0 oy
201 göst.
Aile kategorisinde (1,915 puan) tarafından

Şuan 38+3teyim. Bebişin suyu az. Doktor 3 günde bi gel dedi. Duruma göre yatis verip suni şancı ile doğumu başlatacak gibi.

Eğer 40 haftaya kadar idare edersek 40tan sonra gönüllü olarak suni sancı istesem verir mi? Ya da 39larda suni sancı istesem verir mi? Bu arada özel hastaneye gidiyorum. Sezeryan istesem zaten kabul eder diye düşünüyorum ama 

6 Cevaplar

0 oy
(119,237 puan) tarafından
38 erken degilki 
(1,915 puan) tarafından
Ben zaten sagliklica doğsun istiyorum  :) Doktor bekletir diye korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(4,429 puan) tarafından
Ilk dogum mu sagligin icin doktor ne onerirse yap canim
(1,915 puan) tarafından
Bende ameliyatliyim diye sezeryana meyilli konuşuyorum ama doktorda ısrarla normal doğuma meyilli konusuyor  :D  Benim cevremde sezeryan olan baya var  :) Hatta hep sezeryan övüyorlar. Annem bile suni alma sezeryan ol diyor  :D
(4,429 puan) tarafından
Herseyin normali daha iyi tabi ama ben sezaryaniciyim malesef =))
(1,915 puan) tarafından
Ayyy normal olupta çok kesmelerindense bende sezeryan isterim. Benim dayımın kızı normalde 20 gün kendine gelememiş. Sonra 2.de gönüllü sezeryan oldu diğer gün ayaklanmış  :)
(677 puan) tarafından
Beklemez canım 40+1de doğum yaptım bende suyum azalmıştı suni sanciyla normal doğum yaptım ve korkulacak bir şey yok normalde sen sakin ve derin derin nefes alırsan herşey güzel ilerliyor
(1,915 puan) tarafından
Yorumunuz için çok teşekkür ederim  :)  Beklemesini bende istemiyorum
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben suni ile doğurdum ben öyle şeyler yaptim hamilelerin yapmamasi gereken seylerdi siz ozenip yapmayin kesinlikle ben biraz manyağım şimdi ki kafam o gün olsaydı böyle yapmazdım bir dogdu grrisi malum yani aciklamiyim kisaca uykusuz gecelere merhaba aman sen bunları deneme.
(1,915 puan) tarafından
Yaaa çok tatlısınız  :)) Bende pilates topunun üzerinde zipliyorum ama bende ne nişan var, ne yalancı sancı var. Bebiş hiiiiic oralı değil. Zaten suyu az olmasa eminim 40ı da geçermiş  :D Yerinden memnun herhalde
0 oy
tarafından
Suyun az neden 40 bekliyosun
(1,915 puan) tarafından
Ben zaten beklemek istemiyorum  :) Doktor bekletir diye cekiniyorum
0 oy
tarafından
HYrlı hangisiyse o olsn canm artk düşünme bence kendini strese sokuyosn 
(1,915 puan) tarafından
Teşekkür ederim  :)  Hayırlısı dediginiz gibi
0 oy
(492 puan) tarafından
Ben 39+5 de kanama oldu suyum gelmemişti acile gittim 3 cn açıklık var dedi sunisanco verip doğuma alabiliriz ama eve git hareket et bekle dedi erken ilk doğum sancısız 3 cm sancılı daha çok acil 40+1 oldu tık yok hareketler falan ettim en son doktor haftası dolmuş pisliğini yiyebilir dedi yatış verdi dedi suni sancı kabul etmezse sezeryana alırız dedi. Neyse yatisim oldu 15.30 da ustumu değiştiler lajma verdiler saat oldu 17.30 bebeğimin kalbi durdu onun için serum verdiler suni sancı daha takilmamisti. Serum bitti Aradan 10 dk geçti suyum geldi sancim başladı kontrole geldiler 6 cm açıklık annemi aldılar içeri duş aldırdı çıktım 8 cm 200ml bile değil suni sancı aldım 10 cm oldu zaten bebegim kafayı gösterdi dogumum da 14 sn sürdü saat 19.40da hayata geldi. Demem o ki bekle vakti zamanı var suni sancı alarak dogum yapacaktim engeller çıktı kendi sancimla sadece 200 ml suni sanci alarak dogum yaptım gerisine gerek bile kalmadı kesikte olmadı. Sabret son zamanlar olsun sabırsızlanıyorsun çok iyi anlıyorum ama çok az kaldı dayan
(1,915 puan) tarafından
Yaaa kesik olmadan normal doğum yapan o kadar az ki  :) Çok sansliymissinız çokta çabuk doğmuş bebis.  Ister istemez aklımda hep doğum var  :)
(492 puan) tarafından
Ever o konuda şanslı olduk dikislerim vardı o da bebeğim doğarken yırtmış. Seni çok çok iyi anlıyorum ha geldi ha gelecek ne zaman diye düşünüyorsun ama sana tek tavsiyem dogum olana kadar bol bolll uyu ben uyudum ama yine diyiyorum keşke hep uyusaydım:))

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 416 göst.
8 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
0 oy
11 cevap 94 göst.
0 oy
19 cevap 193 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,427 puan) tarafından soruldu

379,109 soru