0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (292 puan) tarafından
Kızlar komşuma ev hayırlamaya gittk eşimle neyse bana dediki dün de misafirm vardı dedi neyse yanlş anlamayın çayın yanına bişiler koymuş hepsi dünden kalan şeyler bide hazır soslu kek bide sadece eşimle bana tabak hazırlamış kendilerne koymamş misafime herzaman ne koysam kendime de koyarım ve yani ne bilim kek falan yaparım sadece kek bile koysam hani onun için hazırlarm

19 Cevaplar

+5 oy
(25,224 puan) tarafından
Koyarım neden koymıyım. Kısır kek börek yapıyorum mesela fazlaca kalıyo ertesi güne, o gün biri gelmişse çayın yanında koyarım ne var ki bunda. Ben önceden yemişsem misafir gelmeden evet sadece ona koyarım ben yanında eşlik etmek için çayımı içerim. Evimde ikramlık varken kimse özel bişey beklemesin tekrardan, bekleyen zaten gelmesin
(292 puan) tarafından
Kız kısır falan konur hamur işi bişiler vardı bide misafir ağırlamann da bi adabı vardr ilk defa tanıyoz birbirimzi
(25,224 puan) tarafından
Hamur işide konur kurabiye poğaça kek börek herşey konur. Dün yaptıgım hamur işi bugun bayatlamıyoki. Hem millet buzluğa atıyo çıkarıp ısıtıp koyuyo misafire, ona bakarsan bu daha ayıp
-Reklam-
0 oy
(9,000 puan) tarafından

Ev sahibi yemezse ben asla.yemem :D dünden kalan bazı şeyler bir gün bekleyince daha güzel oluyo ama ne bilim başkasından artani da yemek bilemedim ben vermem yada yemem

(292 puan) tarafından
Eşim bile anladı o hiç yemedi ben de ayıp olmasın diye kekten bi iki çatal aldm
tarafından
Neden ev sahibi yemezse sende yemezsin
(9,000 puan) tarafından
Kendi yemediği şeyi bana neden ikram ediyo acaba diye kuşku duyarım :D
0 oy
(12,979 puan) tarafından
Dünden kalanı eğer yakınım koysa sorun etmem. Benim misafirim gelince bende yemiyorum eşime çocuğuma koyarım da kendim çay bile sevmediğim için eşlik edemiyorum 
0 oy
tarafından
Yani temiz ve titiz ise ikramlarida sorun olmaz. 

Yeni ev aldılar ise borç harç var ise belki alım.gucu yoktur hane içini bilemeyiz. 

Malum.gunumuz zamani hersey 5 katı fiyata olduğu için yargılama yapamam. 

.önemli olan komşuluk sohbetler ne yapıp veya ne sunduğu değildir.  Bazen tatlı dilde yeter insana 
(292 puan) tarafından
Yok tatlm sıfır araba aldılar durumları iyi inan ben de sorun etmm ama bana garip geldi
tarafından
Yani bende misafirme kesinlikle ikram.etmemde . Dünden kalma ise kureyemis o bu ikram edilir en kötü a.a.djuorjm ya aile içini bilemem. O yüzden bosver herkes kendi yaptığından sorumludur
(292 puan) tarafından
Kuruyemiş flaan değil  hamurişiydi neyse bnm içşn o önmli değil kendm de yaparım yemek için gitmiyoruz sonuçta ama çocuğa bile hani yer mi falan demeymce ilk bnm garibime gitti hani sanki istemiyröş gibi bide ne zaman görse gel kahve içelm der
0 oy
(292 puan) tarafından
Bide çocuklara falan da servis açarım ne bilim poğaça falan sever hiç oğlun da yer mi falan demedi ne bilim yani sanki istenmiyrmşm gibi geldi ama mesela apt ile ilgili bişi olaa kapısına. gitsem kahve içmeye buyur eder iyiki hiç girmemişim
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Haberli gitmişsinizdir yjne de bir şey yapabilirdi 

Bende misafir gelince sadece çay içerim kolay servis yapayım diye :)
0 oy
tarafından
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer... Ne yani dünden tepsinin yarışı kalmıştır size koymuştur çöpe mı atsın varken yenisini mı yapsın saçma sapan teferruatlara takiliyorsunuz
(292 puan) tarafından
Ya çöpe atmasın canm kendi yesin bana ikram etmek zorunda değil ama taze olmayanı misafirne koymaz insan
(292 puan) tarafından
Belki dünden bile değil yani ben çöpe atmm ana  misafrme de koymam
tarafından
Dün yaptığı şey neden bayat olsun kii amaaan sizin gibi misafir gelmesin zaten yapılan ikrama bakarlar evi pisliğini incelerler misafirliğe neden gidilir gerçekten bunun farkına varin
(292 puan) tarafından
Neden gidilir o zaman siz de ikram yapmayın hiç misafirnze madem önmli değil
0 oy
(98 puan) tarafından
Yapamamştr bişey size kadar kaldığı için de sadece size koymuştur bence bişey yok bunda sonuçta yemek değil ki başkasının artığı olsun 
0 oy
(365 puan) tarafından
Şöyle açıkçası siz habersiz gittiyseniz eğer size evde ne varsa ikram etmiş olabilir ve son kalan dilimleri vermiş olabilir ki bunun içinde kusur arayışı yanlıştır bence .. ikinci olarak eğer haberli gittiyseniz imkanı varsaydı yapmadıysa saygısızlık etmiş olır misafire karşı Allah insanın o evin içini bilir biz bilemeyiz 
(292 puan) tarafından
Canm amaç yemek yemek değil haberli gtmştk durumuları da iyi ne bilim ben olsam bi kek koyarm ama hani misafime özel yaparım
(365 puan) tarafından
Belki öyle bi piskolojisi yoktu yada tartışma yaşanmıştır o insanın o evin içinde olmadığın için direk yargı yanlıştır bana göre her insanın anı anına tutmuyor bu maddiyatla alakası yoktur ama o insan hep öyle yapmışsa karakter meselesidir
(292 puan) tarafından
Öyle düşünmemiştim cnm olay o değil de hani çocuğa da yer mi falan  sormayınca istemiyor gibi geldi ben bana çocuklu gelse minnoşlarada koyarım bişiler
(365 puan) tarafından
Seni anlıyorum dediğim gibi bu insan sizi hep böyle karşılamışsa bunu demekte haklısnız ama bi kere böyle birşey yaşanmışsa belki kötü şeyler yaşanmış piskolojisi müsaitde olmayabilir insanlık halidir herkes her zaman iyi olacak diye bi kaide yok bazen insana denk gelebiliyordur
0 oy
(247 puan) tarafından
Koyabilir neden koymasın bende koyarım varken yapmak istememiştir yada başka bişey vardır belki canım bu kadar takılmamak lazım hamur işi de olsa koyan koyuyor belki azdı kendilerine ondan koymak istemedi 
(292 puan) tarafından
Olabilir cnm takmak değil de ben misafirme heves ederm ne bilim bi kek de koysam kendm yaparım
(247 puan) tarafından
Belki malzemesi kalmamıştır yada varken yapmak istememiştir canım herkes öyle değil maalesef ben çok önem veririm o kadar çeşit hazırlarım gittigim yerde ya dünden kalır yada hazır bişeyler olur
(292 puan) tarafından
Kız çocuğa bile yer mi demedi ben çocuklar gelince onlara ayrı masada koyarm hapur hupur yesinler mutlu olurum sanki böyle istemiyormş gibi geldi de ondan sordm millet de yanlş anlamş
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ben yaparim ikram ederim eger fazlaysa hemen derin donrucuya atarim cikarip isitirim tazecik olur ama o sekilde asla misafir onune koymam 
(292 puan) tarafından
He bacım anladn bak sen beni hani durumu olmaz habersz güderm ok ama ne bilim
0 oy
(7,673 puan) tarafından
1 günde bayatlayacagini zannetmiyorum 
(292 puan) tarafından
Kız o bnm tahmnm belki daha eski ya konu o değil kendm evde de yaprm yani sanki istemiyormş gibi geldi
(7,673 puan) tarafından
Tavırlarını bilemem ama misafir gelmeden 1 gün önce ikram hazırladığım olmuştur tatlı tarzı seyleri :)
0 oy
tarafından
Bende yeni doğum yaptığım zaman o kadar çok misafir ağırladım ki bi tencere sarma sarıyordum kurabiyeyi falan çokça yapıyordum börek desen öyle iki gün ağırlıyordum yani her gün yeni ikram yapmadm yani misafirleri arka arkaya kabul edip bu sekilde yapıyordum
0 oy
(119,248 puan) tarafından
seloya katikiyorum
(292 puan) tarafından
Sevdacm selo kim kız
(119,248 puan) tarafından
en ust yorum nick sihirli eller
(25,224 puan) tarafından
Hahaha aslan sevdoş. :D
0 oy
(48,634 puan) tarafından
Ee az kalmistir size kadar napsin kadin 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Kek poğaça tatlı gibi şeyleri koyarım yerim de 
0 oy
tarafından
 Koymam ben 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ay bazen misafirden çok ikram kalırsa akşama başka misafir cagirasim geliyor. Geçen gün dayımlar kocaman pasta getirmiş. Benim yaptığım ikramlar da kaldı. Kimi cagirsam veya pastamı alıp gitsem bilemedim :) bayat veya görseli kötü ise etmem tabi ve kendime de tabak yaparım. Tok dahi olsam yaparım 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Koyarım niye koymayayim ve bende yemem genelde cay icerek eşlik ederim senin onun ikramlarını buraya kadar taşıman çok yanlış sen oraya hoş sohbete gidiyosun misafir umdugunu degil buldugunu yer diye boşa dememişler
(292 puan) tarafından
Millet nelerini taşıyor arkadaşların düşüncelerini merak ettm yermeye ne gerek var he ben sormakla hata ediyorm siz yermekle hata etmiyonuz
(2,127 puan) tarafından
Milletle kendini niye bir tutuyosun ki tatlım
(292 puan) tarafından
Bir tutmakla ne ilgisi var Ya burası zaten sohbet etme yeri öyle sordum koyarsn koymaSn o ayrı ama yermeye ne gerek var

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 166 göst.
3 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,258 göst.
0 oy
8 cevap 447 göst.
7 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 328 göst.
14 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Vesile hakan (839 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...