0 oy
616 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar kaynanam 49 yaşında. İllaki hastalığı var ama kendi işini kendi görebiliyor ev temizliyor yemek yapıyor ama haftalık bi bahane bulup beni ve eltimi çağırıyor evini dip köşe temizletiyor. Mutfak dolaplarından camlarına kapılarına kadar siliyoruz halıları toplayıp cirpiyoruz falan. Eltim her gittiğinde temizleyip geliyodu ben alışmasın diye kendimi geri tutuyodum eşimle akşam bi iki saat oturup geliyoduk. İkidir eltimle gidiyoz ayy gelene kadar illallah ediyoruz ikimizi bir arada görünce hemen evini temizletiyor. Cidden zoruma gitti ya neden bize bişeyi bahane edip çağırıyor sonrada evini temizletiyor ki... Var mi fikirleriniz böyle konularda direk yüze mi söylenir yoksa gitmemek için bahane mi uydurulur? Çok sık gitmiyorum 2 haftada bir anca...

25 Cevaplar

0 oy
(7,888 puan) tarafından
Tabiki zorunda değilsin bence kızı felan yokmu
(1,618 puan) tarafından
Kızı yok canım ama eşi çocukları falan da yapiyorlar bu kadin temiz evi tekrar tekrar temizletiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben olsam kesinlikle evine gitmem gorumcen varsa o yapsin benim annem de o yaşta maşallah evi dip köşe eder elinden her iş gelir 60 yaşında olsa neyse dicem de yaşı da genç ben olsam yapmam.
(1,618 puan) tarafından
Görümcem de yok bazen acıyorum işte kızı yok diye sonra b.okunu çıkarıyor
(457 puan) tarafından
Vjjkbgkkggjb :)
(3,037 puan) tarafından
Yaşı gençmiş kızı yok diye niye acıyorsun ki. Biz iki kız kardeşiz bi de abim var. Annemle abim yaşıyor. Annem kendi işini kendi görür yemeklerini bile biz gelmeden hazır eder. Bence bu kişilik meselesi.
0 oy
tarafından
Ben temizlemiyorum zorunda da değilim bu saatten sonra da hiç temizlemem zaten gidip temizlemiyprum diye oğlu robot süpürge aldı:) 
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Ben 2 buçuk yıllık gelinim, bulaşık dışında daha elimi bir şeye sürmedim. Yapma zorunluluğum yok, çok istiyorsa pglu yapabilir gidip. Yada parası var, temizlikçi tutabilir.
0 oy
tarafından
Zorunda degilsin tabiki de
0 oy
(12,811 puan) tarafından
Şu postlara aşırı sinir oluyorum sende pekala biliyorsun ki değilsin istiyorsan gider yaparsın istemiyorsan da yapmazsın eşimle aram bozulur dersen usturuplu bir bahane bulursun eşim karışmaz dersen açık açık söylersin mesela benim eşim sorun etmez ben derim açık açık ben kendi evimin işini yapamıyorum çocukla hiç bir şeye yetişemiyorum diye 
(1,138 puan) tarafından
Aynen ben de ya.hayir yaşlı olur yahut ne bileyim hasta olur sevabına yaparsın ama baksana bahaneyle çağırıp temizleyiyor.temiz evi tekrar tekrar temizletiyor diyor.
Baştan alistirmamak gerek sanırım.
Evliliği kölelik gibi görmek.eşe karşı yahut eş ailesine karşı.başka birşey değil
(12,811 puan) tarafından
Ben kayınvalideyi anne diye üstün görmüyorum çok yaslanıp yapamadığında da ya oglu gider yapar veya yardimci tutar ben de Allah ne verdiyse yemeğini yapar yollarım oğlum da benim var ben de kahinvalide olacağım saygı dışında hiç bir şey beklemiyorum. Gerçi eşim de annesi için öyle diyordu ama maşallah şimdi her şeyi bekliyorlar ama benim için hiç bir şey yapmadıkları için bu tarz şeylere cesaret edemiyorlar evime geldiğinde ağırlıyorum misafir olarak o yeter de artar bence
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Baya uyanıkmış sizin kaynana 49 yaş neki hadi 65-70 olurda eli kolu kalkmaz artık anlarsın .
(1,618 puan) tarafından
Hemde ne uyanik ya öyle iyi biliyor ki işini. Tam sohbet kuruyor bizi yumuşatıyor ardından hemen hadi kız kalkın biriniz süpürün biriniz silin diyor bişey de diyemiyoruz
(652 puan) tarafından
O zaman sadece toz alıp supurun halı cam kapı niye iki buçuk yıllık evliyim tek gelin benim şuan daha bir veya iki defa evini supurdum sadece supurdum ama
0 oy
(280 puan) tarafından
Hic isim olmaz 
0 oy
tarafından
Bahane bul kuzum gitme tabiki iyice alışır .. 

Benim kaynanam sofrayı tasimama izin vermez belin ağrır taşıma der alır elimden . 
0 oy
tarafından
Bende yapmıyorum çok nadir çünkü benimde bir evim var temizlik yemek var yani benim evim bana yetiyor bide neden kayinvalidemin evini yapayım ki 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Biz gelince evin kirlenir gelmeyelim de ;)
0 oy
(546 puan) tarafından
Hayır neden böyle bir zorunluluğunuz olsun ki?

Temizletiyor ne demek ayrıca silah zoruyla yaptırmıyorsa yapmayın hayir ben kiramam diyorsaniz da bahane uydurun gitmeyin.Ne kadar sacma sapan işler ya genc bir de k.valideniz.

Ben bebekle kendi evimi zor temizliyorum hayatta kimsenin evini gidipte temizlemem senede bir cok yasliysa icimden gelmisse saglikliysam yaparim cunku malesef surekli yaptigin iyilik degil mecburiyetin olarak gorup nankorlesiyor insanlar.Hoslanmiyorum boyle seylerden...
0 oy
(473 puan) tarafından
Canım sizi gündelikçi bayanlar olarak görüyor kendisi ve çok akıllı sanıyor kendisini zannımca.Onun bu kurnazligini yüzüne vurarak , onun evini temizlemek istemediğini soyle , şunu da ekle , Allah elden ayaktan düşürmesin , kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama bana ihtiyacın olursa seni pislik içinde birakmayacagim ama bugün o gün degil de , kullandırma kendini , gencecik kadın ya bı zahmet yapsın yani .Ha , çok yardıma ihtiyacı olur , arada çağırır anlarim ama sizinki aşmış olayı , ben kendi annemin evini de temizlemiyorum , temizlesem ona yaparım önce de.Bir daha cagirmaz emin ol.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evlendigimden beri ilk kez evine geldim 2 gündür burdayım mutfak dolaplarini ve camlarını sildim yarında koltukların altiyla kapıları silicem o evde yokken yapıyorum evdeyken yapsam izin vermez gidene kadar yapabildiğim herseyi yapicam hic gocunmuyorum o tür şeylerden kendi anneme gidince nasilsam burda da aynıyım 
0 oy
(590 puan) tarafından
bence iyi niyetini kullanmis bakmis ohh valla ne gusel keske benimde evim temislense bahane bul gitme hicbizaman 
0 oy
(974 puan) tarafından
Tabiki temizlemek zorunda değilsin yardımcı olursun ama zorunluluk farklı birşey kayınvalidemler başka memlekette oturuyor yılda bir iki defa gider ama asla zorunlu olarak yapmam ben kendim yaparım kayinvalidem çocuklarla ilgilenir yada kocam çocuklara bakar beraber yaparız bin defa teşekkür eder
0 oy
(328 puan) tarafından
Oğlu olmadaydı kim temizleyecekti veya kime temizletecekt. Kayınvalidelerin de ev temizletme merakını bi anlayamadım. Düşmüş kalmış da sanki tövbe ya. Zorunda değilsin. Bu gönüllü olmadıkça yapılacak bir şey değil. Bana göre hele hiç değil 
0 oy
(87 puan) tarafından
Ya bu kadar olmaz ama eli ayağı tutuyor yaşı genç yapsin kendisi yapamıyorsa birine yaptırsın . Siz gelinisiniz temizlikcisi değil .
0 oy
(48,531 puan) tarafından
gitmem ki yapmam da yaşı genç yapsin kendisi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eltinide uyar gitmeyin yaşlı değil hasta değil
(1,618 puan) tarafından
Zaten eltimin yüzünden kadin tepemizd çıktı eltim her gittiğinde girdi temizledi şimdi baş edemiyoruz
(7,768 puan) tarafından
Sen gitme eltine de söyle açık açık

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 1,273 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,256 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 597 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
+2 oy
21 cevap 678 göst.
29 Aralık 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 460 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Kaplanbebek1 (178 puan) tarafından soruldu

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı