+1 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
18 aylık oldular gece akşam 9 da yatırıyorum yatırmadan 1 saat önce yoğurtlu makarna yada çorba tarzı yemek veriyorum acikmasinlar diye ama yattıktan. 1 saat sonra yine mama diye uyaniyorlar gece bilmem kaç defa uyaniyorlar mamaa diye nasıl kesicem mamayı 

9 Cevaplar

0 oy
(3,550 puan) tarafından
Kesme bence yiyorlaesa bırak yesinler... Sadece bir veya iki kez ver biberon. 
(8,529 puan) tarafından
Gece beslenmesi bi süre sonra midede reflüye neden olur dişlerin çürümesini sağlar.
-Reklam-
0 oy
tarafından

5 aylık oğlum  en son 10.11 gibi yediriyorum  gece uyansada  yedirmiyorum sallayıp Tekrar uyutuyorum  sen de uyanın ca   tekrar uyuta bilirsin   akşam 11 de yedirdim Sabah 8 buçuk ta verdim bida daha az uyanıyor  da artık

(476 puan) tarafından
Aaaa bende 6 aydan sonra öyle yapıyım açlıktan şekeri falan düşmez dimi
tarafından
Bunu Dr kontrolü altında yapin lütfen her Bebek bir değil benim oğlumun kg fazla olduğu için biz mecbur gece yi kestik  5 aylık 13 kg olmuştur enson 12 kg di
(9,896 puan) tarafından
Kız açlık şekeri düşse benimkinin düşerdi 6 aydan sonra  gece beslenmesini kesti bebeğim ne kadar uğraşsam da yedirmedim uykudan asla kafasını kaldırmadı 8,8 uyuyor hala da öyle
(476 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin iyi abla o zman 3 ay sonra bende başlıyim buna Allah'ım inşallah işe yarar yarabbim aminnn :D
(9,896 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
tarafından
Bnmkide 11 aylık bendede aynı dert var tokta olsa istiyo uyanıyo ağlıyo tokken sabah 9 da kalkıyosa açken6 da kalkıyo bnde kesemedim gece beslenmesini
0 oy
(2,984 puan) tarafından
Aliskanliktan kalkiyorlar. Benimki de 19 aylik oldu. 2 haftadir biraktim. Nasil yaparim derken bi anda kestim. Cok sukur korktugum gibi olmadi.
(476 puan) tarafından
Nasıl başladınız peki naptınız
(2,984 puan) tarafından
Benimki sut icmezdi mama icerdi. Malum mamalara da zam gelince tek yaptigim yatmadan yarim saat evvel çorbaya ekmek doğramak oldu. Onu yedirdim. Hep sabah 5te kalkardi. Kalkacagini bildigimden biberona su koydum. Ağladı biberonu verdim içmedi. Böylelikle gece beslenmesini bitirdik.
Normalde doktorla görüştüğümüz de sut iciyorsa sutu sulandir. Gittikçe sütte ki su miktarini arttir 1 hafta sonunda tamamen su doldur. Böylece azaltarak alıştırmış olursun demişti. Ben oyle yapmadan kestim bi anda.
(476 puan) tarafından
Heee anladım büyüsünde deniyim bende
0 oy
(2,593 puan) tarafından
benim oğlumda öyle su veriyorum istemiyor illa mama olacak onuda gene kendim ettim ne güzel sadece su içerdi gece el ayak hastalığı olduğu dönem ağız içi çok kötüydü bişey yiyemiyordu gece sürekli teklif ettim aç olmasına dayanamadım az az içirdim sonra alıştı gerçi gene su için kalkıyordu ama mamayı kesmek daha zor
0 oy
tarafından
Canim sadece su  vermeyi denesene bende aynı senin gibi yapardim yedirir süt içirir yatırırdim ama artık mızmızlandimi su veriyorum içip geri uyuyor 
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Oglum 6-7 aylıkken kendisi kesti gece yemesini. En son ben uyumadan önce 1 biberon süt veriyorum uyku hali içiyor uykuya devam. 1 yaşında suan sabaha kadar koyun kovalıyor uykuda :)
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Bence istiyorsa ver nolacak ki? 

Benim kide 17 olacak besleme düzenimiz 4 max.6 saatte bir gece de verrim
0 oy
(5,560 puan) tarafından
Benim de oğlum 17 buçuk aylık. Ne yerse yesin sabaha kadar meme meme ağlıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 198 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 720 göst.
15 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yagmuruntopragi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bgm.bky (32 puan) tarafından soruldu

384,709 soru

11,507,960 cevap

35,164 kullanıcı

...