0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kizlar kizim 27 aylik artik bezden ciksin istiyorum ama ne cis ne kaka diyor denetledim kaka yapinca az bi beklettim gene rahatsiz olmuyor bezden cikacak cocuk tuvaletini yaptiginda duramaz gibime geliyor ama internetten arastirdim iste cocuk kendi pijamasini cikartip giyebildigi zaman kaslari tuvalete hazirdir diyor benim kizim bunu yapiyor pijamasini cikartir zaman zaman benim pijamalarimi falan giyer lazimlikta yok suan klozette bozuk kiraya geldigimizde bozuktu nasil yapsam bilemedim yarin sabahtan itibaren bez takmasammi diyorum..

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 gün yada 1 hafta dene canım bende o haftalarda başladım. Çiş demeyi öğret 5 10 dakikada bir hadi çişe gidelim de hatta senle birlikte girsin goster ona yaparsa öv onu. Yapınca biz görüşürüz diyip el sallıyoruz birlikte böyle böyle öğrenir insallah ama kararlı ol bi kere takmıycam de bi dahs bağlama canım 
(3,099 puan) tarafından
Deniycem canim kalkinca uykudan cikarcam direk bezini senin dedigin gibi yapayim ya bezle az daha durursa alisir biraktirmam daha zor olur gibime geliyor
tarafından
Bide csnim büyük insan gibi konuş sen artık büyüdün bezi birakicaz büyük abiler bez takmazlar artık tuvaletimizu burda yapicaz felan diye kolay gelsin :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız bizim bi akraba iki çocuğuna da 1 yaşında bıraktırdı bez kullanmayı. Valla bravo diyorum imrenerek bakıyorum,inşallah ben de yaparım aynı sekilde
tarafından
Akrabamız gayet memnun valla çocuklar kocaman oldu çok şükür hiç bir sıkıntı yok,aksine daha rahatlar.
tarafından
Bnde doğru bulmuyorum erken biraktirmayi..herşeyin bir zamanı var ..3 yaşında.birakti oğlum bir iki kere denedim olmadı bir hafta içinde bitti bziim bez isimiz..kolayda oldu alistida..tam tersde tepebilirdi..kacirmalar olabilirdi..büyük yaarda bile insanlar tutamaya biliyo mesela.arkadasm.vardi.lisede gece altını islatirdi hala .
(2,252 puan) tarafından
Fizyolojik kısmını bilemem. Ama bir psikolojik danışman olarak 18 ayöncesi dogru olmadığını net biliyorum
tarafından
Lisede altını ıslatan arkadaşını erken mi bezden kesmişler(hiç sanmam) o çocukla alakalı bir durum. Zorlama falan hiç yapmadı akrabamız,sanki oyunmuş gibi yaptı,inşallah ben de öyle başarırım ya
(2,252 puan) tarafından
Canim ne kadar olursa olsun. 18 aya kadar ki gelisim gorevi oral haz. Anala cevirmemek lazim odagi
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Lazimlik felan al kız bitane öyle başla 
0 oy
(340 puan) tarafından
Canim benim de kızım 2yasini doldurdu 3yasina basti denedim ama henüz tam anlamıyorlar ufaklar.bu kış karışma tuvalete git gel hasta edersin yazık hem bez sıcak tutuyor popoşunu kurban olduğum ;)) ama kış bi bitsin havalar biraz ısınsın şort giydirip rahat rahat hep alistircam ozaman dahada anlar inşallah korkmadan sevdirir alistiririz inşallah ❤♡
0 oy
tarafından
Bence bu soguklarda çocuğu hasta edersin biraz daha bekle
0 oy
(350 puan) tarafından
Kesinlikle lazimlik al kuzum bir köşeye koy oylelikle alışır belki benim oğlum tam üç yaşında duyurdu ben ustelemesem duyurasi da yoktu ama maşallah da diyeyim öğretmeye başlayınca beni hiç yormadi bir köşeye lazimligi koydum cisin gelince buna yap olur mu dedim ara ara kendim otrttum öyle her beş on dakika ya bir otrmak olmaz kendinizden pay biçin beş ona dkkya tuvlt gelmez bide çocuğun kendini hazır hissettiği dönem varmış belkide ben o donemdeydim kolay oldu ben yarım saatte bir saate bı çişin var mı oğlum diye sorardim yok derdi kendi cisi geldiğinde otrrdu yeğenim de var iki buçuk yaşında soruyoruz yok diyor iki dk sonra altına yapıyor yani işte ne bileyim her çocuk farklı oluyor Elbet ama ben oğluma uc yaştan önce duyurtamadim üç yaşından sonrada hiç zorlanmadim sanki bilirmiş gibi kendi kolaylıkla öğrendi inşallah sizde bir an evvel öğrenirsiniz bez masrafı bir yana çocuklarjn poposunada yazık uzun oldu kusura bakmayın ;) 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 152 göst.
1 Ekim 2022 Aile kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
0 oy
5 cevap 105 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Sarakurak (914 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 261 göst.
18 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu