0 oy
782 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
1 yaşındaki kızım 6 kilo 2 yaşındaki oğlum 10 kilo doktora görürüm yaşıtlarına göre geri dedi demir eksikli için sürüp yazdi yolladı ama kilo almıyorlar kafayı yicem kızımı görseniz  4 aylik bebek gibi ya çok cnm sıkılıyor nolacak böyle oğlumun yüzündeki kemikler gözüküyor artık 

22 Cevaplar

+1 oy
(4,987 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim yardımcın olsun. Ama bu çocuklar bu kiloyla ve beslenme yetersizliği ile hasta olabilir. Yorumlarda okudum eşimi ise almıyorlar demissin ama bir tekstile girerken okuma yazman var mi diye sormuyorlar hiç yoktan oraya girsin ortaci olarak çalışsın askeri ücret alir 4 kusur böyle olmaz o çocukların sizin üzerinizde hakkı var dişini sıkıp elini taşın altına koysun benimde esim serbest çalışıyor sigorta yok bugün iş varsa ekmek var iş yoksa ekmek yok bizimkide en sonunda karton fabrikasına girdi işi hiç bilmiyordu bile ama aldılar
(4,977 puan) tarafından
Kesinlikle bizi. Kot fabrikamız var işçilerimiz okuma yazma bilmeyen de var hatta usta basinoyle var adam 6 kusurlu bisiey olaliyor sağlam bı isede girebilir fabrika c çok yorucu ama parası temiz otacı olarak başlasa en üst seviyeye bile gelebilir tabi zamanla 6 kilodaki çocuğu düşünemiyorum eğer böyle devam ederse  sıkıntı.. devlet bakamadiginizj görürse sizden alabilir bnce dikkat edin
tarafından
çocuklar yiyor  kilo almıyor doktorlar normal diyor ben onları ac bırakır mıyım sadece onlar çok yemek seçiyor buda sıkın ti oluyot
(4,977 puan) tarafından
1yas çocuğunun 6kilo olması hangi  doktor iyi der yada diğer çocuklarının böyle olması hangi doktorlar normal dyr samimi sorym  branşları ne bileyim isimleri nelerdir akıllarına şaşarım bnm kizkm 4 aylıkken 6 buçuk kiloydu  sizinki 1 yaş yazık günah çocuğa ailenizden yardım istemey calssanz olmaz mı sonuçta anne babadır yada kaynana
tarafından
valla yardım etmiyorlar Allah yardımcın olsun diyorlar ama tekrardan goturecem ikisinide
-Reklam-
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Normalde kiloya pek takılan biri değilim sağlıklı olsun yeter zihniyetindeyim ama 1 yaşa 6 kg çok çok düşük.. uzmandan filan yardım alın bence 
tarafından
devlete gidiyorum eşim eskici durumum olsa özele gitsem devlet basından atıyor bende kiloyu takmam ama sağlıklarına zarar oluyor böyle
(7,684 puan) tarafından
Çok sıkıntılı ya üzüldüm şimdi hani 10 kg filan olsa neyse de 6 kg çok düşük ya. Bizim burada devlet hastanesinde saglam bebek bölümü var orada da varsa bir araştır genelde dr lari cok donanımlı oluyor a dan z ye anlatıyorlar sabah hastaneyi ara sor bi yardımcı olurlar inşallah
tarafından
inşallah Allah razı olsun
0 oy
(996 puan) tarafından
Balık yağı kullanabilirsin vitamin değerlerine baktır canım kiloları düşük gerçekten iştahlari nasıl yemekle araları yok mu 
tarafından
yemekle araları var ama  düzenli ben bisye alamiyom herşeye çok pahalı yumurtayı bile taneyle açık alıyom
0 oy
(12,264 puan) tarafından
1 yaşında ve 3 aylık bebeğin kilosunda mutlaka bir doktora götür ve üstüne duş 
tarafından
evet kızıma hamileydim şimdi kızım 1 yaşında eskiyim
(12,264 puan) tarafından
Anladım canım peki devletten yardım alıyor musun Kızılay'a git bulunduğun yerde vardır semte göre araştır git durumu anlat İnan keşke elimden birşey gelse şuan çok üzüldüm ;(
tarafından
abla yemin ederim kaç defa yaptik sadece 2 aya bir 180 tl bide kömür başka bisye vermiyorlar
(12,264 puan) tarafından
Ablam yapmaları lazım üstüne düş kendin git koştur Ablam kimse gelmez gormez seni yoksa
tarafından
kaç defa gittim boşuna dolmuş parası verip geliyom
0 oy
(2,728 puan) tarafından

Minyonlar demekkiii yoksa aç  birakcak halin yok benimki nöbetçi  onbaşı  gibi geziyo asla kilo almiyor:D

tarafından
minyon değiller düzenli besleyemiyorlar çoğunlu makarna ve patates durum yok pek bisey yapamıyorum  pskolojim bozuldu artık ölecekler diye korkuyorum burdan bi kaç kişi mama yolladı onları yiyorlar
(2,728 puan) tarafından
Ayy kiyamam ama kuzum  cogu aile etle sütle  beslemiyoki olsun makarna olsun  patates olsun yeterki Rabbim onlara  herseyin en guzelini  versin insallah sen onlara pişir  neyin varsa zorla yedir alirlar elbet
tarafından
veriyom ama  gidip dolabı açıyor kendine bisye arıyor bulamıyor ağlıyor çoğunlu yumurta alıp yapiyom
(2,728 puan) tarafından
Iste meyve sebze arıyordur  kiyamam yaa
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Doktor vitamin demir ilacı falan vermedi mi 
(12,494 puan) tarafından
Demir ilacı yazmış orayı atlamışım iştahları mı yok
Yoksa yiyorlar da almıyorlar mı
tarafından
isathalri var ama ben biz pek bisy alamıyoruz burdan bi kaç kişi bisye yolladı mama onları yiyorlar kuru bakliyat sevmiyorlar sebzede çoğunlu olmuyor
(12,494 puan) tarafından
Çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun canım
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,136 puan) tarafından

Her ikiside zayıf ama kızın daha zayıf canım.

Yemek yemiyolar mi hiç ya da genetik mi acaba
tarafından
yiyorlar ama seviyorlar düzgün yedikleri makarna
(2,136 puan) tarafından
Sen bı metabolizma hastalıkları na götür bence canım
tarafından
tm çok sağol Allah razı olsjn6
0 oy
tarafından
Benim kızımda iki yaşında 15 kilo ama çok yiyor hareketli olduğu için almıyor ama kızıma kilo aldıran tarifi yazıyım sana sabahları ver bakalım sendede ise yarıyacakmi eski usul tarif 

Bı tabağa küçük küçük ekmek doğra üstüne bı kaç dilim beyaz peynir 4 5 bebe bisküvisi bı kaşık bal yada pekmez yoksa şeker üstüne çay koy birazda karıştır yedir iştahını aciyo bide kilo yapiyo benim kızıma çok yaradı doğduğunda 2400 Gr di bu karisimla kendini daha çok toparladı bide arada eline sade ekmek veriyorum yiyor yada muzu ezip yoğurdun içine koyup veriyorum bunlar hep kilo aldırdı kızıma 
tarafından
Bende aynı böyle yapıyorum ama benim kızım almiyo canım bizde genetik sanırım anası 40 kilo olunca kızı da öyle oluyor :)
tarafından
Doğru canım genetik olabiliyor benim eşimde benden çok yiyo ama 50 kilonun üstün e çıkamıyor ailesi hep zayıf
tarafından
Aynen bizimde öyle canım ailem de kilolu çok nadir
tarafından
bizim aile kilolu genetik değil peynir falan hiç yemez ama deniycem yinede ama yemiycrk eminim
0 oy
tarafından
Genetik falan mı acaba canim ya gerçekten düşük çünkü 
tarafından
baya düşük hemde yemek çok seçiyorlar bide düzensiz yetersiz beslenme
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Canim sen nerde oturuyorsun
tarafından
yuregir ilçesinde
tarafından
Canım eşin neden maaşı yevmiyesi olan bir işte çalışmıyo 2 tane evladı var pet şişeyle geçim olmaz ki
tarafından
ise almıyorlar sordu kaç tane okumadı bide hic bizde istemiyoruz böyle olsun ama mecbur edicilik yapıyor kiramızı veriyoruz iyi kötü günlük kazanıp günlük harcanıyor
tarafından
Allah yardımcınız olsun
tarafından
sağol Allah razı olsun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İyi bir doktora götürmelisin ve ona göre tedavi vermeli gerçekten çok az

Sağlıklı olması evet önemli ama kilo da bir yerde önemli tabiki. 
tarafından
bu kadar sinirlenecnize  bi dua da edebilirdiniz zor değil bence kimin duası kabul olur bilemeyiz
(3,551 puan) tarafından
Ben size kıracak bişi yazmadım. Eşiniz çalışsın baksın dedim. Size lafım mı var da. Çocukların kilosuna baksana benim üç aylık oğlum daha kilolu. Yazık yani. Ortada çocuklar var yoksa banane.. Kimseyi yadırgamıyorum sadece sen de bu kadar kahrolduğun için dedim sgk li işte çalışsın gerekirse ek iş yapsın dedim. Yani ekonomi kötü evet ama işsizlik de o kadar yok değil. Kendi basına serbest meslek yapan adama zor gelir çalışmak iş yok diye de bahane ederler. Adanalılar iyi insanlardır durumunu anlatsa muhakkak bir iş bulur yani yazık o çocuklara hergün makarna patates yenir mi ya.
tarafından
kaç defa kaymakalık falan nereler e gittik ama yok 2 ayda bir 180 tl her ay elektirk indirimi bu kadar iş olsa gerçekten çalışjr
(3,551 puan) tarafından
Ne diyim Allah yardımcınız olsun. Ben sana ve çocuklarına üzüldüm zaten. Erkek adama acımam da.
tarafından
Allah razi olsun bende çocuklarıma üzülüyorum
0 oy
tarafından
Canim iştahlari ne durumda iştah açicı kullansan ?
tarafından
onu devlet karsilamiyor ben polivit ucuzdu onu aldım fayda gormedim balık yağını çok öneriyorlar ama 100 kusur eşim eskici alacak durumum yok kiracıyım
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım irmikli meyve  maması yapıp ver kilo aldırıyor ve tok tutuyor 
tarafından
bi bakim nasıl oluyor sağol abla
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim zinci ve polivit surublarini al istah aciyo vitamin bide cok pahali degil mutlaka al
tarafından
o dedin ilaçları kullanıyorum zaten abla
0 oy
(244 puan) tarafından

Canım yanlış anlama ama 1 yaşında olan bebeğinin kilosu gerçekten çok fazla düşük sağlık ocağına falanda götürebilirsin durumun yoksa orda da bakıyorlar kan değerlerine falan Allah yardımcın olsun bu zamanda herkes darda gerçekten :(

tarafından
aynen öyle saglikoca da hastaneye yolluyor
(244 puan) tarafından
Ne diyim Allah yardım etsin
tarafından
Amin Allah razı olsun
(244 puan) tarafından
İstersen kaşık maması al yedir ikisinde onlarda kilo yapıyor fiyatı uygun 15 lira falan
tarafından
kızım yiyor oğlum sevmedi ams
0 oy
tarafından
Canım balık yağı al içir ikisine de iştah açar hem bağışıklığı güçlendirir. Sabahları harnup pekmezi içir bir tatlı kaşığı. Yemek yiyorlar mı bilmiyorum bazı çocuklar iştahsız olur 
tarafından
o pekmezi bi bakım. inşallah icerler
tarafından
Bi bak kuzum
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Genetik bir durum mu acaba ?
tarafından
biz zayıf değiliz yeselerde kilo almıyorlar
0 oy
(616 puan) tarafından
Canım bana özelden yazsana bişey önereceğim 
tarafından
yazdim
0 oy
(1,928 puan) tarafından
153 ü arayın. Allah yardımcınız olsun inşallah 
tarafından
ararım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sağlıklı olsun kiloya takılma bende bebekkende çok çok zayıfmışım hala daha zayıfım kendimi bildim bileli çok takılmaya kiloya sağlıklı olsun yeter de balık yağları var kapsül şekilde onları falan dene ama stres yapıp onları da üzme 

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 469 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 151 göst.
2 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 124 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde meltemismetcan (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sudemm (61 puan) tarafından soruldu

380,201 soru

11,382,229 cevap

34,880 kullanıcı

...