+1 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (859 puan) tarafından
Kızlar özgüvensizlikmidr nedir bilmiyorum ama her söylenenin altında kalıyorum asla cevap veremiyorum. İnsanları fazlasıyla önemsiyorum bu yüzden hep üzülüyorum. Bazen saygı bile görmediğimi hissediyorum. Benden küçükler bile bana laf söyleyebiliyo ama ben hala aman kalbini kırmayım aman üzülmesin derdindeyim. Moralim çok bozuluyo böyle olunca. Kendimi o kadar değersiz hissediyorum ki. İnsanlar çok kötü çok düşüncesiz. Napıcam nasıl aşıcam bu derdi bilmiyorum dert diyorum çünkü dert edindim kendime. İnsanlara kötü davranınca senden iyisi olmuyo ama ben yapamıyorum keşke yapabilsem. 

14 Cevaplar

+1 oy
(406 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ah üzümlü kekim :) seni tanımıyorum ama çok iyi kalpli biri olsan gerek.  Sıkma canını ama alttada kalma kuzucum bi ayarın olsun büyüklere karşı Saygın elbette olmalı ama herkese tavrını ağırlığını koy.  Sen kendini seversen kendine saygı deger verirsen herkes vermek zorunda kalır. Kendini basitleştirme lütfen. Ben bir bireyim saygı duyuyorsam saygı duyulacak seviyorsam sevilecek deger veriyorsam suistimal edilmeyecek diyeceksin. Önce kendini toparla. 
-Reklam-
+1 oy
(8,303 puan) tarafından
Ben bu mınvalde birini tanıyorum.Asırlar önce yaşamış biri...En sevgili kul olan birini...
(331 puan) tarafından
Belki de O’na komşu olacak arkadaş bu merhametli kalbi sayesinde…
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Sana tek şunu söylüyorum, sen kendini değerli görürsen herkes görür, sen değersiz görürsen gsrkest değersiz görür. Önce sen kendine değer vermeyi öğren 
0 oy
(961 puan) tarafından
Kötü davranma değil de insan herkesten önce kendini sevip değer vermeli. Kendini sev değer ver kimsenin sana laf söylemeyeceğini idrak et. 
0 oy
(294 puan) tarafından

Senin kendini savunman kötü davranman değil canım hayır demesini öğrenmen lazım ben haksızsam susarım ama değilsem herşeye bir cevabım var kız konuşmasam patlarım ben mesaj yazarken bile yazdığım şeyi o an yaşıyorum bedenime yüzüme yansıyor :D

0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bende eşimin ailesine cevap veremem laf sokup dururlar ne oluyorsa o anda ağzımı acamiyorum sonra eşime patliyorum.buyukler saygısızlık olmasın kalplerini kirmayim diyorum ama kendi.kendimi yiyorum dediğin gibi cevap vermedikçe kıymet vermezler 
(859 puan) tarafından
Bnede kendi kendimi yiyorum inanki nasıl aşıcam bu durumu hiç bilmiyorum
(1,037 puan) tarafından
Başkasına cevap verebiliyorum altında kalmam.ama oraya gidince tutuluyorum.esim bile cevabını ver diyor ama yok veremiyorum .kuzum kendine güven kirmadikca kirilirsin .kendini düşün önce kitap oku birde çok .kalabalığa karış
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Başkalarının nasıl davrandığı maalesef bizim kendimize olan tutumumuzla alakalı birazda.Ama tamamen değil . Kendine değer ver istemediğin hoslanmadigin şeyleri kendine yapmaya zorlama. Relax ol. Kimse kırılmaz hemen merak etme. Kendini kırmaktan çekin önce.
0 oy
(570 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiydim canm biliyomusun görümcemin 14 yaşındaki kızı bile çok saygısız konuşurdu hepsi gülerdi eşime söylesem hepsinin layığını verirdi ama sırf kötü olmasınlar diye hep susardm en son evden çıkma taşınma meselesi oldu anneme laf ettiler bana laf ettiler patladm herkese tek tek cevap verdim dili açıldı dediler demem o ki susma kendini ezdirme şuan kimse bana konuşamaz karşılığını veririm hepsinin önce kendini düşünmeyi öğren demişti eşim o kadar haklıymış ki şimdi anladım
0 oy
(8,303 puan) tarafından
Burcun ne acaba 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Zamanla öğrenirsin canım darbeyi yiye yiye :) 
0 oy
tarafından

Sanki beni anlatmışsın. Bende ozguvensilikge bağlıyorum. Mesela bildiğim biseyi bile ya yanlışsa diye söyleyemem bazıları da yanlış bildiğini bile doğru gibi savunur :ermm:

0 oy
(12,490 puan) tarafından
Bende sen gibiydim ama artık gerekene gerektiği cevabı vermekten kaçınmıyorum baktım ben sustukça tepeme biniyorlar valla kırlmışmı gücenmişmi banane hakkediyor ki cevabını da alıyor 
0 oy
(331 puan) tarafından
Canım benim her olay her birey farklı ama sen eğer duruşunu net koyarsan tavrını net tutarsan insanlar da sana tutarlı olur. O küçik bacaksızlar herkese laf yetiştiriyor ama karşılarındaki tepkiyi unutmuyorlar. Sen aşırı sesszi kalırsın belki de. İlla herkese ağzının payını ver lafın altında kal demiyorum ama rahatsız olduğunu bu lafların hoşuna gitmediğini söyleyebilşr halinle tavrınla ortaya koyabilirsin. Ben küçücük çocuklara bile o cevaplarına cevap vermem çok sert olmasa da soğuk dururum o an karşılarından çekilirim anlarlar. Büyükler anlamıyorsa zaten yapacak bişeyin yok. Ama bu sıkınt seni boğuyorsa iyi bir psikologdab kısa süre de olsa danışmanlık al derim. Anlaşamadığın san açözüm olmayan psikologlarla da boşa vakit harcama iyisini bul derdini çöz inşAllah 
0 oy
(692 puan) tarafından
Ahh bitanem benim sende benim güzel anam gibisin ne cevap vermeyi bilir ne de kin tutmayı kötülük edeni hemen affeder kimsenin kalbi kırılmasın diye uğraşır durur ama gel gorki herkez üstüne varır çünkü iyi olduğu için Rabbim böyle  insanları ve sizi cok  güzel şekilde mukafatlandirsin  inşallah 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 774 göst.
13 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 598 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde idilt (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 138 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 222 göst.