0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (1,893 puan) tarafından

Merhaba

Burada normal doğumdan sonraki sıkıntıları okudukça içten içe sezeryan isteğim arttı. Benim zaten karnimda sezeryan kadar kesigim var. Az çok sezeryan ağrısını da tahmin edebiliyorum. 

Ama normal doğum konusunda deneyimim yok. Büyük ihtimalle de suni alıp normal doğum başlatılacak gibi. Bebişin suyu az ve bende açılma, yalancı şancı vs hiç doğum belirtisi yok. Hem suni kötü diye okudum hemde normal doğumda çok kesilirse diye korkuyorum. Çok kesi yiyip 10-15gun aci çekeceksem sezeryan daha mantıklı geliyor. Sizin bu konudaki deneyimleriniz neler?

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından
ben kararin cocugun vermesinden yanayim keyfi olacaksan olma karari ona birak zatn basedemeyeceginn birseyi Allah sana yuklemez.. 2 normal yaptim herkes kdr agrim oldu ve gecti..
(1,893 puan) tarafından
Bebişin suyu az. O yüzden kendisi pek karar veremeyecek gibi  :) Doktor kritik görürse direk yatis verip suni veririz tarzında konuştu
tarafından
hmm anladim son ani beklemiyor.. daha omceki operasyon ile normal engel olmuyorsa deneyenilirsin ama acilma olmadan suniyi cekip normale gider mi bilrmiyorum
(1,893 puan) tarafından
Doktor da dediginiz gibi suni ile de açılma olmayabilir. sezeryana dönebilir dedi. Hiç açılma şancı nisan vs yok  :(
tarafından
Allah yardimcin olsun ikisini beraber cekmek de zor insallah kolaylikla atlatirsin
-Reklam-
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Sezeryan oldum herkes şimdi diyecek herşeyin normali iyi ben 3 gün sancı çekip sonunda sezeryan oldum hiçte pişman degilim
(1,893 puan) tarafından
Ayyy 3 gün sanci ne zor olmuştur  :( Geçmiş olsun
(2,579 puan) tarafından
Hastaneye yatıp çıktım 3 gün sonra sezeryan oldum keşke ilkinde sezeryan olsaydım suni sancı görmedim sonrası tabikide zor oldu ama her insanın durumu farklı bünyesi farklı bı sekilde doguracaksin yani o çocuk ordan çıkacak zorlu olacak sonu çok güzel düşün bir ömür seseryan iziyle yaşar mıyım bide göbek kalıyor çoğunlukla normal doğumda daha azdır göbek kilo vs doğum sonrasına gelince 1 aya kadar cevremdekiler yatak döşek olurlar ben 1 haftada kalktım 10 günümde kimse kalmadı yanımda tek başıma kaldım bebeğimle 14.gun kuvoze girdi tek gidip geliyordum
(1,893 puan) tarafından
Benim karnımdaki iz sezeryan kadar büyük ve daha belirgin  :)  O yüzden izden yana cekincemem yok. Ameliyattan sonra baya zorlanmistim ama çok şükür ondan sonra rahattım. Ondan az çok sezeryan tahmin edebiliyorum ama gelin görün ki hem karnında kesik var hemde alttan bir sürü kesik yersem diye korkuyorum
(2,579 puan) tarafından
Sen bilirsin canim normal doğumu bilmem ama sezeryanla asırinasiri zorlaması heralde normal ndogumda yapsam anca 1 hafta 10 güne toparladım sezeryandada 1 haftaya kalktım 10 güne bebeğimle tektik mis gibide baktım bebeğime
(30 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum berbat öğrenci bişey ilk günler hele aslaaa tavsiye etmem aslaaa
0 oy
tarafından
Bende suni ile 3 saatte doğum yaptım ama kesinlikle hic korkulacak bir şey değil bende sezeryandan korkuyordum ☺ çok şükür normal doğum oldu ve birdaha olursa yine normal isterim 
(1,893 puan) tarafından
Herkes suni çok zor demiş ondan çekindim  :( Bide çok keserlerse diye korkuyorum. Yoksa normal daha iyi tabiki
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Keyfiye sezeryan olma derim canim 
(1,893 puan) tarafından
O konuda da haklisiniz  :(  Çok kafam karışık
(22,070 puan) tarafından
Normal ol kuzumm bosver sezeryani hic dusunme bile
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Valla canim sezeryanin sonrasi sıkınti ya benim sonrada cok agrim oldu 
(1,893 puan) tarafından
Doğru  :(
0 oy
(30 puan) tarafından
3 ay once suni ile doğum yaptım 3 cm acilma vardi ama baska hicbir belirti yoktu ama gene dogum yapsam sunide olsa normal isterim 
(30 puan) tarafından
Zor evet kolay diyemem ben 8.30 basladim 6.40 da dogurdum zordu gercekten bnde sezeryan istemedigim icin normalde israr ettim sonra epidural yaptilar agriya bi farki oldu mu hyr olmadi ama kesiyi dikisleri hissetmedim hatta bebegimin onuzlari cati kemigime takildigi icin vakumla aldilar ama dogum gecesinde bile bebegimle hep ben ilgilendim hatta ben kalktim eşim yatti yataga
(1,893 puan) tarafından
Maşallah sonrasında ne kadar iyiymissiniz :)
(30 puan) tarafından
Cunku iyi olmak zorundaydim hemen toparlanip bebegime adepte olmam lazimdi ailem samsunda ben zonguldaktayim esim askeri persenol suriyeye goreve gidecekti 15 gun sonra acikcasi naz yapmaya vaktim hic olmadi ne hamilelikte nede dogumda cesaretli ol ne kdr yatarsan o kadar yatasin geliyor ben bir gece hastanede kaldim ertesi gece bile evde bebegime ben baktim insaaallah sende cok güzel dogum yaparsın hic bunalmazsin cok iyi saglikli gecsin Rabbim kolaylik versin saglikla al bebegini kucagina insaAllah
(1,893 puan) tarafından
Amin inşallah güzel duanız için çok çok teşekkür ederim. Gönlümü ferahlattiniz. Sizin, ailenizinde mutlu huzurlu uzun sağlıklı güzel ömrünüz olsun insallah
(30 puan) tarafından
Amin canm insaAllah
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Benim doğumum çok kolaydı 16.30 saatte doğurdum. Eve zıplaya zıplaya gittim düşün hiç bir sorunum yoktu normal yaptım bu arada
(1,893 puan) tarafından
Yaaa ne kadar güzel, ne sansliymissinız :)
0 oy
(35 puan) tarafından
Vala bende dhaa önce apandisit ameliyatı olduğum için ameliyatın ne derece ağrısı olduğunu bildiğim için ve baya zorlandm o zamn yinede sezaryan istiyorum en azından nasl bseyle karsilscgmi iyi biliyorum ve normal doğumdan çok aşırı derecede korkuyorum özellikle Altan kesmelerine falan
(1,893 puan) tarafından
Hah aynen benim gibi hissediyorsunuz. Bende kistten dolayı ameliyat oldum. Hatta ameliyatım 5 saate yakın sürdü. Sezeryan onun kadar zor olmaz diye düşünüyorum.

Ama alttan kesilmek gözümü çok korkutuyor  :( Hele garibim bazılarını nasıl kesiyorlarmış
(35 puan) tarafından
Kesinlikle bende çok çektim o ameliyatın ve bu kadar zor olmaz diye düşünüyorum ve asla cesaret edemiyorum baştan beri sezaryan değişmedi ve doktor zaten ameliyat yerim olduğu için sikintirda olabilir dedi zorlamadi normal için :)
(1,893 puan) tarafından
Benim doktorum özelde olmasına rağmen normal doğumdan yana.... Yoksa kendisi de görüyor kocaman kesik var. Rahimden operasyon geçirmedigin sürece normal yapalirsin diyip duruyor  :(
(35 puan) tarafından
Vala benimde özel baya korktugumu falan söyledim kendimi asla riski atamam dedm korkar bayılırım diye orda tak diye kalırsınız kendimi bildiğim için baya anlattm oda garibim bsey diyemedi :)
(1,893 puan) tarafından
Yaa siz güzel ikna etmişsiniz  :) Belki bende ısrar edersem kabul eder
0 oy
(3,282 puan) tarafından
2 gün suni yedim dayanılmaycak kadsr sancım olmadı ama açılmam 3 cm de kaldı sezryan oldum zaten rabbim nasıl nasip ederse öyle olur sen Rabbime bırak
(1,893 puan) tarafından
Doktor da dediginiz söyledi. Suni alsan bile sezeryana da dönebilir büyük ihtimalle dedi.  Galiba suni de açılma olmayabiliyor
0 oy
(182 puan) tarafından
Ben  sezeryan oldum keşke normal dogum olsaydı cok istiyordum normal olmasını öylede ilerliyordu malesf kakasını yeısgı için acıl sezeryana alındım. İnankı bir bucuk yıl oldu halen daha agrım var ayaklarımı üşüttügğm fibi sancım oluyor her bunyede aynı degıl eltım bir haftada düzeldi kalktı benm ıkı aya anca toparlandım hakkında hayırlısı olsun ama dogalı en guzel canım 
(1,893 puan) tarafından
Benim cevremde de normal olup memnun olmayan çok var  :( Tam tersi sezeryan olupta memnun olan çok
(182 puan) tarafından
İşte bünye meselesi canım ya hakkında hayırlısı olsun seninde inşallah hayırlı dogumların olur hangisi hakkında hayırlıysa canım bir avazda kurtul inşalöah
0 oy
(8,567 puan) tarafından
Ben keyfi oldum. Pisman degilim
(1,893 puan) tarafından
Yaa çok tatlısınız  :)
0 oy
(378 puan) tarafından
Canim bence hic uzerine dusunme ve zamanini bekle belki de kendiliginden normal olacak ve cok kolay olacak bunu allah bilir, zaten zorlanirsa ve allah korusun biseyler ters giderse aliyolar sezaryene
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Sen bilirsin canım ama normal doğum öcü değil İnan ki. Hep böyle korkutanlar yüzünden insanlar gidip sezeryan oluyor. 
(1,893 puan) tarafından
Aynen oyle :(  Ben mesela sırf kesiden korktuğum için sezeryan istiyorum
0 oy
(416 puan) tarafından
Kendi isteginle bence sezeryan olma zorluğu kolaylığı değil.bu bunyeden bünyeye değişir tabiki herşeyin doğalı herzaman iydir ama mecbur kalıpta olursan orası ayrı tabiki iki doğum şeklinde kendine göre artı eksileri var benim 3. Sezeryanim.olacak normal olmasını çok istedim ama çocukların kalp atışları yavaşladı olamadım hatta 2. De normal olacaktı aynı sorun şu 3. Mecbur sezeryan olcak zaten hayırlısı ile sağlıkla kucağına al evladını insallah
0 oy
(5,949 puan) tarafından
38+1 de sezeryan oldum  iyiki de olmuşum   ne ağrı  ne sızı  hiç bir şey hissetmedim  hemen  ayağa  kalktım  yanı  çok  çok  güzel geçti 
(1,893 puan) tarafından
Yaaa ne kadar güzel... Ben alttan kesiden çok korkuyorum  :(
0 oy
tarafından
Valla ben normal doğum yaptım. İyi ki de normal olmuş hemen ayaklandım kendimdeydim ama suni sancı almadım ben 10 saat ağrısını çektim ve doğum oldu 
(1,893 puan) tarafından
Ne guzel ya. Siz memnun olanlardanmissiniz sansliymissinız
tarafından
Evet memnunum ben. Sezeryan olsaydım hastanede de evde de sürünürdüm
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Valla suni aldın ama  öyle çok şiddetli bi agrı olmadı  adet agrısı gbi geldi tabi herkesin acı eşiği farklıdır sezeryan dan hep uzak durdum ameliyatı hiç düşünmedim rabbim ikici doğumuda normal nasip etsin diye dua ediyorum
(1,893 puan) tarafından
Ayyy kimisi suni berbattı diyor :(  Ondan da gözüm çok korktu kesiden de  :(
(5,311 puan) tarafından
Ben aldım hiç açılmam yoktu 7 saate doğumum gerçekleşti  kuzum
0 oy
tarafından
Sezaryen oldum iyikide sezaryen oldum mis gibi çok rahattı 
(1,893 puan) tarafından
Aynı dediginiz gibi memnun olanda çok insan var. Tamamen bünyeye bağlı demek ki... Daha önce ameliyat olduğum için sezeryan daha kolay olur gibi geliyor
0 oy
(558 puan) tarafından
Bende suni sancila doğum yaptım acilmam yoktu bebeğin suyu bittiği için doğuma alındım açılmam  hizli oldu kendi sancimda geldi şunu sancidan korkma hepsi geçici  karar senin hayırlısıyla kucagina al  
0 oy
(188 puan) tarafından
Özele mi gidiyorsunuz? Şayet özelde, onlar hemen sezeryan ister.. Acı eşiği düşük biri olarak, devlet hastanesinde normal doğum yaptım.. Evet benim için çok zor bir tecrübeydi ama muazzamdı da.. Her kadın yaşamalı bunu.. O kadar saat sancıdan sonra evladına kavuşuyrsun, hele onu ilk gördüğün an paha biçilemez..

Sezaryan da iyileşme süreci daha zor onu da düşünerek kararınızı verin derim..

Allah bir avazda kurtarsın inşallah ❤️
(1,893 puan) tarafından
Özele gidiyorum ama ben ne kadar sezeryana meyil.edersem doktor da o kadar normal doğum taraftarı  :) Aynı dediginiz gibi acı eşiğimde düşük. Iyiden iyiye gözüm korkuyor... Çok teşekkür ederim amin insallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 140 göst.
21 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 17anneyiz (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 244 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 475 göst.
13 Kasım 2021 Aile kategorisinde alpinannesi (41 puan) tarafından soruldu

378,448 soru

11,328,001 cevap

34,783 kullanıcı

...