+2 oy
684 göst.
Aile kategorisinde (771 puan) tarafından
Yaşlı değil hasta değil boylu poslu kalıplı kadin evini dip bucak temizleyim istiyo afedersiniz tuvaletine kadar temizlemeli bekliyo çocuğum var benimde evim var benimde işlerim var ben evini temizlemek zorundamiyim surekli bana biz şöyle yapardık boyle yapardık kaynanamıza diye alttan alttan laf siyluyo gittiğim zaman toparliyorum yardımcı oluyorum ama bildiğin hizmetçi gibi iş bekliyo benden elin tutuyo ayağın tutuyo dersin ne senin hakikaten bazıları gelini hizmetçi gibi görüyo ya

21 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ah be anne siz de çok çekmişsiniz eski kaynanalar çok gaddarmış ama sen öyle değilsin Allaha şükür de bak bakalım bi daha Diyo mu
(771 puan) tarafından
Bende diyim bakalım bi mantıklı aslında:)
tarafından
De canım dolaylı yoldan böyle yaparsan kötü olursun gözümde demiş oluyorsun ams kalbi kırılmaz en azından
(961 puan) tarafından
Ay cevap çok hosuma gitti :D çok mantıklı
tarafından
Arkadaşın yorumuna katılıyorum aşırı mantıklı böyle söyle lütfen arkasından dertlenecegine derdi kökten hallet
tarafından
Valla canım bu dediğini anlamayan anlamıyor. Ben öyle birşey desem ona iltifat ettim zanneder. Heralde benim kaynanalığımdan baya memnun der. Böyle dediğine göre temizlik ona zulüm gelmiyor diye düşünür. Çünkü benim kaynanam o zihniyette Bi insan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zorunda degilsin istersen temizlersin eli kolu tutuyosa ne bekliyo senden
(771 puan) tarafından
Hizmetçi gibi bakıyo bana heralde elin tutuyo ayağın tutuyo sırf kendi yapmış diye benden de bekliyo
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Kaynana evini bırak kendi evini bile temizlemek zorunda değilsin böyle bi zorunluluk yok ya kadınlar evleniyor diye hizmetçi olmuyor 
(771 puan) tarafından
Öyle görüyorlar ama
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Gittiğinde yemek yapılacaksa yardım edersin. Ya da o an bişey yapıyorsa. Ama baştan asagi doğru değil . Taviz tavizi doğurur yapmazsan senin için iyi olur 
(771 puan) tarafından
O kadar yapıyorum zaten ama elimi verince kolumu istiyo mesafe koydum aryik
0 oy
tarafından
Tabikide zorunda değilsn canm , içinden geliyosa yap yapmak istemiyosanda söyle yapamıyorm die 
(771 puan) tarafından
Kiz gidince yardım ediyorum zaten ama dip köşe ne ya surekli surekli hasta değil yaşlı degil
0 oy
tarafından
Aynı benimki aynı 

Zorunda değiliz hiç bir şekilde
(771 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(2,471 puan) tarafından

Yalnız başına yapsan yapılır. Benimki süpürürken bile peşimde geziyor belki iyilik için onu çekme bunu itme diyor ama işime karışılmasını hiç sevmem. İş yaparken annemi bile kovalarım. Dahada süpürmücem dedim kendi kendime:silly:

(771 puan) tarafından
Bazen sarma sarmami faln istiyo oturuyom sariyom  hiç elini surmuyo  başımda bekliyo öyle işine gelmiyo
(2,471 puan) tarafından
Kimi insan ben çektim gördüm gelinime de aynısını yapayım mantığında. Kimisi ben çok çektim iyi davranayım diye düşünüyor. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın ne diyecen işte. Yaşlı diye düşün. Kendin için, yoksa düzeltemiyorsun sinir olduğunla kalıyorsun
(771 puan) tarafından
Artık yapmıyorum valla 3 tane kızı var arada bir gelip yapsinlar
(2,471 puan) tarafından
Yani bi zahmet
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benimki de istiyor yaşı var benimkinin ama hasta değil maşallah yani yine de istiyor.
(771 puan) tarafından
Daha 50 yaşında
0 oy
(988 puan) tarafından
Yoo degılsın bende temızlemem kendi evimi zor temizliyorum 
(771 puan) tarafından
Aynen bende zaten çocukta durmuyo baktigida yok akşama kadar tek başıma ilgilenirim el gibi uzaktan sever sadece
0 oy
tarafından
Hayir yapmak zorunda degilsin ben yapmıyorum yapmam da neden yapayım eli ayağı tutuyor benden sağlam Allah nasip eder de ilerde kaynana olursam böyle şeylerin hesabını yapmam inşallah 
(771 puan) tarafından
Ya şimdi mantıklı düşününce saçma geliyo sen evleniyosun  ayrı bir yuva kuruyosun seninde bi hayatın var ama birileri surekli seni hizmetçi gibi kullanmaya çalışıyo ufak tefek yapılır tamm ama bazıları hakkaten köle ariyo
tarafından
Benim kaynanam da öyle canım her gün bizde her aksam kocam anasını babasını yemeğe çağırır inanır mısın yer köşeye çekilir asla biseye elini atmaz ama benden dinç ben bir merdiveni çıkarken  soluk soluğa kalıyorum kendine işlemiyor bile
(771 puan) tarafından
Bazıları ben çektim gelinde çeksin kafasında iste
0 oy
(450 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin tabi ki saçmalamış iyice
(771 puan) tarafından
Valla kız baktım hizmetçi ariyo mesafe koydum artık bende
(450 puan) tarafından
Ezdirme kendini boşver
0 oy
tarafından
Valla öyle bi konu açılınca amaan valla kendi evimi silsem süpürsem yeter,kendi evimizi zor temizliyoruz diyorum. Bide ben hekerese derim ben kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam kimse de bana karışmasın, benim çevreye ne faydam dokunur ne de zararım derim.
0 oy
(119,355 puan) tarafından
hicde zorunda degilsin
0 oy
tarafından
Yok canım mecbur değilsin ama kaynanan hasta yada çok yasliysa sevaptır herşeyden önce yardım eder insan benimkininde hicbiseyi yok dediğin gibi herşeyi benden bekler bende yaptım şimdiye kadar elimden geleni ama hamileyken bı tabak corba vermedi bana dikislerimle yataktaydim gel içerde ye dedi o günden sonra bende yapmıyorum sadece gidince masa kurar masa toplar bazende bulaşık yıkarım kusura bakmayın ama hakedene yapılır herşey 
0 oy
(657 puan) tarafından
Zorunda değilsin tabii ki içinden geliyorsa yapar insan
0 oy
(294 puan) tarafından
Yani benim kayınvalidem de dıpçik gibi o gel yap demez çünkü ben mecbur değilim ama camlar için felan kendi isteğimle yardım ediyorum camlarını siliyorum mutfak dolaplarını ağır işleri içimden gelirse silerim oturmaya gittiğimde anne bezleri ver 2 dakka şu camları sildim derim öyle işte ama bana zorla birşey yaptıramaz.. 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bana birkaç kez kaynanam değil de komşusu fln dedi ben de eskiyor simdiyi karşılaştırmayın gelin diye köle mi oluyolar dedim ortamda eşim de vardı hiçbir şey diyemediler bön bön bakiyolar hiç de umrumda değil. Ona buna köle olmak icin doğup bir sürü zorlukla büyümedim . Ama bana iyi olana canım feda bir adıma on adım 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Vala evine gidip yiyip iciyo saniz cocugun kirletiyorsa evini yaparsin ama mecbur değilsin 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Kimse hiç bişey yapmak  zorunda değilde yapıyoruz işte
0 oy
tarafından
Hic temizlemedim daha bi tane bardak bile yikamadim cunku yaptırmaz kizar. Hatta dogum yaptigimdan beri haftada bir gelir benim evi temizler gider bebekle ugrasma sen diye. Eski kafalı kaynanalar kendileri cekti diye gelinleride ceksin istiyor halbuki ben çektim baskasina cektirmiyim demiyolar allahtan kaynanam hic oyle bi kadin degildir

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 621 göst.
0 oy
10 cevap 460 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Kaplanbebek1 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 601 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,284 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,308 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...