+1 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Kızlar tartıldı bugun bana az gıbı geldı ama biliyorum her çocugun gelişimi farklıdır her çocuk bır olmaz bunları yazmanıza gerek yok sadece genel gelişim olarak iyi sayılır mı bu arada hamdolsun bı saglık sorunu yok Rabbime şükür. Yemek de yer şuan da seçtiği bişey yok yıne de annelik işte içim rahat etmedi 

23 Cevaplar

+2 oy
(673 puan) tarafından
Yürüyor mu emiyor mu doğum kilosu kaç?
(1,298 puan) tarafından
Daha yürümüyor sadece koltuklardan gidiyor emiyo ve 3.200 doğmuştu
(673 puan) tarafından
Bir yaşında doğum kilosunun 3 katı olması yetiyor. 3200 doğmuş. 3 katı ise 9600 oluyor. Sizinki 10 kilo. Doğum kilosuna göre fazla bile almış bebeğin.
Benimki yürüyor diye doğum kilosunun 800 gram altında. Bir yaşında ve bu gün ölçtük
(1,298 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım bu kadar detaylı bilmiyordum biz daha takip için gitmedik saglık ocagına arkadaşımın evınde tartıldı canım sıkıldı zaten dikkatimı çekiyordu dıger ıkı kızıma nazaran daha minyon oğlum ama normalse yapacak bişey yok Allah evladını saglıkla büyütmeyi nasip etsin
(673 puan) tarafından
Amin inşallah. Bizimki zayıf. Hareketli on buçuk aylikken yürümeye başladı anne baba diyor, şükür diyorum kilolu olsa belki göze gelirdi. Yiyor ama hareketli ve kilo olmuyor anca bu kadar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
İçimiz rahat etmiyor benim kızımda sözde ayına göre normal ama kemikleri sayılıyo iyice şişko olsun demiyoruz ama biraz daha toplu olsalar ne iyi olacak valla benimki de zayıf küçücük gözüküyor gözüme ama ayına göre normalmiş bende anlamadım
(1,298 puan) tarafından
Dogrudur canim ben bi iştah açıcı şurup başlamak istiyorum saglık ocagına gideyim de sorcam diyorum bıde 3 yaşına gelince balık yağı çok guzel gelişime katkı saglıyor
tarafından
Ben balık yağı aldım mollers en iyisiymis yarım şişe kullandık bugünler de icirmeyi unutuyorum ama bitirecem inşallah siseyi
(1,298 puan) tarafından
Bebegın kaç yaşındaydı canım
tarafından
Valla bir yaşındaydı herhalde basladigimda şimdi 15 aylık eczacıya sorduk öyle aldik
(1,298 puan) tarafından
Bende sorayım bı 3 yaşında başlanıyor dıye biliyordum
+1 oy
(1,615 puan) tarafından
Çok haraketli olduğu içindir benim oğlum da şuan 1 yaşında 13 aylık falan ama en son tartıldığın da kilosu 9 kusur çıkmıştı şuan kaç bilmiyorum yemek yemesi azaldı pek fazla yemiyor doktora götürcem canı içinde olsun da kiloyuda alırlar canım
(1,298 puan) tarafından
Haklısın canım Rabbım saglık sıhhat versın herseyden önemlisi bu tabıı ki ama ana yüregi derler ya o hesap düşünüyorum habıre
(1,615 puan) tarafından
Ben de öyle keşke sütten kesilmeseydi diyorum ama hamileyim mecbur kaldım koyulaşınca birden gitti sütüm emiyordu 2  aydır 3 aydır iştahı kesik sabah kahvaltısını çok güzel yapardı artık yapmıyor
+1 oy
tarafından
Benim kızımda 1 yasinda öyleydi 
+1 oy
(4,716 puan) tarafından
Benim oğlum 1 yaşında ve 6,800 ben ne yapayım acaba 
(673 puan) tarafından
Emziriyor musun ek gıda veriyor musun?
Aç bırak, sonra yemek ver sonra emzir.
Bebek tokken yemek yemez, emzirdikten sonra yemek verirsen yemez çünkü yemek yemek zordur emmek kolaydır. Önceliğin yemek vermek olsun.
Yemekten sonra emzir. Aç kalsın meyve ver. Sonr emzir. Yuruyorsa kilosu hareketten dolayı az olabilir. Kan ilacı veriyor musun?
(4,716 puan) tarafından
Kader cnm doktor tüm kan idrar tahlillerine baktı ve hiç sıkıtı birşey yok dedi genetik olabilir diye düşünüyorum dedim dr oda öyle olabilir dedi
Arzum inşallah cnm canı sağ olsun da Allah büyük

Zebrhs cnm emziriyorum ama öyle memeye düşkün değil vermesem umrunda değil gece emziriyorum genelikle yemek hero beyb toz mama meyve herşeyi veriyorum ama zorla yiyiyor valha 4 saat aç kaldığı oluyor zorla yediriyorum yürümüyor ama emekliyor aşırı derecede haraketli 1 dk asla yerinde durmaz
(673 puan) tarafından
Allah bağışlasın ne diyeyim iyi olsun da
(669 puan) tarafından
Genetik demekki canını hiç sıkma kilo yapan şeylerden yedirmeye çalış canm
(4,716 puan) tarafından
Zebesh Allah razı olsun inşallah cnm bnm çok sağol amin inşallah

Kader kız valaha muz cici bebe yoğurt patates ekmek yani ne varsa veriyor cnm ya ama çok hareketli ya bide yedikten sonra hemen büyük tuvaletini yapıyor
0 oy
(2,137 puan) tarafından
22 aylık 9600 gram.

Aşırı hareketli ve iştahsız bir bebek ama çok şükür sağlık sorunu yok.
(1,298 puan) tarafından
Maşallah canım Rabbım sana bağışlasın evladını hareketli olunca da durmuyor kılo
(2,137 puan) tarafından
Erken yürüdü bide , üstüne diş felan çok zayıfladı.
(2,137 puan) tarafından
Sağol canım Allah hepimizin evladına can sağlığı versin gerisi önemli değil
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Benim de oglum 15 gun falan olacak işte yaşına girdi 9 buçuk kilo 
(1,298 puan) tarafından
Allah bagıslasın canım yakınız baya
(5,559 puan) tarafından
15 temmuz doğumlu.  Gittikçe zayıflıyor ama
0 oy
tarafından
Normal kuzum dert etme benim kızım 3.350 doğdu 19 aylık 13.500 kilo senin ki bence gayet iyi 
(1,298 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun valla iyi geldi yorumlar ben gereksiz sıkmışım canımı saglıkla büyüt inşallah kızını ❤️
tarafından
Amin kuzum sende inşallah ❤️
0 oy
(2,920 puan) tarafından
Eltimin 2 yaşında kızı 13 kilo bence sizinki normal  
(1,298 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım ❤️
0 oy
(607 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında 10 kilo bence gayet normal
(1,298 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım saglıkla büyütmeyi nasip etsin ❤️
0 oy
(366 puan) tarafından
Benim bebeğimde 1 yaş 10 kilo benimde içim rahat etmiyor ama doktor normal dedi.sağliklari yerinde olsun yeterki kiloyu takmamaya calsyorum. 
(1,298 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım senın de gözüne ufak tefek gelıyor demekkı anlıyorum valla görenlerde boş yapıyor aaaa zayıf aaa yemiyor mu aaa bakmıyon mu
(366 puan) tarafından
Saol canm seninkinide Allah bağışlasın.Kimsenin lafını takma kafana canım ya ağzı olan konuşuyor işte boşver duymamazlıktan gel.
0 oy
tarafından
2 yaşında şu an 12.5 kilo civarı sağlığında bir sıkıntı yok sütten de kestim yemeğini de yiyiyor
(1,298 puan) tarafından
Allah bağışlasın maşallah canım yemesimdr guzel toparlanır mutlaka saglıklı olsun dedıgın gıbı
tarafından
srninkine de maşallah fazla yada eksik diye moral bozma cnm..sağlığı yerindeyse kilo pek önemli olmuyor ama takip etmek gerekli
0 oy
(10,430 puan) tarafından
17 aylık kızcem 9.600 her şeyi tam ufak bir bebe takma ya sorunu yoksa iyi bence kılosu
0 oy
(7,441 puan) tarafından
17. Ayına girdi 10 kilo genel gelişimi kilo olarak tam olması gerektiği gibi yani sizinki az değil 
0 oy
(2,486 puan) tarafından
1.5 yaşında benimki de 10 kilo aşırı hareketli 
0 oy
tarafından
Senin 1 yasinda 10 kilo benimki 14 aylik 9 kilo;( ya ben napayim
0 oy
(222 puan) tarafından
Benim oğlumda yarın yaşına girecek 10 kilo
0 oy
tarafından
Kiz benimki 10 aylik 7 kilo 1 yasinda anca 8 olue gibime geliyor bence sagligi daha önemli 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Doktorlar gore hep normal hep normal. Kızım 7 yasında ve 25 kilo kemikleri sayılıyor bana bakıp normal diyor kadın
(5,132 puan) tarafından
Alt çizgi ve üst çizgi vardır ya benim de oğlum 4 yaşında 25 kilo boyu 113 doktor buna da normal diyor kilolu durmuyor ama boyuna gidiyor
0 oy
(1,120 puan) tarafından
16 aylık kızım 10 kg daha olmadı
(1,298 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım alır zamanla saglık olsun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 784 göst.
29 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 542 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu