2019 Aile kategorisinde ❤kayserili❤ (22 puan) tarafından soruldu

380,158 soru

11,380,603 cevap

34,871 kullanıcı