0 oy
521 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Kizlar oyuncak fiyatları uçmuş gidiyor. Kızıma çok heves ettiğim şeyler oluyor fakat fiyatları dudak uçuklatıyor. Alsam sanki günah gibi hissediyorum. Almasam da eksik olacak gibi. Sizlerin düşüncesi ne merak ediyorum. Bir oyuncağa ne kadar bütçe ayırırsınız en fazla? Almayınca benim gibi eksik kalır düşüncesi oluyor mu? 

24 Cevaplar

0 oy
(4,725 puan) tarafından
En pahalı eğitici kopekcik almıştım 200-250 mi neydi
(1,077 puan) tarafından
cry babies var çok beğeniyorum ama 500 tl den aşağı yok. 150 tl ye falan bebekler var ama dandik mal resmen. Piyasa uçmuş gidiyor
-Reklam-
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Valla oyuncaga verilen paraya acıyorum ben.  

Bi dolu oyuncak var evde
(1,077 puan) tarafından
Öyle canim ama çocuklar da illaki istiyor. Kızım henüz istemiyor ama kız kardeşimden biliyorum. Tutturmuş barbi rüya evi istiyor mesela fiyatı 2 buçuk 3 milyar 2. Elleri bile.
(8,582 puan) tarafından
Assssla almam.o kadar verilmez kız
tarafından
Eve nerden geliyo oyuncaklarr
(8,582 puan) tarafından
Pahalı almayız. Aldıklarımız bizim.
0 oy
tarafından
Hiç oyuncak almadım hep dedesi alıyor ama almam pahalı ztn bütün oyuncakları kaldırdım oynamıyor boş boş masraf 
(1,077 puan) tarafından
Bizimki de oynamıyor ama kız kardeşim 1. Sınıfa gidiyor o mesela bir kaç arkadaşında görünce çok istiyor. Her istediği alınmaz tabiki ama hiç bir istediğini almamakta olmaz. Geçen rüya evi görmüş arkadaşında kaç milyar fiyatı var annem de kara kara düşünüyor.
tarafından
Bak babam 500 ltye kaydırak 400 e de traktör almış inanki bir iki kere kullandı misafir çocuklar tek oynuyor :))
(1,077 puan) tarafından
Ah bir de oynasalar insan acimaz verdiğine ama dediğiniz gibi oynamıyorlar
0 oy
(119,490 puan) tarafından
valla en son 300 euro vermistik ama rekorumuzu hiic sorma akulu tir aldik yazin fihati harbi ucuktu
(1,077 puan) tarafından
Sen yurt dışındaydın sanırım canim yoksa 300 euro burada epey uçuk bir rakam :) Bende pek para vermedim oyuncağa ama açıkçası almak istediklerim hep çok pahalı. :/
(119,490 puan) tarafından
oyuncakda ben biraz marka takiliyom sanirim hani agzina goturuyo falan plastikler kaliteli olsun djye zararsiz oldun diye o yuzdrn ciddi rakamlara aliyoz bu yaz bi akulu tır a 5 yada 6 bin verildi hani diger oyuncaklsri haric cokk para cidden ama istiyo bebekler
(1,077 puan) tarafından
Ah biz napıcaz bilmem kızımın daha dili yok onu bunu istiyorum diyemiyor ama ben heves ediyorum. Geçen sylvanian familles evi aldım 2. Elden içini nasil düzücem onu düşünüyorum
0 oy
(1,946 puan) tarafından
300 liralık oyun halısına özenmiştim. 500 lira olmuş  :D Cidden bu paralara yazık günah 
(1,077 puan) tarafından
Evet ben 400 tl ye aylık pazar yapıyorum
0 oy
(968 puan) tarafından

image

valla avm ye gittik esimle peluslar 250 lira tahtakaleden 45 liraya aldim bundan sonra yerim belli :)
(1,077 puan) tarafından
Ahaha iyi yapmışsın canim bizde bir kere gittik kızım bir ayı beğendi ve ağladı ama almadım çünkü hiç bir özelliği yoktu ve ev peluş dolu diye onun yerine özelliği olan başka bir oyuncak aldım
0 oy
(4,355 puan) tarafından
Çocuğun yedigi helal giydigi haram demisler bence oyuncaga çok para vermemek lazım onun yerine bankaya hesap ac oraya at ilerde cocugun egitimine harcar daha makbule gecer
(1,077 puan) tarafından
Tabiki orası öyle ama gelişimi için gerçekten güzel oyuncaklarda var. Mesela lego çok güzel bir oyuncak ama çok pahalı bir marka maalesef
0 oy
tarafından
En pahalı aldığım 400 liradır bütçem varsa alıyorum kızımın canı sağolsun yüzü gülsün yeter diye düşünüyorum
(1,077 puan) tarafından
Evet canim bende öyle düşünüyorum ama bazende çok uçuk rakamlar görüyorum hem nasil yetişicez hem de günah mi diye geliyor aklıma
0 oy
(7,765 puan) tarafından

Malesef eşim hep pahalı oyuncak alıyor 2 sene önce bir barbi bebeğe 130 tl vermişti tabi o zamanlar 130 tlnin değeri vardı 

oyuncağa verilen paraya üzülüyorum ama ev dolu oyuncak
(1,077 puan) tarafından
Ben az ama öz olsun istiyorum kızımın. Çünkü kız kardeşimin çok fazla oldu oyuncağı ama oynamadı. Güzel gelişimine katkısı olan oyuncakları olsun kaliteli olsun istiyorum ama kaliteli şeyler çok pahalı
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Almadım almamda sanırım
(1,077 puan) tarafından
Anladım canim
0 oy
tarafından
Ben hep almiycam diyorum ama hepte alıyorum fisher price alıyorum genelde onlarda çok pahalı ama oğluşama herşey değer diye düşünüyorum ☺️
(1,077 puan) tarafından
Evet onlara herşey değer ama onca aç çocuk varken çok para vermek günah olur mu diye de aklıma gelmiyor değil :(
tarafından
Evet haklısın canım ama anne yüreği işte onlar mutlu olsun diye herşeyi almak istiyor insan
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Var anam var benim sister varya ne bulursa alır pahalı ucuz demez görürsem engel olurum görmezsem geçmiş olsun :blink:

(1,077 puan) tarafından
Gerekli şeyler almaya çalışırım hep, hesaplı davranmak için ama ana yüreği işte herşeyi alası geliyor
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Cry Babies almıştım ☺️
(1,077 puan) tarafından
Ah çok istiyorumm
(4,875 puan) tarafından
Bende kızım çok istiyor diye aldım
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Bnde pahalı alnca günah gibi hissedyorum oyüzden almyorum :) en fzla 300 vermişzdr onu da eşim Gecnlerde getrdi 300 tlydi fiyatı bana da gereksiz gelyor sanki parayı çöpe atmsm gibi hissdyrm fzla paraya alnca
(1,077 puan) tarafından
Aslında çöpe atmış gibi olmuyoruz güzel ve gerekli gelişimi için önemli bir oyuncaksa değer gibi düşünüyorum ama bende arada kalıyorum işte
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Gerek tinne baska ihtiyacini alirim esim almis 160 a mi ne bi ara uzakdan kumandali araba onun harici normal fiyatli alirim
(1,077 puan) tarafından
Kız bebekler için oyuncaklar çok pahalı :(
(1,921 puan) tarafından
Oyle tabi de fazlasini ne yapacak hersye ulasamiycagini anlamsi lazim her istediginin olmayacagini gerekli egitici oyuncaklar olsa yeter oynamiyorlae zaten benim kiz boyama yapmayi falan cok sever oyuncaklari sadece cikarip dagitir
0 oy
(104 puan) tarafından
170 TL ye oyun halısı almıştım
(1,077 puan) tarafından
Anladım canim güle güle kullansın
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Beğendiğim beğendiği her oyuncağı alıyorum içinde kalmasın diye:D en çok lego duplo iki sete 1800 verdim onun dışında hotwheelsin bi setine 700 küsür 

(1,572 puan) tarafından
Akülü araba sayılıyosa ona 4 küsür vermiştim:(
(1,077 puan) tarafından
Bende lego istiyorum sonra akülü araba da hepsi de pahalı :/
(1,572 puan) tarafından
Maalesef öyle:(
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bı limitimiz yok oyuncak vs için kızımız isterse elimizden geldiğince alırız şuan küçük büyüdükçe kendi seçer nasipte olursa alınır .
(1,077 puan) tarafından
Anladım canim teşekkür ederim yorum için
0 oy
(943 puan) tarafından
300 400 lşraya kadar aldığım şeyler oldu, söz konusu cocuk olunca insan hiç bir şeyden mahrum kalsın istemiyor
(1,077 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim. Beğendiğim bir bebek var 500 tl mesela. Çocuk için insan kıyıyor paraya o mühim değil ama acaba yanlış mi diye düşünüyorum
(943 puan) tarafından
Bir de şu var bugün almasanız yarın belki 1000 lira olucak o bebek hiç alamayacaksınız bu sefer. Eğer sizi çok aşan bir maddi zorluğunuz yoksa alınabilir her gün gidip 500 liralık bebek almayacaksınız sonuçta bir de o açıdan düşünün
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Aldığım en pahalı oyuncak60 TL bebek aldım kızıma
(1,077 puan) tarafından
Anladım canim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 334 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 311 göst.
17 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Slmcnm (50 puan) tarafından soruldu