0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanamın evi köyde 1 saat uzaklıkta annemin evi arabayla 5 dk uzaklıkta velhasılı bn hamileyim 37 haftalık kaynanam geçen bize geldi annem de geldi laf arasında annem kaynanama dedi ki doğumda geleceksin değil mi ben bebeğin sorumluluğunu alamam bir şey olurda başına bir şey gelirse suç bana kalır beni suçlarsınız dedi şok oldum ben annemden beklemezdim bu lafı ki bir kere bile anneme bahsini açıp doğumda yanıma gel de demedim çokta gururuma dokundu ben zaten 17 yaşında bir kız kardeşim var o gelir diye düşünüyordum sadece yemeğimi yapması için daha şoku atlatamamışken bir de annem kaynanama diyor ki sizin bebeğinizdir ya siz sahip çıkın daha doğru olur sen gelemezsen de kızların gelsin dedi kaç gündür çok sinirleniyorum bunları düşündükçe kardeşim de sonradan anneme kızdı annem kardeşime sen de gitmeyeceksin bir şey olursa suçu bize atarlar demiş babam duysa anneme çok kötü kızar bu laflarından dolayı bu saatten sonra annemi de asla çağırmam zaten kendi isterse gelir sonra baktım görümcem de gülerek dedi ki demek annen bebeğin sorumluluğunu almak istemiyor dedi.Resmen bak annen sana bakmayacak biz bakacaz demeye getirdi minnet etti ya .

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah esirgesin neden kötü dusunuyor. Bisey olsa ortada suçlu mu aranır o acıdan.  Kimse gelmesin bacim esin yardım ederse . Bunlara minnet edeceğine 
tarafından
Benim önceki bebeğim 39 haftalıkken melek olmuştu belki ondan diyordur bir de bn de son günlerde böyle düşünüyorum eşim yardım eder diyorum öğretmen zaten ayın 24 ünde tatili başlayacak o zaman o da izin alıp bakabilir baya para kesintisine uğrar ama bunların minnetinden iyidir
tarafından
Insallah normal doğum yaparsın.  Ben hastanede bile yatmadım aksam geldim eve . Rabbim kolaylik versin , kendi kendinize yetersiniz insallah
tarafından
İnşallah Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(119,156 puan) tarafından
kimsenin yardimina ihtiyacin yok normal doguracaksan dogumdan 1 saatbsonra ayaklanirsin kimseyi istene kendin bak
tarafından
Kardeşim çok ısrar ediyor geleyim diyor belki onun kalmasına izin veririm ama ben zaten kimseyi çağırmayacaktım isteyen gelsin istemeyen gelmesin kafasındayım Allahın izniylr bi sorun olmazsa zaten normal doğuracam eşim de öğretmen zaten tatilinin başlamasına az kaldı o bakar bize
0 oy
(252 puan) tarafından
Belki biraz haklı olabilir kuzum bende 2 haftalıkken anneme gittim orda cocuk gazdan dolayı hastaneye gidince annem ne olur ne olmaz kızım bizim torunumuz elbette ama bırsey olursa bız kotu oluruz demişti. O zaman kızmıştım ama haklı laf soylerler hastalansa falan 
tarafından
Ya tmm doğrudur ama bunu önce bana demesi gerekirdi onlara değil
(252 puan) tarafından
Yanı onların yanında olmamış
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Annen sağlıklı düşünemiyor sanki nasıl sözler bunlar bisey olsa beni suclarsiniz, sizin bebeğiniz falan
tarafından
Nasıl onların bebeği oluyrosa artık ben taşıyorum ben bakıp büyütecem çok sinirlendim ya :(
0 oy
(961 puan) tarafından
Nasıl mantık annende ki o bebek onunda yorunu kızının canı. Bence hiç çağırmaya yeltenme ki bunu kayınvalidene demesi bile çok ayıp ben hamileyim annemgil ölüp bitiyor torunumuz diye 
tarafından
Herşeyi geçtim nasıl onların bebeği oluyor ya benim bebeğim ben taşıyorum karnımda ben çekiyorum sancısını :(
(961 puan) tarafından
Çok haklısın senin bizim bebeği diye birşey yok annen çok ayıp etmiş ama şöyle de birşey var benim eşim 12. Haftadam yurtdısına gitti annemgile gittim kalmaya bigün sonra kanamsm oldu düşük tehlikem vardı biraz kayınvalidemgil e kaç gündür birşey yoktu neden simdi oldu gibi cümle kurdu annemin zoruna gitti annem de elimi sıcak sudan soğhk suya sokmaz asla. Dedi düşük olsa belki bizi suçlarlardı vicdan azabı çekerdim diye oysa annemingilin ilk torunu çok hevesliler. Belki annen de bu niyetle düşünmüştür ama bunu daha uygun dille söyleyebilirdi ortak bakalım dünür filan diye bilemedim yani simdi
tarafından
Ya evet doğrudur Allah korusun sıkıntı olsa annemde kabahat bulmaya çalışırlar ama bunu annemin ilk önce bana söylemesi gerekirdi onlara değil ki ben anneme gel bana bak bile demedim hiç
(961 puan) tarafından
Evet söyleyiş tarzı olmamıs kayınvaliden için de direkt sen tarafından annesinin umurunda değil düşüncesi olusmustur o yönde haklısın. Keşke daha farklı dike getirseydi önce sana sonra kayınvalidene
tarafından
Aynn öyle bacım
0 oy
tarafından
Annen doğmamış bebeye don biçmiş 

Felaketi çağırmış resmen 

Niye bebege birsey olsun niye üstüne kalsın kurmuş durmuş kafasında annen
tarafından
Önceki bebeğim 39 haftalıkken vefat etmişti karnımda ondan olabilir
tarafından
Tamamda annenle ne alakası var bunun ve bunu niye apaçık kayinvalidene söylüyor
Buarada Rabbim sagsalim kucagina almayı nasip etsin insallah bebeğini
tarafından
Annemle hiçbir alakası yok zaten o zaman kaynanamın evindeydim bir de benim de en kızdığım şey bu önce bana söylemesi gerekirdi ki bn anneme hiç.gel bana bakta demedim
tarafından
Onu diyorum işte annenle alakası yok hani niye böyle birsey soyleme geregi duydu
Bence sen hic umursama dogum zamanı geldiginde cik kocanla hastaneye git elbet biri cikar gelir sikma canını olan olmuş
tarafından
Canımı sıkmıyorum zaten Allah’ın izniyle eşim yanımda olursa onlara ihtiyacım yok
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Daha önce böyle bişey mi oldu acaba merak ettim annen niye böyle dedi
tarafından
Önceki.bebeğimi 39 haftalıkken kaybettim ama o zaman zaten kaynanamın evindeydim annemin uzaktan yakından hiçbir alakası bile yoktu
(1,785 puan) tarafından
El evindesin sonuçta böyle düşünmesi normal ama sizin çocuğunuz siz gelin demesi çok yanlış onunda torunu sonuçta
tarafından
Aynn öyle
0 oy
(2,845 puan) tarafından
Onların yanında bu şekilde konuşması hiç hoş değil,benim annem de eşimin kayınvalidemin yanında konuşur çok kızıyorum,çünkü kimse ne kızı hakkında ne oğlu hakkında konuşmuyor, gereksiz bir konuşma
tarafından
Aynn öyle maalesef: (
0 oy
tarafından
Tövbe estağfurullah annende kötüyü çağırır gibi neden konuşuyor kırılmakta haklısın ama üzülüp bunlar için sıkma canını moralini güzel tut kendinde bakabilirsin bebeğine 
tarafından
Aynn eşimle beraber bakarız Allahın izniyle
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kaynananin yaninda demesi kotu olmus bu sekilde ama benim annemde ayni dusunceye sahipti hakliydi da benim esimin ailesi ozellikle kayinbabam pisdir.annem bana dedi kizim zaten riskli bir gebelik bebege birsey olur eder Allah gostermesin siz bakamadiniz siz yapamadiniz olur onlardan biri gelsin yaninda dedi benim annem babam dogumuma geldi ama yanimda gorumcem kaldi hastaneden ciktiktan snrada kendi annemde kaldim annem bakti ama annem bir iki gun kaynanan bizde kalsin bebek toparlayana kadar dedi cunku iki kgydu annemde korkuyordu.kaynanamda iki gun annemde kaldi snra annemde alisti 17 gunluk olana kadar annemde kaldim.
tarafından
Ya evet doğrudur ama bn onların yanında söylesin istemezdim ilk bana söylemesi gerekirdi düşüncesini ki bn annemi çağırmadım da zaten bana gelir bakarsın demedim
(1,763 puan) tarafından
Iste orda hata yapmis oda dusunememis olabilir cnm cok uzme kendini
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Gorumcelerin de gelmesin bugun iyi olabilirsiniz ama yarin en ufak biseyde basina kakarlar kendi cocuguna kendin bak bi sekilde. Insan bocaliyo nasil yaparim diye dusunuyo ama Alalh yardim ediyo inan ki. Benim annem 1 hafta kaldi sen iyisin basinin caresine bakarsin dedi gitti. Bebegim kolikti hic durmuyodu ne yaparm nasil yaparim derken simdi 10 aylik olacak 4 gun sonra. Kimsenin de laf etmeye hakki yok tek basima buyuttum 
tarafından
Bacım bn zaten görümce istemiyorum sevmiyorum onları tabiî ki de kakarlar başıma en iyisi kız kardeşimin gelmesi
tarafından
Kimseyi cagirma gelmek isteyen gelir ama kimseye minnet etme kendin yapabilirsin her seyi esin de yardim eder zaten ben hep aksamlari esim isten gelince yikadim yemegimi iyi kotu yapmaya calistim kaynanam 5 dk lik mesafede olmasina ragmen hic kapımı acmadi emziriyorum ac mısın susuz musun diye sormadi ben de simdi herkese lafimi sokuyorum
0 oy
tarafından
Oha pessss kimsenin bakmasına ihtiyacın yok kuzu ben tek başıma geçirdim ilk günden beri gelemk isteyen gelir gelmek istemeyen gelmez kimsenin minnetini alma ustune
tarafından
Aynn öyle bacım  ben de kendi kendime öyle diyorum artık isteyen gelsin istemeyen gelmesin kimseye bel bağlayıp çocuk yapmadık zaten Allah yardımcımız olur zaten

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 290 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 630 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 420 göst.
20 Ocak 2023 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 523 göst.